Jump to content

Türkiye cumhuriyeti düşmanları

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zaten devlet laik diye halk laik olmuyor.Bazı yerlerinde laik olmaması gerekir bazı yerlerinde laik olması gerekir.Zaten yazılı olmayan kurallar diyebileceğimiz toplum içindeki kurallar pek laik sayılmaz laik olması her milletçe imkansızdır zaten.çünkü çoğunluk azınlığa değil azınlık çoğunluğa uyar .Bu gerçek devlette olsa olmazdı zaten.

Sitelerde Paylaş

Zaten devlet laik diye halk laik olmuyor.Bazı yerlerinde laik olmaması gerekir bazı yerlerinde laik olması gerekir.Zaten yazılı olmayan kurallar diyebileceğimiz toplum içindeki kurallar pek laik sayılmaz laik olması her milletçe imkansızdır zaten.çünkü çoğunluk azınlığa değil azınlık çoğunluğa uyar .Bu gerçek devlette olsa olmazdı zaten.

Her zaman değil ama genellikle çoğunluk hatalıdır.Çoğunluk neredeyse oraya gitmek koyun olmak demektir.

6:116 Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece tahminde bulunup saçmalıyorlar

Sitelerde Paylaş

Her zaman değil ama genellikle çoğunluk hatalıdır.Çoğunluk neredeyse oraya gitmek koyun olmak demektir.

6:116 Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece tahminde bulunup saçmalıyorlar

Ben ne kasteddim sen ne diyorsun? Ben çoğunluğun kültürü geleneği inancı bir ülkede ön plandadır.Mesela büyüklerin elini öpmek kültürümüzde var başka kültürde olmaması burda olması anlamına gelmez ben sadece din demedim.

Sitelerde Paylaş

atatürk sizden miydi?

Bunu kim diyor??Hem bizli sizli konuşmaları sevmiyorum hepimiz biriz .Kastın Atatürkün dini ise beni ilgilendirmiyor herkes kendisiyle sorumludur.Ben onu dini için sevmedim.İyi bir asker ve siyasetçi diye sevdim.Dinsizliği empoze etmediği için bence dinsiz olsa bile nefret edilmeyi haketmiyor ...Atatürkçü olmak ise ona tapmak değildir zaten onun siyasi yönüne yani özel bilgilerinden çok onun devlet hakkındaki fikirlerine verilen değerdir.

Sitelerde Paylaş

Ben onu dini için sevmedim.İyi bir asker ve siyasetçi diye sevdim.Dinsizliği empoze etmediği için bence dinsiz olsa bile nefret edilmeyi haketmiyor ...

iyi, güzel söylüyorsun kardeşim de iç savaş çıkarsa laikler sana kurşun sıkarsa atatürkü yine böyle sevecek misin?çünkü kaos ve öfke koşullarında bu kadar ılımlı ve olumlu olamazsın da.gözün döner. tarihinde dario tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iyi, güzel söylüyorsun kardeşim de iç savaş çıkarsa laikler sana kurşun sıkarsa atatürkü yine böyle sevecek misin?çünkü kaos ve öfke koşullarında bu kadar ılımlı ve olumlu olamazsın da.gözün döner.

Açar mısın biraz anlıyamadım?

1)Laikler bana neden kurşun sıkıyor?

2)Laikliğe karşıt değilim tam tersi olması gerken bu diyende benim.

3)Laiklerin bana sıktıkları kurşunla Atatürk'ün alakası?

Sitelerde Paylaş

Açar mısın biraz anlıyamadım?

1)Laikler bana neden kurşun sıkıyor?

2)Laikliğe karşıt değilim tam tersi olması gerken bu diyende benim.

3)Laiklerin bana sıktıkları kurşunla Atatürk'ün alakası?

necisin sen çözemedim akp li mi chp li mi ona göre cevap yazıcam.
Sitelerde Paylaş

necisin sen çözemedim akp li mi chp li mi ona göre cevap yazıcam.

Akp de değil chp de değil hiçbir parti değil her parti çok kötü durumda.Muharrem İnce chpnin başında olsa chpli olabilirim.Şu aralar mhp nin tutmunu seviyorum.Akp li hayatta değilim..

Sitelerde Paylaş

Akp de değil chp de değil hiçbir parti değil her parti çok kötü durumda.Muharrem İnce chpnin başında olsa chpli olabilirim.Şu aralar mhp nin tutmunu seviyorum.Akp li hayatta değilim..

tamam kardeş sen o zaman bendensin.ama neden gelip bize islamı empoze ediyorsun?anlamadım.islam demek akp demektir.
Sitelerde Paylaş

tamam kardeş sen o zaman bendensin.ama neden gelip bize islamı empoze ediyorsun?anlamadım.islam demek akp demektir.

İslam hiçbir partinin tapulu malı değildir.Din oyunlarıyla oy kazanmak ise çok aşağılık bir durum ben empoze etmiyorum ben sadece fikirlerimi paylaşıyorum.empoze etmek dayatmak demektir.Din ise gönül işidir.

Sitelerde Paylaş

İslam hiçbir partinin tapulu malı değildir.Din oyunlarıyla oy kazanmak ise çok aşağılık bir durum ben empoze etmiyorum ben sadece fikirlerimi paylaşıyorum.empoze etmek dayatmak demektir.Din ise gönül işidir.

abi bu yüzde 50 eşek değil ya akp ye oy veriyor.hepsi müslüman.islamcılık denince şu an akp akla geliyor.yine de sen bilirsin.
Sitelerde Paylaş

abi bu yüzde 50 eşek değil ya akp ye oy veriyor.hepsi müslüman.islamcılık denince şu an akp akla geliyor.yine de sen bilirsin.

Akp dini çok iyi kullanması çok sakıncalı.Akp çok iyi siyaset biliyor siyaset hakkında en ufak bilgim olmamasına rağmen görüyorum bunu.%50nin Allah yardımcısı olsun bazıları demekki çok seviyor.

Sitelerde Paylaş

Ben bişeye zorunlu değilim.Fikrim bu yönde ama evet.

Bir müslümanın fikri laiklik olamaz. Müslüman tüm ideolojileri reddedip sadece İslam'ın getirdiği hükümleri, anayasayı kabul eder, beğenir. Haşa İslam'da siyaset , ekonomi gibi mevzular eksik mi ki başka şey arıyorsunuz?

tarihinde İmanlı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürkçü olmak ise ona tapmak değildir zaten onun siyasi yönüne yani özel bilgilerinden çok onun devlet hakkındaki fikirlerine verilen değerdir.

Ne bu şimdi?

''Atatürkçü olmak ona tapmak değildir...''

Çok entellektüel bir laf ettiğini mi sanıyor böyle konuşan insanlar?

Atatürkçüler Atatürk'e mi tapıyor?

Kimmiş o tapan Atatürkçü?

Gerekli gereksiz her yerde ''Atatürk'e tapan Atatürkçüler, Kemalistler'' zırvası...

Ayar oluyorum böyle konuşanlara.

Böylesi saçma sapan argüman üretenler genellikle 1400 yıllığın putperestlerinden çıkıyor iyi mi!

Bunlar olmayan ilah yaratır ona taparlar.

Peygamber dedikleri adama tapar, kılına tüyüne yüz sürerler.

Kabe'ye taparlar.

Oradaki Hacerül Esved taşına taparlar.

Şeytan diye bir taş dikmiş Araplar oraya, gider onu taşlarlar, ki bu da bir tapınmadır.

Evliyalar üretir, ona taparlar.

Din alimi üretir, ona taparlar.

Şeyhe yapar, şıha taparlar.

Padişaha taparlar.

Kısacası kula taparlar.

Sonu gelmez bu tapınmaların.

Hayatları tapınmak olan bu tip insanların ağızlarını yaya yaya ''Ama ama ama... Atatürk'e tapıyorlar ama'' demeleri kadar salakça bir şey olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Zaten öyle sayılır.Muhammed'in devletinde İslam hukuku herkese dayatılmadı.Mesela yahudiler kendi hukukunu uygulardı.Ayetlerde çok açık bu olay.

sed, görmeyeli baya küstahlaşmışsın. ayrıca Muhammedin devletinde ne demek bu nasıl bir arsız yazı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...