Jump to content
Ateistforum

Magnesia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  330
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne Magnesia kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. 4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

  Tamam öyle diyelim  kuranda akraba evliliği  serbesttir.Fakat bunun olası  yararları da vardır  diyor yazıda. AKRABA derken hala oğlu  kızı  amca oğlu  kızı gibi vs.

   

  Yazıda olası yararları var diyorsa yararını açıklaması lazım yazan  götverenin. Nedir ulan bu yararlar? Yazının sahibi söylemiyorsa destekçisi olarak sen söyle ibne. 

   

  Ulan göt herifler, insanlık sizin gibi parazitlerden nasıl kurtulacak?

 2. 5 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

  Kabe eskide olsa, kara küp yeni.kara bezin önceden mavi renkte olduğu iddialarıda var.tıpkı ikonadaki gibi.

  kabe gerçekten eski bir tapınma yerimi sorgulamak lazım (rivayetlere şüpheyle yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum)

  veya kabe eskide olsa ,yeni eskinin üzerine kurulmuş olabilir. objektif olmak her olasılığı değerlendirmek mümkün.benim yaptığım benzerlikleri ortaya koymak.

  benzerlikler gerçeklerle de örtüşüyor.Meryem Ana ikonası "Tanrıdoğuran" ı simgeler.islamda bu küfürdür.Kabe de "Tanrıdoğuran" a hakaret edilmişse,şaşırmamak gerekir,çünkü Kuran'ın Meryem Ana'yı "Tanrıdoğuran" olarak kabul etmemesi İncil'e göre zaten küfür .ha bu küfrünü sözle dile getirmiş,ha küp tasarlayıp tiyatrosunu yapmış ne farkeder ? 

   

  Ne demek istediğin pek anlaşılmıyorsa da bir iki laf edeyim. Kabe denilen mekan İslam öncesi putperestlerin putları sakladığı yerdir. Çok eski bir mekan olduğundan, Hristiyan kurucularının da bu mekandan haberdar oldukları kesindir. Ortada bir malzeme varsa, elbette ki onu kendi yararlarına kullanmaları mümkündür. Aynı şekilde Muhammed de eski kitaplardan malzemeler alıp kendi dinine katmıştır. Din kurarken en kolay iş diğerlerinden aşırmaktır. 

   

  Asırlar içinde pek çok değişikliğe uğramış olsa da Kabe temelde aynı mekan, aynı ortamdır. Kabe'nin, varlığı tartışmalı İsa ve onun erkek yüzü görmeden çocuk doğuran annesi ile ilişki ihtimali sıfırdır. Unutulmasın; tüm dinlerin temeli yalandır...

 3. Kabe binası oldukça eski bir tapınma merkezidir. Hristiyanlığın kurucularının da bu binadan haberdar olması aşikardır. Binlerce insanın tapındığı bu binadan sebeplenmek, kendi kurdukları din için bir pay kapmaya çalışmak, bunun için çeşitli hikayeler uydurmak ise son derece normaldir. Zaten Muhammed de kendi kurduğu dine bu eski putperest "putunu" monte etmemiş midir?

 4. 5 saat önce, pica pica yazdı:

  Vay be 20 yıl önce kuruldu burası yani. İyiymiş. Kurucuları genç sanıyordum ben ama iyi yapmışlar bence kurmakla forumu. 

   

  20 yıl oldu Ateistforum kurulalı. Kendini rakip sanan onlarca benzerleri kuruldu, hiç biri tutunamadı hepsi tarih oldu. Yaşanmış ne hikayeler, atlatılmış ne badireler var. Elbette kolay olmadı Ateistforum'u yaşatmak, bazen 3-5 ay kapandı, hack'lendi, aylarca saldırı altında kaldı, hosting firmaları sorgusuz sualsiz hesabı kapattı, kimi hosting firmaları da vebadan kaçar gibi kaçtı Ateistforum'dan. Ama hiç birinin gücü Ateistforum'u kapatmaya yetmedi. 

   

  Ateistforum'un kapanması ancak sahipsiz kalması nedeniyle olacaktır. Yeni kuşaktan hiç kimse Ateistforum'a sahip çıkmıyor, hep eski kurucularının çaba ve emeği ile ayakta duruyor. Alttan yeni kuşak gelmiyor, gelip foruma sahip olmak istemiyor. İşte hepinizin bildiği gibi yirmi yıldır foruma destek olan Haci gitti, en önemli bir kaç kişiden biriydi... Bundan sonra sıra birer birer diğerlerine mi gelecek, yoksa Ateistforum'u genç kuşaklar mı sahiplenecek?

 5. 20 yıldan fazla oldu onu tanıyalı. Tanıştığımızda Ateistforum kurulmamıştı bile. Kendisini kaybettiğimizi henüz öğrendim, çok üzgünüm. Yazdığı binlerce yazıyla aramızda yaşamayı sürdürecek olması ise tek tesellimiz olacak...

 6. Başlığa bakıp yazıyorum;

   

  1/ hiç bir koşulda o herifin yanında değiliz. O herifin tek amacı oy toplamak, boş beyinleri dolduruşa getirmektir. Bunun için savaş gerekiyorsa savaş bile çıkartır. Türkiye'nin başına gelmiş en büyük beladır.

   

  2/ PKK'yı kimse bitiremez. Çünkü o ortamdan beslenen pek çok unsur vardır, reis dediğiniz herif bile o ortamdan beslenmektedir. PKK artık bir tröst'tür, tüm dünya ile ticari ilişkisi bulunmaktadır...

 7. Kürtler aşiret düzeni içinde yaşayan bir toplumdur. Aşiret düzeni içinde yaşayan topluluklar devlet kuramazlar, iflah da olamazlar. Aşiret düzeni devlet kurmayı engeller. Kim parayı bastırırsa bu aşiretleri satın alarak kullanılırlar. Geçmişte aşiretleri Osmanlı maşa yerine kullanırdı, bugün ise aşiretleri iktidar satın alarak kendine oy verdirmektedir. MHP son seçimlerde miting bile yapmadığı doğu ve güneydoğu illerinde oylarını arttırmıştır (Harran belediyesini de kazanmıştır). Bu eşyanın tabiatına aykırıdır, ama aşiret lideri emrederse faşist MHP oralardan milletvekili bile çıkartır. Kürtler aşiret düzeninin ve PKK'nın arasında sıkışıp kalmıştır. Burada zincirleri kırmadan Kürtlerden hiç bir şey olmaz.

 8. 4 saat önce, silver123 yazdı:

   

  Senin bir bok bilmediğini zaten anlamıştım sayın gerizekalı.Bana yazacağına keşke biraz araştırsaydın.Sovyetler ailesiz toplum deneyleri bile yaptı ve başarısız oldular.

   

   "the government of the Soviet Union first attempted to weaken the family and then to strengthen it."

  "“Our demands grow day to day. We need fighters, they build this life. We need people.”[1] The wider campaign to encourage the family unit elevated motherhood to a form of Stakhanovite labor. During this time, motherhood was celebrated as patriotic and the joys of children and family were extolled by the country’s leaders."

   

  https://en.wikipedia.org/wiki/Family_in_the_Soviet_Union#Family_Code_of_1926

   

  "The Family Edict of 1944 would be a continuation of the conservative trending of the 1936 code. Citing the heavy manpower losses and social disruption following World War II, the Presidium of the Supreme Soviet enacted laws that would further encourage marriage and childbirth."

   

  Sovyetler ailesiz toplum olamayacağını anladı ve aileyi yok etme planından vazgeçti.Daha özgür aşk ne demek onu bilmez sıçtımın cahili bunu yazar birde.

   

  Lan beyin özürlü göt, şu alıntıladığın şeyin kökenine inip araştırdın mı? Biz özgür birliktelikten söz ediyoz, sen neyi getiriyon beyinsiz teneke. Ne sovyetler Birliğinden haberin var, ne de okuduğunu anlıyorsun. Süzme geri zekalısın...

 9. 4 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

   

   

  Güzel kardeşim,

   

  Evindeki temizlikçi kadının etek altını kurcalayan

  o emekli hakimdi; biz müminler değil, Kuran değil; örneğin Nûr 58 değil.

  Kadını asansörde kendisiyle başbaşa bulunmaya o adam mecbur etti.

   

  Ben, Nûr 58'e dayanarak,

  o kadın ekmek parasını kazanmada da iffetli kalmada da 

  özgür olsun diyorum.

  Kadın madem asansörde o adamla başbaşa bulunmak istemedi

  bırakın bulunmasın, bırakın adamdan ayrı insin.

   

  Sanırım

  en baştaki iletimi alıntılasam iyi olacak.

  Lütfen okuyun ve doğru anlayın.

   

  *

   

  Tanıdığım bir adamın evinde

  temizlik işlerini 

  aileden olmayan bir kadın yapıyor. 40 yaşında. Dul. 

   

  Adam, emekli hakim. 55 yaşında

   

  Kadın 

  adamın evine önce minibüsle gelip gidiyordu;

  sonra adam, "corona günleri"nde bunu riskli bularak,  

  onu arabasıyla götürüp getirmeye başladı. 

   

  Tabii, yalnızca arabanın içinde değil,

  asansörde de başbaşa idiler artık.

   

  Adamın oturma odasında

  bir dolap vardı; eskimiş.

  Adam onu parçalayıp çöpe atmaya karar verdi.

   

  Kendi gördüğümü anlatıyorum,

  lütfen nasıl gördüğümü sorun etmeyin.

   

  Adam ve kadın dolabı birlikte hallettiler;

  bazan yere düşen bir parçaya birlikte uzanarak. 

   

  İş bitti;

  parçaları asansöre taşıdılar. Bazı uzun tahtalar dahil bildiğiniz moloz.

  Adam tahtaları asansörün kenarına dikti, molozu onların önüne. 

  Asansör 4 kişilik ama 3 kişi bile binse mutlaka birbirlerine sürtünürler. O kadar küçük.

   

  Adam kadına "Hadi," dedi;

  kadın: "Abi, ben ayrı geleyim."

  "Hayır, hayır... gel."

   

  Girdi.

  Her zamanki gibi birlikte indiler.

  ama bu kez kucak kucağa.

   

  Ne dersiniz?

   

   

   

  Boşa dememişim içiniz kirli diye... Şu alıntıladığın zorlama mizansen içinin kirini sergiliyor. O durumdaki asansöre normal erkek gel diye kadını çağırmaz, "sen öbürüyle in veya sonra gel" der. Haa ikisi de kendi rızası ile kucak kucağa binip indiyse, mevzuya ne sen ne senin Nur suren karışamaz...  

 10. 39 dakika önce, silver123 yazdı:

   

  Sovyetler birliği bile aile kurumunu dağıtmanın toplumun yok oluşu demek olduğunu biliyordu ki özgür aşk denen saçma politikadan vazgeçti.Burada lalaluga yapan üç-beş kişiye cavap yazmayacağım daha fazla.Ben Cs Go ya gidiyorum size iyi forumlar akşama belki görüşürüz.

   

  Ulan bu bilgiyi götünden mi uydurdun kelek? SSCB ve devamı Rusya özgür aşk'ın en yoğun yaşandığı ülkedir. Lagaluga yapanlara yazmayacakmış soytarı, çok skimdeydi yazıp yazmaman, sanki vaz geçilmez otorite lale...

   

  Bilmem nereye gidiyormuş, ha sektör ne ceheneme gidersen git.

 11. 3 dakika önce, EK yazdı:

  Hıristiyan misyonerlerin bu sayfa altında ağlaşmalarına bakmayın hiç sayın izleyiciler. Onlar ekmek parası peşinde , zihinlerini satmış garibanlar.

   

  Onlar da biliyor ki tek bir ilahi din vardır evrende (ve de diğer evrenlerde) o da İslam'dır.

   

  İsa'dan Muhammed'e, Adem'den Süleyman'a tüm peygamberler İslam peygamberidir.

   

  Selam ve sevgiler

   

  Emre Karaköse (Emre_1974tr)

   

   

   

  Heeee bittabi de öyle...

   

  Dedim ya bu herifin beynini düdüklemişlerler, düdüklendiği için de kafayı sıyırmış. Yani şu durumuna üzeleyim diyorum, sonra "siktir et kendi bokunda boğulsun" deyip siktir ediyorum...

 12. 1 dakika önce, silver123 yazdı:

   

  Neyi kastettiğini anlat aydınlanalım.Özgürlük savunuculuğu yapıyorsan bu boş laflarla bir yere varamazsın.Jordan Peterson marksist bir meslektaşıyla yaptığı tartışmada bu konuyu gayet iyi açıkladı.Kadın ve erkek cinsel konum açısından bir değildir aynı şekilde değerlendiremezsin.Bahsettiğim kişi ünlü bir prof.psikolog bu arada.

   

  Söylediğim ve kastetttiğim ne ve açık. Anlamıyorsan bir hocaya görün tükürüklü bir üfürük göndersin.

 13. On 16.05.2020 at 13:10, EK yazdı:

  Tabii ki başlangıçta Müslümandı Mu halkı. Ama sonra İslam'dan uzaklaşıp Tasavvufa/panteizme kaydılar ve felaket yaşadılar bu yüzden.

   

  Ve hatta yok olurken "kurtar bizi Mu" dediler. Tabii çoğunluğunun  durumundan bahsediyorum....

   

  Nuh Tufanı bu adada gerçekleşmiş olabilir.

   

  http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/nuh-tufan-bolgesel-ve-tek-topluma.html

   

  Varlığı bile kanıtlanmamış, varsa bile İslamdan önce var olmuş bir kıta ve topluluğun müslüman olduğunu iddia etmek direk tımarhanelik bir durum. Haa tımarhaneye gitsen, senin tedavinin olup olmadığı da Mu gibi meçhul...

   

  Ulan bu "Arap dini İslam" sizin beyninizi düdüklemiş...

 14. Osmanlı borç batağına saplandı, gırtlağına kadar borçlandı. Kötü olan bu borçları ödeyememesiydi. Borçları ödeyemeyince İngiliz ve Fransız Osmanlının ümüğüne çöktü. Demiryollarını ve başta kömür olmak üzere madenlerine el koydu. Üstelik madenlerin olduğu bölgedeki Osmanlı halkı madenlerde ücretsiz, köle olarak çalışmaya mecbur tutulacaktı. Zaten kıçındaki donuna bile el konulmuş zavallı halk bir de madenlerde İngiliz ve Fransız için eşşek gibi zorla çalıştırıldı. Çalışmayıp kaçanlar ise, hapishanelerden bizzat İngiliz ve Fransızlar tarafından seçilip koruma görevlisi olmak için dışarı çıkartılan it-uğursuzun mezalimine uğradı, bir çoğu da bu şerefsizler tarafından katledildi. İşte Osmanlı dedikleri, tuğralarını arabalarına yapıştırdıkları Osmanlı böylesine puşt, böylesine alçak bir zümre idi...

   

  Daha sonra sıfırdan kurulan Türkiye Cumhuriyetinin bu borçları ödediği unutulmamalıdır...

×
×
 • Yeni Oluştur...