Jump to content

Bir Buçuk

Ateistforum Moderatör Grubu
 • İçerik sayısı

  531
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Bir Buçuk Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.522 profil görüntüleme
 1. Bir Buçuk

  Ateistforumda üyeler neden bilim ve teknolojiye önem vermiyor?

  Forumun kalitesini yukarı çekmek istiyorsak üye sayımızı artırmamız gerekiyor. Şu an öncelikli hedeflerimizden biri de bu. 100 kişinin arasında, ikili olarak fikir paylaşabilme ihtimali bulunduran eşleşme sayısı : C(100,2)= 4950 1000 kişinin arasında ise: C(1000,2)=499500 Üye sayısının 10 kat artması, eşleşme sayısında yaklaşık 100 kat artışa yol açıyor. Bu şu demek, kazandığımız her yeni üyenin birileriyle tartışacak bir konu bulma ihtimali, üye sayısı arttıkça ivmeli bir şekilde artacak. Yani iyi bir yönetimle, üyeler yeni üyeleri çekecektir. Yeter ki varolan üyeler aktif olmaya devam etsin ve yeni üyeler de aktif olmaya çalışsın.
 2. Bir Buçuk

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Yalanlar'ın üyeliği isteği üzerine sonlandırıldı.
 3. Bir Buçuk

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Gizli'nin üyeliği isteği üzerine sonlandırıldı.
 4. Bir Buçuk

  Bir soru

  Sütlü Kase'nin iletisi olayı açıklıyor. Ben de bir şey ekleyeyim. Bir cisme etki eden kütleçekim kuvveti hızından bağımsızdır. Yalnızca uzaklığı ve kütlesi önemli. Örneğin Dünya, Güneş'in çevresinde saatte 110.000 km hızla dönüyor. Bu inanılmaz bir hız olmasına rağmen, yörüngeden çıkmıyor.
 5. Bir Buçuk

  21 yaşında ve hiç sevgilisi olmamış olmak

  Ateistforum, kuralları olan bir "forumdur". Bir konu açar, tartışırsın. Bizim görevimiz bu tartışmaların en okunabilir halde ve en düzeyli şekilde gitmesini sağlamak. İsteyen istediği yerde, istediği gibi yazar. Ama biz de işimizi yapıp buranın düzeyini koruruz.
 6. Bir Buçuk

  21 yaşında ve hiç sevgilisi olmamış olmak

  Bundan sonra birleştirme işlemi uygulanacak. Forum yönetimi olarak geçmişte pek uyguladığımız bir yöntem değildi. Bu arada üyelerin moderasyona katılmasını olumlu karşılıyorum. Birkaç hafta önce bahsettiğim değişimin gerçekleşmesi için üyelerimizin de gerekli araçları kullanarak(forumu kirletmeden) raporlama ve şikayetlerini belirtmesi gerekiyor. Hep beraber bu forumu yukarı taşıyacağız.
 7. Bir Buçuk

  Bir soru

  Havada duran şeyin hızı olur mu? Dünyaya göre hızın 0 oluyor işte. Ama yere düşmemek için sürekli kendini yukarı itmen lazım. Yoksa aşağı düşersin. Bu uçağın kendini itmesi gibi. Tabi uçak yukarı doğru gidiyor. Sen yerinde durabilsen yeter.
 8. Bir Buçuk

  Bir soru

  Sürekli kendini havada tutacak bir kuvvet uygulayabiliyorsan, kalırsın.
 9. Bir Buçuk

  Bir soru

  Aynı açısal hızla döneceksin(frekansın aynı olacak). Aynı açısal hızla dönmen için yarıçapla orantılı bir çizgisel hız tutturman gerekir. Dünyanın yarıçapı 6.371 km. Yani senin hızın dünyanın "senin bulunduğun noktadaki" çizgisel hızı* (6421/6371) olacak. Örneğin, ideal olarak tam dönme ekseninin tepesindeysen hareket etmene gerek yok. Ekvatora yaklaştıkça hızını artırman gerekir. Tabi bu sefer havada durman sorun olacaktır. Kutupta sabit durmak için fazlasıyla enerji harcaman gerekir. Ekvatorda hızından dolayı bir merkezkaç kuvvetine maruz kalırsın. Bu biraz yardım eder havada durmana. Ama 50 km'de pek bir fark yaratmayacaktır. Uyduların bulundukları yörüngede kalması bu sayede olur. İdeal olarak konuşursak, hep dengededirler. Merkezkaç kuvvetleri ile yerçekimi kuvveti birbirini dengeler. Dünyaya ne kadar yakınsa o kadar hızlı gitmesi gerekir.
 10. Bir Buçuk

  Bir soru

  Aynı hız derken, kastımız nedir? Aynı açısal hızda dönersen, seni hareketsiz görür. Ama aynı açısal hızda dönmen için, yerdeki çizgisel hızdan daha hızlı gitmen lazım. Çünkü yarıçapın fazla.
 11. Bir Buçuk

  21 yaşında ve hiç sevgilisi olmamış olmak

  Eğer hakaret görürseniz raporlayın, gereğini yapalım. Forumdaki her mesajı tek tek okuyamayız.
 12. Bir Buçuk

  çok sıkılıyorum çok bunalıyorum

  Arkadaş sıkıntısını Tavanarası'nda gidermeye devam edecek.
 13. Bir Buçuk

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  AteistBilinç96 olan nik, Kemalist Fedai olarak değiştirildi.
 14. Bir Buçuk

  21 yaşında ve hiç sevgilisi olmamış olmak

  yalanlar, seni takip ediyorum. Eğer Facebook duvarı ağzıyla yazmaya devam edersen bir sonraki iletinde atılacaksın. Anlamadım, ne bekliyorsun ki? Hayatın sırrını mı verelim burda sana? Öyle kolay mıydı? Birincisi sızlanmayı bırak, aksiyona geç. Sızlanan efendi adamları bırak kadını, erkekler de sevmez. "Kadınlara karşı hep kibar ve centilmenim. Ama onlar bana bir türlü bakmıyor." Onlar sana baksın diye yapıyorsun. Ne kadar iyi ve efendi olduğumu görürler ve ilgilenirler diye düşünüyorsun. Çekim olmadan hiçbir şey olmaz. Önce çekimi yarat, sonra bakarsın iyiliğe ve kibarlığa. Kızların etrafında öyle erkeklerden milyon tane var. Sen "adam" ol, istersen kaba ol, yine peşinden ayrılmayacaklardır. Bırak o ağırlık seni yönlendirsin. Sırf kadın diye ona iyi davranan birine saygı duyacaklarını düşünmüyorsun herhalde?
 15. Bir Buçuk

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Mikelanjo007'nin üyeliği isteği üzerine sonlandırıldı.
×