Jump to content

Yeremya

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  263
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

Yeremya Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 18-09-1998

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Konya
 • Interests
  ^^

Güncel Profil Ziyaretleri

763 profil görüntüleme
 1. Kürtaj Üzerine

  Liberte Von: "Çünkü her ne kadar hamile kadının karnında ki şey birey olma potansiyeli taşıyan bir varlık olsada gerçekte bir birey değildir ve beynin belirli kısımları oluşana dek bir birey olarak kabul edebileceğini zannetmiyorum. Belirli bir aya kadar -yanlış hatırlamıyorsam 6. ayına kadar- olsa olsa kadın bedenine yerleşmiş ve onun aracılığıyla beslenen bir hücre yığını olarak kabul edilebilir" 5. Ay Bebeğiniz sizi duymaya başlar. Seslere tepki verebilir. Annenin ve babanın bebekle konuşması, müzik dinletmesi önerilir. Hareketleri artar. Kasları giderek kuvvetlenir. Tekme, hızlı dönme hareketleri yapar. Anne bunları hissedebilir. 4. Ay Dördüncü ayda artık bebeğin tüm organları oluşmuştur. Gelişen organlar büyümeye başlar. Bu nedenle ilk 3 ay çok önemlidir. Hıçkırık tutar. Hıçkırık aslında solunum hareketlerine hazırlıktır. 6. Ay Organları tamamen oluşmuştur. Altıncı ayda bebek 30 cm uzunluğunda, 600 gram ağırlığındadır. Bebek annenin kalbinin sesini duyar ve bundan etkilenir. Keza dışarıdaki sesleri de duyar. Kasları büyüyüp kuvvetlendiği için artık hareketleri, attığı tekmeler rahat bir şekilde hissedilir.
 2. ATEİSTLER CEVAP VERSİN

  @ilkeli"Dünya zaten düz değildi, orta çağ insanlarının görgüsü, bilgisi ve algısı öyleydi. Kuranın yazarı Muhammed de bir orta çağ insanı olarak öyle görüyor ve biliyordu. Kuran Allah yazdırdıysa, dünyayı Allah yarattıysa neden kuranda dünyanın yuvarlak olduğunu ima eden bir tane bile ayet yok. Aksine tepsi gibi düz bir dünyayı belgeleyen sayısız ayet var. Anlaşılan yaratıcının yarattığı dünyadan haberi yok. " Demissiniz. Hangi ayetler olduğunu soylememissiniz. Çünkü bunu da ilk sizden duydum.
 3. Kuran'da çarpık ilişkilerin ne işi var?

  Tales yasamis mi? Ya da Konfüçyüs?
 4. Maide 33'te ki bozguncular kimler?

  Sizden bahsetmiyorum, genel olarak bahsediyorum. Mesajimin bazi yerlerinde samimi bir dille sen diye hitap etmek yerine siz kelimesini kullandim. Genelleme yaparken kullandigim siz eki ise çoğunluğa hitap ediyor. Ayrıca burada demesenizde sizinde sahip olduğunuz düşünce bu degilmi?
 5. Maide 33'te ki bozguncular kimler?

  bu yazdiklarinizda evet yok. ancak bunlari soylemek istedim. Evet bekledigim sorularima vs. düzgünce ve inanciniza gore cevap vermenizdi. Ama müslüman değilim dediğim yerde sizin için söyleyecek söz kalmadigini ve sadece hakaret ettiğinizi gördüm. Gerçekten gördüğüm ve cikardigim sadece bu oldu. Uzun uzadiya ugrasip birşeyler yaziyorum, karsiliginda aldigim tek cevap "sen yahudilerin palavralarina araplarin putuna inaniyorsun" oluyor. Cidden içerik bu ikisinden ibaret.
 6. Maide 33'te ki bozguncular kimler?

  Psikolojik anlama ozrunuzmu var? Bazen düşünüyorum kafanizin içinde sus olsun diyemi tasiyorsunuz beyninizi? 1- Dünya baris içindeydi herkes mutlu ve kardeş kardeşe yaşıyordu. Ama bir gün Allah dedi ki: "savaşın!" Birazcik beyni olan hic bir insan PKK dan nefret edip onunla savasalim, ama Muhammed savastigi için onu kinayalim demez. Sen hic dağda kafasi parçalanmış bir PKK linin öldürülüşünün barbarca olduğunu dusundunmu? Yok dusunmedin! Yariniz sirf kürt olduklari için kürtlerden nefret ediyorsunuz. Yariniz araplara ilkel çöl insani diyor. Tamaminizda "Kuran insanlari kutuplastiriyor" diyor. Ben bu forumda "Suriyeliler şeref yoksunudur" diyenlere de şahit oldum. Senin irkci nefretinle benim kafirlere bakis acim arasında nazil bir fark var biliyormusun ? Senin nefretin onun kendi seçimini yapamadigi bir özelliği üzerine ve o bu özelliğini değiştiremez. Ben ise seçimlerinden dolayı ona kafir derim ve o yasadigi surece duzelebilir kardeşim olabilir. 2- Savaslarin nedenini okumadiysaniz(bir seyi bilmiyorsaniz) susun. Sözde siz bilimsel ben yobazim. Newton ateisttir diyenini gördüm. Bilim somut şeylerle ilgilenir bu yüzden tanriyi yok sayar diyenini gördüm. Evet! Ben gormedigim bir ilaha tapiyorum. Gormedigim halde atomun varligina inandigim gibi. Kendi gozlerimle hic atom gordummu? Hayir. Evet, ben Allahin sevmedigi insanlari sevmem. Dost edinmem. Sizin gibi irkcilari mesela. Her firsatta küfür eden sizin gibi içi dişi badanali mezarları. Gidin sözlüklerde ateist dindaslarinizin sizden nazil bahsettigine bakin. Yaptiginiz tek şey bozuk plak gibi "allah putu, yahudi ve arap palavralari, Muhammed sahtekar" deyip durmak. Ciddi olarak sordugum her sorunun cevabi bu üçünun daha agir versiyonlari oldu. Zaten tek ömrünüz var su dunyada. Boyle bu forumda Allaha hakaret ederek geçirin bakalim. Bu dünyada ölünce yok olacagiz diyerek acin yelkenlerizi ahirete. Yeniden dirilmekten daha sasrtici olan su an burada olusumuzdur. Nazil yaratildiysan öyle diriltileceksin. Ama goremiyorsun sen kimyayi, biyolojiyi, hormonları, DNA yi... Gorseydin yeniden dirilisten daha az hayret verici olmayan bir yapi ile yasadigimizi anlardin. Öylesine kör olmussun ki, artik en basit ayrimlari goremiyorsun, gorseydin muslumanarin diniyle kuranda yazanların nazil celistigni anlar, nefretle susluman demezdin bana. Sen yasamana bak, müslümanlarla ayni bayrak altında. Ben sizden uzagim. Ne sizinle, ne muslumanlarla ayni bayrak altında değilim. Hepiniz karıncalar gibi koca dünyaya serpilmiş ve ayni şeyleri yapip farklı şeyler soyluyorsnuz. Kiminiz ateist, kimsiniz hristiyan vs. Ayni bayrak için savasirsiniz, omuz omuza verdiğin adam senin cehenneme gideceğini soylesede. Parani çalan hirsizla ayni kimliği tasirsin. Kimliğinin, seni sen yapan özelliklerinin kölesi olmuşsun. Türklüğün seni yonetir olmuş. Taraftarligin yada yasadigin şehir. Evinin içinde bile sen bir kolesin isteklerine. Not: Alinti yaptigim kişiye hitaben yazmadim genel yazdim.
 7. Dinlerin Bölgesel Olması Sorunsalı ve İslamiyet

  1- İncire ve zeytine andolsun,2- Sina dağına,3- Ve şu emin beldeye (güvenilir şehre) .(TiN) Ve Tur-i Sina'da çıkan bir ağaç; o yağlı ve yiyenlere bir katık olarak bitmekte dir. (MUMİNUN) Sina Dağı, Tevrat'a göre, Musa Peygamber öncülüğündeki İsrailoğullarının (İbraniler) Mısır'dan çıkarken durdukları, Musa'nın Allah ile konuştuğu ve On Emir'i aldığı yer olarak bilinmektedir(Vikipedi)
 8. Are You Atheist, Agnostic, Pantheist, Deist, Pagan or what?

  Hakli
 9. MUHAMMED PEYGAMBER VE HANIMI AİŞE

  Aişe hakkında ne düşünüyorsunuz?
 10. Kuranda kar mucizesi

  Anlasildi sanirim.
 11. Kuranda kar mucizesi

  Günes ile sarj ediyoruz. İnterneti kendimiz acmiyoruz, bir yakinimiz teklif ederse kendi üzerine actiriyor. Hastanelerde parasiyla tedavi oluyoruz, kimlik istenmediği surece. Eczaneler içinde geçerli bu. Kimliksiz karsidan karsiya gecemecsiniz diyen insanlara ragmen 21 yildir yasiyoruz. Hala da buradayiz.
 12. Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

  Sen kurtaja karsi misin?
 13. Kuranda kar mucizesi

  Hayir kayitli değiliz. Mülteci değiliz, bu topraklarda doğduk, babam eskisehir annem ankarali. Kayit olmayi reddettik, kayitli olanlarda kimliklerini yirtti. Elektrik için akü kullanıyoruz. Elektrik paneli teknolojisi. Yani kendi elektrigimizi uretiyoruz. Bu elektrik almak haramdir diye değil , kimliksiz ligin elbet bazi getirileri var.
 14. Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

  Çocuğunu kesmeye kalkanlar manyak, peki bunu başaranlar ne? Acikca kurtajdan bahsediorum evet.
 15. Kuran'ın Çelişkilerine Örnekler 2

  Sen müslüman değil misin?
×