Jump to content

evrenselalp

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  142
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

evrenselalp Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

191 profil görüntüleme
 1. yöneticiler seni çok sevmiş anlaşılan senin hesabını bir türlü silmiyorlar. yahuu silsenize adamın hesabını bak adam gitmek istiyor,hani? nerde? adil yönetim, üyelerin silinme istegini bile dikkate almıyorsunuz artık. daha ne diyim size evlere şenlik komedi.
 2. evrenselalp

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  çok saçma bir düşüncedesin poiuz ,kurallara uymak zorundayım çünkü iyi ahlaklıyım, yanlışı raporlamak zorundayım çünkü iyi ahlaklıyım .haksızlıgı görmek zorundayım. çünkü iyi ahlaklıyım forum kurallarını doğru buldugum için uyarmak zorundayım, fakat ben uyradığım halde bu kurallar uygulanmıyorsa demekki ahlakın tanımı net bir tanım olmaktan çok uzaktır. ayrıca iyi ahalk ve kötü ahlakta birbirini tamamlar ve dengeler haksızmıyım? bende insan olduguma göre ahlakta insan icadı olduguna göre demekkı ben haksızlıga karşı haksızlıga ugruyyorsam üzülmek zorundayım. tüm bunlara rağmen ahlak hala insan icadıysa bir anlamı olmaması gerektiğini düşünüyorum. gelelım sorunun cevabına bu kurallara uymak zorundayım herkes gibi,eğer bu kurallara uymazsam burda kuralların doğru yada yanlış olduğunu nasıl? izah edilebilirki. senin dogru buldugun ve iyi olduğunu düşündüğün kuralı ben yanlış bulabiliyorsam ciddi bir problem var demektır ahlakın net bir tanımında. bende sana çok çarpıcı bir örnek vericem dikkatlıce anlamaya çalış! bir tecavüz mahkumu idam edilicek, onu idam eden cellat sence katilmidir? yoksa kahramanmıdır? bu soruya vericegin cevapta senın ahlaka bakış açını deşifre edicektir. evet bekliyorum madem bana çattın . sonuçlarına katlan.
 3. forum kuralları bunları ben hazırlamadım adminler hazırladı. Bu forum yasakları olmayan fakat kuralları olan bir forumdur. Tüm katılımcılar, bir diğerinin özgürlüğünü engellemeden, özgür olarak fikirlerini savunabilirler. Küfür ve hakaret edilmesine, bu forum dahilinde izin verilmeyecektir. Küfür, hakaret içeren ve sürekli tekrar edilen yazılar silinecektir. Benzer konuların aynı şekilde tekrar edilmesi durumunda, katılımcılar mümkün olduğunca uyarılacaktır. Bu bölümde yazmak için üye olmanız gerekmektedir. Mevcut yazıları okumak için böyle bir zorunluluk yoktur. burda çok açık ve net diyorki küfür ve hakaret eden üyeler önce uyarılıcaktır, işte bunu anlatmaya çalışıyorum,her üyenin profilinde uyarı sekmesi butonu vardır. il kdefa küfür ve hakarette bu uyarı o dan 1 olur. diğe forumlardada aynı sistem vardır. fakat kurallar bu forumda uygulanmıyor. yöneticiler kendi koyduğu kuralları uygulamıyor.küfür eden anında atılıyor. trol yapan neden? atılıyor onu hala anlamaya çalışıyorum çünkü trolden atılma diye bir kurak konmamış demekkı trol serbest olmak zorunda yada paşa paşa eklersiniz oraya trol yapanlar atılır diye ehhhhh o zaman kimse korkudan trol yapamaz ben admin olsam böyle değiştirirdim. kuralları. ama kurallar tam olarak uygulanmıyor o ayrı bir problemdir.
 4. evrenselalp

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  harika işte bu nihayet beklediğim yorum geldi, haklı oldugumu görün artık,ahlak yok ahlakı biz icat ettık ama icat ettiğimiz hlakında tıpkı tanrı gibi ispatı yok. sizi bilmem ama benim için tanrı yoksa ahlakında benim için bir anlamı yoktur. sizin içinde olmamalı özelliklede atheistler için. haaa gayret atheistler er yada geç anlamak zorunda kalıcaksınız ben çok sabırlıyımdır. ahlak insan icadıda olsa dinlerin ürünüdür,bana göre dinlerin icat ettiği ahlak anlayışıda sapıkçadır. ahzap suresi 50. ayet : ey peygamber! biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, allahın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. ayet ismını yanlış yazmışlar bu ayetım ismı olsa olsa ensest ayetı olabilir.
 5. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  yahu nelerle? uğraşıyoruz daha içgüdüsüyle ahlakı ayırt edemeyen miyoplar var forumda, yok böyle bir zeka
 6. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  tanrım sanırım rüya görüyorum, türk atheist bir üyeden özür diliyor, biri beni uyandırsın % 100 rüya bu
 7. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  ahlakla içgüdüyü karıştırıyorsun hayvanlarda ahlak yerine içgüdüsü vardır. içgüdüsü sayesınde hayvanlar yaşamı sekıllenır. böyle basit sorularmı? sorucaksın bana . peki ben sana bir soru sorim, marsta yaşam varmıdır? yokmudur?
 8. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  yahuu git işine beee hayvanlarda ahlak oldugunu düüşnen biriyle tartışmam ben ..yarı müslüman yarı determinist mutant ne anlıyor? senın daşşş kafa dinler öncesi 6000 yılmı? sen git anibal gelsin.. sen kesmiyorsun beni. :)))
 9. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  dinleri insanlar yaratsın bir problem göremiyorum, ama dinler yaratılmadan önce ahlak yoktu diyorum, keşke sende bunu görebilsen. önce dinler yaratıldı sonrada ahlak oluştu anlaştııkmı? sonunda barıştıkmı? artık kardeşmiyiz.
 10. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  dur bir dakka sakın bu eskı hesaplar bu delinin eski hesapları olmasın, şifre kırıcı programlarla olmaz bu iş hepsi vırüs ve trojen kaynıyor.
 11. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  bence tartışılmaz dinler öncekı dönemi tahmın etmek hiçte zor değil. zira toplumları oluşturan temel ana yapı iannçtır töredır töreler sayesınde göcebe hayatı başlamıştır. töreler sayesınde ilk insanlar beraber yaşayıp modernızme geçiş yapmıştır. inanç ve töreler bir takım adetlerle birleşmiş ve ilk cadır ve ve ilk topluluklar oluşmaya baslamıştır örnek verelım siyular! kızılderililer ve komancıler ve pagancalar! tarıhtekı ilk modern topluluklardır ve temelde ise smanızmın alt yapısıyla oluşmuş topluluklardır . dikkat ederseniz taroh boyunca toplulukların içnde her zaman dinler hakımdi. dinsiz bir topluluk hiç varolmadı tarıh boyunca arastırın bir tane bile bulamasınız yoktur.
 12. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  peki bu aklı dengesi bozuk üye gerçekten, kullanıcı ve parolası aynı olan hesapları bu kadar cabuk nasıl? buluyor. enteresam geldi bana; sonuçta 30.000 hesaptan bahsediyoruz. çok ciddi bir zaman gerekıyor bu hesapları incelemek için açıkçası kafam biraz karışık.
 13. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  dinlerden önce kabileler vardı,dinlerin gelişiyle ilk modern toplumlar oluştu ve ahlak ıdegerlerde oluşmaya başladı. senın toplum dedıgını oluşturan dinlerdır, ama sen şimdi islam diyeceksın hayır yüzbinlerce yıldır dinler hakımdı bu dünyaya senın anlamadıgında bu işte birazcık geriye gitsen çok iyi anlaşıcaz . tabıkı teolojık olarak ... dinlerden önce ahlakı degerlerin oluşması mümkün değil kabileler gerçek atheistlerdır teolojı yoktur onların sadece yaşamında. ispatıda var kabile hayatı yaşıyan insanlar var hala günümüzde bana göre onlar gerçek atheisttir. yanlış anlamayın ama siz atheist değilsınız. sizin atheist olmanız imkansızdır. kabileler yaşamı boyunca modenızıdme soyutlanmışlardır. il kdefa nerde? başladı bilmiyoruz ama ilk inanışla beraber ilk modernızmde başlamıştır. çünkü teolojık topluluklar iiçn modernımızm akıl yürütme ile başlamıştır.
 14. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  al işte ne kadar? haklı oldugunu görün istedım, işiniz gücünüz eleştirmek her zamankı gibi bir sonuç alamadık bugünde bitti. gidimde buzluktan sogum biramı alımde içim. sıkıldım sizden.
 15. evrenselalp

  KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

  bana birşey anlatmana gerek yok teflon bey eger kendine güveniyorsan bana ahlakın gerçek tarihini anlatırsın olur biter kendını bu kadar kasmana gerek yok. mesela şöyle bir giriş yapabilirsin, harika olur. zevkle okurum, neden ? teistler ahlak bu kadar deger veriyor. ve daha sonrada neden? atheistlerin gerçekten ahlaki değerlerini gururla gelecek nesillere anlatabiliceği bir tarihleri yok. ayrıca atheizmde ahlakı net bir tanımı mümkünmüdür? her atheist bu tanıma uyarmı? anlaştıkmı?
×
×
 • Yeni Oluştur...