Jump to content

sinekcan

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  360
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sinekcan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

506 profil görüntüleme
 1. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Hid lambada lümen, ledde par ölçülür. Ledde lumenin önemi yoktur. Ayrıca hid sistemin ürettiği aşırı ısıyı nasıl cozeceksin ?
 2. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Bunun için çok fazla birşeye ihtiyacın yok. Bir bez dolap içinde yansıtıcı kullanarak ( mylar gibi mesela ) 5 *50 şeklinde full spectrum led yeter bence. 250w gerçek değer çıkışı alırsın ki bu yeter diye düşünüyorum.
 3. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Tüm sorularının cevabı aslında yetistirecegin bitkinin türü ve adedine göre değişir. Ne tür bir bitki olduğunu bilmeden net cevap verilemez dostum.
 4. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Ya bı git işine 1 yıldır bu ledleri alıyorum kullanıyorum hemde o paraya, ne vergisi ne başka bı şeyi var. Hemde her seferinde 10 ar adet alıyorum toplam maliyeti 120 TL civarı oluyor kapıya teslim. Ve bahsettiğim 380-780 nm full spectrum. Konu hakkında hiçbir bilgin yok bari bilgi sahibiymiş gibi konuşma lütfen. Şimdi sana 3.nesil ledler çıktı , 2. Nesilleri artık 8-9 TL ye düştü dicem uzaklara bakıp efkarlanacaksın.
 5. sinekcan

  Dolar ne zaman yükselicek?

  Önce bı camiler ahır olsun , çöp dağları biriksin , türbanlı bacıların üstüne işensin dolarda ondan sonra artar. Ah bu cehape zihniyeti yok mu , dinolarin ölümüne sebep olan göktaşını da bunlar attı zaten
 6. sinekcan

  Orta Anadolu Türkleri neden Türk'e düşman?

  Aklıma Kabe etrafında dönmekten başka bı s.ke yaramayan eşarplı robot geldi direk. Tam destek alıp indiragandi yapmalik proje : ) abd yobazı konusunda hemfikirim yalnız bu aynı tr gibi iç kesimlerde yaşayan , denizle bağlantısı olmayan bölgelerde çok yaygın. Bizde bile böyle bu, bakın akp nin sıcak denizlere açılan bir ili dahi yok. Tümü iç kesimde konya Maraş vs gibi yerler.
 7. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Evvela ekip bictigimden bir kaç dal sana ikram edersem evin yolunu bulamazsın . Konu başlığı ne zarardan ne ziyandan bahsediyor. Ne diyor , ışıkla bitki büyür mü diyor, sonuç ne büyür, büyüyor. Gerek var mı yok mu gibi soruları sormuyor başlık. İşin maliyet konusunu da yazardım lakin gerek yok , sadece aklından geçen rakamı yaklaşık 10a böl yeter. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, ı-ııh çok zararlı.
 8. sinekcan

  Yapay ışıklandırma ile bitki yetiştirmek

  Yapay ışıkla çok kolay ve sanılanın aksine çok düşük maliyetle bitki yetiştirilir. Öyle ciddi ciddi par umol hesaplamaya gerek yok . Biri LED pahalı demiş full spectrum 50w led 12 TL ye Çin'den kapiniza kadar geliyor. LED teknolojisi oldukça gelişti, önceden bu konuda hid sistemler kullanılırken ve bi dünya dezavantajları varken o tahta artık ledler yerleşti.
 9. sinekcan

  Kaldır götünüde biseyler yap

  Tmm
 10. sinekcan

  Kaldır götünüde biseyler yap

  Elektronik ürün parçaları , burada sigaramı içerken 2 parçayı bir araya getiriyorum ve değeri 5 katına çıkıyor.
 11. Aylardır işsizim haliyle pek bir gelirim yok, pek çok giderimi kısıtladım, yabancı kaynakları çeviri yaparak pek çok şey öğrendim artık kendi borani kendim fermante ediyorum, kendi viskimi kendim yapıyorum, rakımı kendim anasonluyorum ve hatta kendi cannabisimi kendim yetistiriyorum. Bunlar hem giderlerimi azaltıyor hemde çok daha pahalı satılan örneklerinden inanın çok daha güzel ve doğal oluyor. El becerim pek yok ama bilgi çağında bunun çözümü var artık yabancı kaynakları videoları izleyerek biseyler yapmaya çalışıyorum. Çin'den 2 dolara aldığım ürünlere 2 vida 1 metre kablo takıp 10 dolara satıyorum ( siparişlere yetişemiyorum bile ) . Tek inandığım bu ülke insanlarının oldukça tembel ve kendine güvensiz olduğu , şimdi sende kalk ve bir şeyler yap, hem kendin için yap hemde yapıp sat. İki vida sıkmaktan aciz bu insanlara 10 katına sat. Kamoonn.
 12. sinekcan

  akp'ye oy vermek bir çeşit akıl hastalığı mıdır

  Ortada akıl hastalığı vs yok, aksine bu kitleye akıl hastası diyen zihniyet akıl hastasıdır. Bu kitle yıllarca hor görüldü, aşağılandı, dalga geçildi söz hakkı verilmedi , onlar adına kararları hep başkaları verdi vs . Sonra bu kullanışlı kitleye biri çıkıp söz hakkı verdi,sizi aşağılayan bunlardır diye rakip gösterdi ve o kitleyi yanına topladı. Olay sosyolojik bir konu aslında , uzun uzun yazmak lazım ama tembelim yazamam :)) kisaca bu ülkede iktidar yüzüğü elitlerden ,beyaz Türklerden alınıp bu daha cahil , daha çirkin , daha menfaatci ve BEN merkezci bu grubu verildi.
 13. sinekcan

  Maneviyatsız Ateistler

  Başka tanrılar vardır Namaz oruç ezan yoktur Musayi başka tanrı yarattı Ohoo adam yeni din kurmuş , bizim ateistler de laf yetiştirmeye çalışıyor :)) herif baya baya deli statüsünde..
 14. sinekcan

  Erdoğan ın veliahtı kim?

  Ahahahaha dostum sen çok yanlış gelmişsin. Öncelikle ABD için söylediklerine sonuna kadar katılıyorum ki aksini zaten iddia etmedim ki postumda. Lakiiinnn iş akp ABD olayına gelince seninle ayrılırım. Akp başından sonuna kadar ABD kökenli bir oluşumdur. Burda konu ABD iyidir kötüdür konusu değil, konu akp ABD nin bir oluşumu mudur değil mıdır konusu .
 15. sinekcan

  Allah'in bir başka delili

  Bir deli + bir kuyu + 1 taş + 40 akıllı = bu konu.
×
×
 • Yeni Oluştur...