Jump to content

fezadabirtürk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  292
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

fezadabirtürk Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. fezadabirtürk

  Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm

  Nurcu bir hocamız şöyle demişti : ölümün yüzünün soğuk,korkutucu,tiksindirici,itici,sevimsiz olmasının nedeni insanları dunyaya bağlı tutabilmektir.aksi takdirde kimse hayattan zevk almaz,yaşamak istemez "haydi eyyvellah " der ,intihar ederler,çeker giderdi..ilginç bir görüş.
 2. fezadabirtürk

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Şimdi Sorsunlar diye olabilir.madem ilahi bir sınavdayız bunlar tuzak sorular olmalı.sınava inanan için cevapsız sorular sınavın parçasıdır.iki yanlış bir doğruyu götürür.bilmiyorsan cevap verme.bildiğin sorulara cevap ver. Nurcunun biri diyordu ki yoktuk ki kime sorsun ? Evet ,biz yoktuk.olmayan şeye sorulur mu.farkındayım bu cevap ateistleri tatmin etmeyecek.
 3. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  Kutsal kitapları ,kutsal kitaplar hakkında yazılanları okurum.inananlar niye inanıyor nedenlerini araştırırım.şüphelerimi dile getirir,sorular sorar,cevaplarını araştırırım.hatta bir dine tam inanmasamda içine girer,ritüellerini denerim.bakarım...ruhumun beni yönlendireceğini düşünürüm,iz sürerim,pes etmem..düşünürüm..
 4. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  Madem alçakgönüllüsünüz niye teistleri her fırsatta aşağılamaya bu kadar meraklısınız ? ateistlerin yorumlarına bakıyorum ; genelde en zekiyim,en çok ben biliyorum havalarını sizlerde .kullanılan yabancı kelimeler , terimler vs herşeyinizle renginizi belli ediyorsunuz.çünkü maddecisiniz...madem bu kadar zekisiniz ,çok biliyorsunuz Türkiyenin teknolojik kalkınmaya ihtiyacı var ,memlekete el atında teknolojide dışa bağımlı olmaktan kurtulalım..yerli arabamız bile yok. Ahirete inanmanın egoyla ne alakası var.ben cehenneme gitsem bile sevdiklerimin cennete gitmesiyle avunacağım.ya siz?.bir yakınınızı kaybettiğinizde onun yok olduğunu düşünüyorsunuz.ben ise ahirette diri olduklarına inanarak mutlu oluyorum,tekrar görebilirim umuduyla seviniyorum. Benim falanca dine inananlar cennete gidecek,diğerleri cehenneme gidecek diye bir beklentim ,umudum yok..olsaydı heralde çok acı çekerdim.
 5. fezadabirtürk

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  hinduların süt mucizesini duydunuz mu :
 6. fezadabirtürk

  İslam’ın karanlık başlangıcına bir bakış

  hac önemli bir ibadet olmasına rağmen Kur'an'da kabeden üstün körü bahsedilmesi garip bir durum.eğer kabenin yeri değişmişse ve müslümanların ruhu 1400 yıl duymamışsa bu değişikliği, Allah bunu bilememiş olamayacağına göre,niye detay vermedi ? detay verseydi ; mesela deseydi ki şu şu kentlerin yanında ,şu denizin kıyısına yakın ,şu meyve ve sebzeler yetişir..ikliminden bahsedebilirdi...yani işi sağlama alabilirdi..
 7. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  siz ateistlerin kendinizden bu kadar emin almanıza şaşırıyorum.varsa bir sırrınız bizimle paylaşın.sizi bu kadar emin kılan ne ? niye hep siz haklı olmak zorundasınız?.bak,ben teist olduğum halde sorgulayabiliyorum.ama siz bunuda yapmıyorsunuz.belki Tanrı vardır diye hiç kafa yorduğunuz olmuyor mu ? ateist olunca ne olacak? .salak bir dünyada yaşamıyormuyuz..kıçı kırık şu dünya için kendini paralayanlar var( yanlış anlaşılmasın ,kişileştirmiyorum,genel konuşuyorum) istersen en büyük ol.dünyayı yönet.sonunca kurtcuklar kemiklerinin üzerinde raksedecek,beyniniz sıvılaşıp burun deliklerinizden akacak..bumu uğruna kafa patlattığınız dünya..sizin olsun.ben almayayım.inanmak için elimden geleni yaparım.inkar etmek için geçen süreç heyecan verici, egoyu tatmin edici olabilir ama inkar edip teker teker kişi sevdiklerini kaybetmeye başlayıp yanlız kalınca ve ihtiyarlayıp sonunda ölüm kapısına dayanınca şişirilmiş ego balon gibi sönecek..
 8. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  Babası dindardı.o yüzden...birde şu kendi kendine yanma olayı var .kendiliğinden yanan insanlar ; durduk yerde ortada bir neden yokken yanıp kül oluyorlar ancak sadece bedenleri yanıyor.elbiseleri,eşyalar yanmıyor.hakkında belgesel var.izleyin.bunu nasıl açıklıyacaksınız ?
 9. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  Rahmetli dedem kendini kaybedecek kadar alkol almazmış.beyefendi bir adam,sevilen sayılan biriymiş. Anlatılan o ki gece karşıdan gelen arabanın farı gözünü almış .hikayede ki detay önemli ; bir insan trafik kazası geçirip ölebilir ama kaçının "kanlı gömleği" evine gelir ? Üstelik çok iyi şöförmüş ve 1967 deki anadolunun ıssız sakin yollarını hesap edince beklenmedik bir kaza..Anlattığım hikayenin uydurma olmadığına yüzde yüz eminim.inanıp inanmamak sizlere kalmış.şahsen haklı yere beddua almaktan korkarım.ateistte olsanız temkinli olun derim.
 10. fezadabirtürk

  Kendimi nasıl tanıyabilirim/anlayabilirim?

  belki kendimizi tanımak için önce başkalarını tanımalıyız.kutsal kitapları okumak bunun bir yöntemidir ; mesela Tevrat .
 11. fezadabirtürk

  Tanrının Olanaksızlığı

  lanet daha etkili bence.sebebini bilmiyorum ama öyle bir izlenimim var. hepimiz bir gün ölmeyecekmiyiz.hangi anne evladının ölmesini ister.öyleyse sonsuza kadar yaşayalım
 12. fezadabirtürk

  Kur'an Tebliğ Edilmeden Önce!

  islami misyonerler cirit atarken iyi , hristiyan misyonerler atarken kötü mü ?
 13. fezadabirtürk

  Gaga bulut

  baskı toplumu gerer...mesela wikipedinin yasaklanması da manasız.ama baskı baskıdır.peki toplum niye gerilmek istenir.bunun cevabını sosyologlara bırakıyorum.
 14. fezadabirtürk

  KURANDA KAÇ AYET VAR?

  bağlantıyı kuramadım..biraz konuyu açarmısın..
 15. fezadabirtürk

  Diyanet işleri başkanlığına sorular soracak ateistler arıyorum.

  sorun değil.
×