Jump to content

fezadabirtürk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  556
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

fezadabirtürk Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. fezadabirtürk

  yorumlarımın silindiğini farkettim

  yorumlarımın silindiğini farkettim .silinenler gayet normal yorumlardı. bu sitede bana özel düşmanlık varsa silin üyeliğimi.
 2. fezadabirtürk

  Piri Reis

  Osmanlının toprak sorunu yoktu , 1500 ler de yüzölçümü bakımından osmanlı zirvesindeydi. ne yapsın yeni kıtayı ,amerikayı ? topraksa toprak . amerikada ne olabilirdi ki onu özel kılacak ? petrol mü ? ne işe yaradığı bilinmeyen şey..yeraltı zenginliği mi ? osmanlı dünyanın en zengin imparatorluğu . niye ihtiyaç duysun ? masrafa değmez. gücünü daha verimli gerekli yerlerde işlerde kullanmak varken yeni kıtanın keşfi için parasını ve gücünü niye harcasın.
 3. fezadabirtürk

  Allahın ilk yarattığı şey Hz.Muhammedin nurudur.

  İncil 'de İsa der ki " İbrahim 'den öncede ben VARIM " vardım demiyor .dikkat edin ; VARIM diyor. Burada İsa her zaman var olduğunu söylüyor. Yani TANRI olduğunu iddia ediyor. Demişler ki biz bunun altında kalır mıyız . ne yapsakta Muhammed ' i benzer şekilde yüceltsek , TANRILAŞTIRSAK . senin ,benim ruhumuz ilk yaratılmadı. bizler insanız.Muhammed'in ruhu ilk yaratılansa Muhammed insan üstü demektir. Buna Tanrılaştırmak demekten başka izah bulamıyorum. Melekleri bile geçmiş. Cebrail bile geride kalmış. Hatırlayın miraç da Cebrail bundan sonrasına iznim yok ,daha yukarı çıkarsam yanarım , artık miraca bensiz devam et demişti. İncil , Tevrat ,israiliyat hadislere kaynaklık etmiştir. Bazı hadislerin altını kazınca genellikle İsa'nın sözleri ,İsrailiyat çıkar. Kur'an'ın bütün dinlerden üstünlük iddiası vardır.Peygamber de en üstün olmalı .mantık bunu gerektirir. İsa ne olduğunu ima mişti : TANRI Bu dinleri yarıştırıcı zihniyet kaçınılmaz olarak şöyle bir düşünceye bizi itmeli : Tanrıdan daha üstünü olması gerekirki Muhammed İsa'dan üstün olsun.hayır,Müslümanlar böyle bir şeyi elbette iddia edemez.ama hepsi mi edemez ? İslam uydurulmuş bir dinse , Tanrıya iftira edenler edebilir. Yinede benimsenecek bir iddia değildir.tepki alır.bu durum stres , ezilmişlik yaratmış olabilir. Ne yapsakta Muhammed Tanrı olan İsa'dan daha üstün olsa..? çıkmaz diye buna derim.
 4. fezadabirtürk

  Allah Aramice bilmiyor mu?

  Onayını konuyu açan sexy huri den al , benden değil .
 5. fezadabirtürk

  Allah Aramice bilmiyor mu?

  Kur'an'da Allah ehli kitaba hitaben diyor ki " ellerindeki Tevrat ve İncil ile hükmetsinler " ve devam ediyor : Tevrat'a,İncil'e ve Kur'an'a uymadıkça iman etmiş olmazlar . yahu arkadaş demezler mi adama madem Tevrat ve İncil Allah'ın koruma kapsamında değil, niye bu kitaplara uyun dedi ? Tahrif olmuş kitap ,tahrife açık kitap güvenilmez kitaptır.böyle bir kitaba uyulur mu ? Böyle bir kitaba Uyun denir mi ? soruların cevabının sızdırıldığını bilen hocanın sınavı iptal etmemesi gibi . ve Madem İsa'ya verilen "İncil" piyasada yok , Allah niye ellerinde ki İncil ile hükmetsinler dedi ? Demekki Allah'ın gözünde İncil kutsal bir kitap. Zaten İncil'de NUR vardır diyor.Ahmetin Mehmetin yazdığı, Allah'ın korumaya tenezzül etmediği kitapta NUR mu olur ? Allah bu kitapla hükmeden der mi ? Allah , Hem bu kitapla (İncil ile ) hükmetsinler diyor hemde Ehli kitaptan olup ,Kur'an 'ın ,Allah'ın ve Muhammed'in haram kıldıklarını haram saymayanlarla cizye verinceye kadar savaşın diyor. Kuzum, Allah bizimle kafa mı buluyor ? Aynı anda hem İncil ile hemde Kur"an ile nasıl hükmedilir. ? Hristiyanlar Kur'an'a iman etmiyor ki , Kur'an'ın İncil ile hükmetsinler sözünü niye ciddiye alsınlar ? adamlar Hristiyan, İncil'e iman etmiş insanlar, İncil 'e iman eden İncil ile hükmeder. Olması gereken budur. Hristiyanların İncil ile hükmetmesi için İsa 'nın çarmıha gerildiğini inkar eden ,İsa'nın Tanrılığını inkar edip küfür sayan Kur'an'ın "İncil ile hükmedin " emrini mi ciddiye alacaklar ? Arkadaş 'a mantıklı cevap vermemişler. Veremezler tabi , cevabı verilemeyen o kadar çok soru var ki .
 6. fezadabirtürk

  Kuran alevli hortumdan bahsediyor

  '' birçok kimse varlığından habersizdir'' bazılarının haberi varmış demekki. şeytana ve cinlere inandığına eminim. öncelikle Kur'an'da olduğuna iddia ettiğin eşsiz bilgilerin şeytanlar ve cinlerden öğrenmenin mümkün olmadığını kanıtlaman gerekiyor. işte böyle.insana bildiği,inandığı böyle düşman olur. bu adam ben tanrıyım diyor.mucizesini görsen tanrı olduğuna inanacakmısın ? işte bir iki mucizesi : gözünden akan halis bal : heykelciğin ayağından damlayan halis bal : ( 11:00 dan itibaren izle) çerçeveden akan bal : fotoğraftaki beyaz toz şifalı olduğu söylenilen bir tür ağaç külü . şimdi sathya sai baba'nın Tanrı olduğuna inanıyor musun ?
 7. fezadabirtürk

  Din Bilim Değildir ve Dinciler Bilgi Üretemez , Doğruyu Bulamaz

  Dünyanın en iyi matematikçileri hindistandan çıkmıştır. Hint kutsal metinleri henüz son iki yüz yılda keşfedilen bilimsel verilerle doludur .Bilim sözkonusu olunca Kur'an dahil hiç bir kutsal kitap Hint metinleriyle yarışamaz. Hatta dahada ileri gideyim Bilim gelişimini bu metinlere borçludur. 4000 5000 yıl öncesinden bahsediyorum.
 8. fezadabirtürk

  Sahte Tevrat'a göre erkek çocuk varsa kızlar miras alamaz

  "incil oku" sitesine girin .arama motoruna "arap" diye yazin ,Tevrat'da bir tane olumlu cümle görebilecekmisiniz.yok.hep olumsuz .öyleki araplara lanet bile edilmis.Kur'an'da yahudilerin lanetlik olmasi tesadüf degil yani.kuyruk acisimi dersiniz misillememi size kalmis. Tevratin tanrisi Yahve belliki araplari hiç sevmemis.araplara karsi yahudileri sürekli uyariyor.Tevrat'da araplar out ,Kur'an da in . yahve nin israil ogullarina vaad ettigi müjdeleri var.dünyanin son günlerinde her milletten 10 kisi bir yahudinin etegine yapisacak , bizi kurtarin ,bizi inandiginiz tanriya götürün diye yalvaracak. Kur'an da Allah kurtulus Muhammedde diyor yani araplarda.yahudileri dost edinmeyin diyor.misilleme ancak bu kadar olur.
 9. fezadabirtürk

  Ateistlik ve cin

  Cin vakalarından bahsedince bilimsel bir açıklaması vardır diye düsünen ateist biliyorum . insan görülmeyen bir alemin yuzde yüz nasıl farkında olabilir , doğruluğundan,kendisini yanıltmadığından emin olabilir ?
 10. fezadabirtürk

  Piyasadaki Tevrat'a göre tecavüzcü kurbanıyla evlenmeliymiş

  Kur 'an da ki hataları kabul etmiyorsunuz .yahudi ve hristiyanlarda kendi kitaplarındaki hataları kabul etmiyor. müslümanlar Kur'an'ı elle çoğaltıp yayarken ,müzelerde saklarken,öpüp alınlarına korken,Yahudi ve Hristiyanlar kitaplarının değerini bilememiş mi ? tek sorumluluk sahibi , kutsalına değer veren müslümanlar mı ? o yuzden mi vatikan kuruldu ,halifelik yok ama papalık var ,engizisyon mahkemeleri kuruldu,haçlı seferleri yapıldı ,mezhep savaşları çıktı ? Yahudiler tarih boyunca niye ordan oraya sürgün edildi ? hiristiyan veya muslüman olsalardı kurtulacaklardı.samimi olmadıkları için mi dinlerini terketmediler ? "Kumran yazıtları" samimiyetsizliğin delili olabilir mi ?
 11. fezadabirtürk

  Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

  Tevrat ve İncil'ı okuduğumda ,mantık yürüttüğümde İslama inancım sarsıldı.yinede baglarımı koparmak zor oldu. mantık yürütmekte kolay olmadı.önce Hristiyanların müslümanlara cevap videolarını izledim. Bu insanların çok samimi olduklarını gördüm .eğer Tanrı olsaydım bana bu kadar güvenen,beni seven sayan tapan ,itimat eden kullarımı aldatmaktan,aldatılmalarına göz yummaktan haya ederdim dedim. Sonra Musevilerle ilgili videoları izledim. Her iki dinin yerli yabancı sitelerine girdim. İncil 'de Muhammed müjdeleniyor demenin 1940 'larda çekilmiş bir kovboy filminde adımı aramakla aynı mantıkta olduğunu anladım.benim için o kadar kopuk ve alakasız bir iddiaydı.hakaret için söylemiyorum, gördüklerim bu. Tevrat'da karakterler,kelimeler ,iddialar , söylemler o kadar farklı ki , müslümansanız Tevrat'ın başka bir tanrı tarafından yazıldığına inanmak zorundasınız.bu olamayacağı için en mantıklısı tahrif oldu demek.Tevrat'ın birbirini tamamlayan hikayeler bütünü olduğunu bilen için bu imkansız.tahrif olsa bile filmden bir kaç sahneyi çıkarmaya benzer.bitmiş bir western filmini uzay filmi diye yutturamazsınız. İncil 'de başı sonu belli ,etkileyici bir hikaye var. Vagonlar için lokomotif ne kadar gerekliyse , İncil'de her cümle,paragraf hikayenin ,ilerlemesi ve bütünlüğü için o kadar gerekli. Temel , malzeme sağlam, plan ,mekan tamam .belliki bir apartman yapılacak. Sen çıkıp hayır cami yapılacak diyorsun. ilk kat ,pencereleri,kapısı bitti.binanın apartman olacağı kesin.hala cami diye inat ediyorsun. Nihayet apartman tamamlandı.insanlar dairelere yerleşti. fakat sen hocayı bekliyorsun, minareyi arıyorsun ama bulamıyorsun. Camiyi tahrif etmişler diyorsun. Binanın sahibi ,mimar,işçiler sana gülüyor. Sen de onları yalancılıkla suçluyorsun. Tevrat, İncil'ı okumadan, Hristiyan ve Musevilerı dinlemeden Said Nursi'nin iddiaları çok inandırıcı. Okuyup dinledikten sonra bir o kadar saçma. Tevrat ve İncil'de Muhammed 'in "M" si , Ahmet'in "A" sı yok. Bu iki kitaba yapılan her eleştirinin doğruluğu Allah'a hakaret , Kur'an inancını çürütmekten başka bir işe yaramaz.
 12. fezadabirtürk

  Osmanlı padişahları içki de içerdi, esrar da...

  iyide bana ne.aradan geçmiş bilmem kaç asır.derdi benimi gerdi.
 13. fezadabirtürk

  Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

  Hinduizm istisna. Gerçi Hinduizme din gözüyle bakılmaz,aslında bir yaşam biçimidir ve derin bir inançtır. Dünyada en fazla vejetaryen nüfus Hindistan 'da yaşar ,sırf bu inançtan dolayı. kesilip mideye indirilen ,önemsenmeyip üst üste atılan hayvanlar, maymun, sincap vesaire sokaklarda yaşar ve saygı görür .Çünkü bu hayvanlar Tanrının enkarnesi yani görünümü,biçim almış halidir. Özellikle ineklere bu yüzden tapınılır. ( gerçekte tapınılan varlık Tanrıdır). tek başına ineklere tapmanın bile Tanrıya ulaşmak,ruhen olgunlaşmak için yeterli olduğuna inanılır.bizde ise inekler bir hakaret malzemesidir. (Öküz gibi trene bakmak, inek şaban , inek gibi adam... ) hem etinden,sütünden , b.kundan faydalan hemde hakaret et.islamda inek kesersen cennete gidersin (kurban bayramı,hac ) Hindistan'da ise cehenneme.hristiyanlıkta her hayvanın etini yemek serbesttir.yeterki miden kaldırsın. Türkiye'nin yarısının vejetaryen olduğunu hayal edelim veya amerikanın, ingilterenin,avrupanın ...Çin'de sokak hayvanları bile sofraları süsler. Hayvan olsaydım Hindistan 'a firar ederdim. Durum bu kadar vahim.
 14. fezadabirtürk

  İnekler Hindu Ritüeli İçin Ateşte Yürütüldü

  İnekler acı çekiyorsa yapmasınlar tabi. Fakat toynaklı olduğu için ve videoda görüldüğü gibi hızla ateşin üzerinden geçtikleri için acı çektiklerini pek düşünmüyorum. Hindular için zaten inekler kutsaldır. Adamlar gerektiğinde ineklere tapıyorlar. Çünkü inekleri Tanrının bir görünümü olarak kabul ediyorlar.ineklere değil aslında Tanrıya ibadet ederler.ineklere acı çektirmediklerine inandıklarına ve amaçlarının ineklere zarar vermek olmadığına inandığım için bu yorumu yaptım. Aslında benim tepkim insanların çifte standartına. Hayvanlara merhameti savunanlar tavuk, koyun,inek keser yerler.nerde kaldı merhamet.hemde bunu ömürleri boyunca yaparlar ve en kötüsü bu sektöre dönüşmüştür. Bana diyorsun ki senide ateşte yürütsün ler. Eğer videodaki insanlar gibi kendimi iyi hissedecek, mutlu olacaksam neden olmasın.ineklerde acı çekmedikleri müddetçe aynı şeyi yapmaları niye yanlış olsun.tabi sadece fiziksel acı değil aynı zamanda ruhsal acıda göz önünde bulundurulmalı. İneklerin o anki psikolojilerini bilemem.ve diyorum ki keşke yapmasalar.çok mu gerekli ? Din meselesine gelince; İbadeti savunmak şöyle olur : ibadet salt ibadetse ve ibadet edeni ruhsal ,zihinsel olarak geliştiricekse , daha merhametli daha anlayışlı yapacaksa , acılarını azaltacak veya tümüyle yok edecekse,toplumun huzuruna vesile olacaksa ben bu ibadeti herzaman heryerde savunurum. Müslüman veya Hristiyan değilim ama Tanrı ve ahiret inancım var.ve bu inancın hiçbir dinin tekelinde olduğuna inanmam.
 15. fezadabirtürk

  Kemal Aras-İslamda namaz yoktur

  inanmıyorsanız inanmıyorum deyin arkadaş.yok islamda namaz yok,cariye yok,cennette seks yok,huri arkadaş demek,oruç 1 ay değildir,31 çekince gusul gerekmez,tevbe suresinin son iki ayeti kurandan değildir,ilavedir...yeter yahu
×