Jump to content

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  17.911
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

32.255 profil görüntüleme
 1. anibal

  Deistlere kısa bir eleştiri!

  Anlıyacak başka nesi var ki? Kadınların yemekten içmekten başka ihtiyaçları da vardır, biliyon mu, haberin var mı bundan? Bu yazılanlarda, kadınların bir amcık olarak görüldüğü, dikkat et, amcık, yani öyle birşey isteyemez, onun arzuları, zevki, şusu busu yoktur, safi sokup çıkarıp akıtılacak bir amcık, ha damacana, ha rulman, ha kadın, aynen öyle safi bir amcık olarak görüldüğünün teyididir.
 2. anibal

  Deistlere kısa bir eleştiri!

  Bildiğin amsatan dnici islamcı teranesi... O kadınların bir kadınlığı yok mu? Amanda koruycam ben diye gidip onların kadınlığını istismar etmen, hatta kadınlıklarını hiç yaşatmaman neyin hakkı? İslam ve elbette muhammed denen bedevinin de gözünde kadınlar, alınıp satılacak birer amcıktan ibarettir. Mehir denen amparası verilip satın alınır. Cariye diye alınır, bir de satılıp yada günlük falan kiralanıp üstüne para kazanılır. Diyoruz ya, apaçık, inkar edilemez şekilde amcıktan ibarettir kadın, islam dini için. Hal böyle olunca da, ok efenim korumakmış, yok şuymuş buymuş diye burada böyle anaları karı gibi kıvırıp dururlar işte.
 3. anibal

  Peygamber başarılı oldu mu?

  Hiç alakası yok. Birbirleriyle falan savaştıkları da yok. Olay mal mülk kavgası, ganimet hırsı. Mekke ve civarının geliri, din ticareti. Gnostik hristiyan bozması bir dinin palazlanması, onların işlerine balta vuruyor, hepsi bu. Tarihi düzgün okumayı bilmiyorsunuz. Kimse amanda törem diye kızını diri diri toprağa gömmez. Kimse, bir avuç hurma karşılığı kendini düzdürmez. Ama o dönem bunlar yaşanmış. Bunlar kıtlığı anlatan en derin hikayeler. Bunu görmekten kaçıyorsunuz. Dönem ekonominin tükendiği, açlık ile tokluk arasında savaşın verildiği dönem. Bunu hiç mi göremiyorsunuz? Arap gelenekleri ile islam nerdeyse %100 örtüşür. O geleneklere ters gelen bir şey varsa, o da şu malum evlatlığın karısı meselesidir. Bir şeyi daha karıştırıyorsun, islamın doğduğu bölge, kozmopolittir. Yahudi arap, bilmem ne putuna tapan arap, yok öbür puta tapan arap, hristiyan arap falan falan hepsi karışmış, dahası romanın çeşitli halklarından da bir şekilde bölgede yerleşenler olmuştur. Orada tek düze, üniform bir gelenek olayından bahsedilemez zaten. Ama islamda olan şeyler, o geleneklerin bir bileşkesidir, hepsi o.
 4. anibal

  Madde mi? Akıl mı?

  Eh, sana bir ara dedik di mi? Ne dediğinin farkında değilsin diye... Eğer herşeyi yapmaya gücü yeten bir tanrı, kaldıramayacağı bir taşı yaratamıyorsa, o zaman herşeye gücü yetmiyor demektir, bu kadar basit.
 5. anibal

  Madde mi? Akıl mı?

  Demek ki, öyle bir tanrı olamaz. O tanım yanlış, yeterince açık mı?
 6. anibal

  Peygamber başarılı oldu mu?

  Geç bunları. Senin muhammed dediğin sapıkta bir araptı zaten. Elbette islam dediğin şeyde, birebir o sapık arapların töresinden başka bir şey de değil zaten. Arabın, muhammedin, allahın falan vicdanla işi olmaz. Tüm dinler gibi islamda, en vicdansız, en sapık işleri meşrulaştırmak için var olmuştur.
 7. anibal

  Hz.Zeyneple evlilik

  Geç hadi şu martavalları... Ne, saçını taramak için mi kocasından boşatıp aldı zeynebi? “resulullah(s.a.m) bir kadın gördü ve hanımı zeyneb’e gitti, işini gördü, sonra da (tekrar) sahabenin yanına döndü ve: ‘kadın şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider. şayet biriniz bir kadın görürse, kendi eşine gitsin. bu onun içindekini giderir’ diye buyurdu.” (müslim, nikah, 9) Hala konuşuyon ordan, amsatan... Senin tanrı dediğin rezil bedevi putçuğu allahın aklı fikri uçkur meselesi, bilhassa muhammed denen bedevinin uçkuru, bunu görmeden gelip buralarda sayıklayacak kadar boş adamsın, amsatansın.
 8. anibal

  Hz.Zeyneple evlilik

  BU sayıklamaları yazan amsatana (evet, islamın amsatanlık dini ve müsloşların amsatan oldukları inkar edilemez), sen şu kainat ne kadar muazzam, bir fikrin var mı demek lazım önce. O kadar koskoca bir kainat yaratacak bir tanrının, muhammedin o kadar karı kız içinde, illa zeynebi sikebilmesi için, yok her kuşu siktiniz, bir evlatlığınızın karısı kaldıydı diye ayet yollamasına, bu kadar alçak, bu kadar ucuz, bu kadar sığ olacağına, inanıyor musun? Bu kadar uçkur meselesinden başka bir meselesi olmayan bir tanrı da, zaten ancak amsatanlık tanrısı olabilir elbette.
 9. anibal

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Hay hay, bence "yap işlet devret" modeli ile yapsın, bak o zaman bu kadar direk karşı çıkmam. Gerekenler, taban suyu sızmasını ve kaçışını engelleyecek dip yapısı sızdırmazlık tesisi olur sadece. Bir de elbette ki, en önemlisi ki, geçiş garantisi falan olmaması. Madem o kadar para kazandıracak bu, eminim başında cinayet işleyecek tonla adam çıkar, yapıp işletmek için. Gayet basit, adam cebinden yapsın, işletsin, sonra da devretsin, hepsi bu.
 10. anibal

  Çok eşlilikle ilgili

  Boş terane üzerindesin... SEnin şu allah dediğin zavallı, sünepe bedevisever, nasıl acizdir ki böyle, "lan 4 karı yeter, fazlasını alamazsınız, fazlasını alan da tez boşasın" diyemiyor böyle? Bu ne aciz, ne zavallı bir putçuktur ki, 1400 senedir insanlar anlamadan geliyor, hala da başında birbirini yiyor? Sen bu iki lafı bir araya getiremeyen zavallı putçuktan ne bekliyorsun ki? tomurcuk memeli huriler mi? İki lafı bir araya getiremeyen bu beceriksiz, tomurcuk meme yapacam derken, kol gibi malafatlı bir nuri yapıp, sana huri yerine nuri bahşedebilir cennette, daha fazlasını bekleme...
 11. anibal

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Gayet açık ve net: Başta katarlılar olmak üzere, araplara yeni bir boğaz yapmak. Arap gelip allahın şeyettiği ümraniyeden evi ne yapsın? BU proje söylenen şeylerden hiç birini sağlayamaz. Ne amerikan gemisi geçirebiliriz, ne pahalı gemi geçirip para getirir, ne de başka bir şey. Biz ABD gemisi geçirecez, rus donanması da oradan seyredecek mi sanıyorsunuz? Yıkar o kanalı başımıza. Sümen altında kalan zamanın çözülmemiş şeyleri birer birer çıkar, boğaz moğaz ne varsa elimizden alırlar, IMO kurallarına tabi olur çıkarız. Yani statükoda ufacık değişiklik olursa, kıçımızda patlar. Araplara mekan, yurt lazım. Bunu görün, hepsi bu. Kuveytte allahın sikindirik üsteğmeni, istanbuldan 3 ev almış, anlamıyor musunuz bunu? Adamların ülkesi yaşanacak yer değil. Biz, memlükler, yani köleler, onlar için çalışıp, ölüp, arap efendilerimize öyle harika boğaz manzaralı mekanlar inşa edecez, böyle istiyor adamlar.
 12. anibal

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Amerikanın böyle bir kanal istediği falan yok, böyle bir şey söylenmiş değil. Daha doğrusu, ABD'nin bu konuda müspet menfi herhangi bir lafı yok. ABD aklı selim denen şeyi bilir, bu kanalın mevcut statükoda hiç bir şeyi değiştiremeyeceğini en başta. Bir şeyler söyleyip, sonra da o sözün altında kalmak istemez.
 13. anibal

  Bir sistemi inceliyoruz.

  Bak kaçık ve de yarım akıllı. O kadar kasmana gerek yok, çok basit, bilmem kaç bin yıldır bilinen bir şey: Arşimet prensibi. Toplasan 3-5 cümleden ibaret. Kendine bir iyilik yap, otur, güzelce oku, anla. Ve bu sistemde, işte o kadar basit bir prensip nedeniyle çalışmaz, çalışmayacaktır, kaç bin sayfa hesap yaparsan yap, bu değişmez.
 14. anibal

  Çok eşlilikle ilgili

  Poiuz, islamda dört kadın diye bir sınırlama yok. Bazı hadisler uydurularak veya çarpıtılarak, böyle bir sınırlama getirilmeye çalışılıyor. Ali'nin 100 kadar karısı olduğu da bilinen bir şey mesela. Nisa 4, bu noktada bir limit koymaz. Yani, ikişer, içer, dörder alın derken, ama daha fazla almayın, yeter o kadar falan demez.
 15. anibal

  Çok eşlilikle ilgili

  Kadın erkek oranı böyle çıkmaz. Her zaman kadınlar azdır. Biyolojik bir mevzu. Tek eşlilik doğamıza aykırı değil. Ama çok eşlilikte öyle. Fakat bunun günümüze yansıması, daha acayip tezahür ediyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...