Jump to content

yusuf38

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  12
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

yusuf38 Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Yaklaşık 8 kitap ve alacağım ve tutarı 150-180 tl civarı. Paramın boşa heba olmasını istemiyorum elbette. Araştırdım lakin her siteden şikayetçi olanda var memnun olanda. İşin içinden çıkamadım. İdefix'ten almayı düşünüyorum ben uygun fiyatlı orada. İdefix'i de araştırdım ama dediğim gibi memnun olanda var şikayetçi olanda. Ki çok büyük bir firma olmasına rağmen d&r 'den de şikayetçi olanlar var. Aklım şaştı. Yorumlarınız neler? İdefix'ten alınır mı? Veya hangi siteden alınır? Hiç alışveriş yaptığınız oldu mu?
 2. yusuf38

  Siz kimsiniz?

  Siz kimsiniz? Hayalleriniz neler? Yaşam hikayeniz? Ne oldunuz ve ne olmayı planlıyorsunuz? Her bir soruyu derin derin sohbet babında konuşmak isterim. İnsanların duygularını çok merak ederim, ne yaşadıklarını. Her insanın kendi içinde küçük bir dünyası vardır, bu dünyayı kavrıyabilmek benim için büyük bir hazdır.
 3. yusuf38

  Bu tanrıyı kanıtlamaya yeter mi sizce?

  Tartışma bitebilir bence, ben tatmin edici cevabımı aldım teşekkürler herkese.
 4. yusuf38

  Bu tanrıyı kanıtlamaya yeter mi sizce?

  @anibal ve @NotImportant kafamda net bir cevap oluşturdu, çok teşekkürler. (Amacım bu argümanın cevabını aramaktı, tanrıyı kanıtlamak değil. O yüzden başlıkta bu tanrıyı kanıtlamaya yeter mi? diye sordum.)
 5. yusuf38

  Bu tanrıyı kanıtlamaya yeter mi sizce?

  Biraz daha açabilir misin @anibal? @The_Individualist bekliyorum, teşekkürler.
 6. yusuf38

  Tartışmada gelen bir cümle

  Cevabı @teflon verdi, çok teşekkürler.
 7. yusuf38

  Bu tanrıyı kanıtlamaya yeter mi sizce?

  Bu argümanın cevabını aramıştım.
 8. Etki-tepki yasası-determinizm-belirlenmişlik (tanrı) ? Sizce buradan tanrıyı çıkarabilir miyiz?
 9. Big Bang teorisini bilen bilir. Evren'in 0 kütle ve 0 hacme sahip bir noktanın patlamasıyla oluştuğu teorisi. Işte bu teori, Quasarlardan gelen tanrı parçacığının radyoaktif kalıntıları sayesinde ispatlandı. Bu ne demek biliyor musun reis.? Bu şu demek; 0 kütle; ağırlığı olmayan 0 hacim; kapladığı yer olmayan noktanın patlamasıyla oluşan evren demek. Yani ağırlığı ve kapladığı yer olmayan demek, öyle bir nokta "yok" demek. Yani yoktan var oldu demek. Kaldı ki tüm patlamalar kaos yaratır. Düzen değil. Fakat kontrollü patlamalar bunun dışındadır. Bu patlama da kontrollü bir patlama ol
 10. yusuf38

  Merhabalar

  Hepinizinkini teker teker okudum, muazzam şeyler yazmışsınız. Çok çok teşekkür ederim. Kafamda hala onlarca soru ve sorun var araştırarak üstesinden gelmeye çalışıyorum. Araştırdıkça daha derine iniyorum sanki, sanki bilgiye ulaştıkça daha bir özgür oluyorum. Bir kaç gündür sanki bir şeyin içinden kurtulmuş gibi hissediyorum. Tabii psikolojim hala yerinde değil, küçüklükten bu yana dindar bir çevrede yetiştim sonuçta. Hepsini atlatacağım umarım, tekrardan sizlerede teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla.
 11. yusuf38

  Merhabalar

  Bende hala araştırmaya devam ediyorum, lakin sınıftaki arkadaşlarıma bile söyliyemedim, hala zorunlu cuma namazı ve kuran okuyoruz. Eğer arkadaşlarıma söylersem benle dalga geçerler ve reddedilme korkusu beni engelliyor. Ailemde aynı şekilde. Hepinize teşekkür ederim bu arada.
 12. yusuf38

  Merhabalar

  Merhabalar abilerim/ablalarım, Foruma yeni üye oldum, hepinizle tanışmak elbet isterim. Ben liseye giden biriyim ve aklımda değişik soruların türemesiyle ''Ben Kimim?'' gibi dinleri araştırmaya başladım ve hala devam ediyorum. Araştırdıklarımdan yola çıkarak İslam'ı reddetdim ve ateist olmaya karar verdim lakin bunu sindirebilmek yıllarımı alıcak elbet. 6 yaşında sübyana gidip kuran okmaya başlıyan ve ortaokulumu imamhatip ayrıca şuan lisemde de imamhatip okuyan biriyim. Bir tek kız arkadaşıma (sevgilim değil) söyledim, çok tepki vermedi ama ailem... Eğer onlara söylersem reddedilmek
×
×
 • Yeni Oluştur...