Jump to content

Epihippas

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  251
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Epihippas Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Epihippas

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum
 2. Epihippas

  Hadis ve tefsir kitapları niye yazıldı?

  Lan oğlum şu an şu cevabı yazdığın bilgisayarın ya da akıllı telefonun mucidi tam olarak kafirdir. Abiciğim, adamlar aptalmı?elbette senin kuranı okumuşlar ve bir anlam verememişler işte, İşin ucunda sonuna kadar yanmak var lan,
 3. Epihippas

  Hadis ve tefsir kitapları niye yazıldı?

  La yürü git,aptal sensin. Mars’ta koloni kuracak olanlar anlamıyor da bir tek sen mi anlıyorsun?Adamlar aptal mı ? Kuranı araştıran bir çok bilim adamı var,hepsi fos olduğunu söylüyor Kuran boş bir kitaptır,aksini iddia eden aptaldır.
 4. Epihippas

  Hadis ve tefsir kitapları niye yazıldı?

  Apaçık değil,anlayabilmek için insan mamülü diğer kitaplara ihtiyaç var.Sadece kuran okumakla islam konseptinin %10’unu bile kafanda netleştiremezsin. Bu ilahi olduğu kabul edilen bir kitap için fiyasko değil mi? Apaçık olan bir kitabı niye farklı algılayayım ki?İşin sonunda ebedi yanmak var,aptal da değilim, Aslında senin kuran algında hadis veya tefsirlerle şekillenmekte,bunu kabul etmelisin.
 5. Kuran,ultra süper mega bir Tanrı’nın tüm insanlara güya apaçık olarak gönderdiği ama bir türlü anlaşılamayıp,insan yapımı hadis ve tefsirlerle açıklanmaya çalışılan bir kitap.. Bütün insanlığın kaderini yazdığı anlaşılmaz kitabı insan yapımı hadis ve tefsir olmadan anlayan yok. Hadis ve tefsirlerin ne kadar güvenilmez olduğunu biliyoruz. Tahrim suresine bakalım. 1-Ey Peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi niçin sen kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan çok esirgeyendir. 2 - Allah size yeminlerinizi çözmeyi meşrû kılmıştır. Allah sizin sahibinizdir. O bilendir, hikmetle yönetendir. 3 - Peygamber, eşlerinden birine gizlice bir söz söylemişti. Fakat eşi, o sözü başkalarına haber verip Allah da bunu Peygamber'e açıklayınca, Peygamber ( bir kısmını bildirmiş bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber bunu ona haber verince eşi: "Bunu sana kim söyledi?" dedi. Peygamber "Bilen, her şeyden haberi olan Allah bana söyledi." dedi. 4 - Eğer ikiniz de Allah'a tevbe ederseniz ne iyi, çünkü kalpleriniz eğildi. Ve eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka olursanız (bilin ki) onun dostu ve yardımcısı Allah, Cibrîl ve müminlerin iyileridir. Bunun ardından melekler de ona arkadır. 5 - Eğer o sizi boşarsa belki de Rabbi ona, sizden daha hayırlı, kendisini Allah'a teslim eden, inanan, gönülden itaat eden, tevbe eden, oruç tutan dul ve bakire eşler verir. Bu sureyi hadisleri bir yana bırakıp anlamaya çalışalım bakalım.. 1-Allahın helal kıldığı nedir? 2- Peygamber helali niye haram etti? 3- Peygamber neye yemin etmişti? 4-Peygamber eşine ne söz söylemişti? 5-Peygamberin eşi niye,kime bu sözü söyledi? 6- Allah’a tevbe edecek ikinci kişi kim? 6 bilinmeyenli bir denklem var karşımızda,bu süreyi yalın okursak,ne anlatıyor,neyi anlatıyor, bir fikir çıkartmak mümkün değil. Apaçık değilmiydi kuran,niye yalın haliyle anlayamıyoruz? Peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak Allah'ın sana helâl kıl haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan çok esirgeyendir. 2 - Allah size yeminlerinizi çözmeyi meşrû kılmıştır. Allah sizin sahibinizdir. O bilendir, hikmetle yönetendir. 3 - Peygamber, eşlerinden birine gizlice bir söz söylemişti. Fakat eşi, o sözü başkalarına haber verip Allah da bunu Peygamber'e açıklayınca, Peygamber (eşine) bir kısmını bildirmiş bir kısmından da vazgeçmişti. Peygamber bunu ona haber verince eşi: "Bunu sana kim söyledi?" dedi. Peygamber "Bilen, her şeyden haberi olan Allah bana söyledi." dedi. 4 - Eğer ikiniz de Allah'a tevbe ederseniz ne iyi, çünkü kalpleriniz eğildi. Ve eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka olursanız (bilin ki) onun dostu ve yardımcısı Allah, Cibrîl ve müminlerin iyileridir. Bunun ardından melekler de ona arkadır. 5 - Eğer o sizi boşarsa belki de Rabbi on
 6. Epihippas

  Kurandan Saçma Ayetler

  LEYL 1. (Karanlığı ile etrafı) bürüyüp örttüğü zaman geceye,2. Açılıp ağardığı vakit gündüze,3. Erkeği ve dişiyi yaratana yemin ederim ki, Bu ayette yemin eden kim?
 7. Epihippas

  Kurandan Saçma Ayetler

  Bahane değil, Allah’ın ben dilediğimi saptırırım lafı var. Müşrikler haklı. Kuran’ı yazan dikkatli birisi değil..
 8. Epihippas

  Kurandan Saçma Ayetler

  16:35: Bir de müşrikler Allah dileseydi, ne biz, ne de atalarımız, O'ndan başka hiçbir şeye tapmazdık ve O'nun emri olmadan hiçbir şeyi yasaklamazdık! dediler. Bunlardan öncekiler de böyle yaptılar. Buna karşı peygamberin görevi, açık bir tebliğden başka birşey değildir. 16:93:Allah dileseydi mutlaka hepinizi bir tek ümmet yapardı, fakat O, dilediğim saptırır, dilediğini doğru yola eriştirir ve herhalde hepiniz, bütün yaptıklarınızdan sorumlu olacaksınız. Paganlar ile Allah ortak fikirde anlaşmışlar,ikisi de problemin çözümünü bulmuş.. Paganlar, Allah dilemediği için tapmıyoruz,Allah’da dilemediğim için tapmıyorlar diyor. Sorun nerede? Sorun kuranı yazan kimse, onda,yani saçmalayanda..
 9. Epihippas

  Kurandan Saçma Ayetler

  29:63:Andolsun ki yine onlara: "Gökten azar azar su indirip onunla ölümünün ardından yeryüzüne hayat veren kimdir?" diye sorsan elbette şüphesiz "Allah" diyecekler. De ki: "Hamd Allah'a mahsustur." Fakat onların çoğu aklı ermezlerdir. Paganlar’a yağmuru yağdıran kim diye sorulduğunda, şüphesiz Allah diyorlarmış.. Buna rağmen Allah’a inanmayıp puta tapmaya devam ediyorlarmış.. Saçmalık değil de ne bu?
 10. Epihippas

  Kurandan Saçma Ayetler

  Enam 148: Allah’a ortak koşanlar diyecekler ki: “Eğer Allah dileseydi, biz de ortak koşmazdık, babalarımız da. Hiçbir şeyi de haram kılmazdık.” Onlardan öncekiler de (peygamberlerini) böyle yalanlamışlardı da sonunda azabımızı tatmışlardı. De ki: “Sizin (iddialarınızı ispat edecek) bir bilginiz var mı ki onu bize gösteresiniz? Siz ancak kuruntuya uyuyorsunuz ve siz sadece yalan söylüyorsunuz.” 1-Bu ayete göre: Allah paganların bu iddiasını yalancılık,inkar olarak görüyor.Kendisinin şimdiye kadar ki olmuş tüm inkar süreçleriyle bir alakasının olmadığını belirtip,paganları ,neden-sonuç ilişkisi içinde azapla cezalandırdığını ve cezalandıracağını ifade ediyor.Neden,paganların özgür iradesi olarak tanımlanıyor. ————————————————————————————— Enam 107:Allah dileseydi ortak koşmazlardı. Biz seni onların başına bir bekçi yapmadık. Sen onlara vekil (onlardan sorumlu) da değilsin. Enam 137:Yine bunun gibi, Allah’a ortak koşanların çoğuna, koştukları ortaklar, çocuklarını öldürmelerini güzel gösterdi ki; onları helâke sürüklesinler ve dinlerini karıştırıp onları yanıltsınlar. Eğer Rabbin dileseydi, bunu yapamazlardı. Artık sen onları uydurdukları ile baş başa bırak. 2:Aynı sure’de geçen başka 2 ayet..Bu sefer Allah,paganlarla aynı iddia da bulunmaya başlıyor.Ben dilemeseydim ortak koşmazlardı diyor.Enam 148’de ki anlaşılabilir neden-sonuç ilişkisi bu 2 ayetle paramparça oluyor.Neden,paganların iddiası yani Allah’ın ta kendisi oluyor. Nerden baksan tutarsızlık,nerden baksan ahmakça..
 11. Epihippas

  Kuran’da Muhammed’den niye hiç bahsedilmiyor?

  Çok sinirli ve egolu bir abimizsin. Cahiliz kusura bakma. Google’a ne yazıp aratıcağız,bari onu söyle muhammed ve İran mı yazalım? Sen söylemeden yazmaya da çekindim,
 12. Epihippas

  Kuran’da Muhammed’den niye hiç bahsedilmiyor?

  Bizans,İran ve Ermeni kaynaklarını bizimle paylaşabilirmisiniz.. Merak ediyorum
 13. Sana cevap yazmanın sıkıcı olduğunu söyleyeceğim,sen bilmek değil inanmak istiyorsun.. Yukarıda örneğini verdiğim para Emevi parasıdır.Bir yüzde Abd-Al Malik figürü,diğer yüzde üçlemesiz haç işareti,ve şehadet ile ilgili yazı bulunmaktadır. Dediğim gibi o dönemde islam konsepti henüz net değildi,yeni oluşturulmaya başlanıyordu,net olarak islam ortada yoktu. Doğrulama için Emevi Saray’ına da hizmet etmiş Damascus’lu John’un eserlerini inceleyebilirsin.Ne islam’dan,ne de kuran’dan bahseder.
 14. 1-Muhammed,ortaçağ Suriye Arap hristiyanlarınca Jesus’a verilen isimdir.Muhammed,Mhmd’den köken alıp Arapça,seçilmiş olan,övülmüş birisi anlamına gelir. Suriye Arap kilisesinin,Bizans kilisesinden farkı,üçlü kutsamayı reddetmesidir.Bu yüzden heretik(sapkın mezhep) olarak bilinirler.Emevilerde coğrafi yakınlıktan dolayı bu sapkın mezhebe ilgi göstermişlerdir. Emevi Halife’si Abd-al Malik’in bastırdığı şu sikkeye bakalım. Arka yüzdeki basamaklı haça dikkat et..! 2-Zuhayr yazıtı sahtedir.Kum taşına yazılmış bu yazıların çöl ortamında 1400 yıl boyunca hiç erozyone olmaması,oldukça okunabilir olması ilginç değil mi? Ayrıca bu yazıtta,günümüz Arap aksanında kullanılan hemen hemen aynı diakritik marker’ların kullanılması da ilginç.
 15. Epihippas

  İlk insan saçmalığı

  Adem’in ölü ya da diri kaynanasının olmaması gerçekten bir mucize olabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...