Jump to content

nihat hatipoğlu

Recommended Posts

Senin delilin 19 sistemi. Bende diyorum ki 19 sisteminin delil olabilmesi için ayetlerin red edilmesi yani inkar edilmesi gerekiyor. Delil diye sunduğun fantezi ürünü tablo Allahın hicr 9 da dile getirdiği, Kuranın bozulmadan korunacağı sözüne aykırıdır. Sen tevbe suresini ayet değildir demekle hicr 9u yada Allahın ayetlerini red etmediğini düşünebilirsin. Ben asla kabul etmiyorum. 19 sistemi ile isterse kainatın var oluşunu aydınlatın, umrumda olamaz. Çünkü sisteminiz belli kalıplarla ayakta duruyor. Kuranın tamamına hükmetmiyor, belli ayetler ele alınıp Kuranın tamamına uygulanmayan, çokm basit bir sistem.

Her insan sistem kurabilir, bende 9 lu sistem kurarım veya 15 li sistem, isteyen her insan Kurandan istediği sistemi bulup uygulayabilir. Bağlayıcı olan nedir söylermisin?

Ayetlerin rakam değerleri ile sunulan sistem, ne kadar cahilce bir yaklaşım. Ayet rakamı kısas alınıyor, ayetler değil? Yazıkki Allahın sözleri dururken olmayan hurafeleri din kaynağı yada delili diyhe gösterip, utanmadan da bunları hak diye sunuyorsunuz.

19 daha mantıklı,

Çünkü kitap üzerinde ölçülebilir bir takım kanıtları var. Senin bozulmadığına dair kanıtın ise bizzat kitabın içinden. Ya o ayet sonradan eklendiyse ne olacak?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin delilin 19 sistemi. Bende diyorum ki 19 sisteminin delil olabilmesi için ayetlerin red edilmesi yani inkar edilmesi gerekiyor. Delil diye sunduğun fantezi ürünü tablo Allahın hicr 9 da dile getirdiği, Kuranın bozulmadan korunacağı sözüne aykırıdır. Sen tevbe suresini ayet değildir demekle hicr 9u yada Allahın ayetlerini red etmediğini düşünebilirsin. Ben asla kabul etmiyorum. 19 sistemi ile isterse kainatın var oluşunu aydınlatın, umrumda olamaz. Çünkü sisteminiz belli kalıplarla ayakta duruyor. Kuranın tamamına hükmetmiyor, belli ayetler ele alınıp Kuranın tamamına uygulanmayan, çokm basit bir sistem.

Her insan sistem kurabilir, bende 9 lu sistem kurarım veya 15 li sistem, isteyen her insan Kurandan istediği sistemi bulup uygulayabilir. Bağlayıcı olan nedir söylermisin?

Ayetlerin rakam değerleri ile sunulan sistem, ne kadar cahilce bir yaklaşım. Ayet rakamı kısas alınıyor, ayetler değil? Yazıkki Allahın sözleri dururken olmayan hurafeleri din kaynağı yada delili diyhe gösterip, utanmadan da bunları hak diye sunuyorsunuz.

O 2 ayet dışlanmasaydı sizin gibi müşrikler de bu mucizeyi kullanacaktı.Allah bilerek 2 sözün mushafa eklenmesine izin verdi.Bu hicr 9'a aykırı değil.Çünkü 19 hicr 9 ayetindeki iddiayı delillendirerek ispatlıyor.19 olmadan Kur'an değişmemiştir demek tamamen aptallıktır çünkü hadislere göre sahabeler bu konuda itilaf içindedir.

Sitelerde Paylaş

Ararsan- herşeyi bulursun. Rakamların önemi yok, yeterki kendine sistem belirle.

Bu saatlerde uyumuyon mu Xerşan :)

Sabah namazına mı kalkıyon? :)

tarihinde ANGEL- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O 2 ayet dışlanmasaydı sizin gibi müşrikler de bu mucizeyi kullanacaktı.Allah bilerek 2 sözün mushafa eklenmesine izin verdi.Bu hicr 9'a aykırı değil.Çünkü 19 hicr 9 ayetindeki iddiayı delillendirerek ispatlıyor.19 olmadan Kur'an değişmemiştir demek tamamen aptallıktır çünkü hadislere göre sahabeler bu konuda itilaf içindedir.

''Sizin gibi müşriklere'' yani 1 milyarı aşkın müslümanı kastediyorsun. Sen ve edipciler mi desem reşatcılar mı bilmiyorum. 19 culara göre böyle olması neyi değiştiriyor?

Senin yada sizlerin ithamlarının bağlayıcı hiçbir unsuru yok. İnandığın sistem ise tam bir hezeyan.

Bu forumda gördüm ama senin kadar ahmağını hiç görmedim. Kuran-ı Kerim ayetlerini inkar edip, 19 sistemini benimseyip, inanmayanları müşriklikle suçlayan bir insana ben müslüman kelimesini artık cümle içerisinde bile kullanamam.

Sapık şeyhinle sana başarılar dilerim.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede tilkinin yattığı yeri bilen, borcunu vermemek için elli çeşit dümen akıl eden, alacağını almak için akıl etmeyeceği dümen olmayan kişiler, iki konuda aptal kesilirler:

Biri cinsel konular, diğeri dinsel konular.

Haydar Dümen'e sorulan sorularla Alo Fetva hattına sorulan sorular insanı gülmekten karnıyarık yapar...

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Nihat Hatipoğlu'nun her dediğine inanılırmış gibi dinleyen müslümanlar aslında siyasi olarak yandaş birine destek çıkıyorlar ve Nihat Hatipoğlu da akp'li islamcıları destekliyor karşılık olarak. islamcıların birlik olup laikleri ezmek için uyduruk bir din adamının düşüncelerine sarılmaları hepten boşuna değil yani; islamcılar ile siyasetçiler arasında al gülüm - ver gülüm muhabbeti var. %50'yi bu yüzden takdir ediyorum ben, birlik olarak siyasi taraflarını güçlendirmeyi başardılar. Aynı şeyi sol cephe yapamıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...