Jump to content

akılsızşuursuzatom

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.202
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

akılsızşuursuzatom Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.617 profil görüntüleme
 1. akılsızşuursuzatom

  Allah şirk koşmayı kesinlikle affetmez mi?

  o şekilde. olselerdi affedilmezdi bunu anlamak zor mu?
 2. bilimsel konuşma diye geçen her iki tarafında söylediği düşünce ve fikirlerde ne gibi kusur yanlış veya çarpıtma var sadece teist için sormadım?
 3. videoda ne gibi kusurlar var peki sizce? Bilimsel anlamda söylenenler açısından sordum?
 4. tanrı kendi kendine var oldu diyen yok ki ezeli olarak vardı
 5. dediklerinin doğruluğu önemli yanlış mı?En basitinden bir iş varsa işi yapan olmalı ilkesi fiziğin temeli değil midir?
 6. sizce her şeyi yaratan bir tanrı var mı ?
 7. çok basit yolu var.Onlarin sizi bulması çok düşük. olasılık iken sizin. onları bulmanız iletisime geçmeniz çok. kolay.Deneyin ve sizin videonunuzuda görelim kim sacmaliyor veya sacmalamiyor.(Konuyu bana getirmeyin hemen konu sizsiniz sizin bilgi birikim ve akıl yürütmenizin nasıl olduğunu görelim diyorum,hemen bana atifta bulunmazsiniz umarım. )
 8. videoda savunulara cevap verseydiniz keşke
 9. mesela yine videoda 1 tek atom bu işi yapmaz diyordu.Evrende tek bir atomun olduğu sanmak doğru mu ? Atomlar nasıldır nasıl hareket ederler ?
 10. nasıl cahil adam? Aynı buradaki ateistler gibi argümanlar sunuyor.
 11. konu düzen kaos olduğu için video örnek teşkil eder de en azından ateist olarak siz de sorgularsiniz diye paylaştım.Ayrica sadece paylasmadim bu konuyu da tartışabiliriz.
 12. hayır şüphesiz her şeye gücü yeten irade sahibi zeka sahibi bir zat. Bunu derken bir dine değil sadece mantık ilkesine dayaniyorum.Bir iş var ve işi yapan olmalı.Bir evren veya canlılık var bunu yapan olmalı diyorum.(Konuyu rica ediyorum din zırvaları deyipte kapatmayin bu kez) Yani evrende biliminde öngördüğü veya bizim anladığımız şekilde düzeni yok mu? (Illa dini soru olarakta algilamayin aynı zamanda bilimsel bir soruda) Çok net bir soru ; galaksimiz çok. mu düzensiz yapıya sahip her şey keşmekeş mi?(rica ediyorum konuyu dini zirvalar deyip gecistirmeyin)
 13. tamam onun putu yapmamış. olsun.Peki nasıl. oluyor bunca şey akılsız şuursuz zekasız atomlar mı yapıyor.Ornegin. insan vücudunu ele alın diğer canlılar cabası.Bosverin. dini veya dini zırvaları akli olarak hiç mi bir güç vardır belki edemiyorsunuz? Mesela. en basitinden sorayım. neden deist değilsiniz? Din kitap. peygamber yok neden illa ve kesinkes ateizm?
 14. konu evrende bir düzenin. olduğu daha çok videoda
×
×
 • Yeni Oluştur...