Jump to content

fezadabirtürk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  199
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

fezadabirtürk Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Ateistcik bak ,neredeyse müslümanların iki katı hristiyan var dünyada.heralde engin bilginden faydalanmak için sabırsızlanıyorlardır.şu anda internete girebiliyor,yorum yazabiliyorsan hristiyanlar sayesindedir.bilim batıdan geldi .kuzeyden,doğudan değil.
 2. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Olgunlaşan meyvelerinde yüzde 17 alkol bulunduğunu öğrendim.olgunlaşmış başka bir meyvede bu oranda alkol bulunması imkansız . Öyleyse konu kapanmıştır.
 3. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Kanıtla
 4. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  O Salaklık sana ait.ilaçlarına tekrar başlamalısın.
 5. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Eminim sen Ne Tevrat,ne Zebur,nede İncil i okudun.bak ben sürekli okuyorum ve bu 3 kitapda birbirini pek çok ayette desdekler.fakat 3 üde Kur'an' ı dışlar...
 6. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Hala kanıtlayamadın 1 kilo o meyveden yiyince sarhoş olmayacağımı.
 7. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Bir kadeh viski içmek varken millet salak mı 1 kilo o meyveden yesin.
 8. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  Bana ateist muamelesi yapanlar var,hristiyanlığa yakınım,aslında İncil'e iman ettim lakin kendi içimde çelişkiler ,gelgitler yaşıyorum ve cevap aradığım sorular var.fakat kesinlikle ateist değilim.
 9. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  sen sadece zeki olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsun.iddialarının benim için geçerliliği yok.
 10. fezadabirtürk

  MİNARE İSLAMDA VARMI?

  hristiyanların nüfüsu müslümanlarınkini ikiye katlar. çoğunluk doğruluğa kanıtsa hristiyan ol kurtul. gecenin yarısı (millet işe gidecek )hoparlörle bağırmak nedir yahu ! adam gelmiş bana bunu savunuyor. yakın bir akrabamın evi cami yanında olduğu için ezanın sesinden çocuk sürekli yatağında korkarak uyanıyormuş. işte sizin islam anlayışınız.
 11. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  eh işte bende bunu kanıtla diyorum.yani sarhoş olmayacağımı kanıtla.yoksa yine formül mü vereceksin ?
 12. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  soruyu tekrarlıyorum : 1 kilo bu meyveden yersem sarhoş olurmuyum ?
 13. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  .....................
 14. fezadabirtürk

  Marula meyvesi (içki haramdır )

  şarap fermantasyon ürünüdür.Allah sirkeye helal,alkole haram demiş.madem haram demiş şarabın oluşmasına, fermantasyona niye izin vermiş ? sana kanıtla diyorum,bana ne üdüğü belirsiz formüller kakalıyorsun. marula bitkisinin içeriği hakkında tam bir bilgin var mı ? yok.varsa ,kanıtla diyorum,çıt yok. MARULA DA YÜZDE 17 ALKOL OLMADIĞINI KANITLA ! BANA MARULA DA HİÇ ALKOL OLMADIĞINI KANITLA ! BİR KİLO MARULA YEDİĞİMDE BİR KADEH ŞARAP İÇMİŞ GİBİ OLMAYACAĞIMI KANITLA ! bak kadıncağız 21 günde şarap yapıyor. belliki Tanrı ona izin vermiş.fakat ne hikmetse sonra haram etmiş ( Allah haram etmiş,Tanrı değil ) https://www.youtube.com/watch?v=Z3LzCnQNi8Y
 15. fezadabirtürk

  MİNARE İSLAMDA VARMI?

  gece elime hoparlör alsam bağırsam mahallenin delisi deyip beni tımarhaneye atarlar. tabi önce temiz bir sopa atarlar.fakat Allah emredince milletin gıkı çıkmıyor.(ki Allah emretmiyor) bulunduğum yerde bir hoca var ,adam bir gırtlak ,name yapıyor,sanırsın izzet altınmeşe,ibrahim tatlıses,burhan çaçan..gecenin zifiri karanlığında hocanın egosuna bakarmısın ? caminin bitişiğinde olmadığım halde rahatsız oluyorum, öfkeyle pencereleri kapıyorum.en yakındakiler nasıl dayanıyor..BU medeniyetmidir ,hoş görümüdür ,insana saygımıdır ? avrupa birliği bize niye almıyormuş.niye alsın ki ,sen önce gecenin yarısı ,milleti hoparlörlerle yatağından hoplatmaktan vazgeç. minareler de böyledir.islamın ilk yıllarında minare yoktur.peygamberlerinin akıl etmediğini kendileri mi akıl etmiş müslümanlara sormak lazım .minareler riskli yapılardır. mimari kusurdur.kimin fikriyse hayal gücünü fazla zorlamış olmalı.
×