Jump to content

ata2023

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  35
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ata2023 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

262 profil görüntüleme
 1. ata2023

  Tayyip: "Biz savaşa hazırız"

  İç savaş islam rejimini getirmek ATATÜRK artık tarihin tozlanmış sayfalarına konulması amaç, iç savaş idam kararı onay aldığında artık hazırlığınızı yapın
 2. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Üzülerek devasa katılıyorum. Ateistler ve solcular hayatın içinde bir köşe başında , yağmurdan kaçarak , güneşten kaçar fırtınanın dinmesini bekler bu şekilde hayatını sürdürür . Bilgilerini köşe başında görsellikle doldurmaya çalışır. Bir düşünür bilgi aktatardiginda eli ile gelecegi gostetir onu dinleyenler cogu gosterdigi yere degil dusunurun eline bakarlar cogu zamansa sozlerinin icerisinde İ harfi yerine neden I harfi kullandigini tartisirlar.
 3. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Ben Turkiyede yasamiyorum tahminimce sen de Turkiyede yasamiyorsun, Turkiyede ki yaklasik 17 tane yayinevi isimlerini paylasmak istemiyorum fakat isterseniz zevkle mailleri yayınlayabilirim yayin evinden gelen cevaplar . Turkiyede yazdigim kitabi yayinlamak asiri baski oldugundan (tanri masali) yayinlayamayacaklarini belirttiler.
 4. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Ateizm kişiye òzgü oldugunu dusunuyorsaniz dini topluluklara saldirmaniz birsey ifade etmez. Dini toplulukta olanlar ateizme basitce yada kendi anlayışıyla gülerek kabaca kufur etmek ile yetinecektir . Bilgili insanlarla sohbet ettiginde yada tartistiginda ortak bir noktada ayrilabilirsin . Dini topluluklarda toplulugu yonetenler bilge insanlara degil cahil siniflara ulasarak kendi amaclari icin bu topluluğu kontröl altinda tutarlar suan forumda fizyon atom kuantum fizik parçacık ve elementler tartismis olsak konuya belki 50 kisi katilabilir . Halk bunu anlayamayacagi icin cok aciktir . Toplum seviyesi Pigmenti anlamiyorsa bunun icin yapilmasi gereken toplumun yuzeysel yapisina gore tabirler kullanmaktir . Cok aciktir matematik olmadan fizik olamaz.
 5. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Dincilerin bir örgütü ya da toplulugu var ateistlerin ne toplulugu ne de birliği var . Yardimlasmadan kastim bilgi paylaşımıdır . Tek bir kişinin düşüncesi o an için basitlik gozukurken birçok insanin ayni düşünceyi söylemesi toplum üzerinde düşünce baskısı oluşturur. Her zor problemin arkasinda bir basitlik vardır Einstein
 6. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Benim amacım ateistleri evrenselliğe taşımak. konu başlığı seninde bahsettigin gibi evrenselliği kapsamıyor bu ben ve gerçek ateistlerin hatasıdır. Dünyada bilgi toplulugu kurmak (ateizm) gercek ateistlere ulaştığımda bu adımları atmak evrensel bilgiyi topluluklara yol göstermek için kullanmak .
 7. ata2023

  Ateizm yalnızlık (sorunları)

  Ateist olan başka bir ateiste yardim etmiyorsa ve dine inanan insanlara özgür düşünceyi neden anlatmaya calisiyorsun. O zaman bırak insanlar benimsediği dini yasasin . Uçak üretildiğinde insanlara fayda sağlamasaydı ne anlamı olurdu. Bilgiyi insanlara öğretmek tehlike değil aydınlatma olur.tehlikeli olansa insanlar üzerinden para sağlamalarıdır.
 8. 1- Ateistler kendi içerisinde birliği, etkinliği bulunmamaktadır. 2- Bazı ateistler ateist olduğunu idda etsede bunun gerçeklikle alakasi yoktur. 3--Açıkça ben ateistim diyen kişi ateist arkadaşlarına yardim eden ve topluma bilgi ve aydınlanma konusunda yardim eden kişidir. 4-Maddi olanakları olan ateistler bilgi ve aydınlanma konusunda topluma yardımcı olmuyorsa dini elinde tutan insanlar gibi yani para gerçekliği daha ustun olduğundan butur ateistlerde dinci demek yerinde olur. 5- Ben ve ailem ateist bunu açıkça ve gururla soyleyebiliyorum. Toplumun aydınlanması bilgiye ulasmasi,gerçekliği anlamasına yardımcı olabilmek için kitaplar yazdım maalesef yayınlanması engellenmektedir. Bu da oluyorki toplumu cahil bırakmak isteyenler daha baskın oldugu görülmektedir. 6- Ateistler kendi içerisinde bir güç yaratmalı gerçekten ateistlerse . 7- Para gerçekliği ile insanları kandıran kendi amaçlarına hizmet edenler gerçeklikle uzaktan yakından alakasi yoktur . 8- Ateist denildiğinde bilgili ,kültürlü insani cagristirir . Çaresiz ve kendi amaçlarını hizmet edenlere değil. 9- Tek yasayan ateist çöldeki kum tanesine benzer rüzgarın esintisiyle hareket eder .Bilgi ve gerçekliği başka kum tanelerine ulaştırması mümkün gözükmemektedir. 10- Ateistler bir birlik oluşturamiyorsa sorun ateist olmamalarıdır.
 9. ata2023

  DARBE KAPIDA

  İslami yönetim başlaması için eski yönetim anayasa ile olmayacağı için darbe oluşturulduğu ya da iç savaş kaçınılmazdır. 1- 15 Temmuz 3 tankla sözde yapılan darbe, sıkı yönetimin devam etmesi gündemden düşmemesi. 2- Döviz kurlarının yükselmesi, ekonomi ile ilgili açıklama yerine Ferhat'ın dağları delmesi, söylenmesi, döviz kurlarının daha fazla yükseleceğini göstermektedir. 3- Ülke içerisinde eğitime harcanan bütçe en alt sıralarda olması, toplumun düşünmesini engeller. 4- İdam kararı tekrar anayasa kitabında yer alması, darbe ya da iç savaş için hazırlandığı açıkça görülür. 1,2,3 maddeler hayata geçirilmiştir. 4.ise kapıda.
 10. ata2023

  TSK düşmanlığı

  Dostum darbe olacağını ben zaten eminim, kör olan derken cahilleri kasdettim.
 11. ata2023

  TSK düşmanlığı

  Maalesef türk askeri bir şey yapacak durumda değil. Kör olan bir insan dahi bunu rahatça algılayabilir.
 12. ata2023

  TSK düşmanlığı

  zaten bu hazırlanan planın ilk aşaması, döviz yükselmesi ve idam ikinci aşama, üç çok daha acı iç savaş kapıda, asıl KEMALİST DARBE o olacaktır.
 13. ata2023

  Can Dündar'ın Ergenekon kumpasını savunması

  Liberalleri kalmadı zaten o yüzden kimsede savunamaz, herkes bir köşeye çekildi, oynanan oyunu sadece izlemekle yetiniyorlar,
 14. Din sadece bir ticaret şeklidir. Satılan ürün cennettir. Müslümanlık da yardımlaşma ilk önce akraba, sonra yakın çevrene daha sonra ülkedeki yoksul insanlara. Ülkede çok sayı da yoksul olduğunu düşünürsek yoksulları çok seven ALLAH var diyebiliriz. İslam dininde sürekli ibadet kurumlarında para toplanıyor, toplanan yardımların başka ülkelerdeki yoksul müslümanlar için toplandığı söyleniyor, din görevlisi yardım toplanacağını söylemeden önce allahın çok merhametli ve yoksullara yardım ettiğini anlatırken cenneti de bahsetmeyi unutmaz, bunu dinleyen insanlar kendi yaşadıkları zar zor hayat'dan kurtulmanın yolu allah olduğu düşüncesine kapılır çocuğunun sevincinden, evine götüreceği ekmeği düşünmeden para verir, umut duygusu içinde ne için ne amaçla para verdiğini sorgulamaz. Başka ülkelere din amaçlı toplanan paralar yasal boşluk olduğundan kimse takip edemez. İslamın bir ticaret şekli olduğu bunu yönetenlerin insanlara cenneti sattığı açıkca görülür.
 15. Her yazılan kitap kutsal sayılır mı ?. Kuran nasıl yazıldı ?. Kuran gerçekse ALLAH gerçek olmalı? Muhammedin çoban ve yoksul olması yaşadığı hayat koşulları içinde yarattığı öfkesi, arapların içinde bulunduğu karışık düzeni en iyi şekilde kullandığı görülür. Ne zaman muhammed zengin bir kadınla evlendiğinde yoksulluktan kurtulmuş, maddi olanakları olduğundan planlarını tek tek uygulamıştır. Yazılan anayasa kitapları, din kitabı olabilir mi? 1- İslam dinine baktığımızda insanların yaşamlarını anlatan kitap olmadığı çok açıkca görülmaktedir. Muhammed kitabı yazarken kendi duygu ve zevkleri olduğu görülmektedir, bunun en belirgin örnekleri kadınlara olan zafıdır, kendi gelinini dahi eş olarak alması ve allahın bunun için bile ayet göndermesi ve izin vermesi, bu dahi muhammedin kendi yazdığını gösterir. 2- Muhammed kuranı yazarken büyük hatalar yapmış, babil , nuh tufanı ve agebe efsanelerini kulaktan dolma olduğu için allah olmadığı anlaşılır. Muhammed bu efsaneleri mekke ve medineye ticaret için gelen insanlara ve yanında bulunan insanları başka ülkelere gönderek öğrenmiş kendide bir şeyler kattığı görülür. 3- Her şeyi bilen allah dahi hata yapmıştır, uhud savaşında müslümanlara ayet göndererek zaferi bildirmiş, fakat düşman askerinin gücünü hesaplamamış müslümanlar savaşı kaybetmiştir, muhammedin yazdığı sözlerdir. 4- Kuranda allahın evreni altı günde yarattığı bahsedilirken, kuranı yirmi yıl içinde yazması çok komik ve basitce ne allah ne de kuranın gerçek olmadığını açıktır. 5- Namaz, oruç, fitre, hacca gitmek, şeytan taşlamak, abdest almak, gusül abdesti, teyemmüm ve birçok ibadetler arapların eski gelenekleri olduğu bilinmektedir. Muhammed bu gelenekleri kendi yarattığı islam dini ile güncelleştirmiştir. 6- Muhammed kuranı yazarken bilimsel açıklamalardan uzak durmuştur. Bunun yerine kuranda arapca üç dört anlamı olmayan harf yazmış, bilimsel bilgileri olmadığını bu şekilde saklamıştır. 7- İslam dininde ilk ibadet yapılırken Kudüs'e yönelmişler muhammedin yanında olanlar buna tepki gösterdiğinde muhammed de kabeyi kutsal yer olarak belirtmiş. Yaratıcı ya da allah bu hataları yapabilir mi? Allahın olmadığı kuranı muhammedin kendi istekleri doğrultusunda yazdığını görülmektedir.
×
×
 • Yeni Oluştur...