Jump to content

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  17.173
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

29.091 profil görüntüleme
 1. anibal

  İnsan Ömrünün Uzaması da mı Kader?

  Sen arabın götünü yalayan köpeği değil misin, neden inkar ediyorsun?
 2. anibal

  İnsan Ömrünün Uzaması da mı Kader?

  Cariye namıyla am alıp satmak sizde. Analarınızın mehir alıp amlarını satarak bir orospu olması mecburiyeti sizde. Amsatan bir orospunun evladı olarak, süzme orospu çocukluğu sizde. Böyle bir orospu çocukluğunu gelip savunacak kadar rezil ve şerefsiz olmak sizde. Çocukları kapatıp sikerek sapıklık etmek sizde. Dörder beşer karı alıp, sapık sapık sikinin keyfine yaşamak sizde. Ok, zındıklıkta bide kalıversin, ha? Siz gibi orospu çocuğu mu olalım illa, rezil kepaze dümbük?
 3. anibal

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Ondan sonra bana, yok hakkavvet ediyov, yok ağzu buzukk diye zırlar bunlar. Bu göt gözüyle bakıp, tanrı düzen falan görenlerin olayı şudur. Şimdi, bunlar, oturuyor, mercimek çorbası, nohut, pilav yiyor, ama gidip bok sıçıyor. Ertesi gün, marul salatası ile makarna yiyor, ama gene bok sıçıyor. Demekki, bunlar yediklerini sıçıyor olamaz. Eğer bunlar yediklerini sıçıyor olsalardı, nohut, marul falan çıkması lazımdı götlerinden. Bu da neyi ispatlar, bunların götüne bok dolduran süper zencinin varlığını elbette. İşte apaçık görüldüğü gibi, süper zenci bir hakikattir ve bunları, analarını, babalalarını, bacıları sülalerini siker, götlerine de bok akıtır ki, bu yüzden de onlar her gün giderler bok sıçarlar. Hatta, süper zenci bazen bunları ihmal eder, kabız olup büyük ızdıraplar çekerler. Şüphesiz bunların kabız olması, süper zencinin o gün için götlerini sikmemiş olması nedeniyledir. İşte, inkar edilemez bir halde süper zenci ve süper zencinin bunları kanırtarak siktiği hakikati ispat edilmektedir. Tabi, süper zencinin sikerek kutsadığı götleri, güzelce kova gibi olup, süper zencinin hikmetiyle görüş kabiliyeti kazanır. Onlar da bu göt gözleriyle kainatta "düzen" de görecek, hatta tanrı falan da görecektir.
 4. anibal

  Özgüven Nerede Kaybediliyor?

  Ufffff. Al şurdan başla, o kadar meraklıysan https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2567040
 5. olur tabi. Seninde götün olmuş, o da evrim, o götünel anlamaya ve laf üretmeye başlamışsın, işte o da evrim. Ve tabi sen gene anlamadın, o başka. Anlamak için götünle değil, beyninle bakman lazım ki, o kabiliyette sende görünmüyor.
 6. anibal

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Dünyadaki canlı çeşitlerini ben kadar bilen üç beş kişi vardır gene dünyada. Neyin değişmesi gerekiyor ki? Neyi görmezden gelelim ki? Görmezden gelen ve de götüyle görüp allah falan diye sayıklayanda sizsiniz haliyle.
 7. anibal

  EVREN CANLI MIDIR?

  Ne basiti, neresi basit? Siz canlıyı, biyolojiyi falan çamurdan çıkıp, üflenivermiş öyle basit şeyler sanıyorsunuz sadece. Yaşıyorum ben ya, niye yaşıyorum ben ya demekte, işte o biyoloji, o canlılık, başka hiç bir şey değil. O dediğin bilinç her canlıda var. İnsanlar gibisi, bir sürü memelide var, hatta sürüngenlerde bile var. O dediğin şeye de, bilinç değil, öz farkındalık denir zaten. Bu da diğer biyolojik bir sürü şey nasıl açıklanıyorsa, aynen öyle açıklanıyor. Ortada var olanı küçümseyende sizlersiniz. Biyolojinin "İ" sinin birinin noktası kadar bile olmayan kısmını öğrenecem diye götüm çıktı resmen, oturup kitap inekle, mikoroskopla bak falan derken basur oldum bildiğin kaç sene boyunca. Ve daha hala onu bile öğrenemedik tam. Sen ve sen gibi cahil, gerzeklerde, gelmiş, amanda biyoloji denecek kadar basit değil diye sayıklıyorsunuz oradan. Gerzek, o kadar basit diyeceğin aha bir proton ve aha bir elektronun bile ne iş olduğunu anlamak için, adamlar kaç milyar dolar harcıyor, kaç seneler boyu dirsek çürütüyor, haberin var mı? Sizin derdiniz bu, bir bok bilmediğiniz mevzularda, sanki her boku bilir gibi sayıklıyorsunuz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz.
 8. anibal

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Süzme bir dangalaksın. Eskiden süzme sadece salaklar oluyordu, şimdi sen gibi dangalaklarda çıktı. Peki dangalak değil misin, salak, ahmak, şabalak değil misin? Şimdi ya süzme bir dangalak olduğunu kabul edeceksin, ya da dangalak olamayacağını. Zira sen gibi dangalaklar, kainatın düzensiz olması gerektiğini gösteremeden, salak salak böyle, amanda bu düzen için bir osurucu lazım, götü sikik bir tanrı lazım falan falan sayıklarsınız. Ortada böyle bir düzen olmaması gerektiğini gösteremeden, amamda bu düzeni biri yapmış diyorsan, bu ancak bokiyiyenlik ve dangalaklıktır. Evet, marsa bakarsın, bir bina veya silah görürsen, bakarsın, burada bu olmamalıydı dersin, çünkü, onun olamayacağını görmüş olursun. Ama oradaki taşı görünce, bunu demezsin. Ancak sizi gibi dangalaklar, amanda bu düzeni var eden diye sallrken götünden, bu düzenin neden olmaması gerektiğine dair hiç gık etmezler.
 9. anibal

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Kainattaki tek düzen, allahı götten düzen zeustur.
 10. anibal

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Boş ver bunuda sen, sana en bir harbi mucizeyi göstereyim. Şüphesiz allah varsa, götü de vardır, götü varsa, onu götten siken zeusta vardır. İşte, Zeus'un allahı götünden siktiğinin bu apaçık ispatı, şüphesiz alemlerin en büyük mucizesidir. Şimdi bu hakikati inkar mı edeceksin?
 11. anibal

  EVREN CANLI MIDIR?

  Bilemem, zira, bilince sen ne dersen o olacaktır. Ha, genel yorumlarda, seçim yapma sürecine bilinç deniyor. Ama, bunun taşın kendi bilinciyle yere düşmesi veya kayanın kendi bilinciyle parçalanıp taşa dönmesi ile aynı şey olduğu pek farkedilmiyor. İnsan gözü, mesela şu kadar metre mesafeyi seçer, gece göremez, çok çok zaman yanılır vs. vs. Bu kolay anlaışılmıyor. Daha kötü komple algı sistemimizin de böyle kadük, küçük ve hataya açık olduğu unutuluyor. Doğada, dünyada, evrende, basit bir şey yok aslında. En basit gördüğümüz şey bile devasa karmaşık. Dünyanın taşı nasıl olupta yere çektiği, bugün bile çözülemeiş büyük bir sır, hala başında kavga sürüyor, yok uzayı büküyor, yok başak bir şey falan gibi. Kayayı praçalaya suyun neden donunca genişlediğinin izahatı, doktora eğitimi gerektiriyor. Yani, doğadaki "basit", "ehven" görüne şeyler, aslında çok ama çok karmaşık işler. Bizlerse indirgemeci olmayı seviyoruz, su yüz derecede kaynar diyerek kestirip atıyor, bir halt bildiğimizi sanıyoruz. Emin olun, hayatınız boyunca kaynattığınız hiç bir su, tam 100 derecede kaynamayacak örneğin. Her neyse. Paçozun biri çıkmış, insan davranışları, psikolojisi biyolojiye indirgenemez diye sayıklıyor. Ne sanıyorsa biyolojiyi, hangi ucuz akla ithafen öyel basit, ehven bir şey sanıyorsa artık. Bilinçte böyle bişey. Yağmurun nasıl yağdığına zamanında aklımız basmamış, bir yağmur tanrısı uydurmuşuz. Bir takım eylemleri nasıl yaptığımızı anlamamışız, ahanda bilinç diye uydurmuşuz. Hepsi bundan ibaret.
 12. anibal

  Mikro seviyelerde zaman nasıl geçer?

  Olay pek böyle değil... Olayı aslında özetledik. elektrona bakıyorsunuz, o "anda" anı var ediyorsunuz. Siz bakmazsanız, o an yok. Buradaki anahtar kelime "siz". Bu çok çok fazla gözden kaçar. Zamanı var eden sizsiniz, yani bizim algımız. Ortalıkta bir acayip bir şeyler dönüyor, bizde buna zaman işte diyerek işin içinden sıyrılıveriyoruz. Kuantum fizikçilerinin söylediği bir şey vardır. Eğer kuantum mevzusuna bakacaksanız, orada herşeyin bir hayli tuhaf olduğunu asla unutmayın. Makro düzlemde, bizim gibi şeyler için, zaman, mekan falan rasyonel, pragmatik bir şeyler olarak var, işimizi görüyor. Ama doğada, bilhassa bizim de mikro aleme girince farkettiğimiz şekilde, bu şeyler, zaman, mekan falan yok. Ki, biz olmasak, zaman, mekan falanda yok, bunlar bizim zahiri olarak var ettiğimiz şeyler. Tuhaf mı, akla ziyan mı, evet, ama neydi, mevzu bahis maddenin en temel taşı olan kuantumlarsa, tuhaf olmayan şey pek yoktur.
 13. anibal

  EVREN CANLI MIDIR?

  Hala aynı çayırlarda otlamaya devam ediyorsun. Önce bir, şu bilinç denen şeyin, bir şey olduğunu unut. Bu bir martaval, anlamak bu kadar zor mu? Bilinç canlılık sayesinde falan oluşmaz. Bilinç, canlının "yaptığı" şeydir. Canlının içinde, dışında vs. ekstra bir "şey" değil. Hatta, bilinç denen şey, canlının yaptığı bir sürü şeyin bir şekilde seçilerek, ahada bu denmesidir. Bilinç denen şeyle, helaya gidip sıçmana yol açan şey aynı şey. Ama gidip bilinçli bir şekilde sıçmaktan bahsedilmez. Bilinç ile uyku ve rüya da aynı şey aslen, ama uyurken bilinçsiz olduğun söylenir. Olmayan bir şey için, amanda fayda, yok yok zarar demek falan da abesle iştigaldir. Canlının bir eylemi, işlevinden ibaret olan ve bilinç denen zımbırtı, diğer tüm canlı özellikleri gibi evrimle ortaya çıkmıştır. Yani, o eylemler, canlının yaptıkları, son tahlilde canlılığa bir fayda edecektir. Ama, canlıya değil, canlılığa. O eylemler, canlının kendisini öldürtebilir, bilerek, isteyerek, senin tabirinle bilinçli bir şekilde. Ama bu o eylemin canlılığa, canlının nesillerine faydalı olacağı gerçeğini değiştirmez.
 14. anibal

  Özgüven Nerede Kaybediliyor?

  Zaten artırıyor, millet neden içiyor sence?
 15. anibal

  EVREN CANLI MIDIR?

  Hala sayıklyıon işte. Saan, bilniç osuruksal, zırvasal bir şeydir demdik mi? adına bilinç değil, zilinç desen ne değişir, osuruk, adı değişmekle osurultan başak bir şey olur mu? O dangalak kafanı kaldır ve bak, gördüğün ve canlı dediğin her şey, her ne ise, bilinç dediğin zırvalık olmadan, gördüğün gibi var oluyor öyle işte.
×
×
 • Yeni Oluştur...