Jump to content

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  16.866
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

27.854 profil görüntüleme
 1. Çağ değişir, insanlar aya gider falan, ama salaklık dangalaklık baki kalır. İşte bu yazdıklarınızdan gördüğümüz bu. Gidin bir hitler, nasıl hitler olmuş bir bakın bakalım. Salak sürüsü....
 2. Ortada bir şey olurda, biride çıkar eleştri falan kasar. Sıçılmış bir bok yığını bu yazdıkların, neyin eleştirisi olacak ki? Bak, ateistlerin sorduğu soru istiyorsan, ne basitinden başlayalım: İnsanı yiyip içip sıçmak ve anası sikilmiş bir mahluk olmak zorunda bırakmanın nesi rahmettir? Kız evladını biri sikecek, bacını öteki sikecek, ablanı beriki sikecek, ananı siken zaten malum, işte allahın yarattığı düzen, bu mu yani?
 3. Lan onu helak et, buna rızk ver falan... Palavra da palavra işte. Tarihte böyle bir şey ne duyulmuş, ne görülmüştür, uydurma bir sürü masal, depremdir, seldir falan onları ahada allahın gazabı diye sallamalardan başka bir halt yoktur. Yahu vazgeçtim birilerini helak etmesini, rızk vermesini, şuraya bir köpek kulübesi yapsın, tamam diyelim. Söz, tahtasını, çivisini falan ben verecem, ama çekiçmiş, tetereymiş karışmam, eşyam kıymetldir, öyle beceriksiz bir bedevi putçuğuna emanet edemem şahsen.
 4. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Öyle bir kayıt olsa, sanırım yer gök inliyor olurdu. Amatör birinin hayatında yakalayacağı en devasa, muazzam, süper ve de über fırsat olur bu. Ve bu kayıtta haliyle, tüm sosyal ve genel medyada çarşaf çarşaf yayınlanmış olurdu. Ha, evet, MiT'in elinde böyle bir kayıt olabilir, mümkündür, bu kayıtta CIA başkanına falan da dinletilmişte olabilir. Olabilir derken, ihtimal dahilinde yani, bir ihtimal. ABD'yi sıkıştırmak için, yani Suudilerle uğraşmak için bu kayıtta gündeme çıkarılmışta olabilir, gene bir ihtimal. Ama, dış basının, bunu uydurması da aynı derece güçlü bir ihtimal. Böyle bir şeyin, taraflardan biri yoluyla, basına sızdırılması ama aslının olmaması, olası en kuvvetli ihtimal.
 5. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  1960'larda, ABD, Rusya'ya bir ultimatom çekti, aha şu denizaltıları çekmezseniz, bizde bu füzeleri kaldırmayacaz falan falan... Olay şu, Ruslar, denizden baya baya içerde bir tersanede, nehir kenarında, baya sağlam bir denizaltı yapmışlar. Tabi konu oldu, "Telepati ile öğrendik, böyle çözdük" dedi ABD resmi ağızdan. Hatta telepati yapanda, bir takdir belgesi falan aldı, adam sağ, hala da anlatır. Sence bu telepati mi? Kça yerden bomba yiyen abd, dünyanın öbür ucu ile telepati yaparken, burnunun dibindeki bombacılarla mı yapamıyor? Olay basit, ajan saklamak. Elbette ruslarda güldü geçti, kendi araştırmasını yaptı etti, bilmiyoruz artık. Ama en azından kamunun ilgisi, böyle ağızlarına bir parmak bal çalıp dağıtıldı işte. İstihbarat, karışık bir iştir, böyle basit basit ele verilmez. Öyle bir ses kaydının falan olmadığı muhakkak, en azından bundan eminiz. Ha, dinlemişte olabilirler, MIT, MOSSAD, KGB, Araplar, MI6, bilhassa alman istihbaratı, adı sanı meçhul abd gizli servisleri vs. vs. hepsi ayrı ayrı dinlemiş bile olabilir, ama hiçbirisi bunu ayan edip, lüzumsuz bir gazeteci için o istihbarat kaynağını tehlikeye atmaz. Bu konularda, bilhassa alman istihbaratını yabana atmayın, mevzuda çok çok başarılıdırlar. Konu, dinlenmiştir, değildir değil, böyle bir kaydın böyle ayan edilmeyeceğidir.
 6. anibal

  Big Bang

  Sanki böyle çok yazınca, kandıracak, beyinsiz müsloş.... Soru basit, beyin fukaras, dangalak, ahlaksızlığı şiar edinmiş rezil müsloş: Olmayan şey, patlar mı?
 7. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Geç allahını seversen diycem de, malum ateist forum burası... Bak senin evi böcek falan koymadan dinlerim, ama konsolosluğu değil, yeterince açık mı? Bir şey bildiğinizi sanıyorsunuz, böyle martavallara kanıp duruyorsunuz. Ne dedik sana, "hiç bir istihbarat, kendini afişe etmez". Salak mı adam, öyle süper dinleme teknolojisi geliştirmiş, bunu ifşa etsin? Ha, odadaki iletkenden dinleme mi yapılıyormuş? Bak seeennn.. Zaten Türkiye'nin de bir bombası var, böölee,yer altından dünyanın her yerine gidip patlatıyormuş. Hatta istersen ucuna taramalı da takıyormuşsun, taraya taraya gidiyormuş böyle... Ne diyeyim, tek diyebildiğim hangi devirde yaşıyorsunuz?
 8. anibal

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Şimdi o sosyalist dediğin ülkelerde olan biteni yazsak, "amanda o gerçek sosyalizm değil" dermisin, demez misin? Bir şeyi de karıştırıyorsunuz. Kapitalizm, bir model değildir. Emperyalizm içinde, sosyalizm içinde de kapitalizm, çatır çatır var olabilir. Kapitalizm bir sonucun değerlendirmesidir. Kolay anlaman için ifade edeyim: Canlılar evrim diye bir şey var olduğu için türleşmez, canlıların türleşmesine evrim denir. Aradaki farkı anladıysan, işte aynı şekilde, bir şekilde olup biten ve her şeyin paraya endekslenebilir olduğu ve endekslendiği sisteme kapitalizm denir. Kapitalizm, sistemin bir niteliğini anlatan bir terimdir, sistemin nasıl olması gerektiğine dair herhangi bir ifade içermez. Kapitalizm denen niteliğin nasıl oluştuğunu anlamakta genelde bir zeka kabızlığı yaşanıyor. Basitçe anlatayım bak. Kapitalizm öncesi, soylu olursun, her şey senin olur, oralarda yaşayan köylüler bile. Velakin, parayla, pulla soyluluğu satın alamazsın. Köylüysen, paranda olsa, olmasa da, köylü olursun.İşte kapitalizm denen olay, ki netleşmesi 1950'lere kadar uzar, soyluysun, soysuzsun zart zurt yok, ne kadar paran varsa o kadar köften var olayıdır. Amerikan zenginlerinin sırf soylu olabilmek için, ingiliz, fransız falan soylularına, hemde batık soylularına kızlarını vermek için sıraya nasıl girdiklerini bir araştır mesela. Ha, kapitalizm iyidir veya kötüdür diyemezsin, gene bahsettiğin sebeplerden, yani malum koşullardan. Fakat, içinde kapitalizm olan sistemleri elbette bir şekilde eleştrieblirsin. Unutma, sonuçlar tartışılmaz, sebepler tartışılabilir ancak ve kapitalizm bir sonuçtur. Ha, hayın ameriga diyeceksen, ameriga'daki sistemin kapitalizminin ahlak ve adalet kavramlarına uymadığı ve oradaki sistemin bir korporatizm olduğu, amerikalıların bile en çok yakındıkları şeydir. Yani, hayın ameriga bile kapitalist değildir. Avrupa'nında çağdaş olmayı öğrenmesi, işte o kapitalizmin sonucudur. Kapitali, yani parası olanın, soyluyum diye kasılan, ama kral, ama lord, ama kont, her kimse, "s...erim senin soyunu da sopunu da, param var lan, ne diyon sen?" diyebiliyor olmasıdır. Bilinen tarihe bakarsan, en adil ve hakkaniyetli, en özgür toplumların, kapitalizm dediğin özelliği taşıyan toplumlar olduğunu görmen zor olmaz. Daha iyi bir sistem var mıdır? Sanmıyorum, varsa bile o sosyalizm falan değil. Ha, koşullar diyorsun ya. Mevcut koşullarda, olabilecek en iyi idareler, içersinde sağlam kapitalizm olan idareler olacaktır. Ama koşullar değişir, ne bileyim, yapay zeka alır başını gider (ki gidiyor), insanların çalışması, üretmesi falan gerekmez, bak o zaman başka bir izm falan çıkabilir, o ayrı konu.
 9. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  O böcek denen aletleri falan yakalamak, artık çocuk oyuncağı. Hangi devirde yaşıyor millet, ne bileyim. Kaldı ki, öyle şeyler için, jammer'lar ebay'de falan da satılıyor artık, aliexpress'ten beş on dolara alabilirsin hatta.
 10. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Cemal'in üstündeki böceği bulamayacak, görmeyecek mi bir konsolosluğun güvenliği? Çok çok bond filminde falan yaşıyorsunuz, dünyadan haberiniz yok. Öyle üstünde böcekle falan, elini kolunu sallaya sallaya gireceksin yani elçilik, konsolosluk vs. Dediğim gibi, pek seviyorsunuz böyle işkembeden saydırmaca teraneleri. Tamam, sevme demiyorum, hobi olarak gene sev, ama azıcık aklınız başınızda dursun yahu.
 11. anibal

  Sizce nasıl özgür olunur?

  İyi güzel, hoşta, maalesef o komünizm bir masal, bir rüya. Gerçek dünyada o iş mümkün değil.
 12. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Tabi tabi, hatta zamanda yolculuk yapıp, görünmez olarak izlemişsindir, yada izleyip çekenlerde olmuştur. Yahu, istihbarat işlerini ne sanıyorsunuz ki? O ses kaydını kim, neden yapsın, neden açık etsin?
 13. anibal

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Öncelikle, tentene bir sürü laf geçirmekle, gayet özgür olabilirsiniz, görün bakın nasıl özgür hissettiryor bu dallamaya lafı kol gibi geçirmek. Sonra, işin doğrusu, kendiniz olmakla ancak özgür olursunuz.
 14. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Daha durun, yakında anası da arpa ajanı falan çıkmazsa, ondan sonra... Bu gibi vakalardan sonra, böyle çok terane uydurulur. Ama genelde, bunların alayı da fasa fisodur. Önce şunu unutmayın, hiç bir istihbarat, ajanını böyle ele vermez. Nişanlısı arap ajanı olacak, böyle alanen de ifşa edilecek, boş rüya bu. Kaşıkçı vakasında benim gördüğüm, bir şeylerin kontrolden çıkmış olması. Tahminen bunu dövdiler falan, sonra lan ne bok yiyeceğiz şimdi babında, kesip biçtiler. Bu olay, arap bile olsa, kimsenin yapmayacağı kadar acemice ve aptalca bir durum. Aklı başında bir istihbarat, hani çok aklı başında olması gerekmiyor, kimseyi konsolosluğunda temizlemez, alır, götürür, bir şekilde kaybeder. Unutmayın ki, minareyi çalan kılıfını uydurur ve bunlar, bunu bilecek kadar profesyonel hırsızlardır.
 15. anibal

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Gider kafasına sıkar. Sırp istihbaratı, gazeteci kadına aynen bunu yapmıştı mesela. Yada bir temiz döver, öldürürsün. Mossad, arjantinde bir naziye böyle yapmıştı mesela. CIA adam öldürmez örneğin. Bilinenin aksine, CIA o işlerle uğraşmaz. ABD'nin o işlere bakan başka istihbaratları vardır. İddiaya göre, bunlardan biri, biyolojik silah yaptırdığı bilim adamını, otelin camından atıp öldürmüştür. Adam, otel falan belli, ama olay intihar mı, başka şey mi obiraz şüpheli.
×
×
 • Yeni Oluştur...