Jump to content

dinler var olmazaydi!

Recommended Posts

Elbette RAB sen yeter ki iste, Zaten hani kaçarız diye başımıza zebani dikip direk koyup bağlamışsın da, sen ol de olur emi ) Hayır yani kudretinin yanında zebaniler biraz komik kalıyor haberin olsun biraz büyü RAB. Belki o zaman 12-13 yaşına hitap edebilirsin.

Sayın soytarı sanırım size haddinden fazla değer verip yorumlarınıza cevap yazıyorum ?Çünkü gözümde sinekten farkınız yok ?

tarihinde Vahşi01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın soytarı sanırım size haddinden fazla değer verip yorumlarınıza cevap yazıyorum ?Çünkü gözümde sinekten farkınız yok ?

Tşk ederim RAB kitabında zaten maymun, aşağılık, odun, yaban eşeği, domuz gibi ifadeler kullanmıştın. Sen harbi bunuyorsun farkında değilsin. Hani sivrisineği misal getirmiştin ya, zooloji bilgin kısıtlı senin aslında RAB.

RAB bu arada yorumlarımıza cevap yazdığın için gerçekten RAB oluyorsun, yoksa kurandaki ayetlere göre böyle yapmaman gerekirdi. Seviyoruz seni RAB gece gece güldürüyorsun yine.

Ekstra bir not düşeyim ama RAB, birinin gözündeki halim için ona bir anlam yüklemem gerekiyor. O yüzden biraz daha fantastik dizilimler yap yine güleceğim yine, ve bunu içinde bulunduğun durumdan dolayı hiç anlayamayacaksın sayın RAB, islamın ne denli zararlı olabileceğini gösterdiğin için bir kere daha teşekkürlerimi sunuyor gözlerinden öpüyorum. Sheltox kullanma olur mu? Kahrolasıca, geberesice yaklaşımların belki tutar, Kitabına atıf yapayım dedim. Sevgilerimle.

Sitelerde Paylaş

Sayın mrdragon ve teflon üçümüzünde cehennemden kombinelerimiz var neden bu konuyu cehennemde yanarken tartışmıyoruz?

Senin ipliğin pazara çıktı, cevap yazmaktan aciz, yüzsüz vahşi.

Millet senin cevap veremedikçe burnunun nasıl sürttüğünü gayet iyi görüyor.

Forumda sürekli nasıl aciz kaldığını gayet iyi görüyor.

Sen potansiyel katilsin.

İnandığın dinden ötürü.

Tüm forum şahittir.

Öteki tarafta ikimizi (hatta üçümüzü; Mrdragon'la beni ve seni) aynı kefeye koyacak bir tanrı olduğunu mu zannediyorsun?!

Zannetmeye devam et.

Bir tanrı varsa eğer, ancak ve ancak seni domaltacak.

Bunu aklından hiç çıkartma.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin ipliğin pazara çıktı, cevap yazmaktan aciz, yüzsüz vahşi.

Millet senin cevap veremedikçe burnunun nasıl sürttüğünü gayet iyi görüyor.

Forumda sürekli nasıl aciz kaldığını gayet iyi görüyor.

Sen potansiyel katilsin.

İnandığın dinden ötürü.

Tüm forum şahittir.

Öteki tarafta ikimizi (hatta üçümüzü; Mrdragon'la beni ve seni) aynı kefeye koyacak bir tanrı olduğunu mu zannediyorsun?!

Zannetmeye devam et.

Bir tanrı varsa eğer, ancak ve ancak seni domaltacak.

Bunu aklından hiç çıkartma.

Cennetteki hurileri her gece düşündüğünü biliyorum :):lol:

Sitelerde Paylaş

Bu foruma giren tüm cahil müsmanların sonu seninki gibidir.

Acziyet.

Sen ne ilksin. Ne de son olacaksın.

Ha, bu acziyeti senin kadar kolay içine sindirip, kendine yedirecek kaç tanesi vardır onu bilemem.

Sitelerde Paylaş

Bu foruma giren tüm cahil müsmanların sonu seninki gibidir.

Acziyet.

Sen ne ilksin. Ne de son olacaksın.

Ha, bu acziyeti senin kadar kolay içine sindirip, kendine yedirecek kaç tanesi vardır onu bilemem.

Bu cevap sanırım EVET oluyor :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Ne mezhebi geniş adamsın hayret.

Müslümanlık adamı böyle yapıyor demek ki.

Neyse,bu kadar sivri sinek vızıltısı duyduğum yeter.Sahur yapacağım vakit geldi...

Sitelerde Paylaş

Bu denklemi açayım mı?

Muhammed döneminde, önceleri fakirlerin özellikle daha rahat geçtiği bir din vardı. Çünkü ölüm sonrası çok ciddi vaadler veriliyordu.

Neydi vaadler? Saraylar, zümrüt, yakutlar, saten ipek elbiseler, bol bol meyveler, sarhoş etmeyen ırmaklar, yeşillik ve gölgelik. Ölüm de yok, ve güzel hatunlarda emrinize amade. Cinler bile dokunmamış o derece bakire, bembeyaz tenliler.

(her satırına kadar, çölde 1400 yıl önce yaşayan bir bedeviye hitap ediyor tanımlar)

Peki savaşmak için bunlar yetti mi bu bedevilere? Hayır elbette, o halde ne devreye girdi? Sizin dine has ganimet. Yani hem ahirette ödül vereceğim denildi, hem de dünyada.

Savaş ganimetlerini toplama kısmında, önce ganimetlerin tamamı Allah ve resulüne biçildi ama dediğim gibi arap savaşçılara yetmedi o yüzden tanrı çark edip ganimetin 5'te 4'ünü savaşçılara bıraktı.

Esir ve fidye olayına tanrı karşıydı ama araplar bu konuda ısrarcı olunca tanrı bağışlayıcı oldu.

Sevgili tanrı daha sonra güzel kadın meraklısı araplar cenneti bekleyemez diye, her baskın her savaş için öldürdükleri vatandaşların eşlerini, kardeşlerini, kızlarını ganimetin parçası belleyip cariye yaptı.

Tanrıya silah at deve ve asker lazımdı. köleler de satıldı. Tabi azad edilen müslüman olan ve islam ordusu altında savaşan kölelerinizde oldu. Tanrının siyaseti böyle olunca;

O dönem adına, kılıç ve kas önemliydi, hali ile hem bu dünyadaki ödül, hem de ölürlerse tam onlara göre dizayn edilmiş olan cennet adına ölesiye savaştı sevgili bedeviler. İslamın o dönemlerde savaşlardaki başarısının altında en büyük neden bu zihniyettir. Aynı zamanda ele geçirdiği yerlerden de asler temin ettiler. Müslüman olma şıkkını seçenlerden savaşçı bölükler ayarlayıp onlara da ganimetten pay verdiler hali ile.

Tabi zaman geçtikçe, kol ve kas değil akıl ve bilim kazandı. Hali ile 1400 yıl önce tasarlanan, bir kitaba sabitlenen, ve günümüzde fazlası ile ilkelleşen dinin masalları da aklını inkar eden sizlere kaldı.

O yüzden, arap bedeviler ile mutlu mesut cennet hayallerinizi kurabilirsiniz. Işid militanları da aynı zihniyetten yola çıkıyorlar. Sorsanız birini bulup, cennete gidip huriler ile oynaşmak için şehid olmayı diliyorlardır.

Yani azizim, cehaletin içinde hayat bulacak masallar anca o cehallette yüzmekte ısrar eden insalar için geçerlidir. Hayır bunu her defasında kanıtlamanıza gerek var mı sanıyorsunuz? Çok şekersin.

Sitelerde Paylaş

Ne bekliyorsun tevratta,incilde,kuranda,zeburda ve diğer suhuflardada aynı şey yazıyor,124 bin peygambere ne söylendiyse aynısıda bize söyleniyor ?

124 bin peygamber 4000 - 5000 (kurana göre) yıllık insanlık tarihi içinde mi geldi ? :D

bilimsel olarak ise insanlık tarihi 50 bin yıldır..... http://tr.wikipedia....i/Ä°nsan 124 bin peygamber ?

yani bilimi baz alsak bile her yıl 2- 3 peygamber gelmiş olmalıdır.....bu gün dahil... :D

neyse kara cahilliğini şimdilik bi kenara bırakalım.....

gelelim tevrata.....yazdıklarımı okumamışın galiba ?

ibrahim diyorum....KARISINI firavuna sunmuş........yakup da allahla GÜREŞMİŞ yenmiş allahı.....

TEVRAT böyle buyuruyor :D sen de tevratı destekleyen kurana inanıosun....demekki bunlar GERÇEK. ne dersin ? :D

Sitelerde Paylaş

dinler olmasaydı kaos olurdu

haram helal yok güçlünün egemen olduğu adaletin hiç olmadığı bir dünya

simdide ayni degilmi? Surekli guclunun borusu otuyor, fakir fukara gucsuzler ezilmiyormu? bu ulkede asgari ucret kacpara? Basbakanin maasi ne kadar? Sen dindarsin ya isre senjn allahinin kurallari bunlar. Dinde yoksula zekat verin yoksulu doyurun der allahiniz ama bu dunyada yoksul fakir fukara gormek istemiyorum. Herkes esit olsun demez. Tum insanlara esit sekilde rizik vereyim demez. Tanrinzin kendisi adil degildir bir kere.diledigine cok diledigine az verir.

Yaratmak allaha mahsus senin inancinda. İyide kotuyude kaosuda hep allah yaratmis hepsini bir tencereye koyup corba yapmis. Ee biz insanogullari dunya denen bu tencerenin icindeki corbada harman oluyoruz.

Koskoca allah yarattigi kuluyla(seytan) hic agiz daladi yapip diaya girermi?

Buna kim inanir? Muslum inanir. ;-)

Sitelerde Paylaş

Kişisel görüşlerim :

Valla dinler var olmak zorunda idi. Şu an da var olmak zorunda.

Tersi ancak aynı anda tüm dinleri ve hatta milliyetleri ve hatta dilleri ortadan kaldırıp dünya merkezli canlı yönetim biriminin kurulması ile mümkün olabilir. Bunun için teknoloji yeterli ama 70 milyon yılda evrilebilen beyinlerimiz yetmiyor. Evrimin çok daha ileri bir aşaması bu. kişisel çıkarların bittiği dünya ve canlılar için çalışılan bir yer. LEGO filmindeki gibi Avatar filmindeki gibi. Şu an için mümkün değil. Dinler daha uzun yıllar var olacak merak etmeyin... İnşallah o zamana dek yaşanabilir bir yerler kalır dünya üzerinde.

Dinleri ortadan kaldırdığımızda kendini yönetemeyecek bir çok insan var. Herkes ilmin tepesine gelmiş ve de ateist olmuş olamayacağına göre... İlmi az olan değersiz insanlar türeyecektir. Bunlar evrim tarafından elenmeden bu noktaya gelemeyiz. bakınız şimdi birbirlerini gebertiyorlar. 1000 sene sonra belki de kanada gibi amerika gibi iskandinav ülkeleri gibi ülkelerde yaşayan ve barbarlığı çoktan terk etmiş ama kendisini koruyabilecek kadar da güçlü olan ülkeler seçilecek diğerleri elenecek. yani kendine müslümanım deyip birbirini doğrayan ben museviyim deyip bombalar saçan ortadoğu milltleri birbirlerini yok edecekler. birbirlerini tam olarak yok edemeseler de yaşadıkları coğrafyayı yaşanamaz şekilde yok edebilirler. Buna bizim beyinsiz milletimiz de dahil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...