Jump to content

lKale

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  829
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lKale Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • MSN
  firildakk@gmail.com
 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Mersin
 1. lKale

  Ses kalınlaştırmak

  Ha bir de yaş 15'ten küçükse, sonradan otomatik kalınlaşacaktır ek çabaya gerek yok :k
 2. lKale

  Ses kalınlaştırmak

  İlla ki sert olması gerekmez, hafif de olsa; şarkı söylemeye çalış. Ama burda sesinin sınırlarını keşfetmeye çalıştığın için, doğrudan şarkıcının yorumunu taklit etmeye bakmalısın. Ve izlediğin türkçe dublajlı yabancı filmlerdeki sesleri aynı şekilde taklit etmeye çalış. Büyük ölçüde faydasını görürsün. Tabi burda yapılan yalnızca kendi sesinin sınırlarını aramak. Gırtlağında fiziki değişiklikler yapmanı sağlamayacak (: Hee bir de ballı yeşil çay içersen o da boğazı çok güzel yumuşatıyor.
 3. lKale

  Edebiyat E-Kitap Tanıtımı

  Yahu, resmen dibim düştü; forumdaki güncel başlıklardaki mısraların hepsini kaydettim; bu e-kitap'ı da "flash downloader" kullanarak gaspetmeyi denedim ama üniversitenin bilgisayarlarında başarılı olamadım. Sağda solda tarafımdan yazıların paylaşılırsa; kaynak belirteceğimi garanti ediyorum : P
 4. lKale

  Bu Dinci Sahtekarı Tanıyabilecek misiniz ?

  Ooo, Ya hocam gökçek amcamız da bizdenmiş, neden üzülüyorsunuz ki anlamadım : D
 5. lKale

  Edebiyat E-Kitap Tanıtımı

  Gerçekten çok hoş yazıyorsun, devamını diliyorum... Hele 14-15'inci sayfalardaki "İşte buna Edward'ın da yapacak bir şeyi yoktu" isimli parçaya bittim, öldüm bildiğin... (:
 6. lKale

  Ateist Milliyetçiler (Vatanseverler)

  Tam tersi. Milliyetçi ateistler bolca var; ve hatta bir çok durumda milliyetçilik açısından daha uç noktalarda yer alıyorlar, müslümanlığı ve milliyetçiliği aynı anda icra edenlere oranla. Ateizm tek başına nihilizmi ifade etmez. Ateist olan kişilerin materyalizm ve nihilizm gibi taraflara yönelmelerinin sebebi; mevcut toplumdaki en büyük değerin 'din ve inanç' olmasıdır. Hayatında bu kadar büyük yer edinmiş, ve kaldırılması en zor bileşeni dışlayan bir kişi için; geri kalan değerlerini sorgulamak hiç de zor olmuyor. Eğer dini inançlar toplumun genelinde bu kadar yaygın olmasaydı, inançsız o
 7. lKale

  Din Karşıtı ve Ateist Köşe Yazıları

  29 Kasım 2009'da Yasin Ceylan'ın 'Radikal İki'de yayınlanmış bir yazısı. http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalEklerDetay&ArticleID=966673&Date=01.12.2009&CategoryID=42
 8. lKale

  Canlı ile cansızı tanımlayan nitelikler nelerdir?

  Yok ya; materyalist bakmazsak suyun su tadını vermesi için hidrojen ve oksijen moleküllerinin birlikte dizilmesi gerekmiyor muymuş?
 9. lKale

  Sinema ile açalım

  illusionist de tam anlamıyla intikam olmamasına rağmen bir insana uygulanabilecek garezin uç noktalarından birisi : D
 10. lKale

  Hangi Gazeteleri okuyorsunuz ?

  Radikal okuyorum; önemli bir gelişme olduğu zamanlarda Taraf da aldığım oluyor.
 11. lKale

  Dehri...nice mutlu yıllara!

  Mutlu yıllaar Dehri ağabey : P
 12. lKale

  Ateist Düşüncelerin İfade Hürriyeti

  Problem AKP'nin özgürlükçü, demokratik olup olmadığı değil. Problem; AKP'nin bu kıçı kırık demokrasi uygulamalarının bile; muhalefet partilerinin söylemlerini geride bırakması. Özünde değil sözünde demokrat olan parti, yaptığı işlerle sözünde bile demokrat olamayan partileri geride bırakıyor. Böyle de olması gerekir, olmazsa eğer problem var demektir; o zaman dünyanın çivisi çıkıyor diye düşünmeye başlayabiliriz; ancak mevcut durum, hiç şaşırtıcı olmayan, ve tarihin gerzeklikleri cezalandırmasına örnek teşkil edilebilecek bir durumdur.
 13. lKale

  Liberaller, Ellerinden Gelse Atatürk'ü Tarihten Silecek.

  "Şeriat gelecek" korkusu ile her türlü demokratikleşme, şeffaflaşma hareketine karşı çıkılıp, anti-demokratik ve anti-hukuksal yollarla ülke "çakma demokrasi" halinde tutulmaya devam edildiği; ve masum olduğu kadar, bir o kadar da zararı olan duygularla bu eylemler desteklendiği sürece; Türkiye hiçbir zaman İsveç, ABD olmayacak.
×
×
 • Yeni Oluştur...