Jump to content

Pahis

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  846
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Pahis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.327 profil görüntüleme
 1. Pahis

  Oy kullanma yaratıcına şirk koşma

  Sen broşür görmüşsün bana sms geldi.. Benim tel numaram varsa başka hangi bilgilerim ellerinde acaba diye düşünmüyor değilim. Numaram bunların ellerine nasıl geçti, kim verdi? Bunlar selefi denilen ekolden..Bunlar geçmişte illegaldi.. Gel görki şimdi broşür,sms, internet ...tam yol verilmiş.. Ne hallere düştü memleket ... Ekleyeyim; ama güzel bir şey.. Akp nin muhafazakar tabanından bunu yiyecek çok olur..
 2. Pahis

  Adeizm

  Adeist olmadan ateist olmak mümkün mü? Basitçe; Teist tanrısı ile deist tanrısının farkı, biri dünya ve insan ile direkt iletişim kurar diğeri kurmaz.. Görünür evrene karışmayan, etki etmeyen veya o ya da bu şekilde hiç bir etkisi gözlemlenemeyen deist tanrısıdır. Hiç bir etkisi gözlemlenemeyen deist tanrısı, gözlem verene kadar yok mudur yoksa zaten gözlem vermediği ve veremeyeceği için mi yoktur?
 3. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Ulan öküz oğlu öküz..Uzaydan yayın yapan kamera ne? Yayını kamera mı yapar verici mi? Aptalın önde gideni, kamera görüntüyü alır anolog ya da dijital sinyale dönüştürür.. Bunu ya kayıt edersin ya da bir RF (radyo frekans ) modülü ile modüle eder uzaya yollarsın.. En dandik cctv kamera ile bile uzayda çekim yapmak, yayın yapmak mümkün.. Yeterki yarı iletkenler uzay şartlarına uygun olsun ki bu genellikle ısıdır.. Ama yaptığın yayın nereye ulaşır? Bir kaç km hepsi o kadar.. Senin gibi cahil bir mala laf anlatmak zor ama yine de deniyorum.. Uzaya yolladığın modüle edilmiş sinyallerin bel
 4. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Allahın salağı, genel bir şeyler duymuşsun burada yedirmeye çalısıyorsun.. Tv yayınları bölgesel yapılıyordu, o bölgesel yayınlar için bile vericinin ne kadar güç harcadığını biliyor musun sen? Kaldıkı atmosferi olmayan aydan dünyaya rf göndermek, dünyada yayın yapan bir vericiden kat kat fazla güç gerektirir. Yayın nasıl yapıldı? hangi modülasyonla? Frekans modülasyonu ile mi alt yan kenar bant(AM genlik modülasyonu-ssb de derler) biliyor musun? Alümyum folyolu o uzay aracında! üstelik mobil nasıl bir güç kaynağı olmalı ki dünyaya canlı yayın yapabilsin? Öküz, bilmiyorsun sallıyorsun..Ö
 5. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Ya sen ne anlatıyorsun.. Ekran teknolojisi yok ama adamlar aya gitmiş.. Chip teknolojisi yok ama aydan canlı yayın yapılıyor... Nasıl canlı yayın yapılıyor? Sallıyorsun...Hem de bol keseden.. Sahtecilik yapan adamın bunu birden fazla yapması sahtecilik yapmadığını anlamına gelmez.. Madem yazıyorsun mantıklı yaz....Similatör teknolojisi yok ama aya gitmişler...Peh pehh
 6. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Eğer Abd işin içindeyse komplo bu kadar da olur.. Dediğim gibi konu özelinde çok şey söylenebilir, söylendi, söyleniyor.. Söylenenlere karşı Abd tarafının verdiği yanıtlar zayıf.. Ne var elde? Görüntüler..Daha o görüntüler orjinal mi değil mi onu bile bilmiyoruz.. Mesela bir sürü ufo görüntüleri var..Bunlara neden inanmıyoruz? Ne yani trilyonlarca gezegenin olduğu bir evrende bizden başka canlı olma ihtimali yok mu? Var ama yine de ilgili görüntülere çakma, uydurma, montaj vb.. şeklinde yaklaşıyoruz.. Ay ile ilgili görüntülere sırf Abd hükümeti destekli olduğu için, inanmalı mıyım? Ak
 7. Pahis

  Ateistler ölümden neden korkar ?

  Bu Sürmeli, ismiyle müsemma/uyumlu, galiba homoseksüeldi.. Ondaki göt burada kimsede yok, haklısın.. Sende var galiba ?
 8. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Onlar ay simülatöründe yapılan çekimler olmasın? Ben de bir Tv programında orjinal görüntülerin olmadığını duymuştum.. Ha şöyledi böyleydi, teknik detaylar, ıvır zıvır...bir sürü şey var.. Şüphelere yönelik ortaya konan kanıtlar bana çok zayıf geliyor.. Hani şimdi googledan, youtubedan bir sürü şeyi buraya taşımaya gerek yok.. O yıllarda Abd nin sosyo-psikolojik durumuna bakmak lazım.. Bu açıdan bakınca bunun bir yalan olma ihtimali hayli yüksek.
 9. Pahis

  Aya ayak basilmasi

  Nasa nın elinde orjinal görüntüler neden yok? Bu Abd ve İngiltere nin olduğu her işte bir çapanoğlu aramak lazım.. Hatta Çinlilerin Abd söz konusu olduğunda söyledikleri söylenen bir söz var; Gördüklerinin yarısına, duyduklarının hiç birine inanma..
 10. Pahis

  Ateistler ölümden neden korkar ?

  İnanan insanların ölümden korkmadığını nereden biliyorsun? Güzel kardeşim, kendin bir sonuç çıkartıyorsun, sonra çıkarttığın sonuca göre sebepler üretiyorsun.. Oysa sebepler sonuçlara göre değil, sonuçlar sebeplere göredir.. İslamda bir insanın ulaşabileceği en yüksek takva seviyesi şehitlik mertebesi değil mi? Hafızam beni yanıltmıyorsa, evet..Peki neden? Çünkü korkmasına rağmen savaşa gitmiş ve ölmüş.. Savaşıyor olması onun korkmadığını göstermez, aksine daha çok korktuğunu gösterir ki dini jargonda mertebesi bu yüzden en yüksektedir.
 11. Pahis

  Ateistler ölümden neden korkar ?

  Söyledim ama anlaşılmamış demekki.. Bu korku ateistlere özel değil, her insanda olan bir özellik. Teiste göre Tanrı nın Ateiste göre evrimin genetik bir kodlaması neticesinde ortaya çıkan bir hormonun korku denilen bu duyguyu oluşturması diyebiliriz basitçe..Veya; 1200 cc lik bir araca göre 3500 cc lik motora sahip olan bir araç daha fazla yakıt tüketir.. Neden? Çünkü motor hacmi daha büyük..Neden? Çünkü öyle yapılmış. Ateist neden ölümden korkar? Çünkü insan/canlı ve öyle oluşmuş/yapılmış...
 12. Pahis

  Ateistler ölümden neden korkar ?

  Akıl sağlığı yerinde her insan ölümden korkar, sadece ateistler değil. Hatta daha da fazlası var, bu biyolojik bir durum. Gen, bencildir. Küçük bebekler süt emerken neden annelerinin gıdılarını veya eşyasını tutmaya çalışır? Gözlem yapma şansınız varsa yapın ben yaptım, gözlemledim. Yüksek ağaçlarda annelerini emen primat atalarımız, düşmemek/ölmemek için, annelerini tutuyorlardı. Bu istem dışı otomatik refleks, biz insanoğluna da geçmiş. İşin özeti, hiç bir canlı ölmek istemez, sağlıklı düşünebilen her canlı ölümden korkar.
 13. Şu rezilliğe bak...Bedevi entrikaları solda sıfır bunların yanında..
 14. Pahis

  Altın klozet

  Az çok basını takip eden birinin gözüne gözüne sokulan bir polemik... Chp lideri CB sarayında altın kaplama klozet var demişmiş... Miş diyorum çünkü Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir şey demediğini söylüyor. Olay şu; bir valinin makam odası tuvaletini altın kaplama yaptırması.. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/282660/Vali_beyin_altin_kaplama_tuvaleti.html Chp lideri de bu olayı alıp kinayeli bir şekilde, Ankaradakiler kısacası devlet için kullanıyor. Yani halk fakir, halk aç fakat siz altından tuvalet yaptırıyorsunuz diyor.. Sonra da sn Cumhurbaşkanımız kendisine söylendi zannedip!
 15. Pahis

  Bir Tanrı olmak zorunda mı ?

  Şimdi ben de agnostiğim..Hani ayrı ayrı konuşmaya, tartışmaya teknik olarak bir gerek yok gibi.. Ama tabi yok biz istemezüğ derseniz saygı duyarım. Ha bu arada ben zaten soru sormadım ki cevap gelsin; İnsanların maymundan evrimediğine dair üretilen bir argümanımsının insanların topraktan gelmediğine dair de kullanılabileceğini gösterdim sadece. Son olarak, eğer hodri meydan müsait olmadığı için buradayız ve konuya yazma diyorsanız, benim şahsımda yazma niyetinde olanlara da bilgi verin ki yazmayalım..
×
×
 • Yeni Oluştur...