Jump to content

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  18.224
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

35.834 profil görüntüleme
 1. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  Memleket zaten kaybetti. Şeriat falan gelmesi mesele değil. Bu millet felaketlerden anlamaz. Onları gılıjdar yapıyordur falan. Çünkü, bu milletin normali zillet, sefalet.
 2. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  Tam olarak öyle değil. Kaçırıyorsunuz ince noktaları. Şimdiii, laik ülkeyi yiyip bitirdin. Ama güdün, illa da yağma, illa da daha çok yemek. Eee, yenecek mal kimde şimdi? Elbette öteki müslümanlarda. Düştü mü mevzuya senin jeton.
 3. anibal

  Bu nasıl bir hastalıktır?

  Senin meselen formluk falan bir mesele değil. Psikologluk bir mesele de değil. Çok ciddiye alıp, çok sıkı tutup, tercihan hastane seviyesinde psikiyatrik tedavi alman gerek. Meselenin dindar olmanla da, ateist olmayla falanda ilgisi yok.
 4. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  O salaklar, herşeyden önce inançları ile yaşıyor. Onlar için ülke ganimet, paylaşılmalı, yenmeli bitirilmeli. Zaten parayı falanda, malum rızkı veren allah veriyor. Dünyaya bakışları böyle. Bu yüzden de batırıyorlar, tıpkı mısırdakiler falan gibi. Araplar, siyasal islamcı değil, onların ki farklı. İşte o yiyip bitirme noktasını aştılar, kalmadı yenecek deniz. O zaman ne olur? Tarihe bakın, görürsünüz. Müslümanların en önemli özelliği, hep birbirlerini yemeleridir. Basitçe, Osmanlı'yı en çok zaiyata uğratan, başta Mısır olmak üzere araplar dır vs.
 5. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  Öyle değil işte. Zira, islam olduğumuz noktada, ülkenin şeriat ülkesi olması gerekiyor. Tamam, şöyle böyledirler falan ama, dinciler dini prensiplerine muazzam bağlıdır.
 6. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  Bunlar şu zavallı dincilierin ıslak rüyaları. Çok geç kaldılar. TV'lerde "Mevlana hazretleri buyurdu ki..." diyerek islam propagandası yapıldığı zamanlarda olsa, olurdu. Gel bak, şeriat ne güzel, islam ne güzel diye, zaten kanmış millet koşa koşa şeriata giderdi. İran'da yapılan buydu. Ama Türkiye için çok geç, yükselme devrini kaçırdılar. Gerileme devrindeler ve görüp paniğe de kapılıyorlar... https://indyturk.com/node/224086/haber/yusuf-kaplan-başörtüsü-açma-trendi-yaygınlaşıyor-alarm-zilleri-çalıyor
 7. anibal

  Tayyip şeriat getirirse

  Bize yapamazlar, biz ateistiz. Bizim için birşeyleri yok, garip ama gerçek. Kitap ehli, yani hristiyan, yahudi falan olsak, cizye vermemiz falan gerekiyor. Putperest olsakta başka. Ama ateist olunca, hiç bir şey yok, ayette de, hadiste de.
 8. anibal

  Sonsuzlukta her şeyin tekrar etme ihtimali sonsuz mudur?

  Bu o kadar basit bir şey değil. Evren deterministik, ama determine edilemez. Yani, yarın ne olacağını sen bilemezsin, hiç kimse ya da hiç bir şeyde bilemez. Mevzuyu anlamak için, bolca nyquist, bir hayli de shannon kasman lazım. İşte bu da en başta determine edilmiş olurdu. Pek değil. Çünkü, her şey, zaman bile baştan başlar öyle bir durumda.
 9. anibal

  Sonsuzlukta her şeyin tekrar etme ihtimali sonsuz mudur?

  Ne sorduğunu anlamak zor. Ama şöyle bir mevzu var. Evren, deterministik bir şey. Velakin, evreni bizim determine edebilmek için, evrenin en az katı büyüklüğünde bir bilgi saklama şeysine ihtiyacımız var. O nedenle, evreni bizim determine etmemiz mümkün değil. Fakat, bu, evrenin big bang anında, şu an benim bunu yazacağımın belli olabileceği, bilinebiliyor olabileceği gerçeğini yadsıyamıyor, hatta destekliyor. Bilinebiliyor olması demekte, bunun taaa evrenin başından itibaren böyle olmaya programlı olması gibi bir durum haliyle. Şimdi, eğer evren bir şekilde, tekrar bir bang ile oluşursa, bu da, o big bangtan sonra, o yeni oluşan evrenin aynı şeyleri tekrar tekrar oluşturacağı demek oluyor. Belki ben bunları, bundan önce trilyonlarca kez yazmış olabilirim, ve de bundan sonra trilyonlarca kez de yazacakta olabilirim. Bu döngü böyle sonsuza kadar sürebilir. Yani, hiç bitmeyecektir. Tabi bu bir spekülasyon. Fakat böyle işte, senin soruna en yakın cevap, bence bu, benim adıma.
 10. anibal

  Neden sonuç ilişkisi inançtır.

  Bu salak konuşuyor işte... Yapay zeka, insanı ezip geçeli çok oldu. En basit örneği, deep blue. En baba satranç şampiyonları bile duramadı karşısında. Bugün, finansal fonların al-sat işlemleri, yani borsa izleme vs. işleri tamamen yapay zeka tarafından yürütülüyor. Polis, yapa zeka ile suç örgütlerini buluyor, suç işlenmeden müdahale edebiliyor vs. vs.
 11. anibal

  Muhalif bütün forumlar terk edildi

  Forum olayı bitti. Artık millet twitter falan takılıyor.
 12. anibal

  Kılıçdaroğlu yeniden baskan

  Benim bir şey yazmam gerekiyor mu: Ufuk mu? Biz iflas edeli çok oldu. Şimdi sıra tasfiye edilmemizde.
 13. anibal

  Kılıçdaroğlu yeniden baskan

  Suriye, Libya, Mısır falan topu birden bir Atatürk çıkardı, bunu gözden kaçırıyorsunuz. Oraların da öyle yada böyle bağımsız olabilme sebebi, Atatürk'tü zaten. Yani, biz, artık öyle atatürk çıkaramayız. Atatürk çıkması için, oraları da bilecek, en azından neyin ne halt olduğunu bilecek insanlar lazım öncelikle.
 14. anibal

  Kılıçdaroğlu yeniden baskan

  Allah olasa da, size biraz akıl fikir ihsan eylese keşke... Türkiye, aynen afganistan, libya ve suriyedir. Sen kendi olduğun yere bakıp, her yer, her şey öyle sanma. Bu ülkenin yarısı en az, daha doğru ve önceden yapılmış bir tespitle %60'ı aptal ve ilkel. Eh, bu da yeter zaten. Bu ilkel adamların da yarın bir gün birbirlerini yememesi için bir nedende ortada yok. İç savaş çıkmayabilir, ama senin söylediğin sebeplerden değil. Uyan biraz. Eskiden olsa balığa gidelim derdim, ama aç gözlerini, kimlerle yaşadığına bir bak önce.
 15. anibal

  Kılıçdaroğlu yeniden baskan

  Fikir savaşı denen savaş, tarih boyunca hiç görülmemiştir. Her zaman çıkar savaşları vardır ve olacaktır. O savaş, her ne savaşıysa olabilir, ama bu fikir savaşı falan olmayacaktır. Ve bugün, laiklerde herhangi bir çıkar yok. Sana tavsiyem, laiklerin arasından çık, onların arasına gir, bir gör, nasıl birbirine bileniyorlar. Tayyip, çıkıp, amanda kadroculuk yapmayuz biüzz diye boşa demedi.
×
×
 • Yeni Oluştur...