Jump to content

lockdown

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  14
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lockdown Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

194 profil görüntüleme
 1. lockdown

  en büyük düşman anne babadır

  1.destek(reinforcement) plansızdır. 2.sana geçecek genlerin ne olacağına hiç bakmazlar. 3.tarihsel geçmişlerine, coğrafyaya hiç bakmazlar. çocuğun alması gereken bir çok eğitimi boşverir, geleceğini tam anlamı ile işkence çekmesi için tasarlarlar.
 2. lockdown

  Tanrının varlığı belirsiz midir açık mıdır?

  allah ile apaçıklık ne alaka? saklanan bir tanrıdan bahsetmiyor muyduk? allah kaç tane? kaç parçaya bölünüyor? sana ne lazım? tanrınızın sancılarını etrafa servis ediyorsunuz...
 3. lockdown

  Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

  @HATEM Muhammed’e benzemeye çalışma nedenin: onu farklı olarak kabul etmeye çalışmaktır. Dolayısıyla bir zorlama haldesin-siniz. Bunun nedeni ise, aklın ölçüsünde; onun gerçek halde hiçbir farklılığı olmadığı gerçeğidir. Allah'ın Şeytan ile hiçbir farkı yoktur, hırsız-polis maskesidir. ateist-forumda ise zıtlarınızı bulmak için ilk önce benzemeniz gerekmektedir. şayet biz benzer hallerde bir çok kez birbirimizin zıddıyız. ama sen hiç birimize benzemiyorsun. bok-forumda şansın daha yüksek. teist-freak of the nature.
 4. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  insan yaşamak için düşünür ve düşündüğü içinde başkalarını yaşatır, yani insanın doğru bulduğu her şeyi yapması ona yarardır.
 5. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  bu yararsız kavramı, bu kadar düşünmek ve medet ummak, yüceltmek şüphesiz salaklığın en büyüğüdür. çünkü insanlığa bir yararı yoktur... boş vermişliğe teistler gibi sürüklediniz... bu kadar... ne demiştik; yararsız olduğu gibi karanlığa sürükleyen yapısı vardır salaklığın.
 6. lockdown

  Molla ile tartışmak.

  islamiyet tarihte insanlığa neden hiç bir yararı olmadan günümüze kadar geldi? bütün insanlığa yararlı olan şeyler neden diğerlerinden çıkmıştır? insan bu denli kısıtlı olmasına rağmen allah neden hala onu alçaltma çabasında? allah neden insanı emre itaatkar bir köle yapar? allah insanın aklını kullanırken bildiği şeyleri neden kısıtlar? - tanrı kendi kendine var olabiliyorken insan kendi kendine neden var olmaz? insan allah ile her hangi bir ilişkisi olmadığı halde neden hala bir bütün? allah ile arandaki ilişkiyi deneysel olarak sırasıyla kanıtla. ... fıkıh olarak nasıl anlatıyorsun?
 7. lockdown

  evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

  sen bu jargonla bu forumda biraz uzun kalmışsın kafana doğru bilgiyi bırak kan gittiğini bile sanmıyorum. 1. ağzı olsa konuşmak isteyeceğinden yarın ona bir ağızda tak. 2. var olmayan bir şeyin varlığını veya yokluğunu ispatlamaya çalışmam saçmadır. 3. ispatlanamayacak bir şey var olamaz. 4. sen çok kaybetmişsin ama hala kumarı bırakmamışsın. asla görmediğin, göremeyeceğin ve asla var olamayacak bir şey tam olarak yoktur; bunu böyle ispatlarım. asla görmediğin ve aynı zamanda asla kavrayamadığın bir şeyin var olduğuna inanmak saçmadır.
 8. lockdown

  evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

  @karamsarhuman her yazdığın ya çelişiyor ya saçma, kafan çok bulantılı.
 9. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  ahlaki değerlere herkesin uyup hayatta kalması için tanrı topluluk aracılığıyla tasarlanmıştır. din çıkar ve kar gütmeye meyilli olduğu yadsınamaz bir gerçek; akıllı insan için bütünsel olarak gerekli bir mekanizma olmaması ona yani akıllı insana zarar bile verilmesini hak koşacak şekilde tasarlanırlar.
 10. lockdown

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  başkasının hayallerine tapan bu inanan insanlar en bariz insanlardır, akıllarına gelen ilk fikri kabul ederler ve tamamen tahmin edilebilir şeyleri akıllarında tutarlar. yani beyinlerini bu masallarla doldururlar ve bu hayallerin ilerisine gidemedikleri için yeni bir fikri olamaz, özgür değillerdir. fikirleri kapana kısıldığı gibi hayal gücü de inanç(kötü anlamıyla din) tarafından kapana kısılır çünkü kitapta ne yazıyorsa o dur ve daha fazlasını düşünmeleri yasaktır veya düşünemezler, çünkü din o kişiyle bir bütünlük çoktan kurmuştur. siz elinize bir bıçak aldığınızda onu kendinize sokmazsınız veya sokmayı düşünemezsiniz, bu beyniniz tarafından engellenecektir. aynı şey dinciye dinin bir hayal ürünü olduğunu söylediğinizde bir bıçak saplamış olursunuz ve sizi kafasından atmak için her şeyi yapacaktır. halbuki bunlar sadece bir başkasını hayalinden ibaret saçmalıklardır, günümüzdeki tek tanrı saçmalıkların en büyüğüdür. bir fikir olabilir ama bütünsel olarak bir fikir değil, onun saçmalamış halidir. yani tek tanrı(allah vb) gerçek tanrı değildir onun saçmalamış halidir. çünkü o insan aklına hizmet eder, ettiğini görüyoruz. bir aslan bir ceylanı yakalarken onlar hiçliğin kapısını çalarken insanoğlu cennet veya cehennemin kapısını aralayacaktır(burada tek tanrı nedense insana gelince vicdanı kabarır çünkü onun adı sadece tek tanrıdır). bu açıkçası insan aklının uydurması bir saçmalıktan ibaret olduğu barizdir, bir gerçektir.
 11. lockdown

  Bilinç

  insanda bilinç tam değildir ki. @Kindi bu yazdığın yazı bile eksikleriyle bilinçli olduğun ve bilinçsiz olduğun diye iki tarafa ayrılıyor.
 12. lockdown

  Paranız olsa ne iş yapardınız?

  parası olmayan birinin riskine girmek istemeyeceği her şeyi yapardım. yalnız kalıp kafa dinleyende olabilirim.
 13. lockdown

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  düzensizlik sanatı er yada geç doğurabiliyor senin sanat dediğin allah’a filan çıkmıyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...