Jump to content

kale

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  168
 • Katılım

 • Son ziyaret

kale kullanıcısının paylaşımları

 1. kale

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Haha 5 yasinda iken ole mi gorunuyor.Tabiki ulasamam ben 5 yasinda da senin kadar dusunme ozurlu oldugumu kabul etmiyorum zaten Cikacak kisi tamamen sansadir.Bunun aksini ispatlamak istiyorsan her deneyde biletin ayni kisiye cikmasi lazim. Aklin sira her rakamda cikan benim numaramdir falan diye dusunme son numaraya kadar o bilet sana cikmamistir.
 2. kale

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Sokaktaki 5 yasindaki cocuk Allaha degil ne soylersen ona inanir. Asil cahillik 1974 yilindan beri 5 yasindaki halinde kalip bunu da marifet saymak olsa gerek.
 3. kale

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Gunaydin o zaman. Da konu acmaya ne gerek vardi.Sokaktan gecen birine sorsaydin soylerdi.
 4. kale

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Niye imknasiz gorunsun ki.Benim elimdeki bilette 1 trilyon tane rakam varsa bu islem tabiki o kadar tekrarlanacak. Herkese de 1 er bilet basildiysa makineden her yeni top dustugunde bu 1 trilyon kisiden bazilari elenir.Taa ki son kisi kalana kadar. Bu ornek uzerinde biraz dusunuldugunde evrimin mekanizmasini da cok iyi acikiyor.Bir kisi bazinda dusunuldugunde dusuk ihtimalli bir olayin. Butune bakildiginda zorunluluk oldugu goruluyor.
 5. kale

  Parasızlık

  İyi de Hallac bunun zaten böyle oldugunu Kirlisakal kendisi söylemiş. Asıl sen burda Madde 0'ı anlamamışsın.
 6. kale

  Boş iddiaların ayırdedilmesi, Negatif Kanıt

  Burda bir karışıklık olmuş. Pozitif bilimlerde kullanılan t anındaki bir outputun (t+1) anındaki inputundan bagımsız oldugunu soyleyen nedensellik (causality). Dincilerin kullandığı purpose olan (teleogy ) olması lazım. http://en.wikipedia.org/wiki/Causality_(physics) http://en.wikipedia.org/wiki/Teleology
 7. kale

  Dijital Teknoloji

  Isigin sayisal olarak olculmesi icin oncelikle isiga genelde voltaj ya da direnc olarak tepki veren bir elemen alinir. Bu componentin olctugu deger (adc) analog to digital converter ile orneklenir.Sonuc lineer degilse ya da sclasi farkli ise componentin ozelligine gore fonksiyondan gecirilebilir . Sayisal sonuc digital ortamda islenebilir saklanabilir. Ornekleme nin temelinde de yukarida bahsedilen transistorler ve opamplarlarla yapilan karsilastirma vardir.Daha da detayli bahsedilebilir. Ayrica Veriyi saklamak icin orneklemenin yaninda kuantalama da yapilir.Kuantalama ayni ornekleme
 8. Ben de nomadUn a katılıyorum. Vilppu7 senin aradığın pratik çözümlerse, İnsanlarla birlikte vakit geçirmeye çalış. Daha fazla ortama gir çık fazla bir beklentin olmasın ama. Hata yapmaktan korkma Kabuğuna çekilme,kendini fazla dinleme çok fazla izole olmamaya çalış en mantıklısı olur. Bir de tanımlara,isimlere fazla takılma bırak onu uzmanlar halletsin. Sen pratik hayattakilere bak.
 9. kale

  dinini yaşayan müslümanlar....

  Bu ifade tümden sallama. Medrese çağının önünde falan degildi.Hidrolik sistemler pnomatik yunanda çok esliden beri biliniyordu. Yaptıkları mekanik saatler var. zaten pnoma sözü latinceden geliyor.El cezeri ye gelene kadar birçok bilgin var. görüldüğü gibi tam tersi batılı içinde cin var falan sanmıyor.Bizzat müslümanlar kaynaktan çeviri yapıp içinde cin olmadığını anlıyorlar. http://www.kontrol.itu.edu.tr/?k=tarihce&t=onculer El cezeri gibi alimler önemli işler yapmıştır.Kendideğerlerimize sahip çıkmak çok yerinde.Ama bunu islama yamamak yanlış. Çünkü söylenildigi gibi
 10. kale

  bir zeka sorusu

  Elindeki 10 ytl den bastığına göre hepsinin seri numarasını aynı . Kiracı da uyanmış ?
 11. kale

  Sağlık sektöründe özelleşme tartışması

  Doktorluk misyonerlik degil diyen arkadaşların düşünmediği bir nokta var burda. Sağlık işi çok hassas bir nokta. Zurnanın zırt dediği bir yer. Burada Arz talep sabit kalmaz.Dengeye oturmaz çünkü talep ne kadar yükseğe çıkarsa çıksın mutlaka o malın alıcısı bulunur.Bu da bazılarının bu hizmeti alamaması olabilir. Bu işi yapanlara para verilebilir ama işin aslı verilen para ne kadar çok olursa olsun hiç bir zaman gerçek degeri olamaz.Çünkü söz konusu insan hayatıdır.
 12. kale

  Güçlü olan haklı mıdır?

  Huseyin bunlar defalarca anlatılmasına rağmen hala anlamamzlıktan gelmen, mal bulmuş gibi ateisteler ırkçıdır ,güçsüzün yok olmasını ister vs demen senin gerçek niyetini,seviyeni hem ateistelere hem de aklı başında müslümanlara gösteriyor. Dikkat edersen ben bir ateist olarak senin aksine bu yaptığın çirkefi tüm müslümanlara degil sadece sana malediyorum.
 13. kale

  Sizce hangisinin tasarımı daha iyi?

  Sizce hangisinin tasarımı daha iyi?, tablosunun mu, yoksa kendisinin mi Soruya bakar mısınız. Bizi allah yaratmadıysa kim yarattı gibi. İlkinin tasarımcısı ortalıkta dolanıyor. İkincinin tasarlandığını nasıl da önkabul yapmış. Bir de çaktırmadan kıyas soruyor.
 14. kale

  Bakın şu tesadüfe

  Havada kar hafif hafif atıştırıyor.Kahramanımız Emre1974tr camdan dışarı bakar hava soğuk ve yağışlıdır.Dışarı çıkıp insanların arasına karışmak istemez.Mamafih eczaneye uğrayıp ilaçlarını almak zorundadır .Son görüşmede doktoru sert bir dille kendisini uyarmıştır. Emre bey Ispanak+ tere ile olmaz şu ilaçları düzenli almanız gerek yoksa sizi bir süre daha alıkoymamız lazım diye. İçinden neyse yaw, pazara da uğrarım evde portakal falan bitti der ve dışarı çıkar emre. Pazarda gezerken gördüğü sulu portakallardan ve kividen birer kilo alıp torbasına koyarken birden ampül beyninde çakar.U
 15. kale

  Ateistler mutlu mu?

  cübbeli bunun üstesinden gelinmez. sen de gelemezsin.herkes ne yaparsa sen de onu yaparsın.Ne kadar koyu müslüman olursan ol. Bunun örnekleri çok açık degil mi.Birçok hoca falan ölünün arkasından ağlamak bağırmak fazla yas tutmak haramdır,mekruhtur tarzında zırvalar ama başta kendileri olmak üzere kimse bu konuda dini mini dinlemez.oğlu ya da çok yakınını kaybederse görürüz. Bu örnek aslında benim bahsettiğim pratik hayatta ateistlinize çok uyar.Oğlunu genç yaşta kaybeden ana hiçbir zaman neyse yaw nasılsa cennete gitti oğlum ,orda görüşecez fazla günah işlememiş oldu iyiki öldü diye d
 16. kale

  Ateistler mutlu mu?

  Allah inancı yaşamak için en önemli motivasyon degil. İşin daha da ilginci bu sadece ateistlerde degil müslümanlarda da böyle.hepimiz bir hayat yaşıyoruz.günlük hayatın akışı içinde allah kimin kaç kere aklına geliyor. Cümlenin başı doğru da sonu çok yanlış bir çıkarım.Sıkıntıya düştüğünde insan sığınacak bir kapı arar da bu kapıyı niye hayali gözle görülmeyen emin olunmayan bir varlıktan istesin. bu dünyanın maddesel sorunları yine bu dünyanın maddi koşulları ile çözmek akılcıdır. Özellikle de anne babaya sığınmak yardım istemek çok çok daha mantıklı.Bu insanlar önce sizi dünyaya get
 17. kale

  Bakın şu tesadüfe

  Sen bilirsin bu kafayla girdiğin her konuda şamaroğlanı olmaya mahkumsun.
 18. kale

  Bakın şu tesadüfe

  Bu kadar da düşme bence.Nerede böyle benzinleri bittiyor da getirmiyorlar dedim.Argümanının fosluğuna kafan basınca çamura yatmaya gerek yok. O yoksunluk degil ilerleme kardeşim.İlkokulda takılıp kalmışın .Sana dünya dünyanın heryerinde kış diye bir mevsim olmadığını öğretiyorum. Sense yok bana bunun ilkokulda böyle öğrettiler, kargadan başka kuş tanımam diyorsun. Sen bilirsin bu kafayla girdiğin her konuda şamaroğlanı olmaya mahkumsun.
 19. kale

  Bakın şu tesadüfe

  emre görülüyorsun ıspanak+ tere ile olmuyor bu işler. Durum o ki hayal dünyan, sanrılar devam ediyor. Sen en iyisimi ilaca devam!
 20. kale

  Bakın şu tesadüfe

  fikirlerinin fos olduğunu anlayıp filitre etmen güzel de salt magazin+gazete haberlerini buraya niye taşıyorsun ki. Seda Sayan da bunları söylüyor zaten
 21. kale

  Bakın şu tesadüfe

  Aynen öyle falan degil.Tam tersidir. Bizi soğuk algınlığına karşı koruyan dediğiniz portakal mandlin gibi turunçgiller +kivi vs hep sıcak,ılıman iklimlerde yetişir.Kışın onu sana getiren kamyondur, allah degil. Erzurumda, ağrıda yaşıyorum soğuk var deli gibi hani portakal, kivi vs .Ulaşım olmadan -yani insan - allah beni korumuyor o zaman . Bu mantık tamamen yanlış görüldüğü gibi Bu başlıkda ilk iletilerde bahsedildi. Başlık sahibi cahil de sustu kaldı herzamanki gibi başka yerlere sardı.
 22. kale

  Ateizm çöktü

  insan74, boş laf olunca balıklama atlıyorsun da sana ve dindaşlarına son iki sayfadaki evrim çöktü iddianızla ilgi ciddi sorular var.Onlara niye hiç deginmiyorsunuz.Sorular haklı olarak altında kalma da nerde kalırsan kal cinsten bir bak istersen.
 23. kale

  Ateizm çöktü

  Olm az kafanı çalıştır HY nin hedef kitlesi sizsiniz.Bize ne yapabilir.Herif sizi düdükleye düdükleye bir yerlere geldi. Beleşçinin allahı oldu, kral gibi yaşıyor.
 24. kale

  Ateizm çöktü

  insan74, Sizlere verilen cvblar ve sorulan sorular var. Milliyetperver e koltuk çıkmak istiyorsdan boş laftan ziyade onlara da cevap verseniz.
 25. kale

  Evrim inancının bir zararı daha

  http://www.mucizeler.com/ TunBagaTarhan buna cvb bekleme.Çünkü cvb kabızlığı çaresizliğini gösteriyor. İşine gelmedi mi bilim adamları tukaka ,yanlı ruhçu ,örgütçü. Geldi mi de kuran zaten bilimi doğruluyor. Hangisinin doğru hangisinin yanlı olduğunu kurana bakıp karar vercez de. O zaman Kuranın doğru olduğunu neye bakıp anlıyacaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...