Jump to content

Bakın allah korkusuna

Recommended Posts

Bunu cinler şeklinde ifade etmek daha çok havada bırakıyor..İşin realitesini bulmadan peşin karar vermemeli..Bence eğitimini aldığında bunu sende başarabilirsin..Cin gibi bir duruma mahal vermeye gerek yok..DÜŞÜNCE GÜÇLERİNİ ve bu enerjiyi cin diye ifade ediyorlarsa aynı şeyi söylüyoruz zaten..

havada kalmasını istemiyorum o yüzden irdeliyorum zaten. eğer birşey yapılabiliyorsa kesinlikle mantıklı bir açıklaması vardır. ama ben bu işi yapan kişinin açıklamasını söylüyorum. bize düşen bunu bilimsel olarak çürütmek. Eğer böyle cin olayı olsaydı bunu muhammet kullanırdı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bu Müslümanlar cidden sadist..

Allah ın cehennemde vereceği cezalar demek ki Allah ı tatmin etmediğini düşünüyorlar ki böyle hikayeler uydurup iyice korku salıyorlar.

katılıyorum.aynı zaman islam inancına göre insanların gömüldükten sonra yaşına başına bakılmaksızın,hiç vakit kaybetmeksizin hunharca işkencelere tabi tutulduğunuda öğrenmiş ollduk.3 saatta bunu yapan daha kimbilir neler yapar.mevzu bu resimlerin gerçek olması değil,bunlara inanan insaların olması.islamda yeri varki kolayca kabul görebiliyor.allah sevgisini içimde hissettim bir anda.bide bazı müslümanlar gelip cehennem korkusu yüzünden inanmıyoruz biz demezler mi

Sitelerde Paylaş
Evet fenomen, insan bedenindeki enerjinin ve düşünce gücünün kullanımına yönelik örnekler sunuyor..

Açıkçası,o programda izlediklerimi illüzyonistlerin yaptığına da şahit olmuştum.İllüzyondan ötesi olduğuna inanmak için mantıklı bir gerekçe görmüyorum.

Uri Geller desen sahtekarın önde gideni...

Sitelerde Paylaş
Açıkçası,o programda izlediklerimi illüzyonistlerin yaptığına da şahit olmuştum.İllüzyondan ötesi olduğuna inanmak için mantıklı bir gerekçe görmüyorum.

bu basit bir ilizyon olayına benzemiyor bence. ama ne?

Sitelerde Paylaş

Uri Gelleri boşverde Criss Angel'a bak

Adamı cinleri uçuruyormuş :lol:

tarihinde matrixx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet kara çok güzel.Programda ilizyon detaylar çok işleniyor, yeteneklerde var...Bu sahtekarı sunan ve raiting uğruna insanları mistizme çekmeye çalışan Sinan Çetin'inde neye hizmet ettiğini anlayamadım..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet kara çok güzel...Bu sahtekarı sunan ve raiting uğruna insanları mistizme çekmeye çalışan Sinan Çetin'inde neye hizmet ettiğini anlayamadım..

reyting ve para kazanma hırsına

Sitelerde Paylaş

Jadı ,benim yazılara 3 dakika sonra cevap verin:) İçeriği tamamlamadan atıyorum bazen, çünkü ateforumda çok yazım gitti acele atmaya çalışıyorum ve ifade eksikliğim çok oluyor düzetlmelerde 1 dakika mı alıyor sonra.....

Ve dediğin gibi raiting ve para kazanma hırsı insanlara neler yaptırmıyor ki..

Sitelerde Paylaş
bu tür konular açıklığa kavuşmadıkça, insanların kafasında hep bir giz kalacak ve bu giz de sadece dini inançlara hizmet eder.

o sebeple mutlaka bir izahının yapılması somut ve ölçülebilir temellere oturtulması gerekir.

Bilimin bunu incelemeye değer görmesi gerek..Düşünce gücü ve bedensel enerjiyi açıklayan araştırmalar var olsa gerek.

Madde ve enerji korunumu yasası evrende geçerli..

Sitelerde Paylaş
Bilimin bunu incelemeye değer görmesi gerek..Düşünce gücü ve bedensel enerjiyi açıklayan araştırmalar var olsa gerek.

oto çöpü böceği inceleyen bilim adamlarının bu konuya yeterince eğilmiyorlar olması şaşırtıcı doğrusu.

kişisel olarak

bu evrende var olan ya da var olduğu idda edilen herşeyin somut ve ölçülebilir olduğuna ve olması gerektiğine inanıyorum Allah dahil.

olmayan bir şeyi insanlar ne bilebilir ne de kullanabilir.

Sitelerde Paylaş
bu tür konular açıklığa kavuşmadıkça, insanların kafasında hep bir giz kalacak ve bu giz de sadece dini inançlara hizmet eder.

o sebeple mutlaka bir izahının yapılması somut ve ölçülebilir temellere oturtulması gerekir.

Criss Angel tam bir ‘levitasyon’ ustası. Bilim adamları onun bu ‘uçuşlarını’ tekrar tekrar izlediler. “Gerçek mi?” sorusuna “Gerçek” dediler.

Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde ‘havada asılı durmanın’ mümkün olabileceği yönünde…

Ancak bu beyinsel enerjinin nasıl oluşturulabildiği sorusu bir cevap bulamadı.

Sitelerde Paylaş
Criss Angel tam bir ?levitasyon? ustası. Bilim adamları onun bu ?uçuşlarını? tekrar tekrar izlediler. ?Gerçek mi?? sorusuna ?Gerçek? dediler.

Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde ?havada asılı durmanın? mümkün olabileceği yönünde?

Bu adamın yaptığını bir müslüman yapsaydı ve ben mehdiyim deseydi herkes(müslümanlar) yerdi. :P

http://www.ergun.gen.tr/2008/02/29/criss-a...lini-geciriyor/

bunu çözdüm o kol zencinin kendi kolu zencinin cepteki sağ eli maket

tarihinde NoFate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Criss Angel tam bir ‘levitasyon’ ustası. Bilim adamları onun bu ‘uçuşlarını’ tekrar tekrar izlediler. “Gerçek mi?” sorusuna “Gerçek” dediler.

Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde ‘havada asılı durmanın’ mümkün olabileceği yönünde…

En sevdiğim zevzeklik türü "Bilim adamları şöyle kabul etti" "Bilimsel açıklamalar şöyle açıklayamadı" tarzı zevzekliklerdir. Hangi bilim adamının kabul ettiğini, nerede Criss Angel'in gerçekten Levitasyon yaptığının açıklanamadığının bilimsel makalesi olduğunu söylemeden, bilim adamlarının kabul ettiğinden bahsedemezsiniz. Siz bana Criss Angel 'den önce "kabul eden" ve "açıklayamayan" bilim adamlarını bir bulup getirin o zaman inanalım. Criss Angel bir 2. sınıf ilüzyonist. Eğer yaptıkkları David Copperfield kadar tutsaydı şu an parklarda amatör çekimler yapmaz sahnelerde boy gösterirdi. Eğer gerçekten sizin sandığınız gibi uçsaydı, herifi yakalayp labaratuvara kapatırlardı.

enHerhalde sizin görüşünüzle bu adam profesyönel "insanı 2 ye ayırma" uzmanıdır da. Ayrıca kendisi yaptığı gösterileri ilüzyon olarak tanımlarken Geller'de fizikötesi yeteneği olmadığını herşetin sadece bir "trick" olduğunu söyler. Gördüklerini abartıp Allaha, tanrılara, beyin güçlerine, uzaylılara, cinlere yormak aptallara mahsustur.

Sitelerde Paylaş

Bu tür manyakliklara bazilari inansada kafasi biraz olsun calisan müslümanlardan baya tepkilerde aliyor, cogu yerde ters tepip müslümanlari düsünmeye sorgulamaya kadar götürdügünü gördüm bu sacmaliklarin.

O yüzden bunlarin cogalmasi ve hatta imkanimiz varsa bizim kendi sunumlarimizi yapip piyasaya sürmemiz gerekiyor. Bu sekilde biraz olsun düsünmeye tesvik edebiliriz bazilarini. Ben ve tanidigim bircok kisi böyle aptalca seyler yüzünden arastirmaya, kafa yormaya basladiktan sonra nasil bir acmazin sacmaligin icinde oldugumuzu gördük.

Sitelerde Paylaş
En sevdiğim zevzeklik türü "Bilim adamları şöyle kabul etti" "Bilimsel açıklamalar şöyle açıklayamadı" tarzı zevzekliklerdir. Hangi bilim adamının kabul ettiğini, nerede Criss Angel'in gerçekten Levitasyon yaptığının açıklanamadığının bilimsel makalesi olduğunu söylemeden, bilim adamlarının kabul ettiğinden bahsedemezsiniz. Siz bana Criss Angel 'den önce "kabul eden" ve "açıklayamayan" bilim adamlarını bir bulup getirin o zaman inanalım. Criss Angel bir 2. sınıf ilüzyonist. Eğer yaptıkkları David Copperfield kadar tutsaydı şu an parklarda amatör çekimler yapmaz sahnelerde boy gösterirdi. Eğer gerçekten sizin sandığınız gibi uçsaydı, herifi yakalayp labaratuvara kapatırlardı.

enHerhalde sizin görüşünüzle bu adam profesyönel "insanı 2 ye ayırma" uzmanıdır da. Ayrıca kendisi yaptığı gösterileri ilüzyon olarak tanımlarken Geller'de fizikötesi yeteneği olmadığını herşetin sadece bir "trick" olduğunu söyler. Gördüklerini abartıp Allaha, tanrılara, beyin güçlerine, uzaylılara, cinlere yormak aptallara mahsustur.

Zaten parklarda gündüz ortamında yapmak daha zor olduğundan yapıyor.

Yoksa önceden döşenmiş salonlarda ışık oyunlarıyla David gibi çoğu uçuyor.

Sıkıysa gündüz bir binadan diğerine uçsun.Suyun üzzerinde yürüsün.

Göstericilerin arasında kendini ikiye bölsün.

Şuanda bu işten en çok para kazanan dünyanın 1 numarasıdır.

tarihinde matrixx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilim bunu incelemeye değer görüyor zaten.Mesela bildiğim kadarıyla Uri Geller'a bilim çevrelerinden çok teklif gelmişti,lakin hiçbirini kabul etmedi.Yeteneklerini laboratuar ortamda kanıtlayabilen herhangi bir mentalist yok.(Diye hatırlıyorum)

@Matrix,

Criss Angel'ın illüzyonlarını gözler önüne seren tonla video dolaşıyor nette.Zaten kendi de söylememiş miydi?

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Zaten parklarda gündüz ortamında yapmak daha zor olduğundan yapıyor.

Yoksa önceden döşenmiş salonlarda ışık oyunlarıyla David gibi çoğu uçuyor.

Sıkıysa gündüz bir binadan diğerine uçsun.Suyun üzzerinde yürüsün.

Göstericilerin arasında kendini ikiye bölsün.

iyi de o şekilde para kazanmıyor. Para kazandıran, bu işi salonlarda yapmak. Salonlarda yapabilmen için de birilerinin, senin iyi bir şovmen olduğuna inanması gerekiyor. Gösterileri sen beğenirsin, zevkindir o ayrı mesele. İlüzyon gösterilerini ben de çok severim ama adam işin püf noktasını bulmuş diye beyin gücünün fazla olduğunu iddia etmek peygamber olduğunu söylemekten farksız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...