Jump to content

RasyonelDüşünce

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  99
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

RasyonelDüşünce Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. RasyonelDüşünce

  Halka umut bağlamak

  Boldladığım yerleri 10 kusur yıldır düşünen biriyim fakat Muhalefetler böyle düşünmüyor olacak ki, Buradan vurmuyorlar iktidara. Ellerine Kuran alıp ayetler ile yapılanların müslümanların kitabı kurana aykırı ve uyarılan olduğu halka anlatılabilir fakat Muhalefet böyle topa girmeye cesaret edemiyor sanırsam. Fakat düşünmeden edemiyorum. Böyle bir şeyi yapsalar idi Olumlu-Olumsuz ne olurdu acaba?
 2. RasyonelDüşünce

  Yılancı Hacı Macit

  Nasıl olduğunu bilmiyorum ama Nasıl olmadığını biliyorum. 3 kere Besmele ve Parmaktaki toza Yalanmakla Yapılan ritual ile alakası olmadığı kesin. Youtubede gördüğümüz her şeye "nasıl oluyor" diye kafa yormak hiç akıllıca değil. Sence canlı yayınlarda nasıl ruh çağırıyorlar? Nasıl sihir yapıyorlar cin çağırıyorlar? Adamlar uçuyor peygamberliklerini ilan ediyorlar. Kanala reyting ise amaç, Gerisi teferruattır bunu unutma!
 3. Bu çocuğu şanslı olduğundan ve hayata şans eseri 1-0 başlaması nedeni ile kıskananlardanım. Fakat kıskanmam, takdir etmediğim anlamına gelmez. Çocuğun yeteneği doğuştan veya çevresel faktörlerden olsa bile, Baba parası ile YADA babalarının Hırsızlıkları ve gasplarından dolayı mirasa konan Şanslı kişilerden olmadığı için bende ayrı Bi yeri oldu bu gencin. Aferin.
 4. RasyonelDüşünce

  Kader ve Özgür İrade

  Foruma işidli dayanmış ve sürekli dininin İyi ve hoşgörü olduğunu savunan müslümanlara nazaran adam Her fırsatta dinsizlere ve farklı görüştekilere Hakaretler yağdırıyor ve dolaylı olarak elinde olsa nasıl Katledeceğini açıklıyor. Bir değil kaç etti bu gibi mesajları. Umarım şu işid kafası forumdan atılır. Yani özgürlük özgürlük te bir yere kadar olmalı.
 5. Konuyu ilginç yere getirdin sayın kirec. Kelime anlamı ve köküne gider isek Ateist Anlamı Teizmin zıttı dır fakat Sadece Teizm in tanrısını mı kapsar buradaki zıtlık, yoksa Bütün tanrıları mı? Ateist Sadece Teist tanrıyı Red ediyor ise, Diğer tanrı modellerini kabul mü ediyor? Soru şu= Sizce bu forumda bahsettiğiniz gibi Ateist varmıdır? Var ise aktif yazarlardan 1 tanesinin ismini verirmisiniz! Bütün tanrıları Red eden ve hepsine Teistin tanrısı nasıl ki uyduruk ise, deistinkinin Hatta başka tanrı modellerinin de insan uydurması Zırva olduğunu söyleyen Ateist yazarların yazılarına çok şık rastladığımız bu forumda, bu yazarlar Sizin Tanıma göre Ne olarak adlandırılıyor? Bence Ateizm Açılımında bütün tanrıları Red vardır. Ateizmin Kelime anlamı ile Birebir Şekillendirmek pek gerçekçi gelmiyor çünkü Aynı formül diğer felsefi görüşlerde de birebir tek manada kullanılmıyor. Agnostisizm in kelime anlamı ile Agnostisizm in tanımının Farklı olduğu gibi, Agnostik bireylerin Görüşleri de Kelime anlamından Farklıdır. Bence aynı durum Ateist kelimesi için de geçerli.
 6. Neden bilmiyorum ama, nerede ise hepinizin Algısında Tanrı Her şeyi Bilen ve yoktan var edebilen olmak zorunda. Tanrı-lar ın kökeninde ben bu şartlara uymayan Varlıklara da tanrı denildiğini hatırlıyorum. İnsanı labaratuarında tasarlayan üstün varlıklar benim Tanrı kavramından anladığım kadarı ile Tanrıdırlar. Konu hep teist tanrı üzerinden gittiğinden, bence Başlık tanrı" yerine "Teist Tanrı" olmalı idi. Doğmamış-doğurulmamış, yoktan var eden, kudreti her şeye kadi olan güncel versiyon tanrı, eski sürüm tanrıları asimile etmiş Güncel versiyon ranrının ateistlerce kabul edilmesi de olanaksız olduğundan, Konuda bir çıkmaz var sanki!?!
 7. RasyonelDüşünce

  Kader ve Özgür İrade

  Aslında bazen okumaya çalışıyorum fakat bir şey anlamıyorum. Kullandıkları alıntılardaki farklı (Arap) dildeki kelimeler zaten Yazılarını okunmaz yapıyor. Fakat Sırf merak ettiğim soruların cevabını veren var mı diye okumaya çalıştığımda ise, Tonla gereksiz güzelleme içerisinde Bir cevap bulamıyorum. Onlarca, belki yüzlerce mesaj okuyup gereksiz güzelleme ile beynimi meşgul etmeme rağmen hala Allahın, olan ve olacak bütün olguların, daha varlık yaratılmadan önce Allah tarafından nasıl sonuçlandığının bilindiği ve yazıldığı nasıl olur da insana seçim-özgür irade verir! Anlamış değilim. Keşke teistlerin buna yaptığı açıklamayı mantıklarına nasıl oturttuklarını translate edebilecek bir ateist olsa da anlasak. açıklama dedim! Tonla gereksiz güzelleme değil. Basit Anlaşılır ve Gereksiz Kelimelerden arındırılmış Mantıklı bir açıklama (ki bunu Ateist birey çok basit yapabilir. Yeter ki böyle bir açıklama olsun) Alınamaca yok Teist Arkadaşım. Biz birşey söyler iken Her kes basitçe anlayabiliyor iken, siz birşeye mantıklı cevap vermeniz gerektiği yerde sayfalarca gereksiz ve alakasız kelimelerin içerisinde cevabı şifreli veriyor olmalısınız ki, yazıda cevap bulunmadığından Yakınılıyor ve aynı soru tekrar ve tekrar soruluyor.
 8. Bence Ateizmin Kabul edeceği tanrı modeli mümkün değil. Fakat makul olacağı tanrı modeli mümkün. Yani ateist birey Hiç bir tanrıyı var layamaz. Fakat bazı modellere "mutlak yok - olamaz" da diyemez. prometheus taki tanrı modelinin mutlak olamayacağını söylemek ne kadar mantıklıdır ki!
 9. Buzul her ne kadar ironi yaptığını düşünsem de, emin olamadığım için ne dediğini ve niye o ayetleri yazdığını anlamlandıramamak ile beraber, konu ile ilişkisini de göremediğim için mesajını görmezden geleceğim. Harekete Herhangi bir temasta yada gözlemde bulunur isen, senin için o hareket öncesi ve sonrası olacaktır. Yani zaman olacaktır. O yüzden hem önce şu vardı bu oldu bunu yarattı deyip zamandan bağımsız demek çelişkilidir. Vallahi de Billahi de teistlerin size dua etmeleri gerekiyor sayın yazarlar. Sayenizde dinlerini Güncelliyorlar ki, dinlerini sonraki nesillerin de başıma bela edebilsinler
 10. Sevgili kireç. Her şeyin içerisinde Gelecek te, geçmiş te vardır. Olabilecek bütün olasılıklardan hangisinin olacağı da vardır. Her Şey adı üstünde. Bahsettiğimiz Çapta bir süper bilgisayarın olasılıkları hesaplayıp Olası bütün sonuçları bilmesi olasıdır. Fakat hangisinin olacağını bilmesi tartışılır iken Her şeyi bilir demek yerine, Tüm olasılıkları bilir derim. Her şeyi bilir dediğim zaman Hangi olasılığın olacağını da bildiğini iddia etmiş olurum. Fakat bu bahsettiğimiz bambaşka bir konu.
 11. Bu iki Savunmaya sürekli her konuda baş vurup dillerine sakız etmiş Teistlere gelsin... Zamandan Münezzehlik Zaman Hareket ve eylemdir. Eylem var ise zaman vardır. Ve gerek fiziksel müdahale olsun, gerek ise sadece gözlemci olsun ayırt edilmeksizin herhangi bir şekilde o eyleme müdahil olan varlık, Zamandan münezzeh OLAMAZ. çünkü o varlık artık öncesi ve sonrasına müdahil olmuştur ve kendisinin de öncesi sonrası hareketleri olacaktır. Mesela Tanrı Önce Yeri sonra göğü yarattı der isen zamandan bağımsız olamazsın. O yüzden zamandan ve mekandan münezzeh zırvalığını bırakın artık her konuda Sıkışınca Salıveriyorsunuz... ikinci olarak ta; Her şeyi bilen ve gücü her şeye yeten tanrı modeli kendi içinde çelişkilidir. Her şeyi biliyor ise, kendi geleceğini de bileceğinden, hiç bir varlığın o gelecek dışına çıkamayacağı gibi Kendisi de öngördüğü kendi eylemlerinin dışına çıkamayacaktır... Teistler Ateistlere ne kadar dua etse azdır. Dinlerindeki çelişkileri ateistler sayesinde buluyor ve dinlerini ona göre şekillendiriyorlar. Konularında sürekli Aynı lafları sayıklayan testlere her konusunun altına yazmaktan ise, Konu açmanın daha sağlıklı olacağını düşündüğüm için konu açıyorum.
 12. Yazıyordum ki, Hulas ın yazdıklarına eklediğim bir şey olmadığını gördüm. Okumanın yararlarını gayet güzel anlatmış
 13. RasyonelDüşünce

  Sonsuzluğun sonsuzluğu!

  Dreimalali ve mirasyedi Cevaplarınız için teşekkürler. Sayenizde inada bindirip bunu da öğrenmiş oldum. Eski bir Telefondan giriyorum ve dediğiniz seçenekler Malesef telefonda yok. Fakat Chrome den açıp Sayfayı Masaüstü sitesi şeklinde gösterme tiki katıp, tiki kapatınca Your previous content has been restored. Clear seçeneği veriyor. Clear deyince alıntıyı siliyor. Konu sahibinden de konuyu dağıttığım için şimdiden özür dilerim. iyi forumlar
 14. RasyonelDüşünce

  Tanrının olmadığının net kanıtı!

  Yazını başlık ve 4 maddede incelemek gerektiği için senin yazılarında kısaltma yapıp maddelere böldüm. Düşünmüş Halin Bu ise Sen Düşünme 1= kendi seçtiği insanın ve çevresinin uçkur ve ganimetleri için Gerekir ise Öz evladını bile kıtır kıtır kesmeni de ister. Tanrı ile konuştuğunu iddia eden şahsın dediği her şeye "iyi bu, aksi Hersey kötü" diye inanmak ve uygulamak zorunda olduğun için, savaş ganimeti olarak elde edilen Bebeklerin vajinasından girip iç organlarını Yırtmak bile bu Pislik insanlarda "iyi" olarak inanıldığından dolayı bu insanlar "tanrı sadece iyi olmayı emrediyor" diyebiliyorlar. Bu iyi ise bunlara 100 kat beterini yapmayı emreden Tanrı yada komutanlar da iyi olarak nitelenir... 2= hiç bir şeyden korkmana gerek yok. iktidarların ve yöneticilerinin (sahiplerinin) tek lafına "Allah Allah" diye canlı bomba olman için en iyi avunma yoludur bu. Hiç bir şeyden korkmana gerek yok, Şehit olacaksın... 3= Bu cehalet vahşet dininin hiç bir şeyi ileri taşıdığı örneği yok. Değişken tarihe ve yazarlarına bakıp Kafa karıştırmaya bile gerek olmadan kendi ülkenden yola çıkıp komşu Arap ülkelerinin hallerini ve nasıl Sömürü-Piyon-Kukla devletler olup her geçen gün daha dibe çöküşünü göremeyecek kapasitede isen zaten embesilsindir. Cehalet mutluluktur deyip Kimsenin anlayamadığı kitabı senin gibi embesil bir canlının anlayamayacağı gerçeğini kabul edip En azından Deist ol. 4= işte bu vahşi pislik zihniyet dinsizleri doğramak için fırsat kollar. Ama dinsizlerin icat ettiği ve sattığı cihazlardan İnternette millete dininin hoşgörü ve özgür irade ile seçilebilen bir din olduğunu söyler ama 2 dk konuşsa içindeki vahşeti ve pisliği dökerler hiç farkında olmadan. Her türlü vahşeti-pisliği-sapıklığı tanrı adı ile iç dünyalarında aklamak fiilini Ahlaklı olmak olarak Tanımlıyorlar ama dinsizler Ve literatür bunlara "Sapık, Hasta ruhlu cani" diyor. Ruhunu ve Aklını yöneticilere kayıtsız şartsız teslim eden zombilerin, Her şeyi sorgulayabilen ve hiç bir şeye biat etmeyen bireylerden daha cesur, güçlü ve amaçlı olduğunu söylemek için asgari bir zeka altında olmak şarttır.
 15. RasyonelDüşünce

  Kader ve Özgür İrade

  Sırf şu kendi site ve sayfalarının reklamını yapan trollerin paylaştıkları linkler yüzünden foruma giresim kalmıyor. 1400 yıldır ana dilleri kuran yazım dilleri olan insanların kuranı yanlış anladıklarını ve 1400 yıl sonra kendilerinin doğru anladıklarını haykırıyorlar ama nedense kendi dilleri Türkçe ile yazılımış Net ve Tek anlamı olan mesajları bile anlayamayan Embesil oldukları gerçeğine rağmen, Hala yüzleri kızarmadan Yazılarının reklamını yapıp ceplerini dolduruyorlar. Bunlara kızmıyorum. Asıl bunlara prim veren Amip beyinlilere kızıyorum
×
×
 • Yeni Oluştur...