Jump to content

anibal

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  14.664
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

23.232 profil görüntüleme
 1. anibal

  Evrenin Varoluş Teorileri

  Mevzu, big bangın zayıf, çürük ve zorda olması. Evrenin bugünkü bildiklerimize göre, sonsuzdan beri var olduğu ve sonsuza kadar da var olacağı muhakkak, madde yok iken var, var iken de yok olmaz. Evrnin ortaya çıkış ile ilgili bir sürü şey ortaya konabilir, konacaktır. Fakat gözümüzün önünde evrenin temel prensibi duruyor, ama görmekten kaçıyoruz: Evrim. Evrende muhakkak olan ve her zaman her yerde olan şey, evrim. Sürekli bir değişim, sürekli bir -bir şekilde- gelişim var. Koskoca bir gaz bulutunun yıldız olup parlamasına, "Amanda yıldız var oldu" diyoruz, ama var olanda, yok olanda yok, olan sadece değişim. O koca yıldızın yanıp bitip üstüne çöküp karadelik olmasına da yok oluş diyoruz, ama gene olan şey değişim. Evrene bakarsan, hiç bir yerde, hiç bir şekilde, hiç bir şartta ve hiç bir zamanda yok olma veya var olma göremezsin. Zaten evren kendini anlatıyor bas bas. Evren asla yoktuda var olmadı, asla da yok olmayacak, ama değişecek, sonsuz şekilde, sonsuza dek. Bu mutlak. Peki bu kez değişmeden önce nasıldı? Ha, buna da devridaim makinesine inanacak kadar saf olmayan bir takım fizikçiler falan uğraşıp duruyor, sen git devridaim makinası falan yalanlarına kanacak kadar avanak olmaya devam et.
 2. İşiniz gücünüz yok mu sizin? Bir deli bir kuyuya taş atıyor, sizde gelmişsiniz... Dünyanın düz olmadığının ispatı mı? bunlara mı anlatacaksınız, salak mısınız? Durun ben yapayım size, dünyanın düz olmadığının ispatını. Bak düz dünyacı kardeşim, şu an benim sana doğru uzattığım yarrağım senin götüne girmiyorsa, demekki dünya düz değil. Düz olsa, sırayal taa buradan, taa senin sülalende kim varsa onun götüne girip çıkıyor olurdu. Hah, gördün mü bak, nasıl ispatladım, dünyanın düz olmadığını, şimdi götün yiyorsa, sen ispat et yarrağımın boyunun o kadar olmadığını... Bunlaırn anlayacağı dil budur, o salak aklınız bir türlü almadı gitti.
 3. Birde konuşuyor hala şapşal budala. Arazinin eğimiymiş, dangalak, denizde arazinin eğimimi var da gemiler atış hesabında dünyanın yuvarlaklığını katıyor, beyinsiz? 40 km ötede, hesap ettiğin şeyin sadece kot farkı olduğunu mu sanıyorsun, dangalak, Menzili nasıl hesaplayacaksın, hangi yönde olduğunu nasıl hesaplayacaksın, şapşal budala? Salak işte.. Eczanelerde placebo satılmaz. Doktor glikozamin falan yazar geçer, plasebo niyetine. Bir devridaim makinesinin çalışmasının tek yolu, kanat pervane falan takıp, karşısına geçip osurman olabilir. Maşallah sende de öyle bir dübür var ki, o makine koca bir şehri besler icabında, öyle bir dübür yani. Hemde boyuna osurup durup fikir zortladım sanıyorsun, bari bir işe yarar.
 4. Sana bir iki resim gönderecek kadar çalışır en azından. Uydunun gram yaklaşık 400 $ gibi bir şey. Koca pil koyacağım, bir ay çalışsın dersen, amanda şöyle optik olsun, pireyi göreyim edeyim dersen, bir kaç milyoncuğa gönderirsin öyle bir uydu. Yada bir iki gün dayanacak bir pil vs. koyar 8000 - 10000 $ arası bir rakama maledersin. Low orbit ile de dünyanın resmini çekersin, ama tamamının değil. Ufku çekersen, hele deniz üstünde, gözünle görürsün. Yok illla da diyorsan, basarsın bir kaç milyon dolar, malumu kendin görmüş olursun.
 5. anibal

  Eşcinselliğin Yasak Olmasının Nedeni

  Boş laf söylemekte üstünüze yok. Eşcinselliğini bir sürü faydası vardır. Sürü halind eyaşayan canlıların çoğu için özellikle. En başta da memeliler. Bu yüzden de, yunus balığından, aslandan, insana kadar pek çok canlıda görülür. Ne faydası varmış sayıklamaya çıkmadan o ufak kafanızı azıcık çalıştırın,.
 6. Uzaya ne gerek var ki... Sahile çıkınca görürsün zaten dünyanın nasıl yusyuvarlak olduğunu. Karşıdaki kıyı görünmezken, neden üstünde uçan kuşlar ve bulutlar görünür, buna bir cevap verebiliyorlarsa buyursunlar.
 7. Var zaten, her gün her tarafta yapılıyor. Sadece sen bilmiyorsun hepsi o. ABD sen gibi salaklar varken ortalıkta, neden böyle bir şeye hacet etsin ki?
 8. Onlar gizli görüntüler, olmaz öyle şey. Ama istiyorsanız, kendi uydunuzu yapın, atın uzaya, kendi fotoğrafınızı kendiniz çekin. https://www.wikiwand.com/en/CubeSat https://hackaday.com/2016/04/11/a-1000-tiny-personal-satellite/
 9. Gerzek, biz o eğimi her gün ölçüyoruz, radarlar nasıl çalışıyor sanıyorsun, moron? Uzaydan çekilen fotoğraflar da her gün yenisi geliyor, tama her gün değil, ortalam 1.5 günde bir tanesi geliyor elime, onlarda da görüyoruz dünyanın yuvarlak olduğunu. Ve onlara bakıp sana bugün şemsiye almadan çıkma diyoruz. Bak geri zekalı salak, telsizciler, radarcılar, her gün, her an dünyanın yuvarlak olduğu gerçeğiyle cebelleşiyorlar. Dünyanın düz olduğuna dair hiç bir kanıt yok. Osurunca kanıt üretmiş olmuyorsun.
 10. Geri zekalı... Bilinen en büyük topların savaş gemilerinde olduğunu bilmeyen bir geri zekalı. Menzili mi neymiş? 15 km'nin ötesindeki her atış için, dünyanın yuvarlaklığını ve dönüşünü hesaba katmak zorundasın... VE aşağıdaki şey senelerdi 40 km ötedeki PKK'ya cayır cayır top yağdırıyor: Tam bir süzme salaksın, bir şey bilmeden bildiğini sanan.
 11. anibal

  Evrenin Varoluş Teorileri

  Pek anlamış değilsin. Sen bir süpernovanın artığının içinde yer alıyorsan, ne tarafa bakarsan bak, bu süpernovadan kalan fon radyasyonunu görürsün. O patlamanın oluşturduğu şey, galaksi falan değil, bizleriz sadece. Enflasyon modeli de fiziğe aykırı. Bu yanlış bir çıkarım. Evrenin enerjisinin genişledikçe artması gerekmiyor. Tekillik vakum değildir, diyemezsin böyle bir şey. Sanal parçacıkları gözlemleyemezsin, gözlemlenemez olduğu için sanal onlar zaten. Big bangın sorunlarını enflasyon teorisiyle çözmüş olmuyorsun, o sorunları kulbuna uydurmuş oluyorsun. Big bang olduğuna dair hiç bir direk gözlemin yok. Bu oranın uyması big bangın olduğunu kesinleştirmez. Evrenin bir başlangıcı gene olabilir, ama big bang şeklinde olmayabilir. Diğer yandan, evren sonsuzdan beri de var olmuş olabilir, hidrojenin yeniden üretilmesi imkansız değil. Bilim camiasının geneli tarafından da kabul görmüyor. Kaldı ki, bir teori sakatsa, onu kabul edenlerin çokluğu sakat olması gerçeğini değiştirmez. Sorular ve sorunlar ortadadır, eğer cevaplanamıyorsa, o teori sakattır ve aklın yolu, yani okkamın usturası der ki, bu teori yanlış. Bilimsel gerçekler halk oylaması ile doğru veya yanlış olmaz. Big bang'tan daha mantıklı teori olmaması onun doğru olduğu anlamına da gelmez. Newton'dan önce, elmaların yere düşmesinin sebebini izah eden teori, meleklerin kanadının çarpmasıydı mesela.
 12. anibal

  İnsan Kutsal Afyona Neden İhtiyaç Duyar

  Tapınma isteği ile kadınların bir alakası yok, önce bunu bir düzeltelim. Kadınların bir erkeğin tabiri caizse kölesi olmayı sevme, bundan kendini iyi hissetme gibi bir güdüsü vardır, ama bunu tapınma ile karıştırmak abes olur. Dahası, insanlarda tapınma isteği gibi bir istekte yok. Başka isteklere dair yaklaşımlar, tapınmaya yol açıyor vs. bu başka bir konu. Diğer yandan tapınma ile, inancı birbirine karıştırmamak lazım. Ha, insanlarda, çeşitli şekillerde sürü liderine saygı gösterme, bunu cidden gösterme, ona bir şeyler falan verip himayesinden faydalanma güdüleri vs. var. Bu hemen hemen tüm sürü canlılarında görülür zaten.
 13. anibal

  Saf Su İçilir mi ?

  Soytarı işte.. Çöle giderken yanına alman gereken en önemli şey tuzdur, kaz kafalı. Ve dahası, aç yaşarsın baya bir zaman, ama susuz yaşayamazsın. Daha dahası, çölde saf su da bulamazsın. Diğer yandan her yerdeki tuzlar, deniz suyundan daha tuzludur haliyle, şapşal palyaço...
 14. anibal

  Saf Su İçilir mi ?

  Hah, saf su, hiponatremiye diğer suya göre çok çok daha çabuk, daha az miktarla sebep olur. Hele hele çölde falansan, terlemeyle boyuna tuz atıyorsan, o zaman kesin olarak tehlikeli olur. Ama evinde saf su içiyormuşsun, büyük ihtimalle bir dikişte birer litreden günde 3-4 litre içmiyorsan, hiç bir ziyanı da olmayacaktır. Bunu diyen yok zaten.
 15. anibal

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Geri zekalı, git bak bakalım doğaya. Hemen her hayvanda eşcinsellik vardır. Götünden başka yerlerinde var, azıcık onlarla düşünmeyi dene.
×