Jump to content

admin

Root Admin
 • İçerik sayısı

  41
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

admin Hakkında

 • Derece
  Administrator

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.310 profil görüntüleme
 1. admin

  Güncelleme

  Forum yazılımı güncellenmiştir.
 2. admin

  Quote / Alıntı düğmesi çalışmıyor

  Yukarıda TestUser olarak yazan benim bu arada
 3. admin

  Bu Site Niye Https Diil Lan?

  Bu yukarıda dile getirilen ve cevap verilen endişeler sebebiyle değil, başka sebeplerle yapıldı.
 4. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, Anlaşma yok, gericilerle veya hükümetle girilmiş bir diyalog falan da yok. Sadece bazı güvenlik kaygıları sebebiyle belli bir düzeyi aşmadık aktiflik konusunda. Kendi kararımız bu.
 5. admin

  Forumdan Beklentimiz

  Hayır, anlaşma falan yapılmadı yahu. Nereden çıkarıyorsunuz öyle şeyleri. Sadece daha aktif olunabilecekken olunmadı, olunamadı.
 6. admin

  Forumdan Beklentimiz

  jumanjii.35, O konuda birşey demek istemiyorum. Hem uluorta anlatılacak şeyler değil bunlar, hem de yönetimin de hemfikir olmayabileceği, yönetim içinde de fikir ayrılığına sebep olabilecek konular.
 7. admin

  Forumdan Beklentimiz

  leonardo18, Siteyi https'e geçirdiğimizden beri, ve son yazılım güncellemelerinden sonra saldırılar neredeyse kesildi, evet. Bunun sebebi önceki saldırganlarımızın kullandığı yöntemlerin artık işlememesi diye düşünüyorum. Onları beceri olarak aşan birilerinin denemesi lazım ki zarar verebilsinler. Ya da aynı kişilerin yeni yöntemler, yeni açıklar bulup denemeleri lazım. Fakat hala zarar verebilecek kadar becerikli saldırganların radarında değiliz diye düşünüyorum. Bence forum eskisi kadar popüler değil zaten, ve devlet yetkilileri falan düzeyinde ilgi çekmiyor artık. O durumlardan da geçti bu site. Yıllarca çok uğraşıldı burasıyla. Kapatılmalar, mahkemeler, hack girişimleri, vs çok badireler atlattı burası. Sonunda tehlikeli görmedikleri bir noktaya kadar geri çekilmesine sebep oldular bu ortamın. Son yıllarda zaten memlekette öyle şeyler oluyor ki, ateizm tartışmaları, ateistlerin ifade özgürlüğü gibi konular ikinci plana bile değil, çok daha gerilere düştü. Demokrasiyi kurtarma derdine düştük artık.
 8. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Bağlandığınız bölgeden veya aynı subnet'ten gelen bir saldırı sebebiyle bazı IP'ler veya IP aralıkları host şirketin saldırı koruma sistemi tarafından bloke edilmiş olabilir. O da sizin için siteye ulaşma yollarını azaltıp, erişim yollarınızın band genişliğini kısıtlamış olabilir. Bu tür olasılıklar dışında aklıma pek birşey gelmiyor. Çünkü çoğu kişi için şu sıralar site erişiminde herhangi bir sorun veya yavaşlık yok.
 9. admin

  Ateistforumun sayfalarının açılması uzun sürüyor.

  Dönem dönem forumun yavaş yüklenmesine sebep olan saldırılar yaşıyoruz. Ama son günlerde böyle bir durum yok. Sorun yaşanıyorsa muhtemelen kişinin kendi bilgisayarı ile ilgili bir durumdur. Erişiminiz varsa tamamen başka bir internet bağlantı noktasından ve başka bir cihazla bağlanıp test edin. Mesela normalde evdeki kendi bilgisayarınızdan bağlanıyorsanız, kütüphanedeki bilgisayardan deneyin. Mobil cihazla deneyin, vs. Sorunun sitede mi, yoksa sizin bağlantınızda mı olduğunu anlamanın en güzel yolu bu.
 10. admin

  hata !

  Geçen hafta sitenin erişilmez olduğu günlerde host şirketimizin saldırı koruma sistemi offline durumdaydı. Bunu kendilerinden yeni öğrendik. Saldırı muhtemelen o sebeple bu kadar fazla etkileyebildi. Zaten sürekli hedef durumundayız. Sistemleri herhangi bir sebeple kısa süre bile olsa devreden çıkarılırsa, site erişilmez hale geliyor hemen. Sistemleri işler durumdayken bile, saldırganlar bazen etkili saldırı yöntemleri bulup uygulayabiliyor.
 11. admin

  hata !

  Saldırılar oluyor yine. Site erişilmezdi bir süre. Birileri cihat haline getirmiş olmalı bu siteye saldırmayı.
 12. admin

  hata !

  Sitede zaman zaman karşılaştığınız yavaşlık ve zor yüklenme sorunlarının çoğu saldırılardan kaynaklanıyor. O anda siteye saldırı yoksa hızlı açılıyor. Saldırı varsa, saldırının türüne ve şiddetine göre ya hissetmeyebilirsiniz bile, ya da yavaşlama, zor bağlanma veya kopma görebilirsiniz. Bu saldırılar sırasında site hala kullanılabilir durumda oluyor genellikle. Biraz yavaş bile olsa. Bazen ise kullanılamayacak kadar etkilenebiliyor. Ama bu geçici oluyor genellikle. Biraz bekleyip geri dönerseniz kullanabiliyorsunuz.
 13. admin

  hata !

  leonardo18, 2001'den beri açığız. Ama şu anki aktif forum 2008'den beri olan iletileri içeriyor. 2008'den öncekilere Arşiv bölümünden ulaşabilirsiniz. (Forumun ana sayfasındaki forum kategorilerinden biri Arşiv). Yedek düzenli olarak alıyoruz. Mirror sayfa açma gibi bir fikrimiz şu anda yok.
 14. admin

  Turan Dursun forumla problem yaşayan var mı?

  Saldırganlara ipucu vermemek için bu tür soruları burada cevaplamak istemem. Ama eğer TD forumunun teknik ekibindenseniz, ve hosting durumumuzla ilgili bilgi almak istiyorsanız, özelden yazabilirsiniz. Orada cevaplarım.
 15. admin

  Turan Dursun forumla problem yaşayan var mı?

  Son günlerde birileri muhtemelen hem oraya hem buraya saldırıyor. Saldırılar yüzünden Turan Dursun'cuların server'ları işlemez duruma gelmiş olmalı, bu yüzden de host şirketleri hesaplarını suspend etmiş olmalı. Biziim de eskiden başımıza gelirdi bu tür şeyler. Ama şu anki host'da hesabımızın suspend edlmesi tehlikemiz yok artık. Tek sorun sitenin yavaşlaması, ve saldırılar sebebiyle ortaya çıkabilen başka bazı geçici teknik sorunlar.
×