Jump to content

pica pica

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  300
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

pica pica Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

510 profil görüntüleme
 1. pica pica

  Meditasyon

  Meditasyon değil de doğanın seslerini dinlemek daha kolay bence. İnsanı rahatlatıyor. Meditasyonun insanı rahatlatmasının sebebi tamamen sakinleşmesini ve doğru nefes almasını öğretmesinden geliyor. Bir de anın tadını çıkarıp zihninizi sakinleştirmenizden. Bunun için doğaya da gidebilirsiniz bence. Bir ormanın insanı ne kadar sakinleştirebildiğine ve onun bir parçası olduğunu anlamasına hayret edersiniz.
 2. pica pica

  Hacı'yı Kaybettik

  Bu yaptığın saygısızlık. Saçmalamışsın resmen. Bu başlıkta bu yapılmamalı.
 3. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Bunlar nasıl sorular böyle @AteistBakish Komik olmuş bu sorular, ancak İslam ülkelerinin okyanusa kıyıları olmadığından balina kurban yerine geçemez. Çünkü denizde balina olmaz. "Yunus da balina pica." diyeceklere de şu cevabı vereyim. Malum yunusun karnında hayatta kalabilen Yunus'tan dolayı avlanmazlar. Ayrıca balinalar kurban yerine geçse bile o kadar eti nereye sığdırabilirler? Sığdırdılar diyelim sürekli et mi yenir yav? Gerçi bunu yapan Afrika ve Amerikan yerlileri var diye biliyorum. Bazı kabileler balina avcılığı yapıyor maalesef. Neyse eğlendim ben sorularla sağ olasın.
 4. pica pica

  Pardus forum kadar saçma bir forum görmedim.

  Yazılım için belli düzeyde iyi gibi duruyor ama tabi ki de üye olmam. Onlar nasıl saçmalıklar öyle? Yine de yazıları misafirler de görebildiği için biraz da olsa faydalanılabilir. Hee tabi daha iyi yazılım forumları vardır illaki. Üye olunmamalı kesinlikle.
 5. pica pica

  Sevdiğim Laflar...

  Naptım dedin? Kafayı mı yedin yav? Buradaki huzurumuzu bozmaya niyetin var galiba. Uzak dursun gelmesin. Gerek yok.
 6. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Bunu sana açıkladım dostum yukarıda verdiğim cevapta. Neden ararsan yüz tane bulursun. Nasıl dersen işleri orada karıştırırsın. Ayrıca termodinamik bunu diyor ben demiyorum. Yani termodinamik bunu kabul ediyor. Neden aramayı bırak, nasıl sorusunda gizli her şey. Ayrıca bir tanrı varsa o enerjidir.
 7. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Zamanı işin içinden çıkarman gerekmez ya da zamanı işin içinden çıkarırsan da bir şey değişmez. Bir zamansızlık olsa da -ki tekillikte var- bu tanrıyı göstermez.
 8. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Bir şeye var demen için onun varlığının var olmasına gerek yoktur. Öyle düşünmek istersen o senin için vardır. Yani tanrı vardır dersem bu onu var yapar benim zihnimde ancak gerçek anlamda olduğunu söyleyemeyiz. Yokluk nedir peki? Buradan hiçlik konusuna da gidebiliriz ancak ikisi farklı şeylerdir. Dikkat edersen ben sana bir neden var oldu sorusunu sormadım. Nasılını sordum. Yukarıda da yazdım. Nasıl sorusunun cevabı ile neden sorusunun cevabı farklıdır. Hayır imkanlıdır. Neden sorusunun cevabını arıyorsan insanlar diyebiliriz. Ancak nasıl var oldu derse
 9. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Sıkıntı da orada. Ben hep bir tanrı arayışındayım ancak o tanrı arayışında hep sorularıma yeniliyor. Bir ilklik durumunda o ilklik nasıl oluşmuştur? Dikkat edersen ben neden aramıyorum. Nasılını arıyorum. Nedenlerle gidersek işi çözemeyiz çünkü. Olay nasıl sorusunda.
 10. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Evet, enerji.
 11. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  İşte bende bunu diyorum. Eğer bu olamazsa tanrı yoktur. Tanrı'ya var dememiz için onun varlığının var olmaya başlaması lazım. Kendi kendisinin sebebi olamaması onu yok eder. Tanrı da bir varlık. Malum TDK anlamına baktığımızda görüyoruz bunu. Eee, bu şu demek Tanrı yoktur. Tanrı varlığının sebebi yoksa nasıl var olabilir ki? Sebepsiz bir noktada bir şey olamaz.
 12. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Böyle bir soruyla gidersek o zaman Tanrı yoktur deriz. İhlas suresini getirmesin kimse önüme. Bu mantıkla gidersek tanrı yoktur. Kendi kendini oluşturan bir şey mümkün değilse Tanrı denen varlık olamaz. Ancak bu noktada enerji işi bozuyor ki o da bir noktada çuvallıyor. Güzel paradoksmuş, paradoks ise tabi.
 13. pica pica

  Üyeliğimi kapatmak istiyorum.

  Gitmeyeceğini biliyorduk zaten. Yani masum ayaklarına, inat yapıyormuş ayaklarına yatma. Bir şeyle ilgilenmen gerekmiyor ayrıca bilmek için. Defalarca sağ taraftaki başlıklara yükseldi zaten o başlık. Yani ekstra bir çaba harcamana da gerek yok bilmek için.
 14. pica pica

  Üyeliğimi kapatmak istiyorum.

  Yüksek ihtimalle başka bir hesaptan gelecek ve eğer gerçekten gidecekse de duyurmadan gitmek istememiş işte. Ben bile ilk buraya geldiğim gün üyelik sonlandırma başlığının neresi olduğunu çözmüştüm ama kendisi 3 senedir forumda olmasına rağmen çözememiş. Gerçekten ilginç. Son kez tartışmak istemiş de olabilir tabi.
 15. pica pica

  Üyeliğimi kapatmak istiyorum.

  Özrü göremiyoruz hala. ÖZÜR DİLE.
×
×
 • Yeni Oluştur...