Jump to content

admin

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  53
 • Katılım

 • Son ziyaret

admin kullanıcısının paylaşımları

 1. SSL sertifika uyarısı problemi giderilmiştir.
 2. Yukarıdaki iletide bahsettiğim teknik problemle ilgili olarak bugun tekrar bir teknik bakım yapılmış ve sitemiz yeni bir server'a taşınmıştır.
 3. Sitemiz server'da yaşanan bir teknik problem yüzünden birkaç gündür kapalı kalmıştır. Sitenin veritabanı günlük yedeklenmektedir, ve son yedekten 12 ile 24 saat içindeki bir sürede server problemi ortaya çıktığından, o süreye ait içerik kayıptır. Site son yedek kullanılarak açılmıştır. Ayrıca, mesajlara eklenen görsel içerikler veritabanında değil, dosya olarak saklandığından, ve en son dosyalama yedeği geçen Pazar alındığından (5 Temmuz), Pazar gününden son yedek gününe (Çarşamba sabahı) kadarki günlerde iletilerin parçası olarak yüklenmiş olabilecek görseller de kayıp
 4. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı bugün itibariyle yine güncellenmiştir. Bu seferki küçük bir güncelleme olduğundan, forumun işleyişinde pek bir farklılık hissetmeniz beklenmemektedir.
 5. Eskiden bir ara ateizm.org uzantılı email adresi veriyorduk isteyen katılımcılara. ("kullaniciadi@ateizm.org" şeklinde). Eğer bu adresleri aktif olarak kullanan yoksa bunları kullanımdan kaldırmak istiyoruz. Adresi kullanan ve ihtiyacı olan kullanıcılarımız lütfen bizimle önümüzdeki 2 hafta içinde bağlantı kursun. (admin@ateizm.org adresine email göndererek bağlantıya geçebilirsiniz. Ya da bu başlık altında yazabilirsiniz).
 6. admin

  Güncelleme

  Forum yine güncellenmiştir.
 7. admin

  Güncelleme

  Forumun yönetim kadrosu daha genişken hem twitter hem facebook sayfası vardı. Oraları işletenler de yönetim ekibinden kişilerdi. Şu anda aktif olarak yönetimde bulunan hiçkimsenin forum adına facebook veya twitter hesabı işletmediğini biliyorum. Hala Ateistforum adına bu tür hesaplar varsa, ve aktifse, muhtemelen eski moderatörlerimizden birileri işletiyordur. Ya da onlardan devralan başka birileri. Ama forumla şu anda organik bir bağı yok buraların. Nedeni sorulursa, çok basit. Burasını yönetimine katılıp ilgilenecek ve hemen birkaç ay sonra uzaklaşıp gitmeyecek birilerini bulmakt
 8. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 9. admin

  Güncelleme

  Yeni bir güncelleme daha yapıldı. Dün güncellemede sorun çıktığı için, Pazar erken saatlerde alınmış son yedeğe dönüldü ve onun üzerinde güncelleme yapıldı. Son yedekten sonra mesaj veya içerik eklediyseniz, yok olmuş olabilir. Bu güncellemenin, bir önceki güncelleme ile gelen bazı sorunları çözmüş olması lazım.
 10. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 11. admin

  Yardım : İmza Problemi

  Grubunuz "Yeni Üye". Belli bir sayıda mesaj yazıp, katılımcı olarak belli bir süre forumda kaldıktan sonra "Normal Üye" grubuna yükseleceksiniz otomatik olarak. Ondan sonra imza ekleyebileceksiniz.
 12. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı güncellenmiştir.
 13. Yukarıda TestUser olarak yazan benim bu arada
 14. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, Anlaşma yok, gericilerle veya hükümetle girilmiş bir diyalog falan da yok. Sadece bazı güvenlik kaygıları sebebiyle belli bir düzeyi aşmadık aktiflik konusunda. Kendi kararımız bu.
 15. admin

  Forumdan Beklentimiz

  Hayır, anlaşma falan yapılmadı yahu. Nereden çıkarıyorsunuz öyle şeyleri. Sadece daha aktif olunabilecekken olunmadı, olunamadı.
 16. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, O konuda birşey demek istemiyorum. Hem uluorta anlatılacak şeyler değil bunlar, hem de yönetimin de hemfikir olmayabileceği, yönetim içinde de fikir ayrılığına sebep olabilecek konular.
 17. admin

  Forumdan Beklentimiz

  leonardo18, Siteyi https'e geçirdiğimizden beri, ve son yazılım güncellemelerinden sonra saldırılar neredeyse kesildi, evet. Bunun sebebi önceki saldırganlarımızın kullandığı yöntemlerin artık işlememesi diye düşünüyorum. Onları beceri olarak aşan birilerinin denemesi lazım ki zarar verebilsinler. Ya da aynı kişilerin yeni yöntemler, yeni açıklar bulup denemeleri lazım. Fakat hala zarar verebilecek kadar becerikli saldırganların radarında değiliz diye düşünüyorum. Bence forum eskisi kadar popüler değil zaten, ve devlet yetkilileri falan düzeyinde ilgi çekmiyor artık. O
 18. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Bağlandığınız bölgeden veya aynı subnet'ten gelen bir saldırı sebebiyle bazı IP'ler veya IP aralıkları host şirketin saldırı koruma sistemi tarafından bloke edilmiş olabilir. O da sizin için siteye ulaşma yollarını azaltıp, erişim yollarınızın band genişliğini kısıtlamış olabilir. Bu tür olasılıklar dışında aklıma pek birşey gelmiyor. Çünkü çoğu kişi için şu sıralar site erişiminde herhangi bir sorun veya yavaşlık yok.
 19. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Dönem dönem forumun yavaş yüklenmesine sebep olan saldırılar yaşıyoruz. Ama son günlerde böyle bir durum yok. Sorun yaşanıyorsa muhtemelen kişinin kendi bilgisayarı ile ilgili bir durumdur. Erişiminiz varsa tamamen başka bir internet bağlantı noktasından ve başka bir cihazla bağlanıp test edin. Mesela normalde evdeki kendi bilgisayarınızdan bağlanıyorsanız, kütüphanedeki bilgisayardan deneyin. Mobil cihazla deneyin, vs. Sorunun sitede mi, yoksa sizin bağlantınızda mı olduğunu anlamanın en güzel yolu bu.
 20. admin

  hata !

  Geçen hafta sitenin erişilmez olduğu günlerde host şirketimizin saldırı koruma sistemi offline durumdaydı. Bunu kendilerinden yeni öğrendik. Saldırı muhtemelen o sebeple bu kadar fazla etkileyebildi. Zaten sürekli hedef durumundayız. Sistemleri herhangi bir sebeple kısa süre bile olsa devreden çıkarılırsa, site erişilmez hale geliyor hemen. Sistemleri işler durumdayken bile, saldırganlar bazen etkili saldırı yöntemleri bulup uygulayabiliyor.
 21. admin

  hata !

  Saldırılar oluyor yine. Site erişilmezdi bir süre. Birileri cihat haline getirmiş olmalı bu siteye saldırmayı.
 22. admin

  hata !

  Sitede zaman zaman karşılaştığınız yavaşlık ve zor yüklenme sorunlarının çoğu saldırılardan kaynaklanıyor. O anda siteye saldırı yoksa hızlı açılıyor. Saldırı varsa, saldırının türüne ve şiddetine göre ya hissetmeyebilirsiniz bile, ya da yavaşlama, zor bağlanma veya kopma görebilirsiniz. Bu saldırılar sırasında site hala kullanılabilir durumda oluyor genellikle. Biraz yavaş bile olsa. Bazen ise kullanılamayacak kadar etkilenebiliyor. Ama bu geçici oluyor genellikle. Biraz bekleyip geri dönerseniz kullanabiliyorsunuz.
 23. admin

  hata !

  leonardo18, 2001'den beri açığız. Ama şu anki aktif forum 2008'den beri olan iletileri içeriyor. 2008'den öncekilere Arşiv bölümünden ulaşabilirsiniz. (Forumun ana sayfasındaki forum kategorilerinden biri Arşiv). Yedek düzenli olarak alıyoruz. Mirror sayfa açma gibi bir fikrimiz şu anda yok.
 24. admin

  Turan Dursun forumla problem yaşayan var mı?

  Saldırganlara ipucu vermemek için bu tür soruları burada cevaplamak istemem. Ama eğer TD forumunun teknik ekibindenseniz, ve hosting durumumuzla ilgili bilgi almak istiyorsanız, özelden yazabilirsiniz. Orada cevaplarım.
×
×
 • Yeni Oluştur...