Jump to content

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  18.391
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

38.500 profil görüntüleme
 1. Sen süzme bir salaksın. Bunları da nerenden uydurduğunda malum. Akraba evliliğinin yasaklanması, insan nüfusuna sadece fayda sağlar. Ve sen salağın bilmediği şey, aslolarak, akraba evliliğinin genlerimize kodlandığıdır. Velakin sizin din dediğiniz amsatanlık kurumu, kadınların seçme hakkını yok ettiği için, bu akraba evliliği belası başta kalmıştır. Akraba evliliği, kızın mal gibi, bir amcık olarak görüldüğü ve ele gitmesin dendiği toplumlara özgüdür.
 2. anibal

  Mustafa Öztürk istifa etti

  La havleeee... Bu mevzuların sebebini söylüyoruz işte, müslümanların am alıp satam hakkının ellerinden alınması. Nesini beğenmiyorsun?
 3. anibal

  Mutlak Determinizm Var Mı?

  Ne alaka şimdi? Mutlak determinizm vardır elbette, ama sen determine edemezsin, hepsi bu.
 4. anibal

  Mustafa Öztürk istifa etti

  Geç bu tantanaları. Müslüman denen millet gönlünce am alıp am satamadığı için oluyor hep bunlar.
 5. İstisnalar kaideyi bozmaz. Ha, zaten böyle diyorsan, islamla işin ne senin? İslam amsatanlık ve vahşet dinidir, laf olsun diye değil, ciddi ciddi öyledir. Senin şu Allah, kime piç diyor mesela, bir fikrin var mı? Senin şu allah, evlenemeyenlere sikmeleri (nikah) için cariye namıyla am alıp satmayı mübah kılmıyor mu? Ha, bunları allah dediğiniz şey söylüyor, ben yazınca aynı kelimeleri türkçe olarak tu kaka oluyorum di mi? Git bak, kuranda bunlar aynen böyle geçer, "furucuhinne" "am" değil mi? "NKH - Nikah" sikmek değil mi?
 6. Belki o milyar insan, asmayı, kesmeyi hak olarak gördüğü için islam oluyordur zaten.
 7. anibal

  Mustafa Öztürk istifa etti

  Müslümandan başka ne bekliyorsun ki?
 8. anibal

  CEVABINI BULAMADIĞINIZ SORULAR

  Herşeyi devletten bekleme... https://www.wikiwand.com/en/Evolutionary_origin_of_religions
 9. anibal

  CEVABINI BULAMADIĞINIZ SORULAR

  Elbette evrimle...
 10. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Dokunmalısın. Onun gibi olduğunu düşünmeli, onu anlamalısın. Ama bu anlıyorum, sen gibiyim demekle olmaz, onun söyleyeceklerini sen söylemelisin bir nevi.
 11. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Götünle mi düşünüyor, yazıyorsun sen? Ordu mensubu ne alaka?
 12. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Elbette, fakat bu konulara dair sağlam istatistikler yok. Bir şey söylemek zor. Ama şu var, örtünme kavramı sadece çöllerde ortaya çıkmış bir kavram değil. Çöl olmayan yerlerde de mevcut. Ama bunun en yoğun göze çarptığı toplumlar hep kadının sofradaki yeri öküzden sonra gelen yerler. Benzer şekilde, eski mısırda baya baya çöl iken, kadınlar firavun olabilmekte ama örtünmemektedir. Bu da, bize kadınların "aşağılandığı" toplumlarda, kadının bir tür gizlenme maksatlı bu yolu tercih ettiğine dair ciddi ipuçları sunuyor. Şuna da dikkat edelim, isla
 13. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Dangalaklıkta çığur açmaya devam ediyorsun. Bak zavallı dangalak, eğer toplumsal boyutta tecavüz oluyorsa, birileri kapıları kırıp falan her önüne gelene tecavüz ediyorsa, işte buna toplumun hakettiği diyebilirsin. Eğer yönetim, kanun çıkarır, fetva okutur "Tutan tuttuğunu siksin" derse, o zaman bunu toplum ve yönetime atfedebilirsin. Ama senin o ufak, dangalak aklın, bireysel, münferit olayları toplummuş gibi göstermeye çıkıp, zırvalamanın dibini getiriyor haliyle. Her yönetimde, her idarede, birileri birilerine tecavüz eder, edecektir. Bunu toplumun ve yönetiminin mev
 14. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Salaksınız. Onu övünce elinize bir şey geçecek sanıyorsunuz, oysa tabiri caizse ancak götünü kaldırırsınız. Tabi bu aşağılayın demekte değil. Orta uzun vade plan yapan, kesin hayalperesttir, sende öyle yapmalı, gelecekte yaşamalısın. Pembe pancurlu evimiz olacak misali. Gerçekci olanları bugünde tutmalısın, gidelim demelisin, gideceğiz değil. Gelecek planı falan bahsetme, günlük olağan şeylerden konuş. Dedikodu iyidir genelde. Kıyafet, okul, corona falan falan. Ama eminim erkeklerin hep yaptığı dangalaklığı yapacaksın, çok konuşacaksın. Ama asıl
 15. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Sana bunu diyen var mı geri zekalı? Zırvalamayı bir kes artık. Senin o salça beynin, öncelikle toplum ile bireyin başka şeyler olduğunu bir öğrenmeli. Bireylere olan bu gibi pislikler, toplumun hakettiği mevzunun yansıması, sonucudur. Toplumun boktan bir yönetimi hakediyor olması, bireylerin böyle pis işlere uğramasına elbette sebep verecektir. Fakat bu, bireyler bunu haketti demek değildir. Bunu anlamaktan aciz bir dangalaksın.
×
×
 • Yeni Oluştur...