Jump to content

akılsızşuursuzatom

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.126
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

akılsızşuursuzatom Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.402 profil görüntüleme
 1. akılsızşuursuzatom

  Hac 65.ayet göğün yere düşmesi

  Yeni araştırmalarım sonucu gök kavramının atmosfer olduğunu öğrendim. O zamanki insan atmosfer seklinde bir sey bilmediği için yukarı baktığı gök neyse onu söylemiş.Fakat yerçekimi ayarı ve atmosferin dengesinden dolayı; Üzerimize düşmesin diye tutmuş oluyor.
 2. akılsızşuursuzatom

  Ateizme son darbe!

  Dediklerinizi okudum fakat;13 milyar yıl olması bir şeyi degistirmiyor.Madde de şuur irade kudret olmadığı için bunları yapamaz yani sonsuza dek sürse bile evren yine de yapamaz maalesef.Hem siz de diyorsunuz.insan gibi bir bilinç 50 yılda yapiyor diye.Iste bende bilincli olan insanı soruyorum nasıl şuursuz(13 milyarlık evren fındık kıracağı televizyon yapamaz deyip,televizyonu yapacbilecek hatta daha aşırısını yapan; insanı yapması evrenin üst akıl ürünü olduğunu düşündürmez mi?
 3. akılsızşuursuzatom

  Ateizme son darbe!

  Bu durumun tek bir gezegende cereyan etmesi iradeyi gostermez mi? Yani bir seçim yapılmış olamaz mı ?
 4. akılsızşuursuzatom

  Ateizme son darbe!

  zaman konusunda bir yapıtın yapımı ne kadar uzun olursa olsun.yinede ustası olması gerekmez mi? Yani 500 yil sürdü bir cami .Mimar sinan yapmadı mı diyeceğiz.belki dersiniz ki insan tecrübesi bunu öngörüyor ama bu mantiksal zorunluluk neden olamaz? Amaç konusunda insan ereğe yönelik bir iş yapar peki canlilara veya evrene neden bunu yüklemiyorsunuz? Canliların yaşaması için su oksijen besin kaynakları olması da insanın yaptığı erek konusuna benziyor.yani bir amaca dönük gibi duruyor.Ayrica dünyanın canlilarin yaşamına uygun ortamı taşıması da aynı türden erek barındırır.
 5. Ateist kişi alayci tavrıyla tartişmada yenilmemeye çalıştı ama deliller karşısında bir şey diyemedi.
 6. akılsızşuursuzatom

  İslam'da kafa kesme

  müslümanlara eza çektirmiş müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün diyor.Onune geleni öldür demiyor.
 7. Hiçbir şeyi biz yapmiyorsak kendimizi kontrol dahi edemiyorsak.elbette bizi de yenileyen bir tanri vardır.Ayrica yukarıda demişsiniz atomlar yasalara uyuyor diye evet bende iradeleri şuurlari olmadıkları icin uymak zorunda dedim.
 8. aslında atomların evrenin her yerinde aynı hareket etmesi belli yasalara uyması onları şuursuz yapmaz mı? Sonucta kendi iradeleriyle bir iş yapamıyor zorunlu olarak oluyor?
 9. peki bilime göre atomda ne var?
 10. hayır tam tersi ilim irade şuur göremiyoruz diyorlar atomda.
 11. bu nurcuların atomda akıl şuur irade can gibi kavramlari araması neden sizce?
 12. peki bilim paradigmayı değiştirirse Allahu ispat edebilir mi? Şimdi kuantum diyor bilim daha sonra daha farklı seyler dese Allahı bulabilir mi?
 13. https://www.instagram.com/p/B84OJhsKWrv/?igshid=hxnw9bidk3lp
 14. Deist bir tanrı belki kurallarını koymuş ona göre işliyor diyebilir. Fakat burada tuhaf görünen teizm; videolarda sıkça rastladığım.Atomlar akıl şuurdan yoksun diyorlar. Yoksunsa emir veya komutlari algilayamaz.Ya da ne yapması gerektiğini bilemez .Bu kişilere göre sanırım Tanri vrya Al-lah her an idare ve mudahale etmelidir ve ediyordur gibi bir anlam çıkıyor sizin düşünceleriniz nedir? Tanrı ve madde arasındaki nedensellik nasıl olabilir?
 15. akılsızşuursuzatom

  Tanrının olmadığının net kanıtı!

  akıl mantık bunu gerektiriyor.Sonsuz evrenlerse bunun bir başlangıcı olmalı. Hem de farkli fizik kurallarına sahip bunlar.
×
×
 • Yeni Oluştur...