Jump to content
Teknik bakım sebebiyle sitemiz 12 Temmuz 2020 Pazar akşamı ve 13 Temmuz 2020 sabahı bir süreliğine kapalı kalacaktır ×

"dünyayaışınlanıpçoğaldık"

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  192
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

"dünyayaışınlanıpçoğaldık" Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. 1. insan doğal bir seçilimle meydana gelmemiştir. 2. goriller şempanzeler orangutanlar bonobolar dışarıdan bir müdahale olmadıkça asla zeki olamayacaklar. 3. insan ororin dediğimiz ilk ayaklanan kuyruksuz insansı maymunlardan birinin yakındaki bir yıldızdan kaynaklanan radyoaktif enerji sonucu hatalı doğumuyla beyin kütlesinin 4/1 oranında büyüyerek mutasyon geçirmesine sebeb olmuştur. biz buna "lucy" diyoruz. lucy diğer akrabalarından farklı olarak duygu durum ve tepkime olarak daha insansıydı. bu olay yaklaşık 5 ila 6.6 milyon yıl önce zamanı tam bilinmemekle beraber o kısımda biryerlerde meydana gelmiştir. 4- burdaki kilit kısım bu mutasyondan kaynaklanan hatanın genetik olmasıdır yani lucinin doğuracağı bebek bu genetik rahatsızlığı taşıyacak. işte soyumuzda burdan geliyor. 5- tabi ororin ve tumailerde belli bir seviyeye getirmiş olmalılar yoksa bi kuşun beyni buyuk olsa nolur küçük olsa nolur. burdaki onemli şans faktoru ellerinizin kollarinizin zeka gelişimine el verişli olmasıdır böylelikle meydana gelen hatalar zinciri doğru yerde ve doğru zamanda olursa "uyum sağla ve yok et" kanunu çerçevesinde gelişim kaçınılmazdır. mutasyonun 10 milyon yıl önce olduğun söyleniyor ama daha kısa olduğunu savunanlarla aynı düşüncedeyim. bu yanlış bi düşünce 10 milyonda gelişim çok hızlı olmalı çünkü orrorin bi köpek değil insan formuda kuş değil ana formları yakın iki türün bugun bulunduğumuz noktya gelmesi 10 milyon yıl sürmez. çunku hala hayvansı özellikleri taşıyoruz üzerimizde kullanılmayan uzuvlar yersiz kıllar vs uzun zaman olmamış olmalı. edit: imla cihaz bozuk.
 2. 1. insan doğal bir seçilimle meydana gelmemiştir. 2. goriller şempanzeler orangutanlar bonobolar dışarıdan bir müdahale olmadıkça asla zeki olamayacaklar. 3. insan orrorin dediğimiz ilk ayaklanan kuyruksuz insansı maymunlardan birinin yakındaki bir yıldızdan kaynaklanan radyoaktif enerji sonucu hatalı doğumuyla beyin kütlesinin 4/1 oranında büyüyerek mutasyon geçirmesine sebeb olmuştur. biz buna "luci" diyoruz. luci diğer akrabalarından farklı olarak duygu durum ve tepkime olarak daha insansıydı. bu olay yaklaşık 5 ila 6.6 milyon yıl önce zamanı tam bilinmemekle beraber o kısımda biryerlerde meydana gelmiştir. 4- burdaki kilit kısım bu mutasyondan kaynaklanan hatanın genetik olmasıdır yani lucinin doğuracağı bebek bu genetik rahatsızlığı taşıyacak. işte soyumuzda burdan geliyor. 5- tabi orrorin ve tumailerde belli bir seviyeye getirmiş olmalılar yoksa bi kuşun beyni buyuk olsa nolur küçük olsa nolur. burdaki onemli şans faktoru ellerinizin kollarinizin zeka gelişimine el verişli olmasıdır böylelikle meydana gelen hatalar zinciri doğru yerde ve doğru zamanda olursa "uyum sağla ve yok et" kanunu çerçevesinde gelişim kaçınılmazdır. edit: imla cihaz bozuk.
 3. erkekle kadinin bi arada dans etmesinin modernlikle ne alakası var amk sjkdks tamam kardes gonder karini dans ederim ben sıkıntı yok ? bu modernciler cikip ağlıyor amk "ühü ühü karım beni patronuyla aldatmıs" ajahjahah modern olmak sadece yapay zekaya özgudur. bizler ne kadar zeki olursak olalim hayvan olduğumuz gerçeği asla değismez. karina sahip cıkmazsan elbet sahip cikan olur. bu moderncilerin kızlarınıda en çok ben kapmışımdır. ekmeklerini iyi yedim şimdi hakaret etmek olmaz. modern olmaya devam beyler erkekli kadinli dans edin siz karinizi kizinizida ben sikeyim amk sahjjsks. ha bide kadına şiddete karşı olan tayfa var bunlar ülkeyi kapladı şimdi ağlıyolar "ühü ühü" 30 yaşında hala evlenemeyen iktidarsız mal adamlar. kadına fiskeyi vurmadınmı kadın seni siker. ha iyi oluyo böyle sap sap dolaşın müsteak size amk aptalları. hele o bayat erkekler var bi kafa koysam yerden kalkamaz amk sunepesi ahajsgahaj
 4. benim bu dünyada taptığım iki şey var para - kız.
 5. adam ürün paylaştı gene bizim millet kendini kanıtlama çabasında.
 6. bilim dunyasinda çok konuşulmayan ancak konuşulduğunda şimşekler çaktiran konusu açildiğinda akilda 5 10 adet teori çikartan bir konu. bi insan neden bi ayaktan hoşlanir ? buna iten evrimsel süreç nedir bunu tetikleyen sebepler nedir ? keza bunu duyduktan sonra evrim için imkansiz diye birşey olmadiğini anlayabiliriz.
 7. allaha mi inaniyorsun ? kitabina bakalim dünya 10 bin sene önce yaratilmiştır allahin amk bu arada cuma yuzunden babamla kavga ediyorum siktimin dini. gg izi wp.
 8. prim. bi çok haci hocada ateisttir temelde prim için yapar bunu saf insanlari somurur.
 9. hukuk dediyse herşey çözülmuş demektir kadinlar susabilir artik ? anlattiklarimin hepsi birbirine bağlidir dediğim gibi şimdi sen bunu anlayacak kadar kivrak bi zekaya sahip olmadiğin için sana saçma geliyor sonuçta bi maymunun eline telefon versen napabilir değilmi.
 10. " o hormon senin suça sokan hormondur bilincin her ne kadar yapmaman gerektiğini soylesede bi anlik sinirle yapmaman gereken şeyleri yaparak sonrasinda ne kadar mantiksiz bir şey olduğunu gorebilirsin çunku diğer butun hayvanlar gibi sende bir hayvansin ve mantik bazen hormonlarinin arkasinda kalir. "
 11. edit topic 2; arkadaşlar insan doğal evrim sürevinden gelmemiştir bugune. iki ayak uzerinde yuruyen el ve parmak sinirleri bizden çok daha gelişmis canlilar var alakasi yoktur. maymunlar goriller hiçbir zaman zeki olmayacak. zorlu şartlar altinda kalan canlilar zekileşme yolunda evrimleşmez sürekli farklı yöntemler geliştirirler. bizler özürlü bir neslin soyundan geliyoruz bundan 6.6 milyon yil once luci diğer akrabalarindan beyin kutlesi daha buyuk bi şekilde doğdu. yani iki ayak uzerindede yuruseniz genede zeki olmayacaksiniz malesef. lucinin bu özürü genetikti yani dna dizilimine işlenmişti. gene oyleki bugun insanlar geçmişe gore daha terbiyesiz gelecekte oyle olacakki hiçbirşey kalmayacak dunya üzerinde ve hayvansal atalarimizin özelliklerine geri döneceğiz (200 sene içinde yok olmazsak 7 milyon zeki maymun dünya kaynaklari için imkansiz). 15 ve 16 yuzyildaki ahlaki kurallar bugun yerle bir olmuş durumda geçler odalarini pis birakip çikiyor iğrenmiyor bodybulding yapiyor hayvansal durtulerin bi çok belirtilerini gösteriyorlar biz buna doğanin çağrisi diyoruz ve yaklaşik 2 2.5 milyon yıl sanra savanada gezen bi kaç maymundan başka birşey olmayacağız. "zeka biyolojik varliklar için bir dezavantaj ancak robotlar için muazzamdır sinirlenebilirsin ama buna engel olamazsin çunku o hormon kan damarlarinda akiyor hiçbir zaman beynini kontrol edemeyeceksin sadece bilincinle kendini tutabilirsin o kadar ama o hormon salgilanacak." bu arada o salak sacma kitaplara inananlara soyleleyim insan berbat bi canlidir o kadar berbattirki hiçbir canlida bu kadar hastalik skalasi yoktur. ve kendi çikarlari mevzubahis olursa olurmekten çekinmeyen iğrenç bi hayvandir. dunyanin hakimi bakterilerdir. (tabi virusler eğer canliysa birak bakteriyi evrendeki en baba çoğalma sistemini gerçekleştirmiş sadece dna dizilimini kullanarak yaşamaya bile ihtiyaç duymadan canli bi hucrenin içine sizip kodlari neyse ona gore gelişip hucreyi parçalayarak çikiyor meletler.)
 12. gunumuzden 165 milyon yıl önce bir gurup fare kertenkele arası (yarı sürüngen yarı memeli) canlı (atamız) grup halinde yaşamaya dinazorların aksine değişik bi sürü piskolojisine büründüler bildiğimiz gibi dinazorlarin bugunku akrabalarina bakarsak sadece kuluçka doneminde bilikte olan çifler bebeği yetiştirdikten sonra herkes kendi yoluna bakar (istisnalar kaidei bozmaz ) muhtemelen t-rex de belli bir süreçte anne baba gorevini yerine getirip yavru erişkin döneme gelince yuvayı terkederdi. ancak biz memeli canlilarda dişiler erkekleri baştan çıkarmaya başladı. aslinda bu çok ters bi yöntemdi yani siz bi marketten bişey alıp bunun bedelini ödersiniz. ancak dişiler aldiklari için bir bedel ödetiyordu erkekler bi dişi için ölümcül savaşlara girdiler daha büyük vucut daha büyük kas daha iri yapılar geliştirirken dişiler daha feminen yapılara evrilmeye başladı. milyonlarca yıl içinde ana gen dallara ayrıldı ve nerdeyse her memeli türünde erkeğin fiziki olarak daha büyük olmasini sağladı. bu megalazor ( dev kertenkele) yani dinazorlardada vardı aslında ama burda bi dezavantaj var dinazorlar memeli değildi yani bir dişi yaşamak için erkeğe ihtiyaç duymuyordu yumurtalara bakmak için duyuyordu. amcak memeli yumurtayi içinde taşıyordu ve buda avlanma gibi güçlü ayrintilar isteyen işlevleri yerine getirmesini zorluyordu. işte burda harem yani bir erkeğin birden fazla dişiyi kendine muhtac etmesi koruması gibi özellikleri devreye sokuyordu. ama dişinin avlanmak için aslinda erkeğe ihtiyaci yoktu çunku yeterli dişi bulunabilirse bi kismi avlanip hamile olansa onlara katkida bulunabiliyordu donuşumlu olarak hamile kalanlar ve doğuranlar bu düzeni sağlabiliyordu (aslanlar) ama iş işten geçmişti. milyonlarca yilin evrimi tamamen yok olmuyordu bazi turlerde dişi erkekle eşit veya daha buyuk olsada hala bazi turlerde erkek dişiden daha iri ve bizde bunlardan biriyiz tabi bu hukum sona eriyor yavaş yavas çunku bazen gorursunuz çok çelimsiz zayif gençler dunyaya geliyor ama bazisi çok iri olur ara geçiş süreci diyoruz biz buna. kadin haklarini aramaya ve eşitliği sağlamya devam ederse erkekle boy ölçüşebilir hatta onları geçebilir bazi dişiler geçiyorda. misal yakın akrabamız kuyruksuz büyük maymun olan gorile bakarsak male çok buyuk bi iktidara sahip çunku dişiler çok ezilmiş erkek goril kabarmaktan duruşunu bile evrimsel sürece işlemiş. yani demem oki hepimizin ham maddesi karbondur. gerekli koşullar ve zaman sağlanirsa insan bile uçabilir. bkz: penguenler gelecekte memeli olacak (future wild belgesel) bir dinazor olsun önce uçsun sonra yüzsün sonra memeli olsun çunku bu kadar soğukta yumurtlamak mantıklı değil kuluçkaya yatamazsiniz olduğunuz yerde donarsiniz e koşullar değişiyor surekli yer değiştirmek zorundasin sürü gidiyor napicaksin yumurtayi tipki hamilelik gibi bacak arana alip yuriyceksin buda pemguenlerin bacak aralarinda yumurtayi alacak kadar bi boşluk olmasini sağlamiştir ama bu böyle gitmez evrimsel süreç yumurtlamayi tamamen kesecek ve taşiyici bi pozisyona alacak. doğada imkansiz diye birşey yoktur en imkansiz koşullarda bile canlilar evrimleşip ortama adapte olabilir. evrimi anlamak bilgiyle olmaz. hayal gucu bakis acisi at gozlugu varsa malesef hicbirseyi goremezsin.
 13. spinosaurus yelkeni bulunup dizildiği günden beri ne amaçla evrildiği bi çok bilim adamı tarafïndan hala tartışılan bi gerçek. bi kisim vucuttaki kan ısısını dengeleme amaçlı olduğunu savunurken bi kısımda cinsel çekilim evrimi olduğunu diğer bi kısımda bu canlinin yüzerken bi yelkenli gibi kullandiğini savunuyor bence bu çok daha mantikli neden çunku anladiğimiz kadarıyla canlı denize uygun şekilde anatomik yapılara sahip uzun ve güclü timsah çeneleri. burun ucundaki solar sistem. el ve ayak anatomisinin salınma yani suda ilerlemek için gereken ivmeye yatkın olması bknz: kutup ayısı yüzme şekli. kolları ve elleri gelişmiş çünkü büyük ihtimalle kutup ayısı gibi suda kuluç atarak kilometrelerce yol katedebiliyordu. benim görüşüm bu şekilde. siz ne duşunuyorsunuz bu yelkenli sizce yüzmek içinmi yoksa farklı bir amacamı hizmet ediyordu ? dakka 37 den itibaren daha net anlaşılır. ingilizce bilmeyen arkadaşlar için ekledim.
 14. "dünyayaışınlanıpçoğaldık"

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  bak sen alemde hata yok demek o zaman sana içinde bulunduğumuz ve evrenin nezlinde bir hiçi temsil eden hayatlarimizdan bi örnek vereyim siyam ikizlerini, uzuvsuz doğanları, engelli doğumları bi açıklasana ? allahin vergisini siktirme bana her lafa bi kilif uydurmada mantikli bi açiklama yap sen ne dedin alemde hata yok açikla bakalim.
 15. "dünyayaışınlanıpçoğaldık"

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  dunyadan çikmalisin ... bunlar dunya uzerinde yapilan testler sonucu ortaya çikmakla beraber farkli mekan ve bolgelerde, uzaydaki bilinmeyen/gorsekte tarif edemediğimiz durumlarda alakasi olmayan bambaşka sonuçlar ortaya koyar ...
×
×
 • Yeni Oluştur...