Jump to content

Prozak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  75
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Prozak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Prozak

  Sünnet etmek

  Kadın sünneti çok kötü birşey, bunu biliyorum. Ama erkek sünneti de çok kötü birşey bence. Sonuçta bir başkalaşım. Penis de kıl çıkması konusunda ise, bu sorun ben de var ve birçok erkek de görülüyor. Bildiğim kadarıyla hepsi de sünnetli. Koterize etmek derken sanırım elektrikle yakmayı kastediyorsun, çok acılı bir yöntem ve çok fazla kıl olan hassas bir bölgeye yapıyorlar mı bilmiyorum. Sünnetin herhangi bir zararı olmadığını söylüyorsunuz. Ben katılmıyorum.
 2. Prozak

  Sünnet etmek

  Bu felaket şey hakkında birkaç soru sormak istiyorum. Birincisi, erkek üreme organının başkalaştırılması sadece kültürel bir olguysa neden bu kadar yaygın yapılan birşey? İkincisi, bu saçma işlem kuranda böyle birşey yazmamasına rağmen ve sadece gelenek olduğu için yapılıyorsa, neden aynı şekilde birçok arap ülkesinde kullanılan kadın sünneti bizim ülkemizde yapılmıyor? Üçüncü soruyu bu konuyu çok iyi bilen birinin cevaplamasını istiyorum: Sünnet olmanın, penis çevresindeki derinin yukarı çıkarak penisin üstünde kıl olmasına neden olduğu ve bunun gibi yan etkileri olduğu ne kadar doğru? Bir de küçük yaşta böyle bir işlemin yapılması sağlıklı mı?
 3. Prozak

  Bilgisayar Oyunuyla Evlendi

  Eliyle evlenmiş olmakla aynı şey. Bir süre sonra seks hayatı sıkar. Evliliği kurtarmak için dışardan yardım almak şart (tabii ona uygun bir kız bulabilirse) Bu dünyada herkesin bir eşi olduğu söylenir. Ben inanmıyorum
 4. Prozak

  Hadi film tavsiye edelim.

  Herkese selam, Uzun süredir foruma girmiyordum, girdiğimde de fazla birşey yazmıyorum. Yine de aranızdz olmanın çok güzel olduğunu söylemek istiyorum Çok kaliteli filmler önerilmiş. Bilim kurgu için zaten önerilenlerden daha fazla pek birşey öneremeyeceğim. Andromeda Strain bence çok kaliteli bir film, ama uzun olması bazı insanlara biraz sıkıcı gelebilir. Nedense kimse Nicholas Cage'in 'Knowing'ini önermemiş. Bence dünyanın sonuyla ilgili en iyi filmlerden biri. Ama tanıdığım çoğu insan özellikle sonunu sevmiyor o yüzden küçük bir uyarı yapma gereği duyuyorum. Dram olarak öncelikle '7 Pounds'u öneriyorum ve sonra da 'The Pursuit of Happyness' İkisi de Will Smith'in filmi, ikisinde de ağlama ihtimali oldukça yüksek.
 5. Prozak

  İnanmak nedir?

  Dinle karşılaşan her insan oğlunun ilk sorması gereken şey inanmanın ne olduğu. Birşeye o konu hakkında yeterince kanıt getirilince mi inanılır? Yoksa inanmak aslında ortada olan ve olmayan kanıtları gözeterek ya da hiç gözetmeden birşeyi sadece kabul etmek mi... İslam bunu çok güzel ifade ediyor, 'İnanmak Allah'a teslim olmaktır..." Gerçekten de öyle! Herşey bir seçim yapmaktan ibaret aslında. Ve müslümanlar inanmayanlara inkar edenler demekte çok da haklılar! Çünkü müslüman (ya da müslüman olmayan) bir toplumda kişiler hergün inanıp inanmamakla ilgili yaptıkları o seçimi tekrar tekrar yaşıyor. Bir toplumda farklı insanların göze batması hiç de mantıksız bir durum değil. Olayı taraf seçmekten ibaret görüyorum. İslam da bunu çok güzel gösteriyor bize. "Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir" (bu kişiler asla bu toplumun bir parçası olarak kabul edilemezler) "Benim dinim bana, senin dinin sanadır" (pratikte, kısaca benim dinim konusunda tartışma yok deniliyor burda da) İslam bu konuda çok katı, ya müslüman olursun ya olmazsın ve yapılan tartışmaların hepsi inanıp inanmamaya geliyor. neden! Ya yoksa? Ya namaz kılmak yerine düzenli spor yapmak varken, Oruç tutmak yerine düzenli aralıklarla ve değerleri hesaplanarak gıda almak varken, Aynı ezan yerine her seferinde farklı müzik dinlemek varken, Vücudundaki belli yerleri iki kere su değdirmek yerine (pardon üç) rahat bir duş almak varken, Herşeyin sadece 2. sınıf versiyonunu yapmak zorunda kalıyorsanız? Eğer haklıysam inanan biri için Allah'ın olmamasının ağırlığı çok fazla olmalı. Böyle biri için en acı, en korkunç şey Allah'ın olmadığını görmek olmalı. Çünkü o zaman bu insanlar hayatlarını boşa harcıyorlar. Ama o an gelene kadar hep aynı yerde kalıyoruz, inanmak ya da inanmamak. Ama ortada insanlık tarafından benimsenmiş Allah'ın olduğuna dair en ufak bir kanıt yok. O zaman neden inanıyorsunuz? (liberty'yi özledim) neden!
 6. Prozak

  Deve hörgücü gibi giyinen kadınlar

  Sevgilar Euclid, Bazı kadınlarıın kendilerini kapatmayı özgürlük olarak nitelendirirken nasıl kapanacaklarına bile karışılması hacının da dediği gibi islamdaki ironilerden biri olsa gerek. Bu videoya kim inanıyorsa o kadınlara hainlik yapmış olmuyor mu? Buna öküzizm demek çok doğru bir yaklaşım bence. Acaba postmodernizme geçince bizim kıyafetlerimiz nasıl olacak? Çöl bedevileri gibi olmasın? Tıpkı islamda rönesansta, gotikte, barokta vs. olduğu gibi... Evet, çok doğru bir tespit! Başörtüsü takmayıp da inanan kadınları geçtim ama, ben kendi adıma başörtüsü takan ve gerçekten ait olmaya çalıştıkları topluma inanan kadınlara üzülüyorum. Müslümanların yorumunu çok merak ediyorum.
 7. Herkese selamlar, Ben uzun süredir bu forumda yazmıyorum, ancak bayağı bir takip ediyorum, İlginç birşey buldum, forum okuyucularımızın bu konuda neler düşündüğünü bilmek istedim. http://www.youtube.com/watch?v=cHVM4CXTWYA...feature=related Tabii önce benim yorum yapmam gerekir öyle değil mi? Bence kan dondurucu birşey. Başını bağlayarak belli bir topluma ait olduğunu gösteren kadınlara aşşağılık gözüyle bakıyorlar. O kadınlar başını bağladığı için böyle insanlar tarafından ezilebiliyorlar. Düzenleme: Ateş teması olayın en iğrenç yüzü...
 8. Prozak

  Sesle görebilen çocuk

  Çocuğun çıkardığı sesle görebildiğine inanıyorum, belgeselde çok güzel açıklamışlar herşeyi. Bayşapkanın dediği gibi biraz eleştiri yapmak istemiştim sadece. Selamlıyorum.
 9. Prozak

  Sesle görebilen çocuk

  http://topdocumentaryfilms.com/the-boy-who...s-without-eyes/ Bu belgeselde gözleri olmayan bir çocuğun sadece dilinden çıkardığı "click" sesiyle nasıl sokakta rahat rahat yürüyüp paten kaydığını ve hatta basketbol oynadığını gösteriyor. Bu dünyada bunu yapabilen bilinen tek kişi. Ne düşünüyorsunuz? Hala iman etmeyecek misiniz?
 10. Prozak

  Olmayan bir şeyin olmadığı kanıtlanabilir mi?

  Bence daha önemli bir soru var ortada. Olan birşey kanıtlanabilir mi? Örnek vererek birşeyi kanıtlayabilir misiniz bana?
 11. Prozak

  Kıymetlimsss

  http://www.magneticdiscovery.com/immortal_device.html Evet arkadaşlar, bu siteden tüm hastalıkları geçirecek ve yaşlanmanızı engelleyecek iki adet ölümsüzlük yüzüğünü 25 dolara alabilirsiniz. Bugün alırsanız 5 dolar indirim yapıyorlarmış. Sitede binlerce insanın nasıl birden iyileştiğiyle ilgili onlarca kanıt, yüzüğün nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi bulabilirsiniz. Hatta yüzüğün aynısını bedavaya nasıl yapacağınızı da yazmış. Adam o kadar detaylı bir şekilde anlatmış ki şaşırmamak elde değil. Peki siz hangi tarafta olacaksınız, inanan mı, inanmayan mı? Size şaka gibi geldiğini biliyorum ama öyle olsaydı nasıl binlerce insan iyileşebilirdi? Gerçek dışı saçma birşeye bu kadar insan inanabilir miydi ki?
 12. Prozak

  Kainattaki Yardımlaşma

  İlim sen de her başlığında bilgisayarı örnek veriyorsun. Bilgisayarı insan yapmıştır, bir tasarım ürünüdür. Bilgisayarı kullanabilmek için onun herşeyini bilmen gerekir, yani gerçek potansiyelinde kullanabilmek için diyorum. Sana göre ise şöyle: Sen hiçbir şey bilmiyorsun ama düğmesine basınca çalışıyor ve sana göre bu inanılmaz, nasıl oluyor anlamıyorsun. Nasıl oluyor da o 0'lar 1'ler bu hale dönüşüyor anlamıyorsun ama tüm bunları insanlar yapmış işte. Yoktan varedemeyen insan bilgisayarı ortaya çıkarmış ve doğada eşi benzeri olmayan birşey bu. Doğa ise kusurlu ve mükemmelliyetten uzak, Yemeğini bırak ortada birkaç gün, küflenir, hem de öyle bir kokar ki yaşadığına pişman olursun. Sana göre herşeyin bir nedeni var, ama insan nedensiz yere çok ölür. Bizim bir komşumuzun tek çocuğu, 22 yaşındaki oğlu restoranda yemek yerken boğazına takıldı, öldü. 5 yaşındaki çocuklar gidiyorlar evleri yakıyorlar, bir yerlerini kesiyorlar, ölüyorlar. Çünkü doğada herşey ama herşey olabilir. Öyle dikkatlice tasarlanmış birşey değildir. Nedensiz yere ölürsün, acı çekersin ya da bazıları vardır ki nedensiz yere çok mutlu bir hayat sürerler. Öyle insanlar var ki ilim, üstüste acı çekiyorlar hiçbir nedeni olmadan, Burda adaletten bahsedemezsin. Doğada mucizeler, uyum, bir döngü yok mu diyorum? Sadece herşeyin bir nedeni vardır ama bu neden senin dediğin gibi tek bir varlığın dizaynı değil. Bu evrendeki herşeyin birbiriyle kaynaşarak burdan ortaya çıkan yüzlerce neden var.
 13. Prozak

  Yuxu ve Qadın

  Arkadaşlar bu yazar hakkında bilgisi olan ve bizimle paylaşabilecek biri var mı?
 14. Prozak

  hanıma sure öğretmek

  Gülmek yaşamı uzatır Ayrıca öğrenmek çok güzeldir beyni geliştirir. Birşeyi ezberledikten sonra bir de ortalarından başlayıp okumayı deneyin. Eğer ezberlediğiniz birşeyi sadece ezberinizden tersden okuyabiliyorsanız kafanız çok iyi çalışıyor demektir. Bir de sözcük atlaya atlaya okumayı deneyin, bu da güzel zihin antrenmanıdır. Bunları ilk başta yapmak zordur ama alıştıktan sonra kafanızı daha iyi bir şekilde kullanabildiğinizi farkedersiniz, denemesi bedava. Ayrıca beyin tarafından tanınmış şeyleri sürekli tekrarlamak öğrenimi azaltır. Haftada bir farklı sureleri ezberlemeyi deneyin. Eğer 300 sureyi şakır şakır biliyoır ve hepsini dediğim gibi tersten, atlayarak ya da türlü şekillerde oynayarak okuyaibliyorsanız zihniniz oldukça gelişir. Ama daha güzeli bütün sureler bittikten sonra başka şeyleri ezberlemeye başlamak. Zihnin sınırı yok çünkü.
 15. Prozak

  "Kızım o....u olsun razıyım, tek dindar olmasın!"

  Eğer herkesin müslüman olduğunu ve varolan sorunları çözmek için herkesin uğraşması gerektiğini düşünseydiniz bu anlaşılabilirdi. Demek ki koşarken kalçası oynuyor, bu bir tahrik unsuru diye kadınlara koşulmasını yasaklamadan durmayacaksınız...
×
×
 • Yeni Oluştur...