Jump to content

lockdown

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  20
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lockdown Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

244 profil görüntüleme
 1. lockdown

  Teknolojinin geliştiğinden şüphe etmeye başladım.

  diskin driverini kurmayı deneyebilirsin. win10 bloatware bidonu olduğu için biraz senkronizasyon sıkıntısı çekebilir.
 2. lockdown

  Vergi Rekotmeni Ermeni Manukyan Hanim

  namuslu kadınmış.
 3. lockdown

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  photoshop falan ama ben biraz irkildim.
 4. lockdown

  Akıl ve Zihin gelişir mi?

  bakalım neymiş derdim: bir bardağın içindeki suyu ölçememen onun miktarı olmadığı anlamına gelmez. aklında bir miktarı vardır, küçüktür o yüzden ilk vereceği duygusu korkaklıktır, zekanın ilk adımıyla merak diye devam eder... yaşlı bir adam ölmeden önceki son hallerinde korkmaya başlar çünkü o ana kadarki zekası azalmalara başlar, azalan zeka aklı açığa çıkarır... akıl doğruluk aramak zorunda değildir, doğruluğa karar verir, doğru olarak kabul edecek bilinçtir, doğrulukları geçerli olarak kabul edecek zekadır. akıl gelişemeyeceği, değişemeyeceği, sabit miktarda zekaya oranla esner.
 5. lockdown

  Akıl ve Zihin gelişir mi?

  şimdi hangi kavrama ne diyoruz bilmiyorum, beni anlayan çıkmayabilir, benim kafamdaki yorumlar aşağı yukarı şunlar: akıl asla geliştirilemez, sadece belli bir aralığı vardır. dekartın farklı ve benzerler ilkesi aklın içinde vardır. zeka geliştirilebilir ama ne kadar geliştirirsen aklın o kadar kısalır. zihniyetin akla hizmet eder. aklına orantılı olarak geçerli düşünme yetin varsa, hayalgücünü senin isteğinle ortaya çıkarabilirsin yada o sana gelebilir(tümdengelen/tümevarım). bide hayvanlar acı çehmiyo yha! @anibal yaşlılıkta bütün taşların değişeceğini düşünüyorum. yeterince unutkan olmadığına emin misin? mesela son on yıldan ne kaldı belleğinde? @ateistik ben hayatımın çoğunu düşünürek harcadım, çok fazla gurur yaptırır, kendi içinde determine olacağın için zorunlu olarak robotlaşmazsın, robot olursun. ama asla hızlanamazsın veya yeni bir şey görmiceksin onun için deney, okuma şart! matematik omurgadır. kendimizi geliştiremediğimiz sürece at gözlüğü ile gezmeye başlıcaz. unicorn olmayı seviyorsan kanatların olmalı.
 6. lockdown

  Tek Gerçek; Nihilizm (Hiççilik)

  bende hiçim
 7. lockdown

  en büyük düşman anne babadır

  1.destek(reinforcement) plansızdır. 2.sana geçecek genlerin ne olacağına hiç bakmazlar. 3.tarihsel geçmişlerine, coğrafyaya hiç bakmazlar. çocuğun alması gereken bir çok eğitimi boşverir, geleceğini tam anlamı ile işkence çekmesi için tasarlarlar.
 8. lockdown

  Tanrının varlığı belirsiz midir açık mıdır?

  allah ile apaçıklık ne alaka? saklanan bir tanrıdan bahsetmiyor muyduk? allah kaç tane? kaç parçaya bölünüyor? sana ne lazım? tanrınızın sancılarını etrafa servis ediyorsunuz...
 9. lockdown

  Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

  @HATEM Muhammed’e benzemeye çalışma nedenin: onu farklı olarak kabul etmeye çalışmaktır. Dolayısıyla bir zorlama haldesin-siniz. Bunun nedeni ise, aklın ölçüsünde; onun gerçek halde hiçbir farklılığı olmadığı gerçeğidir. Allah'ın Şeytan ile hiçbir farkı yoktur, hırsız-polis maskesidir. ateist-forumda ise zıtlarınızı bulmak için ilk önce benzemeniz gerekmektedir. şayet biz benzer hallerde bir çok kez birbirimizin zıddıyız. ama sen hiç birimize benzemiyorsun. bok-forumda şansın daha yüksek. teist-freak of the nature.
 10. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  insan yaşamak için düşünür ve düşündüğü içinde başkalarını yaşatır, yani insanın doğru bulduğu her şeyi yapması ona yarardır.
 11. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  bu yararsız kavramı, bu kadar düşünmek ve medet ummak, yüceltmek şüphesiz salaklığın en büyüğüdür. çünkü insanlığa bir yararı yoktur... boş vermişliğe teistler gibi sürüklediniz... bu kadar... ne demiştik; yararsız olduğu gibi karanlığa sürükleyen yapısı vardır salaklığın.
 12. lockdown

  Molla ile tartışmak.

  islamiyet tarihte insanlığa neden hiç bir yararı olmadan günümüze kadar geldi? bütün insanlığa yararlı olan şeyler neden diğerlerinden çıkmıştır? insan bu denli kısıtlı olmasına rağmen allah neden hala onu alçaltma çabasında? allah neden insanı emre itaatkar bir köle yapar? allah insanın aklını kullanırken bildiği şeyleri neden kısıtlar? - tanrı kendi kendine var olabiliyorken insan kendi kendine neden var olmaz? insan allah ile her hangi bir ilişkisi olmadığı halde neden hala bir bütün? allah ile arandaki ilişkiyi deneysel olarak sırasıyla kanıtla. ... fıkıh olarak nasıl anlatıyorsun?
 13. lockdown

  evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

  sen bu jargonla bu forumda biraz uzun kalmışsın kafana doğru bilgiyi bırak kan gittiğini bile sanmıyorum. 1. ağzı olsa konuşmak isteyeceğinden yarın ona bir ağızda tak. 2. var olmayan bir şeyin varlığını veya yokluğunu ispatlamaya çalışmam saçmadır. 3. ispatlanamayacak bir şey var olamaz. 4. sen çok kaybetmişsin ama hala kumarı bırakmamışsın. asla görmediğin, göremeyeceğin ve asla var olamayacak bir şey tam olarak yoktur; bunu böyle ispatlarım. asla görmediğin ve aynı zamanda asla kavrayamadığın bir şeyin var olduğuna inanmak saçmadır.
 14. lockdown

  evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

  @karamsarhuman her yazdığın ya çelişiyor ya saçma, kafan çok bulantılı.
 15. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  ahlaki değerlere herkesin uyup hayatta kalması için tanrı topluluk aracılığıyla tasarlanmıştır. din çıkar ve kar gütmeye meyilli olduğu yadsınamaz bir gerçek; akıllı insan için bütünsel olarak gerekli bir mekanizma olmaması ona yani akıllı insana zarar bile verilmesini hak koşacak şekilde tasarlanırlar.
×
×
 • Yeni Oluştur...