Jump to content

fezadabirtürk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  793
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

fezadabirtürk Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Anayasada da çelişki yok.Tolstoy un savaş ve barış ta da çelişki yoktur.Dostoyevski nin Karamazov kardeşlerde de çelişki yoktur..bunlara ilahi kitaplar mı diyelim ?
 2. fezadabirtürk

  sayik erol tangut denen sahtekar

  Hristiyan versiyonu : Emmanuel Tv prayer/healing Pastor Benny Hinn prayer /healing diye beleş şifa dağıtanlar var. Ekrana elinizi koyup Pastor dua ettikçe "amen" diyorsunuz..iyileşenler varmış. Tangut benden 2 sene önce 500 küsur para istedi.bende bu aralar züğürtüm ,Allah rızası için yardımcı ol hocam dedim,cık dedi.daha öncede hocalar,muskacılar ,cincilerce internet aleminden işim oldu .günümüz parasıyla yekün 1000 tl dolandırıldım...cinleri kullandıklarını duydum... önce cinleri hapsediyorlarmış.hapsedilmiş taklidi yapıyorlar,insanları islama inandırmak ,alay etmek,zarar vermek için diye yorum yapanlar var veya hristiyan etmek için ama cinlere inanıyorsanız bunun ayırdımını yapamazsınız...iyileşmek için herşeyi gözönüne alan insanlar var.adam 30 yıllık hasta veya sürünüyor.eli mahkum şifa arıyor.Emmanuel Tv ye şifa için gelen Müslümanlar bile var .
 3. fezadabirtürk

  Yahuda'nın öpücüğü

  Hacerul Esved' in hemen solunda ki dilini çıkaran iblisi fark ettiniz mi ? Yılan gibi kaşları,sürmeli gözleri var .sanki elle çizmişler.belkide resim üzerinde oynanmıştır : "Sonunda solundakilere şöyle diyecek "Ey Lanetliler çekilim önünden! İblisle melekleri için hazırlanmış sönmez ateşe gidin" Matta 25/41 "Onları saptıran İblis ise Canavarla sahte peygamberin de içinde bulunduğu ateş ve kükürt gölüne atıldı." (Vahiy 20/10) Kudüs' e ve Arabistan'a bakın yanyanalar .Kudüs biraz yüksekte . hemen aşağıda çölüyle,sıcaklığıyla,hararetiyle arabistan : "ateş ve kükürt gölü ". Sanki Kudüste İsa yı çarmıha gerenler Arabistan gölüne atıldı.Araplar da "İsa' yı çarmıha geren yahudileri " ya öldürdü yada sürgün etti. Kükürt "limon sarısı "renktedir.Arabistan haritalarda çölden dolayı limon sarısı olarak gösterilir.Çölde sarıdır zaten. Kudüs kayalıktır."kaya" "Kafatası bölgesi- kayalık tepe- Golgota tepesi " İsa' nın "köşenin baş taşı "olmasıyla uyumlu. Arabistan' ın tam köşesinde "Kudüs" : köşenin baş tası İsa. İsa Kudüs- Beytlehem bölgesindeydi. : Arabistan' ın tam köşesinde. İsa,Arapların reddettiği "köşenin baş taşı"ydı : "Yapıcıların reddettiği taş, İşte köşenin baş taşı oldu." Matta 21/42 "Yapıcılar" Kabeyi inşa edenlerdir belki.veya İslama atıf.(Tanrıya ait olmayan,insan yapısı,kurgusu,uydurma "din" anlamında ) Mekke Kızıldeniz' in kenarındadır . Tevrat' da Firavun İsrailoğullarının peşine düşmüş,Musa Kızıldeniz'i yarmış ,halkını kurtarmıştı. Araplar da israiloğullarını kovaladı,tıpkı "Firavun" gibi.
 4. fezadabirtürk

  Yahuda'nın öpücüğü

  Hacerül Esved in vajinaya benzemesi normal : "Kendi kendinize" Biz İbrahim' in soyundanız "diye düşünmeyin.Tanrı İbrahim' e şu taşlardan da çocuk yaratabilir " Matta 3/9 "Bakın, Baba bizi o kadar çok seviyor ki, bize " Tanrı' nın çocukları " deniyor ! " 1.Yuhanna 3 /1 Taş 'tan çocuk oluyorsa,Taş aynı zamanda "kadın" ı simgelemeli. Hacerül Esved' in "Vajina" ya benzemesi "Tanrı İbrahim' e şu taşlardan da çocuk yaratabilir " cümlesine yani "doğurganlığa" vurgu olabilir. "Hepiniz ışık çocukları,gündüz çocuklarısınız .Geceye yada karanlığa ait değiliz "1.Selanikliler 5/5 Hacerul Esved ,Kabe ve örtüsü siyahtır.Kuran Kadir GECEsinde indirilmiştir.Muhammed "İsra" yani "GECE YÜRÜYÜŞÜ "ne çıkmıştır.("gece yürüyen sendeler.,çünkü kendisinde ışık yoktur " der İsa.Muhammed sanki İsa' ya inat Gece Yürüyüşüne çıkar.bir hadiste Muhammed gece karanlığında da görürdü denir.yani Muhammed gece yürüsede sendelemez ☺.) Muhammed'in evlatlığı Zeyd zencidir.Kuran da 10 geceye yemin edilir.Muhammed'e özel namaz Gece namazıdır.Hava aydınlanınca sabah namazı vakti biter.Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.Hicri takvim Ay takvimini asıl alır.Ay "gece" çıkar(gündüzde çıkar ama gece gibi belirgin ve ihtişamla değil.Güneş Ayı değersizleştirir.Güneş İsa' dır.Ay Allah' ı temsil eder) İslamın simgesi "Ay "dır.ısrarla Güneş takviminin kullanılmaması manidardır.Muhammed'e ilk Vahiy Hira Mağarasında gelmişti.yani güneş görmeyen karanlıkta. Hacerul Esved aslında beyazmış,sonradan insanların günahları yüzünden kararmış derler.İsa beyazmış sonra kararmış demek de istemiş olabilirler.yani beşikteyken Allaha iman etti (Meryem suresi 30) sonra sapıttı 33 yaşında çarmıha gerildi (Meryem suresi 30 da İsa' nın beşikte konuşması 30 yaşında peygamberliğe başlamasına /Meryem suresi 33 de Allah' a isyan edenlerin azap edilmesi, çarmıha gerilmesi "İsa nın küfrüne karşılık 33 yaşında çarmıha gerilmesine " gönderme olabilir ) İsa "gece" ele verilmişti "Yahuda nın öpücüğü "ile . müslümanlar" Hacerul Esved "i öpe öpe karartmışlar.kafalarını taşın içine soktuklarında ortam kararıyor ,mekanın kararması "gece" yi çağrıştırıyor.eskiden elektrikte yoktu.Siyah Küpün penceresi yok ki içine ışık girsin."hücre" gibi.sanki "hira mağarası ".en mübarek yer.gir Küpe ,gir hiraya... "Şeytan Ayrıntıda gizlidir."
 5. Yahuda İskariot'un öpücüğü : Müslümanın öpücüğü : Elçilerin İşleri 4-11 İsa, ‘Siz yapıcılar tarafından hiçe sayılan, Ama köşenin baş taşı durumuna gelen taş' köşenin baş taşı Hacerül Esvet :
 6. " İbadetler ise insanı iyi yapmaz , yapamaz bu mümkün değil." iki itiraz : İncil'den : Romalılar 6 Tanrı’nın bize bağışladığı lütfa göre, ayrı ayrı ruhsal armağanlarımız vardır. Birinin armağanı peygamberlikse, imanı oranında peygamberlik etsin. 7 Hizmetse, hizmet etsin. Öğretmekse, öğretsin. 8 Öğüt veren, öğütte bulunsun. Bağışta bulunan, bunu cömertçe yapsın. Yöneten, gayretle yönetsin. Merhamet eden, bunu güler yüzle yapsın. Yahuda 1-18 Size demişlerdi ki, “Dünyanın son günlerinde alay edenler, tanrısızlığa yönelip kendi tutkularına göre yaşayanlar olacaktır.” 19 Bunlar bölücü, insan doğasıyla sınırlı, Kutsal Ruh’tan yoksun kişilerdir. (Kutsal Ruh'un insanı değiştirieceği iddiası) Kuran'dan : ٱتْلُ مَآ أُوحِىَ إِلَيْكَ مِنَ ٱلْكِتَٰبِ وَأَقِمِ ٱلصَّلَوٰةَ ۖ إِنَّ ٱلصَّلَوٰةَ تَنْهَىٰ عَنِ ٱلْفَحْشَآءِ وَٱلْمُنكَرِ ۗ وَلَذِكْرُ ٱللَّهِ أَكْبَرُ ۗ وَٱللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ Utlu mâ ûhıye ileyke minel kitâbi ve ekımıs salât(salâte), innes salâte tenhâ anil fahşâi vel munker(munkeri), ve le zikrullâhi ekber(ekberu), vallâhu ya’lemu mâ tasneûn(tasneûne). (Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkor. (arapçasını yazım ki havalı olsun diye,önce yağlaya ballaya arapçasını okuyanlara özendim.görüntü var ama ruh yok hesabı) (namazın insanı değiştireceği iddiası) öyleki ; وَعِبَادُ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى ٱلْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ ٱلْجَٰهِلُونَ قَالُوا۟ سَلَٰمًا Ve ibâdur rahmânillezîne yemşûne alel ardı hevnen ve izâ hâtabehumul câhilûne kâlû selâmâ(selâmen). Rahmân’ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman, “selâm!” der (geçer)ler. hangisini denediniz ? gerçekten değiştiniz mi ? zinadan, hırsızlıktan, öfkeden, kıskançlıktan, nefretten, kibirden, kurtulabildiniz mi ?
 7. fezadabirtürk

  Allah zaman ve mekandan münezzehtir yalanı

  Allah zamandan mekandan munezzehtir demek."Allah yok "demektir... Zamandan mekandan münezzehse Allah yoktur. Bunu söylemek ve savunmak "diğer dinlere benzemeyelim "diye kasmanın tezahürüdür.inkarın itirafıdır.Allah 600 sayfa kitap gönderirse olacağı bu. binikiyüz sayfa olmalıydı.ikinci cildinde meselelere açıklık getirmeliydi. Hatta Allah her asır Kuran fasikülleri vahy etmeliydi. Ben Allah' ın yerinde olsam rahatsız olurdum .herkes kitap yazıp,alimim deyip öttürüyor.övünüyor,kütüphaneler dolusu kitap.yazıyor.kütüphanelere kitap sığmıyor.hatta yak yak bitmiyor. Müdahale şart der yeni vahiyler indirirdim. Alimlerde keyfinden yazmıyor ki . Bakıyor Kuran a bakarak sorunu çözmek imkansız hadis arıyor.bulamazsa uyduruyor.(uydurması lazım,toplumu başka türlü 14 asır kontrol edemezlerdi,politik olarak özellikle) Allah da "kuran yeter,apaçık "desin dursun,takan kim.?..niye Allahın dediğine uymuyorsuz ,bak apaçık ,Kuran yeter,her türlü örneği verdik ,Kuran dururken başka hakem mi arayayım,bundan sonra hangi Hadise inanıyorsunuz ,Allahın sözü tamamlanmıştır ,Biz bu kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmadık ,hükmüme kimseyi ortak etmem demiş,diye itiraz edince de sayfalar dolusu anlamsız,mantıksız Kuran ölçü alındığında "hezayan"larla Allah' ı savunuyorlar. Allah " tahtım var,Cennetten beni göreceksiniz,elim,ayağım ,yüzüm" diyor.bulunduğu mekanda "zaman "ı dünya zamanıyla kıyaslıyor "Görecelilik kuramından 14 asır önce Kuran da bahsedilmiştir " diyerek keyiflerince mucize uyduruyorlar,işlerine gelmeyincede "Allah zamandan mekandan münezzehtir "diyorlar.
 8. fezadabirtürk

  Kadınlar neden açık giyinir?

  ☺ San francisco' da bikiniliyle ,çıplak dolaşmak ...İtalya' nın Cabri kasabasında bikiniyle dolaşmak yasaklanmıştı...yine italya' da mini etek ve dekolte giysiyle dolaşmak yasaklanmıştı ...2008 e ait haberde Alanya' da bikiniyle gezmek yasaklanmıştı...hepsi haber başlıklarından bulunabilir. Bulunduğum yerle alakalı durum değil.senelerce Ankara ,İstanbul da ,Antalya,Alanya,Fethiye,İzmir,Çeşme,Akçay ,bir sürü sahil kentinde bulundum. Diyelim ki etraf envai çeşit yemek dolu...istediğin kadar yemek ye ,bir süre sonra tekrar acıkacaksın.acıkınca yemekler ilgini çekmeye başlayacak ,en leziz bulduğun yemeği yiyeceksin.buda böyle ; erkekler hadım olup plajlara.gelmiyor.tam tersi sevişmek için gelen çok.biraz güneş,deniz suyu,temiz hava,yutulan tuz,banyo,yüzmek falan derken (sanırım soğuk suyun kan dolaşımını hızlandırması,vücudu canlandırması,düzenli yüzme ile bütün kasların çalışması ,artan D vitamini etkisiyle ) cinsel istek artınca "kanıksadık artık,gidip çavuşu tokatlayayım "kimse demiyor. üniversite de defalarca " nü " desenler çizdim...bayan çırılçıplak soyunurdu hiç etkilenmezdim... güzel olmadıklarını düşündüğüm içindi ...ten rengi,cilt güzelliği benim için önemli...beyaz ,tavuk gibi veya sigara içmekten kanı kirlenmiş,rengi kaçmış bir ten ,spor yapmadığı için sıkı olmayan vücud o yıllarda hiç ilgimi çekmezdi...en son 15 sene önce plaja gittiğimde yüzlerce kişi arasında sadece bir iki kişi beni cinsel olarak etkilemişti...fakat takıntı yapmadım... yarı çıplak kadınları "hilal" e benzetiyorum.dolunaydan daha çekicidir hilal.yani estetik olarak...dolunay heybetli olsada "hilal" in cazibesine sahip değildir.hilali cazip kılan "karanlık" tır.karanlık ayın çoğunu örter ve hilal oluşur.örten "karanlık"ta "yuvarlak" tır.tıpkı elbise içinde gizlenen kadın bedeni gibi... hilal, kadının profilden çekici kıvrımlı beli,boynu,kalçası gibidir.dolunay da güzeldir.göğüs ve kalçaları gibi yuvarlak ve dikkat çekici.Ay kadındır zaten."Regl" ay başıyla alakalıdır.kadınlar ayda bir regl olurlar...Ay Tanrıçası vardır...Ay mitolojide "kadın" ve yılanı temsil.eder.Arapça "Hilal " Allah yazısında ki kelimelerle yazılır.harfler ortaktır.bu yüzden olsa gerek."Ay" İslamı simgeler.Kadınlar birbirini kıskanır.Allah da kadınlardan hoşlanmaz ; cariye yapar,kız çocuklarıyla evliliğe ,çok eşliliğe izin verir.Muhammed'in karılarına evlenme yasağı getirir.annelik haklarını elinden alır...neyse konu uzamasın.
 9. fezadabirtürk

  Molla ile tartışmak.

  MATTA 27 Bunun üzerine Petrus O’na, “Bak” dedi, “Biz her şeyi bırakıp senin ardından geldik, kazancımız ne olacak?” 28 İsa onlara, “Size doğrusunu söyleyeyim” dedi, “Her şey yenilendiğinde, İnsanoğlu görkemli tahtına oturduğunda, siz, evet ardımdan gelen sizler, on iki tahta oturup İsrail’in on iki oymağını yargılayacaksınız. Şuarâ Suresi 42. Ayet Meali : Sihirbazlar gelince, Firavun’a, “Eğer biz üstün gelirsek, gerçekten bize bir mükâfat var mı?” dediler. Firavun, “Evet, hem o takdirde mutlaka bana yakın kimselerden olacaksınız” dedi. bu ayetlerin birbirine birebir benzemesinin nedeni nedir ? niçin Allah İncil ayetlerini firavuna uyarlamıştır ? sınavsa,Allah da sınavın parçası olabilir mi ? Allah '' ben tuzak kuranların en haıyrlısıyım '' '' Allah da onlarla alay eder de farkında olmazlar''diyor..Allah'ın bizi aldatmadığından ve bizimle alay etmediğinden nasıl emin olabiliriz ? Allah'ın aldatılmadığımıza ve alay edilmediğimize garantisi nedir ? bize Kuran dır demeyin.Kuran kendi kendine delil olmaz.Tevrat ve İncil Kuran'ı desdekliyorsa yukardaki benzer ayetlerin kuranda işi ne ? ve Tevrat ve İncil'in Kuranı desdeklediklerini kanıtlayın ama bunu karşınıza hristiyan alimleri alarak yapın ki doğru söyleyip söylemediğiniz ortaya çıksın. Yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden sakınınız." (Bakara, 2/24) insanları anladık ta taşlar kimler ? taşlar asi mi ? birde cehennem odunları var. Ahzab Suresi, 72. ayet: Gerçek şu ki, Biz emanetleri göklere, yere ve dağlara sunduk da onlar bunu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korkuya kapıldılar; onu insan yüklendi. Çünkü o, çok zalim, çok cahildir. dağların ve yerin Allah'ın emrini kabul etmeme durumu nedir ? Allah'tan korkmuyor mu bunlar ? kabul etseler ne olacak namaz mı kılacak,haca mı gidecek,cihad mı edecekler ? Kabul etselerdi zalim ve cahil mi olacaklardı ? Allah niye emrine itaat edip emaneti yüklenen insanı zalim ve nankör diye aşağılıyor ? dağlar ve yer zalim ve nankör olacakken insan niye zalim ve nankör oluyor ? emaneti üstlenmek suç mu ? kutsal vadi tuva da ki Allah'ın paramparça ettiği DAĞ hangi dağ ? tuva vadisinde SİNA DAĞI var.Allah sina dağını mı parçalamış ? parçaladıysa dağın suçu ne ? suçu emaneti yüklenmemesi mi ? dağlar sınavdan sorumlu değilse Allah niye dağlara emaneti teklif etti ? nedir bu emanet ? dağlar emaneti yüklenseydi ne olacaktı ?
 10. Reformistlerin çoğu "ateist" veya "deist" olabilir...bekara karı boşamak kolaydır derler.inanmayan adam hadislerden bahsederken "Kuran onaylamıyorsa çöpe at gitsin "demez...mesala Kuran da hırsızın cezası detaylı değil.hırsızlık hakkında on tane hadis varsa ,bunları Kuran onaylıyor mu onaylamıyor mu bilinemez. "Hırsız Erkek ve kadının ibret ve ceza olarak elini kesin " diyor ayet.işine gelmeyince "hayır o el kesmek değil men etmek,ele "çizik" atmak diyorlar.bizi salak yerine.koyuyorlar...ayette "çizik" at veya "hırsızlığı engelle,önlemler al "demiyor.Erkek ve Kadın ayrı zikrediliyor.sanki kadın yapınca cezası farklı olacak."Hırsızlık yapanın elini kesin "derdi.dememiş "erkek ve kadının "demiş..."erkek ve kadınların suç işlemesini engelleyin " gereksiz bir cümle ,doğrusu : "insanların suç işlemesini.engelleyin " olmalıydı.daha tutarlı.erkekte kadında "insan " sonuçta. "İbret" olsun diye "kesin" diyor ."ibret " verilen cezaya veya ürkütücü ,endişe edici duruma bakıp aynı şey benimde başıma gelmesindir...devlet hırsızlığı hırsızları cezalandırmadan engellediğinde ,bunu gören vatandaş "ibret" almaz."önlemini aldılar .ama hırsızı niye cezalandırmadılar "diye sorar.. sanki Kuran da yok yok.eksik çok şey var...14 asırdır kitap yazmaya doyamadılar.etraf ciltlerden ,kütübü sittelerden,tefsirlerden,hadis kitaplarından geçilmiyor..."Kuran onaylamıyorsa hadisi çöpe at " ...tamamda bu kadar kitabı yazandan daha mı zekisin ? Hepsi mi haksız ? Daha önce nerdeydin ? Reformistlerin derdi "uydurduklarını " hadislerin onaylamamasıdır...baktılar açık veriyorlar hadisleri taşlamaya başladılar.gaybi taşlamak denir buna Kuran literatüründe.
 11. fezadabirtürk

  Kadınlar neden açık giyinir?

  Hata düzeltildi her kadın "erkeklerin tahrik olmasından hoşlanmıyorum " diyemez.hoşlananlar vardır.guzelliklerini sergiliyorlar.tatlı popomu görmelerini istiyorum diyen kadınlar vardır ama bütün tatlı popolu kadınlar popolarını teşhir etmekten haz almak için daracık duracık şeyler giyinmeyebilirler.genelleme yapmak yanlıştır.neden sonuç üzerinde odaklanınca çelişkili cevaplar çıkabilir....inkar edilemeyek bir şey varsa erkeklerin kadınlardan çok daha ölçülü ve kapalı giyindiğidir.neredeyse külodu gözükecek.ben şahsen külodunun markasını göstermeye meraklı erkek hiç görmedim.hep şunu duyardık : kadınlar daha çok haya (utanma sıkılma duygusu) na sahiptir...Türkiye de pek görmedim ama youtube videolarında izliyoruz nefis vücutlu bayanlar külotla ,donla,bikiniyle dolaşıyor.ne hikmetse BİKİNİYLE dolaşan kadınların hepsi çok güzel, çekici.çirkinler niye giyinmiyor ? Cevabını bulmak için "dahi" olmaya gerek yok.güzelliklerini sergiliyorlar.kimisi "kadınlar kendi aralarında rekabet ediyor bu yüzden açık saçık giyiniyorlar "diyor.bayanlarda sırf rahat ettiğimiz için öyle (açık saçık) giyiniyoruz diyor.rahatlığına nedense genelde seksi kadınlar düşkün.tamam rahat ettikleri için giyiniyor olabilirler.orantılı pürüzsüz ağdalı bacakların erkekleri tahrik ettiğini görmüş ve (zamanında)fazlaca tahrik olmuş bir erkek olarak duygusal zekaları gelişmiş kadınların bunu benden önce farketmeleri gerek.arkadaşlık,çıkma teklifini kabul etmedikleri erkeklerin moralini,kendilerine güvenini alt üst ediyorlar .kendilerinde biraz merhamet duygusu olsa güzel ve çekici olduğunu,tahrik ettiğini bildiği halde öyle giyinmez.onlar zannediyorlar mı ki bütün erkeklerin seksi kız arkadaşları var ve her gün "bacak omza" yapıyorlar ? Cinsel olarak yokluk mağduru aç erkekler var.sonra" aç "diye eleştiriyorlar.vurdurmaktan a..nı....g.tünü.. dağıtan bayanların olduğunu biliyoruz."açlık" erkeklere mahsus değil."laf atıyorlar iğrenç şeyler "diyorlar .belki poponu bacaklarını sergilediğin içindir.bencillik duygusunun kabarması lazım ki tahrik ettigini ,ertafında "mağdur erkek" lerin ve mağdur ettiğin erkeklerin olduğunu bile bile sırf rahat ediyorum diye orasını buranı açsın . mağdur ediyor çünkü zavallı eve gidip porno izleyip 31 çekiyor.bunu biliyorsa,farkındaysa bencil ve acımasızdır. Ayak bileğinden etkileniyorlar diye bikiniyle dolaşmanın anlamı yok."ikisi eşit oranda etkiler" denilemez.açtıkca ilgi artar.full etki için dal taşak dolaşmak gerekir.yani rahat etmek için şortla dolaşan erkeklere diyorum. Şöyle bacağını ayıracaksın apış arası taşak kokuları bütün minübüsü dolduracak(mithat abi naapıyon? Nihal pencereyi aç !).vajina kokusundan rahatsız olan taksiciler biliyorum."abi kokuyor pis pis a.cık kokusu ,midem kalkıyor "diye şikayet edeni duydum.erkeklerde yeterince duyarlı merak etmeyin.
 12. fezadabirtürk

  Kuran yine haklı çıktı

  Bu adamın müslüman olduğundan şüphelendiğimi söylemiştim daha önce..".trol "bir adım ötesi...ben bütün "reformistlerin" trol olabileceğini düşünüyorum... Reformist "insanların akıllarını karıştırmakmış amacımız.vallahi billahi samimiyim.istiyorum ki insanlar daha dindar olsun "....tamamda kardeşim 2 sene önce ki videonda "ben dindar değilim " diyordun.o zamanda reformisttin.islamdan bahsederken -Ölçü Kuran olduğunda- ayetleri açıkça saptırıyorsun..."SAPTIRIYOR" sun...ancak "İBLİS" saptırır.. Reformist kardeşim, belki samimisindir ama yaşınızı başınızı almışsınız ,açıp okuyun.1400 sene boyunca alimler ne demiş,kıyaslayın.Kuranı tercüme edecek kadar arapça öğrenin..başkasının ipiyle kuyuya inmeyin.Yusuf kuyudan kurtulmuştu fakat Onu Tanrı kurtardı.siz Tanrıya düşmanlık ediyorsanız Yusuf değil Ebu Cehil olursunuz,kuyuya indiğiniz "ip" Ebu Cehil' in karısının boynuna bağlanan hurma lifi olur sizi cehenneme götürür.
 13. fezadabirtürk

  Kuran yine haklı çıktı

  Az önce İblis' ten mesaj geldi,çok içerlemiş,beni küçümsüyorlar dedi ve ekledi : İsyanımdan dolayı meleklerimle birlikte yeryüzüne atıldım.insanları aldatmam için bana "ÜSTÜN" yetenekler verildi.müslümanlar beni " kuşkusuz Şeytanın hilesi zayıftır "ayetinden dolayı küçümsüyorlar ama hayatlarının yanlışını yapıyorlar.ben "sınav" ın "Tanrı' nın tasarısı "nın en önemli parçasıyım...ayette belirtildiği gibi "sizleri" hiç farketmediğiniz" yerlerden izlerim,görmediklerinizi görür,bilmediklerinizi bilirim .ayet de Şeytan insana "inkar et " der ,sonra inkar edince "ben senden uzağım,kuşkusuz BEN SENİN BİLMEDİKLERİNİ BİLİRİM "der.doğrudur ben çok bilgiliyim ve yetenekliyim.bilgili ve yetenekli olmasam varlığımın anlamı kalmaz.Allah madem beni "hilesi zayıf "yaratacaktı ,niye yarattı ? Hayır benim hilem GÜÇLÜDÜR.nitekim : Yusuf suresi 28.ayet : "şüphesiz bu siz kadınların tuzağıdır.ŞÜPHESİZ SİZİN TUZAĞINIZ ÇOK BÜYÜKTÜR " denir. kadınların hilesi "ÇOK GÜÇLÜ "ise benim ki daha da güçlüdür.daha güçlü olmayacaksa kadınlar "hile" olarak yeterdi.bana ihtiyaç kalmazdı.ben "baş kötü"yüm.herkes hileyi benden öğrenir.fakat şu ayetler kafa karıştırıcıdır : "kuşkusuz Allah "hile" yanların EN hayırlısıdır " "Yusuf' a kardeşini alıkoyması için bu hileyi BİZ ÖĞRETTİK " Kuran mucizleri vardır.19 Mucizesi,KURAN DAKİ SİMETRİ ,altın oran vs hepsi bana aittir.Kuran mucizeleri bilgi ve yeteneğimin,üstün güçlerimin meyveleridir.meyvelerimden yerseniz Adem' in günahına ortak olursunuz.Adem' in günahından dolayı cezalandırıldınız.günaha ortak olmalısınız ki cezayı hak edesiniz.meyvelerimi yemelisiniz ki günaha ortak olasınız. Ha ,bu arada ; Said Nursi' yi de ben görevlendirdim...o kırmızı kapaklı kitapları ben yazdırdım.Kırmızıyı severim.(Moruda severim.kesince kan akar,vurunca morarır.)Said' e ben ilham ettim.sonra yazdıklarını Amerika'ya gönderdi...Said' in bir öğrencisi vardı ,adı "Zübeyr Gundüzalp ".bir gün kapı deliğinden Said' i röntgenlemiş.odada Said "kukuletalı cüce "lere.ders veriyormuş.o kukuletalılar benim öğrencilerim ve yandaşlarım "düşmüş melekler " yani sizin anladığınız dilde "cinler" dir.ben ve meleklerim sizleri aldatmak için herşeyi yaptık.Reşat Halife' yide aldattık.19 cuların peşinden gidip dinden dönenler oldu ama olsun yinede amacımıza ulaştık.dinden dönmeleri benim için kayip değildi.Tanrı düşmanı olsunda nasıl olursa olsun... Said ...gerçi Said yazdıklarını Allah'tan biliyordu .amacım ulu görevliye "Atatürk" e düşmanlıktı.bilirsiniz ibliste Tanrıya düşmandır. sahte mucizelerin babası İblis benim,mucizelerimi ben ve aracılarımız devam ettiriyoruz.bazen teknolojiyi de kullanıyoruz.şimdi görevimin başına dönmeliyim.aldatılacak çok insan var.byy.
 14. fezadabirtürk

  Askeri darbeler konusundaki iki yüzlülük

  Kennedy suikasti de darbedir mesela. Suikastin arkasında israilin olduğu söylenir . İsrail'i kuran da İngilteredir denir.(Lawrence den beri gelen İngiliz fitneciliği ,iki yüzlülüğü mü diyelim ) 60 da Menderes, Kennedy, Malcolm x, Martin Luther King, Che Guevara öldürülmüştü. (listede başka kimler var bilmiyorum . Gandhi de vardı galiba ). Böyle pespeşe önemli popüler ,yükselmekte olan, sevilen liderlerin öldürülmeleri tesadüf değil gibi geliyor bana. Belki ölüm listesi önceden hazırlanmıştı. Listede de bu isimler vardı ve sırayla infaz gerçekleşti Kennedy'in Menderes'in asılma kararına mektupla karşı çıktığını duymuştum. Ne derece doğru bilemem. Ama listedekilerin hepsi bir şekilde muhalif olmalıydı . Her ne kadar fazla cesur ulu orta anlatılan şeylerin doğruluğundan kuşkulansamda Menderes 'in iç hesaplaşmaya kurban gittiği söylenmekte.Menderes'in yahudi kökenli olduğu ve Türkiye yi yönetmek , söz sahibi olmak için yarışan Yahudi aileler arasında ki rekabetin kurbanı olduğu iddia edilir .Öldürülecekler in listesinin yapıldığı teorisi bu düşünceyi çöpe atmakta. Kennedy katolikti, Che marksisti , Malcolm x zenci haklarını savunan son dönem islami kimliğiyle öne çıkan bir liderdi, Martin Luther King de halkının özgürlüğünü savunan biriydi,Gandhi zaten Tanrının adamıydı . (Liste varsa eğer Gandhi 'nin masumiyeti Listedekileri aklamaya yeter ) Öldürülenlerin ortak noktası, yaşasalardı ne olurdu sorusuna verilecek cevapta gizli. Menderes'in hata yapan ama idam edilecek kadar kötü biri olmadığını düşünenlerdenim . Ölüm listesi varsa ,Listedekileri öldürenler bana göre"kötü " ydü ve karanlık tarafı temsil ediyordu.
 15. fezadabirtürk

  Sigara yasağı

  Bulunduğum ilçede hiç görmedim ayrı bölüm...dün bir memurla konuştum,büyük cezalar kesildiğini söyledi.çok mağdur varmış. (belki fazla iyi niyetliyim ) devlet ceza keseceğine sigara içilen bölüm yaparsan ceza kesmeyiz falan desin.esnaf ,cafe sahibi işyerinin kapanmasını istemiyorsa ayrı bir bölüm yapar.yapmazsa ceza kesilir.maliyetli olabilir ama cafeye kilit vurulmasından,uçuk cezalar yemekten daha iyidir. Memleketin tek sorunu bu değil ki .mesela her yaz boğulma vakaları oluyor...aç bir kaç yere su kuyusu ,yap kenarına bir havuz.dileyen girip serinlesin veya direk dereden beslenen havuzlar yapılsın....bunlar ne kadar mümkün bilmiyorum,atıyorum sadece.
×
×
 • Yeni Oluştur...