Jump to content

keyy

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  748
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

keyy Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Location
  cehennemin dibinden
 1. keyy

  "İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

  madem bilimsel gelişmelere kapalı değilsiniz o zaman neden dünyanın düz olduğu ile ilgili ayet hala orada!
 2. keyy

  "İtiraz Ediyorsanız Buyurun"

  aman tanrım be ne yapmışım meğer. bütün bi ömrümü yiyip içip s.çmakla geçirmişim. demek ki bir yaratıcı varmış. hemen teğbe istiğfar edip müslüman olmalıyım. sünnetçiyi çağırın!
 3. keyy

  panteistlere bir soru

  ne değişiyor hayatınızda böyle kabul edince? mantıklı nedenleriniz var ve/veya daha mı huzurlusunuz? deminden beri düşünüyorum bir türlü yanıt bulamıyorum. her şeyin 'bir' olduğunu sezgileriniz dışında hangi gerekçelerle kabul ediyorsunuz.
 4. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  sevdim piraha'ları. kızları da o biçim güzelmiş. demek bizim müslüman kardeşlerimizin yüzünü o çok bahsettikleri nuru ilahi bozuyormuş. peki okey. şimdi senin anlayacağın dilden tekrar soruyorum. bu topluluktan herhangi birini ele alalım. örneğin ismi de üçünkü tekil şahis olsun. şimdi bu adamın( üçüncü olduğuna göre erkek olması daha muhtemel kabul edilmiştir) tanrıya yada başka bir şeye saçma demesinin kendince sebebi ne olabilir? mantıklı bi cevapları olması gerekmez deme o zaman bunlarınki 'sezgiseldi' demek zorundasın!
 5. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  bunu şimdi uydurmadıysa beni forumun çatısından aşağı atın.
 6. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  sıradan bir vatandaş. din, min in, cin, tanrı manrı hanrı hunru hiç bir şeyden haberi yok. duymamış görmemiş. falanca yerde aklı başında konuşması düzgün halim salim biri. günün birinde ya kendi kendine, öyle birden bire aklına gelmiş olsun yada sonradan yanına gelen biri tarafından sorulsun farketmez şu soru hakkında düşünmeye başlasın: bir yaratıcı var mı? (yada buna benzer başka bir soru) bu çocuk, genç yada ihtiyar farketmez. bu soruya yanıt verecek evet yada hayır. cevap vermezse kazığa oturtulacak. vereceği cevabın ne olduğu önemli değil ama mutlaka birini seçecek. buna göre cevabı
 7. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  belki de düşünmekten korkuyorsundur. öyle olmasa sıfır ihtimal bulmak için işlem yapmak gerektiğini farkederdin.
 8. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  saçma sapan biyolojik gelişimlere odaklanıp konuyu savuşturmaya çalışma. gayet basit bir soru.
 9. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  peki yanıt vermezsen aha bu kazığa oturtacaz derlerse. varsayalım yanıt vermekten kaçınır ihtimaline karşı meşe ağacından yapılmış hafif de zeytinyağı dökülmüş bir kazık götürmüş olsunlar.
 10. keyy

  Tanrının Varolma Olasılığı

  öncelikle Panteye son derece önemli bir noktaya temas ettiği için teşekkür etmek istiyorum. Pante'nin sabırlı ısrarlarına rağmen karşısında bir türlü yanıt vermeye cesaret edemeyen, bırakın yanıt vermeyi ona yaklaşmayı bile başaramayan ve bunu itiraf etme erdemini göstermek yerine içi boş kelime oyunlarıyla bir şeyler bildiği izlenimi vererek gizemli bir adam profili ortaya koyup ortamın sakinleşmesini beklemeye çalışan zavallının teki var. soru zor. çözemeyince soru hatalı demek de lise sıraları dışında pek işe yaramıyor. bilmem kaçıncı tekil şahısa bir kez de ben sormak istiyorum. bir be
 11. keyy

  Ateizmle İlgili Efsaneler, Yalanlar, Yanlışlar....

  o zaman önce sen de şunu söyle. böyle bir şeyin sonunda hangi amaca ulaşmış olacaksın? mesela amaçlarından biri belli ki yeni bir sistematik oluşturmak. bu sistematiğin ateist olanlar için de bir şey ifade etmeyeceği açık.
 12. keyy

  Ateizmle İlgili Efsaneler, Yalanlar, Yanlışlar....

  peygamberlerin yaptığı şeyin aynısını ateizm için yapmayı öneriyorsun. bence asıl komik olan bu.
 13. keyy

  Ateizmle İlgili Efsaneler, Yalanlar, Yanlışlar....

  müslümanların kendi dinleri hakkındaki düşünceleri bile hayali varsayımlara dayalı iken nasıl olur da ateizm hakkındaki yanlış yargılarını düzeltebilirsin. buna gerçekten inanıyor musun? insanlar böyle şeyleri umursamıyor. öğrenmek istemiyor. dinlemek istemiyor ya da konuşmayı kafasından geçirmiyor. yüzde 99 un yüzde 99 u sadece küfretmeyi seviyor normal davranmayı düşünmeyi değil. öte yandan bu ön yargıların en önemli kaynağı hiç şüphesiz kuran ayetleridir. biz inanmayanlar 'hayvan hatta hayvandan daha aşağıyız' taptıkları tanrılarına göre. böyle olunca işin devamını tahmin etmek zor o
 14. keyy

  Din Allah'ın Oluncaya Kadar Savaşın!

  10 erkek gücünde olduğuna göre TB bile yetersiz kalır
 15. keyy

  Nasıl biri recm cezasına hükmedebilir?

  üzülerek teklifimi 12 aya çıkartıyorum
×
×
 • Yeni Oluştur...