Jump to content

ehl-i dünya

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.408
 • Katılım

 • Son ziyaret

ehl-i dünya kullanıcısının paylaşımları

 1. hayır yani; senin neyi nereye bağladığın kimin, kimsenin sikinde mi zannedersin?
 2. ehl-i dünya

  Ateistlerin motivasyon kaynağı nedir?

  tamamen bilimsel olacaksam; yalnız en tamamen, her türlü, her şey sikinin keyfine yapılır. en basiti bu. istersen gidip en kral bilim adam ve hanımlarına sor
 3. ehl-i dünya

  Sinir Hücrelerinin Boyu

  sınavla mı alıyolar sizi buraya? yani; ne bileym ya da belediye mi dağıtıyor? öledir heralde .
 4. ehl-i dünya

  Sinir Hücrelerinin Boyu

  takk tıss yani
 5. ehl-i dünya

  Sinir Hücrelerinin Boyu

  en uzun sinir hücresi tek'tir. ara veya duyu nöronu olmaksızın. direkt reflex oluşturur.
 6. ehl-i dünya

  Agnostizm

  ateizm inanç değil; inançsızlıktır. vayy amk ya. bunlarıda mı duyacaktık.
 7. ehl-i dünya

  Agnostizm

  aha burda örrör vermiişsn
 8. ehl-i dünya

  geçmişteki iletiler

  yok, toplu halde değil. delinin pösteki sayması misali taraman gerek ki zor iş. samanlıkta iğne aramaya benzer. oysa eğer admin'in önüne bir tık'ta gelecekse böyle bir kıyak geçmesi iyi olur. yoksa o kadar mesai sarfetmeye değmez.
 9. üyeler ancak 2 seneye kadarki (kendi) geçmiş iletilerine ulaşabiliyorlar. eğer teknik olarak mümkünse, daha önceki hesaplarımkiler ile birlikte onlara ulaşabilirsem memnun olurum; arz ve rica ederim. neticede bilmemne kanunu gereği burada her ne yazmışsa üyeler, telif hakkına sahip olur ve yasal sorumluluğunu üstlenir. öte yandan asıl önemlisi, ilk üyeliğimden(7 sene falan) bu yana düşünce ve fikir evrimim hakkında fikir vermesi açısından benim için merak konusu oldu. olumlu veya olumsuz dönülürse sevinirim.
 10. ehl-i dünya

  Agnostizm

  temel roma hukuku: müddei ispatla mükelleftir.; ispat iddia makamına aittir. biri bana hırsız derse (veya başka bir suç isnat ederse, ne olursa), ben hırsız olmadığımı ispat etmek zorunda değilimdir. o hırsız olduğumu ispat etmelidir. ya neyse kime konuşuyoruz.
 11. ehl-i dünya

  Agnostizm

  -arkadaşlar ben bir yavşağım, yani bir bit'im, hadi iyimser olayım 2 bit'sin. -tabii, aksini müdafaa etmek kabil değildir. kusura bakmayın da dostlar, tost acı söyler, ne demiş cühela tanrısı ilberthos pasha: mutlak cahilden değil, az buçuk okumuş cahilden korkarım. o daha fenadır. biri düşünce deneyine, hayal ürünü der; diğeri ilk kez berrak suda yansımasını görmüş, yahut mıknatısın çekimini keşfetmiş homo kadar şaşkın; ''lan bu fizik ötesi mi?'' deyu buzlu camın neden erimediğine şaşım şaşım şaşıran bir laziO taraftarı tadında. kıyamıyor da insan. dawkins dahi 7 kategoriye ayırdığı inanç skalasında kendi 6.ya koyar.- kati suretle ve katı tutumla ''tanrı asla yoktur, olamaz'' demez. bir bakıma negatif ateizm olarak da ifade edebileceğimiz agnostik ateizm'de kendini konumlandırır, ki tutarlı bi entelektüel tutumu da budur. aGnostizm adı üzerinde bilinmezciliktir. bu tanrı'yı nasıl tarif ettiğine bağılı olarak değişir. semavi dinlerin tanımladığı tanrı'nın var olamayacağı asgari akıl, mantık ve verileri dayalı eleştrel düşünen bir zihin için apaçıktır. ancak balık denizde yüzer, derya'yı bilmez misali, yahut dişinizin kavuğundaki bir bakteri göz önüne alın. o bilmez ki ağzın içi gibi bir ''kapalı sistem''de yaşar. insanda bu bakımdan böyledir. kapalı sistemde yaşar. sistem ötesini gözlemlemek şansı dahi yoktur. düşün ki müthiş zeki bir bakteri, araştırıyor ediyor, ileri teknoloji ve matematik hesaplarıyla ağzı dili keşfediyor ama yine de ancak o kadar ilerliyor. bir tanrı bu evren diye kapalı sistemi tasarladıysa, zaten onun irade ve ilmi dışına çıkamazsın. bu yadsıyamayacağız varsayımı dikkatli düşünürsek, bu tarz bir tanrı var olabilir. ya da diyelim bir zaman gelecekte, bir kısım insan uzayda kolonize oldu. vee burada da bir takım insanoğlu bıraktı. yalnız psikolojik deney hesabı kobay'ın haberi olmasun deyu onları haberdar etmedi. bu kolonize ekip öyle ki, meteorolik olayları kontrol ediyor, hatta depremler yaratıyor. sonra da ''hımm bakalım neler yapıyor aşağıdaki dingiller diye notlar alıyor''. şimdi o kolonize tim'e kim ''tanrı değil'' diyebilir ki... velhasıl sanki hangi sözlük tanrı tanımını vermişte ki, aç sözlüğe bak deniliyor. la havle ve la kuvvete....
 12. ehl-i dünya

  Düşük Frekanstaki Sesler

  lan fikirsiz,
 13. zavall, salak mısın?; yoksa rol mü kesiyosun? kimi yiyorsun. argo yahut diyelim ki dar alanda kısa jargonlaşmalar, bu kadar mı safsın? 40. saniyeden sonra ki ''traşş'' mem'ini göremiyor musun? tevebe estapiti piti ya. taşşak mı geçiyonuz lan apartman çocukları
 14. ehl-i dünya

  bir elinde kuran, bir elinde duman..

  hatasız cool olmaz
 15. ehl-i dünya

  Müftü: Dövme görenleri rahatsız ediyor

  ee bilen bilir.
 16. ehl-i dünya

  Müftü: Dövme görenleri rahatsız ediyor

  -20 yaş dişleri. -kuyruk sokumu -apandisit.
 17. kendinden biz diye bahsetmenin psikolojik basıkısını bilemem. yaratmak allah'a mahsustur. hatta mucit demek dahi kafir eder.
 18. elma'nın gücü adem'den bu yana testedilegelmiştir.
 19. kaide olarak standard ve normlara uymamak kural olabilir. mesela tdk'nın hüküm kıldığı büyük ve küçük ünlü uyumu ve soru ekleri. falan.
 20. ehl-i dünya

  Bilinç

  ahmet'i mehmet'ten ayıran 2 şey vardır. bütün insanları diğer bütün insanlardan ayıran 2 şey. insan iki varlıktan mürekkeptir. vücut ve psike. başka dil ve kültürlerde ruh, nefs gibi de denir. bunlardan ilk'i ve herkesin ilk elden müşahede ettiği bedensel varlığıdır. kaynağı genetik kodlardır ve tek yumurta ikizleri hariç herkeste farklı kombolarda yer alır. ancak ''ben''i var eden bu uzviyet değil de, psikedir. psikeyi var eden materyal dış dünyadır. algı ve duyularımız nispetinde gözlem ve tecrübe ettiğimiz şeyler psikeyi teşekkül eder.
 21. ehl-i dünya

  İnsan iskeletine benzer kemik

  embrionik kök hücre çalışmaları diye araştırırsan bilgi edinebilirsin.
 22. ehl-i dünya

  Atatürk'ten İsmet Paşaya Mektup

  lafı ağzımdan aldın hacı abi. içeriği bir yana koyarsak, sadece dil ve üslup açından bakarsak da atatürk'ün kaleminden çıkmadığı açıkça anlaşılıyor.
 23. ehl-i dünya

  Akıbetimiz Petrol Olmadan...

  sen öyle zannet... teoride bile yokmuş... nücleer santrallerde kontrollü radyoaktif çekirdek tepkimeleri ile üretebilecek ve kullanılabilecek enerji miktarı devasa boyutlardadır. teori ve pratik uygulamalar çok ileri düzeydedir. amerikan petrol kartelleri petrol rezervlerinin illaki tükeneceğini bilmiyor olabilirler mi? tabii ki bu konuda ileri teknolojiler geliştirdiler ve geliştiriyorlar, devasa finansman ve yatırım ile. hatta şunu söylesem sallamış olmam; şu an hala ekolojiye çok zararlı fosik yakıtlar kullanılıyorsa, bu kartellerin hala kar etmek istemelerinin doğal sonucudur.
 24. ehl-i dünya

  Cennette berbat yaşam tarzı

  cennette yaprakları yakuttan altın ağaçlar olacak. ırmaktan tatlı bir hışırtıyla nur akarken, bakanların gözlerini alacak. gökyüzünde kadife atlas üzerine serpilmiş elmaslar gibi parlayacak yıldızlar. herşeyi geçtim, teni pembemsi ve yumuşacık, hatları oval, göğüsleri kabarık havva da var. yannız elma ağacından kopartmak yassak
 25. ehl-i dünya

  Laplace'ın Şeytanı

  bu başlığı fark etmeyerek, kendini özgür sanarak mı açtın?
×
×
 • Yeni Oluştur...