anibal

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  10.769
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

15.312 profil görüntüleme
 1. Sorun, çirkin ne, güzel ne bu sorun... Temel olarak, kendimize benzeyen güzel. Benzemeyen çirkin. Eğer, taaa o kadar bize, yani toplumun geri kalanına benzemiyorsa, çirkin, hemde çok çirkin, öyle böyle değil. İşte o kadar bize benzemiyorsa, bunun bizim ailemizden, kabilemizden, neslimizden, hatta türümüzden olmadığı kabul edilir. Haliyle onu dışlarız. Bu türümüzün, yani sürümüzün daha özelde, genetik kodunu korumaya yarar. Tabi bir de, çirkin olmaya sebep olan genleri ayıklamaya. Çünkü, güzel çirkin, aynı zamanda sağlıklı olmayı da gösterir. Bugün bir gorili, şempanzeyi vs. genel olarak, çok yakışıklı, çok seksi ve güzel olarak görmüyorsak, sebebi bu mekanizmadır.
 2. Sen nerenle konuşuyorsun, ağzınla mı, kıçınla mı? Türkiye ABD'den sonra ikinciydi diye sallayan sen değil misin? Tarihin hangi döneminde Türkiye hayvancılıkta ikinci olmuş ki, utanmaz yalancı? Senin devletine, rüyasında şefaat diyeceğine, "inşallah ya resulallah" demişler hükmediyor, hemde o hayvancılık yapanların verdiği oylarla. Alan razı, satan razı, admaın oyu %50'nin altına düşmüyor. Sen ne iş oluyorsun, milli iradeye böyle caz yapıyorsun? O oy verenler, ABD vatandaşı değil, millet, millet... Buna bir uyan, bu ülkenin düşmanı ABD falan değil, kendisi, görmüyor musun, adamlar açıkca, bu devleti yıkıp, yeni bir ülke kurduklarını falan bas bas bağırıyor hala.. Sende gelmiş, salak salak hala böyyük şeytan amerika martavalı ile sayıklıyorsun burada..
 3. Seni ahanda böyyük şeytan ABD diye sömüren, ötekini, islam düşmaı ABD diye sömüren, berikini bilmem ne ABD Diye sömüren, bilumum malum kişilerin sömürüsü elbette..
 4. İlla bir işgal icat edeceksiniz.. Evet, malum bir suriyeli işgali var mesela... Bu da mı ABD'nin işi? Ülkenin en güzel yerleri, hele hele 30 yıl sonra ot bitecek nadide yerler, arapların işgalinde. bu da mı ABD'nin, kapitalizmin falan işi? Bu projeler bir takım işgaller demek mi? Almanya'da Marshall yardımıyla kalkındı. Onlar saksıya patates ekip, o yardımlarla sanayilerini yeniden kurarken, biz her mahalleye birer milyoner diktik. Kabahat kimde şimdi, aşağılık kapitalistler ve ABD'mi, yoksa ağacı diksem kazandırırım diyen adama oy verip koyun olduğunu ilan edenler de mi? Gerçekler ortada, ayan beyan... Ama siz nasıl beceriyorsanız, hayallerden bir türlü çıkamıyorsunuz. Başınıza, daha doğrusu başımıza ne geliyorsa, kendi basiretsizlik, cehalet, ahlaksızlıkk ve kepazeliğimizden geliyor. ABD, kapitalizm falan sadece birer korkuluk, gösterip bizi uyutup, ülke, millet olarak perişan olurken, birileri gemiciklerini, ayakkabı dolusu eurocuklarını katlamakla meşgul oluyor. Buna uyanmadıkça, bu sömürü bitmez. ABD si falan, dış mihrak martavalı, sadece milleti kendi cehaleti, kendi becereksizliğine sahip çıkmaya yarayan martavallardır, hepsi bu.
 5. Ne çekiniyorsunuz ki siz böyle? Bir bak bakalım, Hollanda'nın hayvan üretimi, herhangi bir yılda, Türkiye'nin en az kaç katı olmuş?
 6. Emin ol, kıçınıza köküne kadar kazığı yediğinizde, hala biz haklıyız, kazanacağız diye bağırıyor olacaksınız.
 7. Sizin gibi enayi olununca, böyle martavallarla kandırılmak normal zaten. Biz o savaşı naklen izlemiş adamlarız birader. Sabah sallana sallana savaşa giden, akşam da, tüfeklerini sürüye sürüye cephedne evine yatmaya gelerek güya savaşan bir ırak ve iran vardı. Arada can sıkılınca da, füze atmaca oynarlardı falan. Arada coşan, topun başına geçer, karşı tarafın çölünden kum kaldırmaca oynardı. Sekiz on yıllık savaşın sonunda, ırak 200 bin, iran 220 bin kayıp açıkladı. Ölenlerin çoğunun çöl sıcağında can sıkıntısından ölmüş, yada çeşitli sebeplerden eceliyle, yaşlılıktan falan ölmüş olması da çok daha olası. Savaşın başında çılgınca İran'a dalan ırak güçleri, ilk anda ciddi kayıplar verdiler iranlılara. Sonra da gittikleri yerde arkadan destek gelmeyince açlıktan, susuzluktan ya da iran saldırılarıyla ölüp gittiler. Sonra sınırlar yerind ekaldı, tam arap usülü, itme kakma kavgası bir savaş sürüp gitti, senelerce. Öyle sallıyorsun ki... 1980 yılında savaş başladı. O gün 16 yaşında olanlar, 2011 yılında 47 yaşında olurlar. Bil bakalım, 2011 yılında bu yaşta kaç kişi vardı İran'da?
 8. Kendi beceriksizliğini, pasifliğini falan örtmenin en iyi yolu, yenilmez bir düşman göstermektir. Öyle bir düşman ki, asla yencem diye eline kılıcı alıp üstüne yürüyemeyeceğin, nafile olacağı ve her pisliğin sebebi olarak gösterebileceğin. İşte bu pısırıklar da, erişilmez ve ilişilmez ABD'yi, böyle gündeme koyup, kendi zavallılıklarını gizlemeye çalışıyor sadece.
 9. Nonoşun da hayalleri coşöuş, şelale olmş... Saddam ABD ile savaşmak istiyordu, büyük şeytan, lanet olası ABD ile. Yakından başlayım dedi, daldı kuveyte... Ne oldu, ebesinin çamını gördü mü? Kedi beni tırmalayabilir, ama tekme mi atarım, tepesine mi basarım onu ancak zeus bilir... Gözden kaçırdığın, milletin elinin armut toplamadığı. Diyoruz işte, gücü olan, yapar. Adma ne yaptı, gücü vardı, bombası vardı, patlattı Beşiktaş'ta, sonra ne oldu, kendi kıçında patlayanın hesabını yaptın mı? Diyoruz ya, hayalperest zavallılarsınız. Meşru olmak, hak sahibi olmak demek. Ve ABD bu hakka sahip. Sende sahipsin, elbette.. Hatta, papua yeni gine bile sahip. Tarih boyunca bu haklar baki olup geldi. Sorun, bu kadim hakkı kullanmaya çıkanın, yılanın kuyruğuna basmış olabileceği mevzusu. Yani, elbette bir ülke diğerine saldırabilir, ama gününü gören, kazançlı çıkan kim olur, işte bu düşünülür. İnsan hakları diyorsun... İnsan haklarını icat eden de ABD, biliyor muydun? Hİç bir saldırı ve şiddet olayı diye bir aptalca genelleme yapmak, siz gibi moronların sıklıkla başvurduğu bir zırvalıktır.. O dangalak kafanın alması gereken bir şey var: Anlaşma... Bu ülke vatandaşı isen mesela, bu anlaşmayı kabul etmiş sayılırsın ki, anayasa, kanunlar falan o anlaşmayı içerir. Anlaşmayı ihlal etmen, sana müdahale etme hakkını verir, anlaştığın taraf ile. Hukuk denen şeyin ne halt olduğunu bilmeyen cahilin tekisin sadece. Eğer bu sayıklamaları devam edeceksen, ne işimiz vardı bizans, süryani, ermeni vs. toprağında, haksısız diyecek, pılını pırtını toplayıp gideceksin orta asyaya filan. Sen, deden vs. saldırıp edip alınca fetih oluyorda, birinin saldırısı nasıl tu kaka oluyor?
 10. Tamam, hadi öyle diyelim... Ama işgal edilen yer nerde, hani? ABD'nin işgal ve ilhak gibi bir politikasının olmadığını atlıyorsunuz. Bir yere askeri falan operasyon yapmış olmakla, işgal aynı şey değil. Yani, yürürken kaldırımı işgal etmiş olmazsın, ama bir kasa limon koyup satmaya çıkarsan, kaldırımı işgal etmiş olursun. İşgal, yani bir ülkenin işgali, mesela İstanbul'da yaşanmıştır. Biraz daha kapsamlı bir terimdir. Bize pompalanan şeyler, maalesef sahayı anlama kabiliyetini yok ediyor. Şu illuminati zırvaları falan gibi. ABD'nin de, kapitalizmin de böyle oyunlar çevirecek mecali, gücü yok. Bu dinamikleri belirleyen, bir kaç politikadan daha fazlası. Küresel ısınma, deprem, iklim değişikliği falan gibi sebepler mesela.. Suriye'deki karmaşa, Irak'taki kargaşa, Tunus'ta falan yaşananlar, bir takım politikaların değil, bilfiil küresel ısınmanın sonucudur. Önce bunu bir bilmek lazım. Aristokrasi ve kapitalizmin ayakta kalma sebebi, planları değil, her duruma hazırlıklı olmalarıdır.
 11. Dincilerin becerdiği goygoyculuğu, yalanlarla falan birilerini düşman ilan etmeyi vs. şiar edinen tipler mevcut. ABD, iyi midir, adil midir, hakkaniyetli midir? Her ülke ne kadar ise, en fazla o kadar. Ve benim ABD'yi savunduğum falan yok. Ama tonla yalan dolana sığınıp, alakasız ithamlarla birilerini düşman gösteriyorsan, kötü, tu kaka gösteriyorsan, işte bu başka bir şey. Bu davranışın arkasında, genellikle, kendi psiliğini, zulmünü, becereksizliğini falan saklamak yatar. Hepsi bu. ABD orada.. Ve söylüyorum işte, hakkınız var, gidin, işgal edin, yıkın ABD'yi.. .Ha, gücünüz yetmez de sizi sinek gibi ezerse, vay bizi niye ezid bu diye de zırlamayın.
 12. Anlaşılan, karıştırılan bir kaç husus var. Cinsel çekim, tercih ile güzellik aynı anlama gelmez. Güzellik, cinsel tercihte etkili bileşenlerden biridir sadece. Güzellik denen kavram, açıkca genetik bir olgu, yani genler güzel olup olmayacağınızı belirliyor. Fakat, şu gözden kaçıyor, güzel olduğuna karar vermeyi sağlayan mekanizma da genetik. Ama, şu atlanıyor, canlı genler kadar çevre tarafından da şekillenir. Yani kilolu olma, saç rengi, saç uzunluğu vs. vs. gibi, sivilceler falan gibi şeyler, güzellik algısını önemli şekilde etkiler. Güzele güzel demek için, baktığımız bir sürü şey var. Bunlardan en etkin olanı, kendimize benzemesi, basitçe değerlendirmenin belki %30'u. Ama diğer ölçütlerin hiç biri, ki bu ölçüt listesi kişiye göre değişebilir, atıyorum %5'ten daha etkili değil.
 13. ABD'li askerler falan, kimseyi öldürmedi, tecavüz etmedi, işkence etmedi diyen yok zaten. Fakat milyonlarca mı, çüşşş... ABD'nin Irak'a girmek için gerekçesi, arap israil savaşından sonra, araplarla yaptığı savunma anlaşmaları. ABD, arapların maddi güçleri oranında askeri güce sahip olmasını istemedi, hala da istemiyor. Saddam oradan Araplara tehdit olunca, ABD buna istinaden, bir yerde el mahkum, Arapları Saddam'dan korumak için kendisi girdi. Haklıydı derseniz, evet, uluslararası hukuğa uygun. Adaletli miydi derseniz, tartışılır. İkinci hareketin esprisi daha başka. ABD, Saddam'ın kendi ülkesi içinden devrileceğini düşünüyordu. Kürtler falan bunu halledecekti. Ama olmadı. 9/11 saldırılarından sonra, Saddam, kolay, göze sokulabilir bir hedef oldu. ABD'nin öncelikle kendi içine, hemde karşısında olduğunu düşündüklerine, bir Saddam'ı bile deviremeyen, aciz bir ABD görüntüsünü silip, bize bulaşanı bu hale getiririz demeye gittiler. Savaşların berbat olduğu elbette tartışmasız. ABD'nin öyle sütten çıkma ak kaşık falan olduğu da yok. Ama gidip abes abes, sanki orada uslu uslu oturan, mutlu mesut saddam ülkesine dalan biri varmış gösterilmeye çıkması abes. Bildiğin romantik, çocuk masalı... Mutlu mesut ülke ak prensesin ülkesi, ona saldıran kara rujlu kara elbiseli zalim büyücü kadın... VE yok sayılıp anlaşılmayan husus: Hiç bir yer, taş, toprak falan, "Bu, falancaya aittir" diyen bir şeyle var olmuş değil. Biri, birileri, bir yere, bölgeye falan "Burası benim" diyorsa, bunun meşruiyeti nerden gelir? Bunu deme hakkını ona kim, ne verir?
 14. Gelelim şu diğer tarafına... ABD IRak'ta milyon kişi falan öldürmedi, salak.. Irak'ta ölenlerin çoğunu ıraklılar öldürdü, birbirlerini yediler resmen. Hala da yiyorlar, git bak bakalılm musula mesela? Onbinlerce kadına da tecavüz etmedi ABD'liler. Ama yüzbinlerce kadına tecavüz edildi, ıraklılar tarafından. Onun faturasını da almış ABD'ye kesiyorsun, uyuz... Saddam bu dayağı kaç kez haketti haberin yok. Adamın diğer katliamlarını salla, sadece Halepçe katliamı bile misliyle dayağa yeter. Haklı yada haksız, ABD'ye bık bık ederken, eli kanlı saddamı, kendi halkına gaz atıp bebek falan demeden öldüren saddamı savunacak kadar utanmaz, arlanmaz, şerefsiz, iki yüzlü rezilin tekisin yani.
 15. Hala boş boş sayıklıyorsun, embesil misin bu kadar? Amanda zayıf ülke, yok güçlü ülke... Anlamadığın, moronlukta ısrar ettiğin şey, "ülke" ne, kaz kafalı mısın nesin? Ülke dediğin yere, oradaki bir takım kişilerin sahip olduğu iddiasını neye dayandırıyorsun, bir anla bunu artık. Dünyanın toprağı, suyu, taşı falan, nasıl olurda birisinin olabilir, yazıyor mu taşın üzerinde, amanda bu taş şuna aittir? Kim veriyor, ne veriyor ohalk dediğin topluluğa o bölgeyi ülke edip, oraya sahip olma iddiasını?