Jump to content

rasyonel

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  325
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

rasyonel Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. rasyonel

  NEDEN OLDURMEK?

  Neden sen müslüman değil misin? Allahın emirlerini inkar mı ediyorsun? Bak Allah sana ne emrediyor: NİSA SURESİ 89 : Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı. TEVBE SURESİ : 5 O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövb
 2. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  Sayın doktor, "maddenin yokluğu varsayımdır" derken hata etmişim, haklısınız.. Aksi halde "uçan makarna canavarı" içinde varsayım demeliyiz -ki bu çok komik olur- Madde yoktur demek kadar komik..
 3. rasyonel

  Geleceğin Tek dini: Bilim

  Kesinlikle haklısın, kendisine bile faydası olmayan zavallı müslüman ülkelerin kimseye faydası olmuyor. Bütün bilimsel ürünler kafirlerden çıkıyor ve sizlerde bilimin hizmetlerinden faydalanırken birde bilim adamlarına küfür ediyorsunuz. Yazık size.. Benim yazdıklarımı okuma sen, bunları düşünme boşver, zemzem suyuyla yıkanmış beyninin bunları anlması imkansız zaten.. .
 4. rasyonel

  ateistler tanrıya inanır. çünkü...

  tcbh077 gerçekten mantıklı konuşuyorsun, ancak tespitlerin yanlış; ateist, müslüman tanrısını eleştirirken kafasındaki ideal tanrı modelinden dolayı yapmaz bunu, sadece islamın "şevkatli tanrı" iddaasını çürütmeye çalışır.. (islama karşı bu tutumun sebebi, onun bizim hayatımıza olan müdahelesidir) eğer bu eleştiriyi yaparken kafasında gerçekten olması gereken bir tanrı modeli varsa,, sen haklısın,, o adam deisttir.. bir gün birileri gelipte önüme bir süper tanrı modeli koyarsa, hayatlarımızı kolaylaştıran bir tanrı, günümüz humanizm anlayışına uygun bir tanrı, her açıdan olum
 5. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  Ben bilimsel kurallardan bahsediyorum,, kişisel kural yada yasalardan değil.. Mesela yerçekimi kuralı.. yada diğer fizik kuralları, kimya kuralları,, yani bilimsel kural,, "Maddenin varlığı kuraldır" derken bundan bahsediyordum, bilimsel kuraldan, Maddenin yokluğu ise varsayımdır sadece,, hiç bir zaman ispatlanamayacak bir varsayım..
 6. rasyonel

  Geleceğin Tek dini: Bilim

  Bilim daha neyi kanıtlasın ki,, Bilimi ve bilim adamlarını kafir ilan eden milyalarca insan varken bu dünyada,, Einstien'a bile iftira atıp küfür eden yobazlar var bu forumda.. (ama kafir ilan ettikleri bilimin ürünleri çatır çatır kullanıyorlar, nankör pislikler) Bu arada makina umarım kocaman bir karadelik yaratırda bu dünya ve üzerindeki herşey bir saniyede yok olur, geldiğimiz yere geri döneriz,, hiçliğe.. umarım...
 7. rasyonel

  Nihayet AB de ağzındaki baklayı çıkardı

  AB ve ABD'nin hükümete destek vermesinin tek amacı, orta doğuda önemli ve stratejik bir güç olan Türkiye'yi karanlığa sürüklemektir. Bu ülkede demokrasinin henüz emekleme aşamasında olduğunun farkında değillermi ki, demokrasi varmış gibi konuşuyorlar.. eeeee tabi avrupanın kendisi din belasından kurtuldu (en azından tehlikesinden arındı) şimdide, yok demokrasi yok özgürlük diye zırvalıyorlar peki gayrimüslimlerin özgürlüğü ne olacak bu ülkede şimdi demokrasi diye haykıran avrupa; rönesans devrinde kiliseye aynı hoşgörüyü gösterdi mi acaba.. Gerçek demokrasi için öncelikle, pis arabı
 8. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  Peki o halde inanç yerine "varsayım" kelimesini koyalım; Maddenin yokluğu bir varsayımdır,, Maddenin varlığı ise kuraldır.. Sen madde yoktur diyerek ortya bir varsayım koyuyorsun, bir iddaa atıyorsun..
 9. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  Gerçekten saçmalıyorsun.. Biz insanlar, algıladığımız bu dünyada algıladığımız şekilde yaşıyoruz,, "Belkide madde yoktur" diyerek asıl sen bir İNANIŞ içindesin.. hemde hiç bir dayanağı olmayan bir inanış... malesef..
 10. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  tcbh077 çok büyük bir yanlıştasın: Tanrıya inanılır, ancak maddenin varlığı bir inanç değildir; görülen duyulan dokunulan bir GERÇEKTİR.. Sen madde yoktur dediğin zaman işte bu bir inanç olabilir.. Ama maddenin varlığı inanç değildir. Ancak yokluğu inanç olabilir..
 11. rasyonel

  okçu balığı

  Yazdıkarımı tekrar oku tütün kolonyası,, yazdığımın arıların evrimiyle ne alakası var.. Arılar altıgen petek yapıyor diye tanrının varlığına inanmaya devam et sen.. zavallı..
 12. rasyonel

  Osmanlida Turkce

  bu arapların türklere yaptıklarını çorumlular yapmaz be pis arabın kültürü, dili, dini, örfü adeti ne varsa bulaşmış bize, yazık
 13. rasyonel

  Yeryüzü mü önce yaratildi, yoksa Gökler mi?

  Hep söylemişimdir, muhammedin bir laptopa ihtiyacı varmış..
 14. rasyonel

  okçu balığı

  Bal arılarıda sürekli altıgen petek yapıyorlar,,, Vay beeeee! Hayret yav Demek ki tanrı var çok komiksiniz çoookk
 15. rasyonel

  Ateizmin derininde yatan çelişki

  tcbh077 benimde tanıdığım bir çok hiristiyan ve müslüman, sapık davranışlar sergiliyor. Bu homojen yapıdan hareketle genelleme yapmak sorun olmaz bence de. Yani tanrıya inanların çoğu sapıktır..
×
×
 • Yeni Oluştur...