Jump to content
Ateistforum

dursun

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  259
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

dursun Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

665 profil görüntüleme
 1. Doğaya baktığınızda benzer bir sürü fizik kanunlarını görebilirsiniz. Örneğin bir müzik kutusunu kurdunuz. Melodi çaldı çaldı ve sonra sustu. Hatta çok daha basit bir örnek, kağıttan uçak yaptınız ve ileri doğru attınız. Bir süre havada kalıp yere düşecek. Dünya da kendine ait kanunlara göre dönecek dönecek ve belki de duracak. Doğa kanunlarının hepsinin arkasında bir güç aramak abestir asıl. Doğal şeyler bunlar. Takılma fazla.
 2. dursun

  Ben kullarıma zulmedici değilim. Kaf 29

  Bence doğru söylemiş. Danimarkalıya, Norweçliye hiç zulmedici değil. Onun derdi bizimle.
 3. dursun

  Evrendeki kusursuzluk kendi şart ve hedeflerine göredir

  Ve Allah bütün bu doğa olaylarına vs karşı koyamazdı öyle mi? Hepsini yaratan da o, yarattıklarının birbirine zarar vermesine engel olan da o. Peki neden bir düzenek kurmak zorundaydı? Çünkü madde olmadan hiçbir şey yapamıyor. Yağmur için su buharına ihtiyaç duyması gibi.
 4. dursun

  MUCİZELERİN DEVAMI...(2. BÖLÜM)

  Hocam kısa ve öz birşey sormak istiyorum ve kısa ve öz cevap vermeni rica ediyorum. Bütün bu olup bitenlerde Allah'ın katkısı olduğuna dair elinizde kanıt varmı? Varsa var, yoksa yok deyin lütfen. Lafı evirip çevirip uzatmayın. Yani bütün bunlar olup bitiyor, güzel de anlatmışsınız insan üremesini fakat Allah'ın bunlara neden olduğunu nerden gördünüz? Konu dışı olarak da: Allah insan olmadan, hatta olan insanların da cinsel ilişkiye girmeden üremesini tasarlayamazmıydı? Benim görüşümce kabaca tabirle; erkek ve kadın olmazsa doğum olmuyor.
 5. dursun

  MUCİZELERİN DEVAMI...(2. BÖLÜM)

  Hiçbir mucizesi olmayan, tamamiyle insan eliyle yazılmış, konu bütünlüğü olmayan, başı nere sonu nere belli olmayan kitabımsı sayfalar topluluğundan günümüz teknolojisinin ortaya çıkardığı bilgileri ele alarak bişeyler çıkarabilmek adına üstünü başını parçalayacağına; "sonsuz güç sahibinin kelamını bu şekilde ve ilkel bir yöntemle bildirmesi kabul edilemez" diyebilsen sen de rahat edeceksin emin ol. Kâinatı yarat gel, sonra ölümlü birini elçi seç, (ki bu kişi 40 yaşına kadar zengin bir hatunun gölgesinde sessiz sedasız otururken ne hikmetse birden peygamberliğini ilan etmiş) sonra ona kelamını
 6. dursun

  MUCİZELERİN DEVAMI...(2. BÖLÜM)

  De get ülen, arap ne bilsin yerküreyi
 7. dursun

  CABLISA-CABLIKA

  Evet, arkadaş anlayamamış ama önemli değil. Sonuçta mesajın yerine gittiğini düşünüyorum.
 8. dursun

  CABLISA-CABLIKA

  Evet evrim bana mantıklı gelmiyor. Çamurdan yaratılmış olmak daha mantıklı. Küçük çocukların çamurla oynamayı sevmesi de buna en büyük kanıttır.
 9. dursun

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Annenin doğumdan sonra süt vermesi Allah'ın varlığına! delildir. Annenin doğumdan sonra sütünün gelmemesi Allah'ın yokluğuna delildir. Erkeklerin süt vermeyen memelere sahip olması Allah'ın var olmasına ama beceriksizliğine delildir.
 10. dursun

  Miras Ayetlerinin Çözümü

  Japon bilim adamları bu çözümü yeni nesil insansı robotlara entegre edeceklerini açıkladılar. Bu sayede, gelecekte insanlığa katkı sağlayacak insansı robotlar miras kavgalarında etkin rol oynayıp, gerekli paylaşımı otomatik olarak yapacaklar ve insanlık kurtulacak biiznillah.
 11. dursun

  NEDEN HIRİSTİYAN KADINLAR HIZLA MÜSLÜMAN OLUYORLAR?

  O gözde, güzide kadınların yalvarışlarını, yakarışlarını gözümün önünde canlandırdım bir an, duygulanmamak elde değil. Peygamberimiz nasıl da kıvırmıştır o mübarek burnunu. Ne yalan söyleyeyim, bir kaç sene öncesine kadar ben de inanıyordum ama, bir beyine sahip olduğumu anlayınca kurtuldum böyle saçmalıklardan. Yerimi galiba başlıktaki hristiyan kadınlardan birine devrettim farkında olmadan. Benim yerime cennete gidecek şanslı şey. Da, bi zilim yok ona orda tarak tarak diye dolanacak ortalıkta ama tarayacak kimse olmayacak. Tomurcuk memeli kızlar dururken, kim siler on
 12. dursun

  NEDEN HIRİSTİYAN KADINLAR HIZLA MÜSLÜMAN OLUYORLAR?

  Kadınlar sıradan falları pek beğenmezler. Falcıları iyi sallayamamıştır. "Görümcen, eltin arkandan senin kuyunu kazıyor" filan deseydi bayılırlardı. İçinde entrika olan olaylar ilgilerini çekmektedir. Aslında peygamberimizin o pak eşlerinin, o tertemiz eşlerinin gruplaşarak, sevgili peygamberimize oynadığı küçük oyun dilden dile yayılsa, eskimo kadınlarının bile islamiyeti seçme olasılığı var.
 13. dursun

  NEDEN HIRİSTİYAN KADINLAR HIZLA MÜSLÜMAN OLUYORLAR?

  Çünkü kadınlar olmayan şeylere inanmayı daha çok seviyor. Mesela fal
 14. dursun

  Allah tecavüzlere neden müsade ediyor

  Çok özür, yanlış yerden alıntılamışım. Kindi nin yazısını alıntılamak istemiştim. Gerçi yine onun yazısı ama senin konunun içeriğinden almışım. Tekrar özür hocam.
 15. dursun

  Allah tecavüzlere neden müsade ediyor

  O zaman çocuğu tecavüze uğrayan ebeveynler o günün akşamında kutlama yapsın? Kafadan ödül cennet.. Herkes çocuğunun ödüllendirilmesinden mutlu olur sonuçta. Sizin beyin olay yerini terketmiş hocam söyleyim.. Allah'tan bile mi gizleyebileceklerdi? Allah bilemiycekti yani? Vay be, o adamlar çok başarılıdır o zaman. Herkes iman etsin işte, bunun neresi iyi değil? Hem "iman etmeyenlerle savaş ve öldür, ama herkes de iman etmesin lütfen" öyle mi, mantıklı mı bu şimdi? O zaman Allah da insanların tecavüzcü olduğunu, tecavüz edene kadar bilemiyor. Tecavü
×
×
 • Yeni Oluştur...