Jump to content

hasipkaplan

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  392
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

hasipkaplan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 07-06-1995

Profile Information

 • Gender
  Female
 1. hasipkaplan

  Resmi dairedeki çalışan bayan memur

  Şimdi ateist forumda yazmak bana çok geliyor. Dedim ki :"Yav Hasip en iyisi arkanda 8 kişilik bir senaryo ekibi çalıştır. Forumda öyle yazı yaz da karşıdan gören adam sansın" dedim. >>>Bir de yüz bulunca şımarmasan! :cray: :cray: :cray:
 2. hasipkaplan

  Resmi dairedeki çalışan bayan memur

  Yani sana rahatca paranoyak şizofren diyebilirmiyiz. Bu tanıya uygunmusun değilmisin. Yiğenim...
 3. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Zaten maliyet açısından Türkiye yapmaya kalksa M.S.B. bütçesi kaldıramaz. Bu zamanda zaten balistik, nukleer , kimyasal silah yapmak lazım. Bu silahların kullanılacağından değil caydırıcı olduğundan. Yine tarihten bir örnek verelim. II. Dünya savaşında Almanya Fransa 'yı 4- 6 hafta arasında bir müddet ' de ele geçirid. Fransanın 100 tümenlik gücü Almanya 'ya bu kadar direnebildi. Ama ya şimdi girse ya Almanya Fransa 'ya. Çünkü her ikisi de Nükleer güç. Her ikisi de caydırıcı silah bakımından eşit düzeyde. Kısacası top ,tüfek, tabanca bunlar bitti. Devir caydırıcı silah devri. Bu da nüklee
 4. hasipkaplan

  Tek Cümleyle Film Özetleyebilme

  Çağrı : Hz Hamza. Geceleri çölde yalnız kaldığım zaman anladım. Allah o kadar büyüktür ki 4 duvar arasına sığmaz.
 5. hasipkaplan

  Resmi dairedeki çalışan bayan memur

  Sayın fuzuli. Hasip 'in sen buraya ileti girmesini kolay mı sanıyorsun. Hasip 'in arakasında 8 kişilik bir yazar ekibi var. Hasip onlara danışıp öyle ileti giriyor..
 6. hasipkaplan

  Tek Cümleyle Film Özetleyebilme

  Dün TRT 'de "Esaretin Bedeli" adlı muhteşem yapıt vardı. Baş rollerinde Morgan Freeman ve Tım Robbins vardı. Sinemadan bahsederken besmeleyi Amerikan sineması'na laf çakarak açan, 'Hollywood ivranç yeaa' temalı sözlerine kapitalizm/Amerika eksenli ezbere fason eleştirilerini arka plan yapan, 'Avrupa sineması izliyorum , Rus sineması na da göz da atıyorum kaliteli yaşıyorum' insanları! Şimdi çenenle birlikte klişelerini kapıyorsun ve beni dinliyorsun! Gerçi her sözü yazasım var ama.. "Kız kardeşler senden çok hoşlandı.."
 7. hasipkaplan

  Resmi dairedeki çalışan bayan memur

  Denemek kafamdan geçti. Lakin, benim cep telefonumun kamerasının çözünürlüğü ve zomm olayı çok kötü. Hem kadın cam kenarında oturuyordu. Yani arkasından ışık geliyordu. Resim kurallarına göre arkadan ışık gelen bir şeyin resmini çekersen o konu karanlık çıkar. Işık üstten ya da kameramanın arkasından konuya doğru akmalı. Anladın mı ?
 8. hasipkaplan

  Neden Özedönüş

  Siz de ateist bir toplumda doğdunuz herhalde. Ya da 7 sülele ateist olduğundan, aileden bir değer olarak ateizm geçti size harhalde. :cray: :cray:
 9. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Sen bana Fatih Ürek link ' i vermişsin. Be odun , sana yararlandığım derginin tarihini de verdim. Bu tarih en üstte birinci iletide. Gökçek benim desteklediğim partidendir. Kendisini de ayrıca severim. Kral adamdır. Sen onu neden avatar yapıyorsun. Sen Gökçek 'i hak etmiyor , bu başlığı da sabote ediyorsun.
 10. hasipkaplan

  Resmi dairedeki çalışan bayan memur

  Biz müslümanlar kimsenin sabit kafalı olmamasını temenni ederiz. Benim her yazım Tavanarasını boylar. Çünkü buradakilerin güzele ve gerçeğe alarjisi var. :cray: :cray: Bende ne cevherler ne maharetler var bir bilseniz aziz dostlarım. Lakin ben foruma ağır gelmeyeyim diye, bir çoğunu belli etmiyorum. :crazy: :crazy:
 11. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Irak 'ı süper topu gündem geldiğinde de , top uzmanları ve gizli servis elemanları bu işte bir Bull paramağı olduğunu anlamakta geçikmediler. Irak 'ın komşu ülkeleri ve bu arada İsrail, süper topun kendi şehirlerine de yönelebileceğini de düşünerek bir takım hesaplara giriştiler. Zira bu silah zehirli gazlar ve hatta atom bombası da atabilirdi. Bull ' un öldürülmesi ve Irak için ısmarlanan 52 parça özel yapım çelik borudan ancak 8 'ine el konması ile şimdilik bir nebze de olsa rahat nefes alabildiler. Gerçek şu ki , dünyamızda imal olunan her silah insanları kaygılandırmaya devam edec
 12. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Ne çare ki, roket tekniğinde meydana gelen dev gelişmeler Bull toplarına olan ilgiyi azalttı. Bu durum, Bull için yıkım demekti. Hırsının doruk noktasında olan Bull 'u artık yeni topların imal olduğu her yerde görmemk mümkündü. Önce zenci çoğunluğa karşı zulum ile iktidarını korumaya çalışan beyaz azınlık Güney Afrika ' sına gitti. Halbuki BM bu ülkeye karşı silah ambargosu kararı almıştı. Kendi türünün en iyilerinden sayılan 155 mm 'lik toplar, Güney Afrika 'da Bull 'un sayesinde imal olundu. Bull bir kaç sene sonra kızıl Çin 'de top imal etme görevinin başındaydı. Kızıl Çin topları
 13. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Şöhret ve para hırsı içinde bulunan Bull ' un o zamanki hedefi , bu dev toplarla ölçüm uydularının daha az masrafla uzaya yollanabilmesi , topların askeri amaçlı kullanabilmesi, uydu fırlatma masraflarının bu yolla aza indirgenmesi ve ciddi durumlarda düşman uydularının yok edilmesi gayelerine yönelik idi.. Yivsiz ve iç çapı 40 cm kadar olan Bull topları için tasarımlanan mermi kalınlığı, bu çapın yarısı kadardı. Bu mermi bir oku andırıyordu. Büyük ölçüde imla barutu konan kalın bir namlu içine daha ince ve ok biçimli bir merminin konması büyük ölçüde hızı artırmaya yönelikdi Yaklaşık 25
 14. hasipkaplan

  400 kilometre menzilli toplar ( Bilim teknik )

  Birinci türe giren ve şimdilerde Irak 'ın elinde olduğu söylenen kıyamet topu, Batı dünyasını orta doğu ülkelerini özellikle de İsrail 'i derin derin düşündürmektedir. Söz konusu Kıyamet topu ile ilgili parçaların Irak için üretilmesi ve sevki ile ilgili olarak , 22 mart 1990 tarihinde Brüksel ' deki evinde , muhtemelen İsrail ajanları tatafından öldürülen Kanadalı mücit Dr. Gerald Vincent Bull, bu toplar üzerinde 25 yıldan fazla bir süreden beri çalışmaktaydı. Öldürülme olayının araştırılması sırasında Bull ' un Uzay Araştırma Şirketi adında bir firmayı yönettiği ve bu firma üzerinden Irak '
 15. hasipkaplan

  Ateistlikteki cazibe!

  Evet ,İslam dini ve onun Peygamberi tarihin en büyük gerçeğidir. İnsan bir şeyden iki sebeb nefret dolar. İslam ateizm denen sapkınlıktan daha akılcı ve bilimcidir.. İslam tabidarları ateizm tabidarlarından binlerce kat daha fazladır. İslam ateizmden daha başarılıdır. İslam ile yönetilen ülke hatta ülkeler vardır. Ama anayasası ateizm olan ülke yoktur. Ben dinimi internet tayfasına kaptırmaya niyetli değilim. Kaptırmayacağım da.
×
×
 • Yeni Oluştur...