Jump to content

drys

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  699
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

drys Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 10-12-1975

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  HATAY
 • Interests
  Dörtnala gelip Uzak Asya'dan<br />Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan<br /> bu memleket, bizim.<br /><br />Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak<br />ve ipek bir halıya benziyen toprak,<br /> bu cehennem, bu cennet bizim.<br /><br />Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,<br />yok edin insanın insana kulluğunu,<br /> bu dâvet bizim....<br /><br />Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür<br />ve bir orman gibi kardeşçesine,<br /> bu hasret bizim...
 1. drys

  Kuranda mucize yoktur diyen reformcular

  masallar diyarı kutsal kitaplar,yatmadan önce aç karına 1*1 ))
 2. drys

  ATEİZMİN ZAFERİ

  kıvırtmadan cevap verin bakalım,tarihte hangi müslüman ülke bilim ve teknolojiye önderlik edebilmiştir vede günümüzde hangi müslüman ülke bilime önderlik etmektedir??
 3. drys

  Tanrı'nın Dinozorlardan Haberi Var mı ?

  Komik ya valla tam komedi şu kutsal kitaplar meselesi.Ama asıl komedi insanlığın bilim ışığında ilerleyişine rağmen bazı kafaların binlerce yıl geride kalması!İşte böyle komik duruma düşersiniz tabi,kalkıpta bir kitabın tüm dünyanın,tüm tarihin ve evrenin açıklayıcısı olduğuna inanırsanız işte böyle rezil olursunuz.Dinazorlar sadece denizde bir kum tanesi,bunun gibi örnekler sonsuzdur sevgili arkadaşlar!!Paslanmış beyin gyruslarının harekete geçirilme zamanı gelmedimi daha??
 4. drys

  MYNETDE İLGİNÇ VE FAYDALI BİR HABER?

  evet bende 2 saat önce okudum bu haberi,önce şaşırdım ama gerçekten iyi bir gelişme,insanların korku zincirlerini kırmalarının zamanı gelmiştir!
 5. drys

  İnsanlar neden inanmak istiyor?

  ''İnsanlar neden inanmak istiyor?'' sorusuna yanıtım;bence ruhsal açıdan hissettiği yalnızlık duygusudur.İnsanlar evrimleşip insan olunca,yani doğayı anlayıp değiştirme çabalarına girince doğadan koptu,uzaklaştı ve yalnız kaldı. Çağlar boyunca topluluklar,kabileler ve devletler kurarak bir arada yaşayarak ve savaşarak yalnızlık girdabından kurtulmaya çalıştı.Hatta alkol ve afyon gibi madde bağımlılığının nedeninde de bu vardır,tıpkı tanrı inancı gibi.Bence insanların yalnızlıktan ve onun korkusundan kurtulması için savaş,sömürü,alkol ve tanrı inancı yerine sevgi olgusunu geliştirmesi ve diğerl
 6. drys

  3 milyon işsiz

  Biri cahilliktenmi bahsetti?O zaman öncelikle şu videoyu bir izlesin lütfen.. Alın size IMF gerçeği; http://video.eksenim.mynet.com/ergurbuz68/...k_Geldi/269219/
 7. drys

  TTNET TARAFINDAN SANSÜRLENEN SİTELER

  Linki yeniledim http://www.dosya.tc/antisans_rprogram_soru...ezinin.exe.html
 8. drys

  TTNET TARAFINDAN SANSÜRLENEN SİTELER

  Ben kendim kullanıyorum dostum,sorun yok! Fakat bir program daha önereceğim,bence bu daha sağlam,girmediği yasaklı site yok gibi.. http://www.dosya.tc/ULTRA_SUR...rar.html
 9. drys

  ÇELİŞKİM

  Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.Bir yanılgımı düzeltmeme yardımcı oldunuz.Her şeyden önce ben sabit fikirli yobaz bir insan değilim.Ve bu açıklamadan sonra,Muhammed'in 9 yaşındaki bir kızla evlenmesi üzerine,onun sapık biri olduğu yönünde ki düşüncelerimi değiştiriyorum arkadaşlar!!
 10. drys

  Nasıl oluyorda dünyanın tamamı dinlere inanırken..

  İşte asıl dönüm noktası da bu!Evet,önümüzde ki süreç insanoğlunun yok olmakla yaşama sımsıkı sarılmak arasında seçim yapacağı bir süreçtir.Çünkü dediğin gibi çanlar hiç olmadığından çok daha güçlü çalmaya başladı dostum.. Fakat bana sorarsan, ben umutsuzum;sanırım irreversibl döngüye girdik bile!!
 11. drys

  ÇELİŞKİM

  Yanlış anlamadıysam, o dönemlerde 9 yaşında ki Ayşe gibi,kız çocuklarıyla evlilik yaygın ve toplumsal bir kültürdü, diyorsunuz!Buna benzer başka örnekler,o dönemin toplumunda varmıdır,örnek verebilirmisiniz? Muhammedin bu evliliğini,peygamberliğinden dolayı toplum kaldırmış olmasın sakın?Belki o yüzden, yani Muhammed peygamberliğini ilan etmesinden(ne de olsa büyük bir saygı,inanç,güç ve yöneticilik kazandırmıştır) dolayı küçük bir kızla evlenmesine göz yumulmuştur.Ki bu sav daha inandırıcı gibi duruyor!!
 12. drys

  Dünya çapında yapılan bir anket katılın

  Dostum, zaten tanrı inancından ve din doğmasından kendini kurtarmanın yolu,özgürlüğü bulmaktan ve yaşayabilmekten geçer.Aslında her iki durum içiçedir.Özgür insan kendisinden bağımsız bir gücün hakimiyetini rededer,asıl gücün kendisi olduğunu bilir.Buradan çıkaracağım sonuç;tanrılı, gerici dinlere inananların özgürce yaşayamadığı,böylece insani özelliklerini ve güçlerini geliştiremedikleridir!
 13. drys

  evrim konusu ateisti bozar

  Şu kişisel tartışmaları bir kenara bırakalım da konunun özüne dönsek, diyorum!
 14. drys

  Nasıl oluyorda dünyanın tamamı dinlere inanırken..

  Tanrılı inançlar; insan aklının kendisine yapmış olduğu basit ve komik bir oyundan başka bir şy değildir!Tanrı yoktur,akıl vardır.Ama akıl henüz emekleme aşamasındadır.
 15. drys

  evrim konusu ateisti bozar

  Evet,tüm dinleri,tanrıları,inançları ve tüm soyut kavramları yaratan; evrim sonucu değişen ve gelişen insan beynidir.İnsanoğlu her ne kadar kendisinden bağımsız doğaüstü bilinçli gücün-güçlerin ve yaratıcının olduğunu kabul etse de,aslında asıl güç kendisiydi,asıl Tanrı kendisiydi.Bu süreç,insan beyninin akıl ve zeka gibi özellikleri kazanmasıyla başlamıştır.Böylece insan,yaşam döngüsünde diğer canlılardan önemli bir atılım yapmasını başarabilmiştir,o da doğaya hükmetme!.Akıl ve zeka!Her ne kadar doğal gelişim bize akıl kazandırabilmişse de,bu aklın doğayı anlaması ve onunla bütünleşmesi öyle
×
×
 • Yeni Oluştur...