Jump to content

pica pica

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  96
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

pica pica Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

370 profil görüntüleme
 1. Ben kendim saçmalardım diyordum da dostum sen benden beter çıktın. Trolsün sanırım. Çünkü böyle bir soruyu soran trol değilse vay haline.
 2. Evrimden bihabersiniz sanırım. Çünkü bitkilerin evrimini bilseydiniz böyle saçmalamazdınız. Bitkilerin evrimi ta siyanobakterilerden başlayan bir süreçtir. Mesele de DNA'sını aktarmak ve üremeyle gelecek kuşakları oluşturmaktı. Kısacası üreme tek gerçektir. Kuruyemiş gibi bitkiler derken? Sanırım dediğiniz kaju, antep fıstığı, badem gibi kuruyemişler ve onları yetiştikleri bitkiler. Bu hatayı da düzelttikten sonra cevabını da vereyim. Bu bitkilerin yayılması imkansız değil. Tozlaşma sayesinde zaten yayılıyorlar. Hee insan etkisi de var tabi ancak zaten tüm tohumları yok edemiyorsu
 3. pica pica

  Yazasım Var

  Kalp kırmamakla ilgisi yok ki bunun. Kalp kırmadık da noldu? Hayat işte herkes için sanırım farklı işliyor. Bazen bazılarımız yalnızlığa mahkum oluyoruz.
 4. pica pica

  Yazasım Var

  Kardeşin olmasıyla alakası yok ki bunun. Kimse yok öyle güvenebileceğim. Açıkçası burada çok okunmaz diyordum anında gelmişsin lan.
 5. pica pica

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Belki bir gün evet, ancak önümüzde büyük ve çok engel var bu konuda. Ölümsüzlüğün sağlanabilmesi için çok şeyi halledebilmemiz gerekiyor. Haa ölümsüzlük derken neyi kastettiğimiz de önemli bu noktada.
 6. pica pica

  Evrenin Başlangıçsızlığının analizi?

  Şahsi fikrimce her şey enerjinin yapısını çözmekle başlar. Çünkü onun da nasıl oluştuğunu bilmiyoruz henüz tam anlamıyla. Bir vakum sayesinde oluştuğu düşünülüyor ama bilemedim. Açıkçası belki de başlangıç aramamak gerekiyor ama henüz bunu kafamız kaldıramıyor. Her şeyin küçük bir patlamayla olduğu düşünülüyor ama o patlamayı sağlayan neydi? Ancak benim asıl merak ettiğim nokta enerjinin nasıl var olduğu. Belki de kuantumu çözersek bir cevabı olabilir.
 7. pica pica

  Hacı'yı Kaybettik

  Şu forumda yok olmasını dilediğim ve gerçekten silinmesini istediğim tek başlık budur. Tanımadım, tanıyamayacağım ve belki de asla kim olduğunu bilemeyeceğim ama ölümüyle nedense ben de çok şeyi yok etti ve uyandırdı. Huzur içinde ol Hacı. Belki öğrencilerinden biri değildim ama senin bıraktığın bayrağı taşıyorum bende.
 8. pica pica

  Hayatinizi degistiren kitaplar

  Ruh Adam - Atsız Genelde beni tanıyanlar tarafından "Nasıl yani?" sorusuyla karşılaşıyorum. Şöyle ki beni etkilemesini nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama yaşayan varsa anlar bunu. Ben bu kitabı okumadım arkadaşlar, yaşadım. Evet yaşadım hem de çok büyük çekimle yaşadım. Bir daha elime alamadım. Neyi mi değiştirdi? Yaşama, insanlara, bir şeye sarılmanın önemine, dostluğa, yalnızlığa ve en önemlisi kitaplara bakışımı değiştirdi. Öyle ki bir süre kitap okuyamadım ben. Etkisi çok güçlüydü. Ondan sonra bütün kitap serüvenim değişti. Sadece o da değil bunca yaşanana rağmen t
 9. pica pica

  SADECE ATEİSTLER

  Pisicikleri katmıyorlarmış ancak üst düzey biri haber verirse bir ayrıcalık yapıyorlarmış Sanırım 300 mesaj sınırı varmış. Sen nasıl katıldın diye sorarsan @kavak ağaçlarının hışırtısını duymuşlar ve benim buraya alınmam gerektiğini öngörmüşler. Ateist olmamam dışında sorun yok
 10. pica pica

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  İyi bende sana cevap vermiyorum bundan sonra o zaman. @kavak ile protesto edeceğiz seni. kavak'ın henüz haberi yok ama görür girince
 11. pica pica

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  tamam şu profil fotonu değiştir ama kedi yap yine.
 12. pica pica

  Yazasım Var

  Öncelikle bu başlık gereksiz şeylerden oluşuyor ve sadece iç dökme başlığı olarak kullanılmasını rica ediyorum. Yazdığım yazıyı da okumaktansa daha yararlı işler yapabilirsiniz. Takmadan bu deli deyip geçin gidin. Bu yaşa gelince kedimi hiç böyle hayal etmemiştim. Liseden mezun olalı 9 sene geçmiş. Her anımsadığımda küçük şoklar geçiriyorum. Şöyle bir bakıyorum da geçmiş zamanlara bazen güldürürken bazen sinirlendiriyor bazen de hüzünlendiriyor. Neler neler yapmayı hayal etmiştim hâlbuki. Yine de baktığımda yer yer mutlu ve gururlu olduğum anlar var. Şöyle ki başarısız bir çocuklu
 13. pica pica

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  Şu profil fotonu kendi özgür iradenle değiştir, yoksa başına ekşiyeceğim. Bu ne la? Saçmalamışsınız resmen. Bence benimle aynı fikirde olan biri daha var burada. Yalnız isme koptum onu söyleyebilirim Neyse cevabına uygun olarak da şunu sorayım. Ne demek istedin? Bunu biraz açıkla bize istersen.
 14. pica pica

  Hacı'yı Kaybettik

  zannettiğimden daha derin bir şekilde üzülmüşüm kendisine. bugün bunu anladım. neden ve nasıl hiç bilmiyorum inanın. nasıl oluyor da hiç tanımadığım bir insanın ölümüne sanki dostumun ölümüymüş gibi üzülebilirim hiç bilmiyorum. aklımdan çıkmıyor bir türlü. tanısam herhalde kahrolurdum. bari bir ışık göster hacı. aklımdan çıkmayacaksın madem yardım et bana. ruha inanırım ve senin de ruhun denizlerde bunu biliyorum. keşke bir kez bile olsa konuşabilme şansımız olsaydı.
 15. pica pica

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  Her zaman her yerde güleceğim eskimeyen caps.
×
×
 • Yeni Oluştur...