Jump to content

Pollini

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  24
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Pollini Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Pollini

  ERDOĞAN DARBE YAPABİLİR

  ***Bu ülkeyi akp ve çetelerine bırakmayacaklarını vurguladılar*** E ne diye Erdoğan darbe planlıyor diyorsun şapşal Siz badem bıyıklar ne kadar zeki insanlarsınız (!)
 2. Pollini

  ERDOĞAN DARBE YAPABİLİR

  Konuyu açan kişi ne kadar da emin konuşuyor. Bir şeyler bildiği belli. Konuları:
 3. Pollini

  Ölmek istiyorum artık...

  İnançlı bir insanın (inanmaya kendi hür iradesiyle karar vermemiş. İnancı, içinde yaşadığı çevre tarafından empoze edilmiş veya öğrenmiş) sorgulamalarını ateizme uyacak şekilde yapması pek mantıklı değil. Önce dinin insan ürünü olduğunu anlar kabul edersin ve din, tanrı ile aracı olma özelliğini kaybetmiştir tanrı inancıda otomatik olarak gider. Çünkü tanrı bilgisine ulaşamazsın. Ben deizmi ve agnostizmi hep saçma bulmuşumdur
 4. Pollini

  Ölmek istiyorum artık...

  Dünya'nın %90'ında tanrı inancı mı var? Bilimsel eğitim almış, küçüklüğünden beri beyni dogmalarla yıkanmamış bir insanın inançlı olması çok zor. İnsan sorgulamaya başladığı zaman gerçeklere ulaşıyor.
 5. Pollini

  Ölmek istiyorum artık...

  Türkiye'de yaşayıp ateist olduğu için üzerinde baskı hissetmeyecek insan çok azdır. Bu baskının intikamını buradaki müslümanlardan çıkarıyorlardır belki bazı kişiler.
 6. Pollini

  Ölmek istiyorum artık...

  Hayır alakası yok. İnançlı kişiler de aynı sorunları yaşıyor.
 7. Pollini

  Yoruldum. Hem de çok.

  Çocuklarınız farklı bir şehirde mi? Annesi çocukları görmenizi kısıtlıyor mu?
 8. Pollini

  KADIN DÖVÜLÜRMÜ? DÖVÜLMEZMİ?

  Türkler islamiyeti kabul ettikten sonra zamanla kadınların yönetimdeki etkinlikleri azalmış, kadınlar sosyal yaşamdan çekilmeye başlamışlardır. İslamiyetin kabulünden önceki Türk devletlerini araştırın kadınların devlet yönetiminde ve sosyal hayatta aktif olduklarını göreceksiniz.
 9. Pollini

  KIRK YILDIR DAGLARDA,TERÖRiST AVLIYORUZ

  Doğu'da özellikle terörün yoğun olduğu bölgeler için tehcir kanunu çıkarılmalıdır. Doğu'ya Türkmenler, Ermeniler, Süryaniler v.b halklar yerleştirilip orada homojen bir yapı oluşturulabilir. Böyle bir şey iktidarın ve muhalefet partisinin işine gelmez (rantçılık, oy avcılığı). Terörü bitirmek için başka çözüm yolları olan varsa buyursun... İktidar, Kürtlerle devleti barıştırmak için yapabileceği her şeyi yapmıştır. Artık tehcirden başka bir seçenek gözükmüyor. Böyle çoğalmaya devam ederlerse de yakında azınlık olacağız haaaa çok asil, çok kültürlü bir millet olurlar ben seve seve a
 10. Pollini

  İnsan neden ateist olur, açıklıyorum

  İslam palavraları yüzünden beyninin sorgulama mekanizmaları gitmiş. Nasıl olsa ölümden sonra hesap vereceğimiz bir yer yok her türlü pisliği yapalım değil mi?
 11. Pollini

  Kafayı yemek

  "Bilinci ve ahlakı bilimin önüne koyarım" demek istiyorsun.
 12. Pollini

  Kafayı yemek

  Ben de bu sebeple bazı meselelerde bilimi referans almayalım diyorum yoksa senin gibi çelişkiye düşeriz. Önce bilim önce bilim diye diye insan doğasını yargılamak ne kadar mantıklı?
 13. Pollini

  Kafayı yemek

  Önce bilim diyen bir insanın kendi değer yargılarını bilimin önüne koyması çelişkili bir açıklama. Değer yargıların, ahlaki görüşlerin insan doğasına "maddeye" hükmediyor. Bilim sayesinde insan davranışlarının kökenine inip insanı daha iyi tanır ve anlarız. Bilincin insan doğasını nasıl baskı altına aldığını açık bir şekilde görürüz. Örneğin fizyolojik bir güdü olan cinsellik (Freud'un görüşlerini siz daha iyi bilirsiniz). Lakin insanın varoluşunu sorgulaması, bilinci bazı şeyleri baskı altına alır ama insan doğasını yenemez. Genelleme yapmak istemiyorum bazı durumlard
 14. Pollini

  Kafayı yemek

  Önce gerçekçi olacaksın! Gerçekçi değilsin! Bu konuyu anibal ile tartış benimle değil. Materyalist derken "Sen ve bizim gibi materyalist insanlar" diye yazmıştım daha sonra gereksiz görüp sildim. Bu kelimeye fazla takılmışsın. Anibal'a göre 90 yaşındaki adamla 18 yaşındaki bir çocuğun ilişkisinde problem yok gayet doğal ahlaki olarak eleştirmiyor çünkü buna sebep insanın doğası, güdüleri ve bir takım kimyasallar...
 15. Erdoğan sürekli, dindar nesil yetiştireceğiz tarzında laflar ediyor peki adama sormazlar mı sen kendi oğlunu dindar (muhafazakar) yetiştirebildin mi? Amerika'da yaşayan büyük oğlu Burak araba kazası yapmış ve bir insanın ölümüne sebep olmuştur. Olay yeri suç delilleri belediye tarafından yok edilmiştir. Evli olduğu bilinen Burak Erdoğan'ın yabancı bir kadınla ilişkisi olduğu ortaya çıkmıştır (ses kayıtları).
×
×
 • Yeni Oluştur...