Jump to content

placebo

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.762
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

placebo Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Güncel Profil Ziyaretleri

9.927 profil görüntüleme
 1. Tabi tabiii.. Bi Nasa' ya ayar vermediğiniz kalmış. Kusura bakmayın ama Muhammed de, uydurduğu Allah'ta kozmolojiden habersizdir. Dünyanın hareketlerinden, güneş etrafında dönmesinden habersizdir. Muhammed nedense yıldızları ,güneşin nereden doğup battığını ,dünyanın yuvarlak olduğunu, neyin ne etrafında döndüğünü falan hiç bilmez. Dünyadan gökyüzüne çıplak gözle baktığında küçücük gördüğü yıldızların hangi boyutta olduğunu düşündüyse artık ,şeytanlara atılan taşlar şeklinde tasavvur etmiş (Mülk/5 Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık) Güneş batınca etrafın kararmasından yola çıkarak , kapkara bir balçığa batıyor olduğunu düşünmüş ( 18/KEHF-86: Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. ) Muhteşem gözlemler gerçekten. Bir de ayın yarılması olayı vardır akıllara durgunluk veren. Biraz da ondan bahsetseydiniz keşke Kuran'ın indiği devirde hiç bir şey bilinmiyordu zannetmeniz çok şaşırtıcı! Çünkü MÖ 200-400 lü yıllarda bile kozmoloji ve tıp bilginlerinin araştırmaları ve günümüze aktarılan bilgileri mevcuttur. Siz herşey MS. 600' lü yıllarda başladı diyorsunuz Ha siz bilmiyor olabilirsiniz ayrı. Dünya ve insanlığın tüm gelişim tarihini Muhammed ve Kuranla başlıyor gibi veriyorsunuz, böyle zannediyorsunuz. Lütfen biraz araştırın Alak olayına gelince tüm detaylarıyla yazılmış bu sitede. Mutlaka okuyun. http://dinsizdeist.blogspot.com.tr/2011/07/rahme-aslp-tutunan-alak.html En önemlisi de sizin bilimsel bilgiler verdiğini sandığınız kitap kendisiyle çelişir ve bel altına kaymalar falan görülür..Muhammedin, geliniyle yatabilme, İbrahimin oğlunu bıçakla kesme, Davudun komutanının karısına sarkma, teyzesinin, halasının, konu, komşunun kızlarının sadece peygamberle olmak üzere nikahlanma, kadınlarla yatma sırası ayetleri de mevcuttur aynı kitapta. Hem de 3-5 bilimsel zannettiğiniz ayetten çok daha fazladır miktarları.
 2. Bahsettiğin o silahları kullanmak için Ortadoğu'da senin gibi kıt müslümanları mezhep, kıl, tüy diye kışkırtıp birbirinize kırdırırken ve kırarken kullanıyorlar. Başka bir yerde işe yaramıyor. Batı'nın en büyük silah pazarı müslümanlar etrafında döner Ne güzel bir halt üretemiyoruz ama bol bol cahil üretiyoruz. Asıl Allah-u Akbar diyerek bir şey olunmuyor. Madem teknoloji sevmiyorsun ne işin var bilgisayar başlarında Ateistforum' a girip car car Allaan ateistine laf yetiştiriyorsun. Teknoloji geliştiren kafirin cep telefonunu, MR' ı nı, röntgenini, tıbbını ne kullanıyorsun? Ee tembelsiniz. İşiniz gücünüz bir şey icat etmeden, üretmeden hazıra konmak. Git okunmuş suyunu iç, duanı et, namazını kıl bakiim sen.
 3. İslam, somut El-İlah putunun soyutlaşıp Al-Lah olmasından başka ne ki?.. Bak beynimizdeki nöropsikolojik boşluğu doldurur Tanrı algısı sadece. İnsanların varoluşsal güvenlik arzularının karşılanması sorunları var...Mesela dine en çok sarılma olgusu hastalık ve felaket zamanlarında ortaya çıkar. Bu evrimsel araz,binlerce yıllık dinlerin varlık sebebi işte. Olur böyle on binlerce yıl akıl tutulmaları. Zeus'a ve diğer bir çok tanrılara insan kurbanlar da verilmişti . Ama şimdi yoklar, geçip gittiler. Homosapiens binlerce yıl bir fikre saplanabilir. Sonra geçer..Putlar, çok tanrılar, ardından uydurulan tek tanrı, düşünsel evrimin bünyelere uyumlu şekilde ilerlemekte olduğunu kavramamızdan başka bir işe yaramaz. Bu da bize insandan iyice uzaklaştırılarak göklere kaldırılmış tek Tanrı'nın sonraki basamağının, Tanrı kurgusunun bir gün topyekün sonlanacağını anlatır. Mesela sen bir adım at, eninde sonunda zaten atacaksın, ha sen atacaksın, ha çocukların, ha torunların. Çok önemli bir mesele daha var. Bak Kur'an da yazılanları gerçek zannedebilmek için IQ nun 83-90 arasında olması gereklidir. Muhammed'in mesajlarını sadece IQsü 90 ve altındakiler anlayabildiler..Çünkü ancak bu tipler Tanrının bir mağarada, bir bedeviyle konuştuğuna inanabildiler. O yüzden Yobazlıkları son derece güçlüdür. IQ su < 90 olanların bu sarmaldan çıkma şansları uzun bir müddet daha yok. Üzgünüm. Kur'an,7 yy da uydurulmuş olmasına rağmen 7 yüzyıllık insanlık bilgi birikiminden bile geride bir kitap. Rahatsız olun yahu biraz. İslam harici diğer dinleri törpülemişler, evirmişler..Zaten diğer dinler, başka coğrafyaların sorunu. Geçelim. Son sözlerimi şöyle bitirmekten alıkoyamayacağım kendimi Dindarrr: Ne de lazım Dünya ya 21.yüzyıl problemlerine üretebildiği çözümlerin; tüm dünyanın oruç tutması,hacca gitmesi ve evlatlığınını karısıyla evlenebilmesi olan bir din ama ..Gelişmiş teknolojinin, bilimin, tıbbın kaşısında elinde cevşen ve okunmuş sudan başka bişey yok. Ha bir de Alahu Akbar...Çakmak yapamıyorsun daha çakmak..
 4. Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi. Neresi burası peygamberler şeyi mi yarıştırılıyor?! Çok gereksiz yere yiyorsunuz birbirinizi. Okumaktan sıkıldım.. Geçmişte Peygamber denen adamlara, günümüzde kısmi temporal lob epilepsisi ve bununla beraber şizofreni geliştirmiş hasta deniyor. Yoo yoo ben demiyorum akademik kaynaklar diyor.
 5. placebo

  "Usturlab" nedir?

  Optimum , Başlığının içeriğiyle alakalı bilgilenmek istersen yolladığım linke bir göz at..Mümkünse başlığın tamamını oku.. http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52465&st=240#entry910762
 6. placebo

  Çöpe Giden Başlık

  Rodwell, forumda Said Nursi başlıkları veya uzun alıntıları, eleştiri yazısı dahi olsa tasvip edilmiyor . Sen iyi niyetle ve eleştirmek adına açmış olsan da başlığı ,altına nursi'ciler doluşup polemiğe başlıyorlar...Lütfen kişisel olarak alma.. Tavanarası çöp kutusu değil. Çöplük başka bir bölümde ....Yani başlığın çöpte değil, okunabilir ve cevaplanabilir şekilde forumda duruyor.. Selamlar..
 7. Belki de huri imalatı daha kolaydır , nereden biliyoruz ?
 8. Çoktan ....Kendisinden en son M.S 632 senesinde haber alınmıştır. Varlığına dair hiç bir belirti olmadığına göre muhtemelen 632 senesinin rebiülevvel ayında intihar etmiştir..
 9. placebo

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Cigi nicli kullanıcımızın üyeliği kendisine tekrar geri verilmiştir. Bilgilerinize..
 10. placebo

  Müslüman'ları En İyi Tanımlayan Sıfat Nedir?

  Foruma eleştirmen olarak mı katılımda bulunuyorsunuz ? Öyle bir kadro tesis etmedik henüz. Eğer kadro açarsak sizi de içine dahil ederiz. şüpheniz olmasın.... Kime ne yakışmışmış , ne yakışmamışmış....Geçen gün entellektüel seviyesi üst düzeyde, elit ve gayet kaliteli bir kişi olan hacıyı markete giderken gördüm..Altında şort üstünde de atlet vardı..Hiç yakışmamıştı tabii ..Oysa ki kendisinden ceket pantolon ve kravatla dolaşmalısı beklenirdi......Doodslag'in ateist olma sebebi de çok saçma, otursun müslüman takılsın,namaz kılıp oruç tutsun..... Konuyla ilgili yazılar yazmaktan başka her şeyi yazıyorsunuz ..Maaşallah diyelim ..
 11. placebo

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Dartanyang küfürlü iletileri nedeniyle forumdan atılmıştır..
 12. placebo

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  orbitry ve sub_zero trolleri forumu çöpe çevirmiş ve iletileriyle birlikte postalanmışlardır..
 13. Senin o fesli 16. yy da yaşayan deliye kim ne atsın o zaman ...Dayak mı atarak kendine getirelim o geri şahsı , üzerine kaynar su mu dökelim ?.. Şiddet iletileri yazmazsan iyi olur trenci..Hiç mi medeniyet öğrenemedin ..
 14. placebo

  Kuran öncesi toplumlarda "KADIN"

  Sanki yanındaydın peyg .' in .Herkesten duyduğuna inanma... Müslüman ülkelerin çoğunda kadın taşlıyorlar..Asıyor kesiyor kırbaçlıyorlar..Yine oldun Araptan daha arap ... Ayrıca sen iyicene kafirleştin cübbeli..Olmuyor böyle.. Artık hz Muhammed yazmayı bırakmış , peygamberi bile peyg. yapmışsın. Cehennemde çatır çatır yanasın inşaallah... Net ortamı seni bozdu..Nick yapmışsın ona da..............Peyg.
×
×
 • Yeni Oluştur...