power

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  392
 • Katılım

 • Son ziyaret

power kullanıcısının paylaşımları

 1. http://www.youtube.com/watch?v=hXRnGkCSRis :o
 2. Üreme hızları yüksek olan canlılar neden başka bir türe dönüşmüyor? Mesela bir çay kaşığı biramayası 5 litrelik şekerli sıvıda bir günde bir su bardağını dolduracak kadar çoğalıyor.
 3. Tanrıyı yok edemezsiniz. Sadece ismini ve özelliklerini değiştirebilirsiniz. Tanrı her zaman var olacaktır.
 4. Pervane sesini zıt fazda ve aynı genlikte üretirseniz,iki ses birbirini yok eder.
 5. Ahlak kuralları vahiy ile gelmemiştir. Herşey gibi ahlak kurallarıda deneme yanılma yöntemi ve uzun gözlemler sonucu oluşmuştur. Kuran da alkolun yasaklanması vahiy yolu ile değildir.Gözlem sonucudur. Eğer vahiy derseniz ALLAH 'ı deneme yanılma ile öğreniyor durumuna sokarsınız.
 6. Kuşların tüylerine,kanat şekline v.b göre sessizlik aramak saçmalıktır. Beden ağırlığı / kanat alanı oranı düşerse kuşların fazla kanat çırpmadan havada durma süresi artar. Düşük hızlarda uçmasını sağlar.Hız düşüncede türbülans azalır.Reynolds katsayısı düşer. Bunu bilgisayardaki fanlara uygulayamazsınız.İşlemcinin yüzey alanını küçüktür. Hız düşünce hava debisi azalır.İstenilen soğutma sağlanamaz.
 7. Dünyanın hali bu.Patlamış top gibi.
 8. Kanat yapısı ile alakası yok. Baykuşlar avlarını yüksek yerden süzülerek yakalarlar.Kanat çırpmazlar. Bilgisayarında sessizlik istiyorsan su ile soğutmayı dene.
 9. "Sana yapılmasını istemediğin şeyi sende başkasına yapma.KONFİÇYUS" Toplumsal ahlak toplumu oluşturan bireylerin ahlak anlayışları ile oluşur.Gökten vahiy ile inmez.
 10. Materyalistlere göre madde,enerji ve bilgi nedir?
 11. Rasgele seçilmiş noktalardan geçen eğrinin denklemi nasıl bulunur? Örneğin A(10,10) B(20,10) C(20,20) D(30,20) E(30,30) noktalarından geçen eğrinin denklemini nasıl bulabilirim?
 12. Genetik hatası yok. Ortam ısısı ve ışığı bitki hormonlarını etkiliyormuş.
 13. Tanrı varsa maddeden bağımsız olamaz zaten. Varlığın sebebi ne ise o tanrıdır. Bilinçsiz olması yaratıcı olmasına engel değil.
 14. Tanrının yarattığı çiçekler ile insan yapısı bir olur mu? Doğal olanı seç kendi kendini temizler.
 15. Benim tanrım doğanın kendisi. Bilinçsiz de olsa yaratıcı.
 16. Yaşamın başlangıcı değilde varlığın sebebi açıklanırsa açıklanan şey zaten tanrı olur.
 17. Bunlarda benim çiçeklerim.Şimdi çiçekleri yok marul gibi bol yaprakları oldu.
 18. Ben de böyle yazı var.
 19. http://groups.google.com Gruplar kısmı kapalı.
 20. Amerikan askerleri Arabistan'da aynı suçu işlesin. Hiçbir şey yapamazlar.
 21. Çarpışma sonucu çıkacak yeni tanecikleri dedektörler yakalamayabilir.
 22. Uzay diye bildiğimiz şey tanrıdır. Uzay zaman ve mekandan münezzehtir.Ondan başka uzay yoktur. Ezeli ve ebedidir. Hiç bir şeye benzemez.Bölünmez. Herşeyin yaratıcısı odur.Size şah damarınızdan daha yakındır. Bilinci varmı yokmu bilmiyorum. Biraz kusurlu oldu ama idare edin.
 23. Hangi din tanrıyı maddeden bağımsız olarak kabul ediyor? Benim bildiğim bütün dinlerde tanrı enerjiyi temsil eder.
 24. Cam yapımında kullanılan eriticiler bir fikir verebilir. Kayaçların içinde bulunan kuvars da cam sonuçta. Su sıcaklık etkisi ile ortamdan uzaklaşırken içinde eriyik halde bulunan toprak alkali metalleri bırakır. Bu toprak alkali metallerde(yukarıda altı çizili olan metaller) kayaçların erime derecesini düşürür.
 25. http://ibc.hbw.com/ibc Bu keklik için sülün sesi. Benim uyku saatinde horoz gibi bağırıyorlar. Burda normal sesi çıkmış. http://ibc.hbw.com/ibc/phtml/votacio.phtml...hura_nycthemera