Jump to content

Nemecsek

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

Topluluk Puanı

0 Neutral

Nemecsek Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Gezgin'i çok severdim. Göz'ün evrimi yazısını hatırlıyorum. O yazı da mükemmeldi. Ben sen yazmıştın diye hatırlıyordum o bahsettiğim yazıyı. Yazık oldu desene. Keşke forumu bilgisayara indirseymişim. Ortam konusunda haklısın. Dava sürecinin insanı nasıl yıprattığını iyi biliyorum. Elden gelen bir şey yok maalesef.
 2. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Foruma yararı olmak bir ölçüdür elbette. Zıt görüşlerin beraber aynı ortamda olması mutlaka istenen bir şey. Tartışmaların derinleşmesi konuların değişik açılardan ele alınması amaçlardan biri olmalı. Yöneticilik tartışmaların sağlıklı ilerlemesi için üstlenilen ve sitelerin genel ilkelerini temsil eden bir sorumluluk. Şahsen ateizm ile ilgili kafası karışık birini yönetici olarak ciddiye almam. Kafası karışık bir insan yarın bilim dışı bir konumu savunur hale gelme ihtimalini taşır. Bu kişisel tartışmanın yöneticilik mevkisinde yaşanması etik değil. Neyse arkadaşlar. Beni şu anki durum ilgilendirmiyor açıkçası. Site sahipleri ve kullanıcılar daha iyi bilirler.
 3. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Teşekkür ederim.
 4. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Korku ile değerlendirmek yanlış. Şimdiye kadar takip ettiğim forumlarda savunulan görüşe karşı duruş sergileyen bir yönetici görmedim ben. Serabis'i tanımıyorum. Serabis ateizm'e karşı görüş belirterek mi yöneticilik yapmıştı?
 5. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Bir Buçuk ateist değilmişki. Geçende okumuştum bir başlıkta. Ateist olmak için yeterli bilgi yok diyordu. Sır çözülememiş gibi bir şeydi dediği. Nasıl yöneticilik vermişler anlamadım. Ben olsam ateist olmayanı sokmam yönetime.
 6. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Hayır nickim aynı değil. Bu nicki rastgele aldım. Sana özel mesajla yazacaktım ama özel mesaj atamıyorum burada. Din tartışmaları bana çok sıkıcı geliyor. Burada hala tanrı var, islam şöyledir diye tartışmalar var yukarıdaki bölümde. Şaka gibi geliyor bana. Tartışmak isteyen tartışsın tabii ki. Açıp okumuyorum çoğunlukla. Haci abinin bilimsel yazıları olmasa bu forum boş bana göre. Senin ilk hücre duvarı nasıl oluştuğuyla ilgili ya da ilk hücre nasıl oluştuğuyla ilgili bir yazın vardı. Tam hatırlamıyorum şimdi. Su molekülleriyle ilgili polarite filan bir şeyler vardı ama başka bir yerde de bulamıyorum. O yazıyı bir daha yazsan iyi olur bence mesela. Taklitçilerine meydanı bırakma CC.
 7. Nemecsek

  Piri Reis

  En önemli faktör olmayabilir. Bazen de olabilir. Atatürk'ü düşününce olabilir diyor insan. Bilimsel çalışmaların gelişimini toplumların gelişimi ile bir değerlendirmemek lazım. Madde objektif veriler ortaya koyarken işin içine insanların aldığı kararlar girdiğinde çok fazla subjekif bir ortam oluşuyor. Kişileri katalizör olarak düşünürsek süreci hızlandırmak veya süreci uzun süreye yaymak gibi etkileri gözardı edilemez. Aynı tartışma Çin için de yapılıyor. Çin denizcilikte aşırı gelişmişti. Zamanının en büyük gemilerini inşa ediyorlardı. Çin hanedanlığındaki iktidar mücadelesi nedeniyle okyanus ötesi gemicilik yasaklanıyor. O devasa donanma çürümeye terkediliyor siyasi bir kararla. Çinlilerin müslüman olmadığı ortada. Denizciliğe önem verenler iktidarı elde tutsaydı belki Çin çok daha büyük bir rol üstlenecekti tarihte. https://www.independent.co.uk/news/world/americas/500-years-ago-china-destroyed-its-world-dominating-navy-because-its-political-elite-was-afraid-of-a7612276.html
 8. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Forumlara ilgi artacak bence. Bahsettiğin o bir kaç yüz karakter paylaşım ile bu konulara hakim olmak imkansız. İnsanları doyurmuyor o ortamlar. İnsanlar yüzeysel bilgiler nedeniyle saçma sapanlaşıyor.
 9. Nemecsek

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Yazıların yedekleri var mı peki sende? Güzel yazılar vardı orada. Adnancılar ateistlerin başına belaydı bir dönem. Fikirsel'e dadanacaklarını hiç düşünmemiştim. Forumun kapanması çok ani oldu, bana öyle geldi yani. Bir kadın üye sürekli sana sataşıyordu. Ben o'ndan şüpheleniyordum.
 10. Nemecsek

  Körelmiş organ ve evrim saçmalığı

  20 yaş dişi gerekli ise neden bazı insanlarda hiç olmuyor? Diş var ama çıkmıyor demiyorum. 20 yaş dişi hiç yok bazı insanlarda. Gerekli ise niye yok?
 11. Nemecsek

  Piri Reis

  Bunun sebebi Avrupa'da pek çok egemenlik merkezi varken Osmanlı'da tek egemenlik merkezi olması olabilir. Avrupda'da kaşifler krallardan destek alarak keşiflere çıkabiliyorlardı. Bir kral hayır derse başka bir krala başvurup şanslarını deneyebiliyorlardı. Kolomb'un Amerika'yı keşfinde Avrupa'da pek çok krallık olmasının payı büyük. Krallıkların çok olması aralarındaki rekabet nedeniyle farklı düşünce ve eylemlerin hayata geçebilmesi için bir esneklik sağlıyor. Osmanlı'da ise padişah kararı ne ise O'na uymak mecburi. Padişahın hayır dediğine evet diyebilecek bir başka rekabet merkezi yok. Bu durumda Padişahın vizyonu kadar gelişim gösterebiliyor ülke.
 12. Nemecsek

  En büyük sır henüz çözülmedi

  İnsanı insan yapan şey henüz çözülememişse nasıl teist olunuyor diye de sorabiliriz. Teizm bilincin bir uydurması üstelik.
 13. Nemecsek

  Tüm güzel kadınlara açık mektup!

  Norveç, Danimarka kadınları 10 numara. Dürüst takılırsanız bu kadınlarla asla yarı yolda bırakmıyorlar. Türk kadınlarının alıştırdığı şekilde davranırsanız boşa çıkarsınız.
 14. Nemecsek

  Yurtdışına yerleşmek

  Teknik bir meslek olsaydı daha kolaydı. Teknik bir mesleğin olduğunda bile adamlar kendi dillerini iyi seviyede bilmeni istiyorlar. Bilmiyorsan hizmet işleri yapmaktan başka çaren kalmıyor. Turizmciysen kendine gitmek istediğin yerden evlenecek bir kadın bul. En kolay yolu bu.
 15. Nemecsek

  Yurtdışına yerleşmek

  Meslek ne?
×
×
 • Yeni Oluştur...