Jump to content

admin

Root Admin
 • İçerik sayısı

  50
 • Katılım

 • Son ziyaret

admin kullanıcısının paylaşımları

 1. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı bugün itibariyle yine güncellenmiştir. Bu seferki küçük bir güncelleme olduğundan, forumun işleyişinde pek bir farklılık hissetmeniz beklenmemektedir.
 2. Eskiden bir ara ateizm.org uzantılı email adresi veriyorduk isteyen katılımcılara. ("kullaniciadi@ateizm.org" şeklinde). Eğer bu adresleri aktif olarak kullanan yoksa bunları kullanımdan kaldırmak istiyoruz. Adresi kullanan ve ihtiyacı olan kullanıcılarımız lütfen bizimle önümüzdeki 2 hafta içinde bağlantı kursun. (admin@ateizm.org adresine email göndererek bağlantıya geçebilirsiniz. Ya da bu başlık altında yazabilirsiniz).
 3. admin

  Güncelleme

  Forum yine güncellenmiştir.
 4. admin

  Güncelleme

  Forumun yönetim kadrosu daha genişken hem twitter hem facebook sayfası vardı. Oraları işletenler de yönetim ekibinden kişilerdi. Şu anda aktif olarak yönetimde bulunan hiçkimsenin forum adına facebook veya twitter hesabı işletmediğini biliyorum. Hala Ateistforum adına bu tür hesaplar varsa, ve aktifse, muhtemelen eski moderatörlerimizden birileri işletiyordur. Ya da onlardan devralan başka birileri. Ama forumla şu anda organik bir bağı yok buraların. Nedeni sorulursa, çok basit. Burasını yönetimine katılıp ilgilenecek ve hemen birkaç ay sonra uzaklaşıp gitmeyecek birilerini bulmakta zorlanıyoruz. Mevcut moderatör kadrosu forumun normal işlerine zor yetişiyor zaten. Normal işlerin dışında facebook, twitter sayfası işletecek biri yok şu anda. Burası kar getiren ve çalışanlarına ücret ödeyen bir yer değil. İlgilenenler hep gönüllüler. Bu yüzden de şunu yapın, bunu yapın diyorsunuz ama, işin lojistiğini düşünen yok. Burasını bu imkanlarla işletmek kolay değil. Güncellemelerin uzun sürmesi de ondan. Forumun şu anki yönetim kadrosunun çoğu teknik açıdan işletilmesi konusunda tecrübesiz. Teknik sıkıntı çıkarsa bu konuda tecrübeli eski elemanlarla bağlantı kuruluyor, onlar da ne zaman müsait olursa gelip o zaman bakıyor. O yüzden bazen işler uzuyor. Yani herşey kadro ve imkan meselesi. Hack'lenmeye gelince, forum uzun süredir hack'lenmiyor.
 5. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 6. admin

  Güncelleme

  Yeni bir güncelleme daha yapıldı. Dün güncellemede sorun çıktığı için, Pazar erken saatlerde alınmış son yedeğe dönüldü ve onun üzerinde güncelleme yapıldı. Son yedekten sonra mesaj veya içerik eklediyseniz, yok olmuş olabilir. Bu güncellemenin, bir önceki güncelleme ile gelen bazı sorunları çözmüş olması lazım.
 7. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 8. admin

  Yardım : İmza Problemi

  Grubunuz "Yeni Üye". Belli bir sayıda mesaj yazıp, katılımcı olarak belli bir süre forumda kaldıktan sonra "Normal Üye" grubuna yükseleceksiniz otomatik olarak. Ondan sonra imza ekleyebileceksiniz.
 9. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı güncellenmiştir.
 10. Yukarıda TestUser olarak yazan benim bu arada
 11. admin

  Bu Site Niye Https Diil Lan?

  Bu yukarıda dile getirilen ve cevap verilen endişeler sebebiyle değil, başka sebeplerle yapıldı.
 12. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, Anlaşma yok, gericilerle veya hükümetle girilmiş bir diyalog falan da yok. Sadece bazı güvenlik kaygıları sebebiyle belli bir düzeyi aşmadık aktiflik konusunda. Kendi kararımız bu.
 13. admin

  Forumdan Beklentimiz

  Hayır, anlaşma falan yapılmadı yahu. Nereden çıkarıyorsunuz öyle şeyleri. Sadece daha aktif olunabilecekken olunmadı, olunamadı.
 14. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, O konuda birşey demek istemiyorum. Hem uluorta anlatılacak şeyler değil bunlar, hem de yönetimin de hemfikir olmayabileceği, yönetim içinde de fikir ayrılığına sebep olabilecek konular.
 15. admin

  Forumdan Beklentimiz

  leonardo18, Siteyi https'e geçirdiğimizden beri, ve son yazılım güncellemelerinden sonra saldırılar neredeyse kesildi, evet. Bunun sebebi önceki saldırganlarımızın kullandığı yöntemlerin artık işlememesi diye düşünüyorum. Onları beceri olarak aşan birilerinin denemesi lazım ki zarar verebilsinler. Ya da aynı kişilerin yeni yöntemler, yeni açıklar bulup denemeleri lazım. Fakat hala zarar verebilecek kadar becerikli saldırganların radarında değiliz diye düşünüyorum. Bence forum eskisi kadar popüler değil zaten, ve devlet yetkilileri falan düzeyinde ilgi çekmiyor artık. O durumlardan da geçti bu site. Yıllarca çok uğraşıldı burasıyla. Kapatılmalar, mahkemeler, hack girişimleri, vs çok badireler atlattı burası. Sonunda tehlikeli görmedikleri bir noktaya kadar geri çekilmesine sebep oldular bu ortamın. Son yıllarda zaten memlekette öyle şeyler oluyor ki, ateizm tartışmaları, ateistlerin ifade özgürlüğü gibi konular ikinci plana bile değil, çok daha gerilere düştü. Demokrasiyi kurtarma derdine düştük artık.
 16. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Bağlandığınız bölgeden veya aynı subnet'ten gelen bir saldırı sebebiyle bazı IP'ler veya IP aralıkları host şirketin saldırı koruma sistemi tarafından bloke edilmiş olabilir. O da sizin için siteye ulaşma yollarını azaltıp, erişim yollarınızın band genişliğini kısıtlamış olabilir. Bu tür olasılıklar dışında aklıma pek birşey gelmiyor. Çünkü çoğu kişi için şu sıralar site erişiminde herhangi bir sorun veya yavaşlık yok.
 17. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Dönem dönem forumun yavaş yüklenmesine sebep olan saldırılar yaşıyoruz. Ama son günlerde böyle bir durum yok. Sorun yaşanıyorsa muhtemelen kişinin kendi bilgisayarı ile ilgili bir durumdur. Erişiminiz varsa tamamen başka bir internet bağlantı noktasından ve başka bir cihazla bağlanıp test edin. Mesela normalde evdeki kendi bilgisayarınızdan bağlanıyorsanız, kütüphanedeki bilgisayardan deneyin. Mobil cihazla deneyin, vs. Sorunun sitede mi, yoksa sizin bağlantınızda mı olduğunu anlamanın en güzel yolu bu.
 18. admin

  hata !

  Geçen hafta sitenin erişilmez olduğu günlerde host şirketimizin saldırı koruma sistemi offline durumdaydı. Bunu kendilerinden yeni öğrendik. Saldırı muhtemelen o sebeple bu kadar fazla etkileyebildi. Zaten sürekli hedef durumundayız. Sistemleri herhangi bir sebeple kısa süre bile olsa devreden çıkarılırsa, site erişilmez hale geliyor hemen. Sistemleri işler durumdayken bile, saldırganlar bazen etkili saldırı yöntemleri bulup uygulayabiliyor.
 19. admin

  hata !

  Saldırılar oluyor yine. Site erişilmezdi bir süre. Birileri cihat haline getirmiş olmalı bu siteye saldırmayı.
 20. admin

  hata !

  Sitede zaman zaman karşılaştığınız yavaşlık ve zor yüklenme sorunlarının çoğu saldırılardan kaynaklanıyor. O anda siteye saldırı yoksa hızlı açılıyor. Saldırı varsa, saldırının türüne ve şiddetine göre ya hissetmeyebilirsiniz bile, ya da yavaşlama, zor bağlanma veya kopma görebilirsiniz. Bu saldırılar sırasında site hala kullanılabilir durumda oluyor genellikle. Biraz yavaş bile olsa. Bazen ise kullanılamayacak kadar etkilenebiliyor. Ama bu geçici oluyor genellikle. Biraz bekleyip geri dönerseniz kullanabiliyorsunuz.
 21. admin

  hata !

  leonardo18, 2001'den beri açığız. Ama şu anki aktif forum 2008'den beri olan iletileri içeriyor. 2008'den öncekilere Arşiv bölümünden ulaşabilirsiniz. (Forumun ana sayfasındaki forum kategorilerinden biri Arşiv). Yedek düzenli olarak alıyoruz. Mirror sayfa açma gibi bir fikrimiz şu anda yok.
 22. admin

  Turan Dursun forumla problem yaşayan var mı?

  Saldırganlara ipucu vermemek için bu tür soruları burada cevaplamak istemem. Ama eğer TD forumunun teknik ekibindenseniz, ve hosting durumumuzla ilgili bilgi almak istiyorsanız, özelden yazabilirsiniz. Orada cevaplarım.
 23. admin

  Turan Dursun forumla problem yaşayan var mı?

  Son günlerde birileri muhtemelen hem oraya hem buraya saldırıyor. Saldırılar yüzünden Turan Dursun'cuların server'ları işlemez duruma gelmiş olmalı, bu yüzden de host şirketleri hesaplarını suspend etmiş olmalı. Biziim de eskiden başımıza gelirdi bu tür şeyler. Ama şu anki host'da hesabımızın suspend edlmesi tehlikemiz yok artık. Tek sorun sitenin yavaşlaması, ve saldırılar sebebiyle ortaya çıkabilen başka bazı geçici teknik sorunlar.
 24. admin

  Saldırılar

  Sayın kullanıcılarımız, Sitemiz son günlerde yoğun saldırılar yaşamaktadır. Bu saldırıların bir kısmını web sunucumuzun otomatik saldırı önleme sistemi tespit edip engellemekte, bir kısmı için ise bizlerin müdahale etmemiz gerekmektedir. Bu saldırılar sırasında sitede performans düşüklüğü, yavaşlık veya başka sorunlar meydana gelebilir. Bu konuda sizlerden sabır ve anlayış bekliyoruz.
×
×
 • Yeni Oluştur...