Jump to content

admin

Root Admin
 • İçerik sayısı

  52
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

admin Hakkında

 • Derece
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

6.071 profil görüntüleme
 1. Yukarıdaki iletide bahsettiğim teknik problemle ilgili olarak bugun tekrar bir teknik bakım yapılmış ve sitemiz yeni bir server'a taşınmıştır.
 2. Sitemiz server'da yaşanan bir teknik problem yüzünden birkaç gündür kapalı kalmıştır. Sitenin veritabanı günlük yedeklenmektedir, ve son yedekten 12 ile 24 saat içindeki bir sürede server problemi ortaya çıktığından, o süreye ait içerik kayıptır. Site son yedek kullanılarak açılmıştır. Ayrıca, mesajlara eklenen görsel içerikler veritabanında değil, dosya olarak saklandığından, ve en son dosyalama yedeği geçen Pazar alındığından (5 Temmuz), Pazar gününden son yedek gününe (Çarşamba sabahı) kadarki günlerde iletilerin parçası olarak yüklenmiş olabilecek görseller de kayıptır. Kullanıcılarımızın anlayışla karşılayacağını umuyoruz.
 3. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı bugün itibariyle yine güncellenmiştir. Bu seferki küçük bir güncelleme olduğundan, forumun işleyişinde pek bir farklılık hissetmeniz beklenmemektedir.
 4. Eskiden bir ara ateizm.org uzantılı email adresi veriyorduk isteyen katılımcılara. ("kullaniciadi@ateizm.org" şeklinde). Eğer bu adresleri aktif olarak kullanan yoksa bunları kullanımdan kaldırmak istiyoruz. Adresi kullanan ve ihtiyacı olan kullanıcılarımız lütfen bizimle önümüzdeki 2 hafta içinde bağlantı kursun. (admin@ateizm.org adresine email göndererek bağlantıya geçebilirsiniz. Ya da bu başlık altında yazabilirsiniz).
 5. admin

  Güncelleme

  Forum yine güncellenmiştir.
 6. admin

  Güncelleme

  Forumun yönetim kadrosu daha genişken hem twitter hem facebook sayfası vardı. Oraları işletenler de yönetim ekibinden kişilerdi. Şu anda aktif olarak yönetimde bulunan hiçkimsenin forum adına facebook veya twitter hesabı işletmediğini biliyorum. Hala Ateistforum adına bu tür hesaplar varsa, ve aktifse, muhtemelen eski moderatörlerimizden birileri işletiyordur. Ya da onlardan devralan başka birileri. Ama forumla şu anda organik bir bağı yok buraların. Nedeni sorulursa, çok basit. Burasını yönetimine katılıp ilgilenecek ve hemen birkaç ay sonra uzaklaşıp gitmeyecek birilerini bulmakta zorlanıyoruz. Mevcut moderatör kadrosu forumun normal işlerine zor yetişiyor zaten. Normal işlerin dışında facebook, twitter sayfası işletecek biri yok şu anda. Burası kar getiren ve çalışanlarına ücret ödeyen bir yer değil. İlgilenenler hep gönüllüler. Bu yüzden de şunu yapın, bunu yapın diyorsunuz ama, işin lojistiğini düşünen yok. Burasını bu imkanlarla işletmek kolay değil. Güncellemelerin uzun sürmesi de ondan. Forumun şu anki yönetim kadrosunun çoğu teknik açıdan işletilmesi konusunda tecrübesiz. Teknik sıkıntı çıkarsa bu konuda tecrübeli eski elemanlarla bağlantı kuruluyor, onlar da ne zaman müsait olursa gelip o zaman bakıyor. O yüzden bazen işler uzuyor. Yani herşey kadro ve imkan meselesi. Hack'lenmeye gelince, forum uzun süredir hack'lenmiyor.
 7. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 8. admin

  Güncelleme

  Yeni bir güncelleme daha yapıldı. Dün güncellemede sorun çıktığı için, Pazar erken saatlerde alınmış son yedeğe dönüldü ve onun üzerinde güncelleme yapıldı. Son yedekten sonra mesaj veya içerik eklediyseniz, yok olmuş olabilir. Bu güncellemenin, bir önceki güncelleme ile gelen bazı sorunları çözmüş olması lazım.
 9. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı yine güncellenmiştir.
 10. admin

  Yardım : İmza Problemi

  Grubunuz "Yeni Üye". Belli bir sayıda mesaj yazıp, katılımcı olarak belli bir süre forumda kaldıktan sonra "Normal Üye" grubuna yükseleceksiniz otomatik olarak. Ondan sonra imza ekleyebileceksiniz.
 11. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı güncellenmiştir.
 12. Yukarıda TestUser olarak yazan benim bu arada
 13. admin

  Bu Site Niye Https Diil Lan?

  Bu yukarıda dile getirilen ve cevap verilen endişeler sebebiyle değil, başka sebeplerle yapıldı.
 14. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, Anlaşma yok, gericilerle veya hükümetle girilmiş bir diyalog falan da yok. Sadece bazı güvenlik kaygıları sebebiyle belli bir düzeyi aşmadık aktiflik konusunda. Kendi kararımız bu.
×
×
 • Yeni Oluştur...