Jump to content

anibal

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  12.706
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

17.454 profil görüntüleme
 1. Kuran'da Özgür İrade

  Format atayım falan demiş arada ama, yememiş... İnkar edilebilen bir tanrı olmak kadar acizlik, zavallılık, acınacak halde bir beceriksizlik var olabilir mi? İnkar edilebilen bir tanrıdan meymenet beklemek kadar ahmakça bir beklenti olabilir mi?
 2. Kuran'da Özgür İrade

  Sen de bu masala inandın di mi? Bak bu masalı Hindular nasıl anlatıyor, bir araştır derim. Anahtar kelimen "Manu"... Senin bedevinin masalının hakikat olduğunu nerden çıkarıyorsun da yüce manu'ları inkar ediyorsun?
 3. Admine sesleniyormm!

  Üyelik silinmesi, sadece üyenin girişini engellemektir. Yani, silinen bir halt olmaz, üyeye dair mevcut her ne varsa, aynen yerinde kalır, girmek için kullandığı parola falan dahil. Hani, süzme şapşallık diye bir tabir yok ya, olsa iyi olacak bu tipler için...
 4. HDP meşru bir parti midir?

  Yaptırmayacaksın falan diye, geçmişte yaşamakla varabileceğin bir yer yok. Dünyadan, bilhassa coğrafyadan bihabersiniz. Ve her bir şeyi siyasetten, çeşitli emperyalizmlerden falan ibaret sanıyorsunuz. Doğada yaşadığınız, doğanın sürekli değiştiğini, sürekli buna göre adapte olmanız gerektiğini görmüyorsunuz. Kafanızda bir türlü o yaratılış masalları, sihirli değnekler falan yok olmamış, ne olup bittiğini anlamaktan aciz kalıyorsunuz. Dünyada emperyalizm bitti. Sağda solda ufak emperyal heveslileri var elbette, K.Kore'dekiler falan gibi. İyi de nedne bitti, binlerce senedir dimdik ayakta duran müessese? Hiç bunu düşünmüyorsunuz, öyle ki, emperyalizmin bittiğini bile farkedemiyorsunuz. Onun bitme sebebi, artık fayda etmemesi, ancak başa bela olması. Bir mesele var: Kürt meselesi. Bu meselenin çözümü belliydi. Emperyalist kafayı atacaksın. Ümmet, millet gibi emperyalizmin leşiyle beslenen ve modası geçmiş zibidilikleri atacaksın. Liberalizmi ortaya koyacaksın, kitleler değil bireyler olacak. İnsanların bir kitlenin parçası olmasına değil, bir birey olarak var olmasına izin vereceksin. Ama Türkiye bunu yapmadı. Aptal aptal kitleler yarattı, angut angut emperyalizm kasmaya çıktı kendi halkına. Artık kimse, çıkıp PKK'nın P'sini dahi yok edebilecek durumda değil. Kaldı ki, Pamukoğlu'da değildi zaten, maalesef. Sadece böyle diyerek falan kendimizi kandırıyoruz, avunuyoruz, hepsi bu.
 5. HDP meşru bir parti midir?

  Adam bunu istiyor. Mesele mecliste mi isteyecek, yoksa bomba ile kan dökerek mi isteyecek? Siyasi olarak herkes herşeyi isteyebilir. Neden istemesin ki? Alır, alamaz, o ayrı mesele. Ama sen bunu engellersen, o zaman adamın silahla istemesi gayet meşru olur. Sevri düşün mesela. Ülkenin sahibi güzelce vermiş ülkeyi millete. Sen çıkmış, olmaz diyorsun, bir de utanmadan eline silah alıp çıkıyor, ülkenin sahiplerinin askerlerini öldürüp, bir de kendine devlet kuruyorsun. Senin dediğin laf, kurtuluş savaşını ve onu yapan meclisi falan, terörist ilan etmek aynen böyle.
 6. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  İnsanın doğadan aldığı en büyük hediye, meraktır. Ama bu aynı zamanda insanın laneti olmuştur. Tüm canlılar gibi bizde enerji vermi, enerji tasarrufu modunda var olduk. Bu yüzden, tembelliği seviyoruz. Ve beyin vücudun en çok enerji tüketen yeri. Merak edilen şeylere onu çalıştırmaktansa, "Amman tanrı de geç, ne kasıyorsun yaaa..." moduna girdik, işte bu günlere geldik. Bu garip bir şekilde, doğanın o enerji tasarrufu kuralı ile, avantajda sağlıyor üstelik, ne yaparsınız? Doğa, evrim böyle bir şey, ucube yaratmayı genelde seviyor. Ki hayatın kendisi bile ucube zaten.
 7. HDP meşru bir parti midir?

  Eğer terör örgütüne, meşru bir çıkış sağlamazsan, o terör örgütü olmaktan çıkar, kendisi gayet meşru bir "özgürlük savaşçısı" olur. HDP bir fırsattır. Meclise de girmiş, baraj falan gibi ayak oyunları tutmamış. Bundan iyi fırsat olamaz. Bu sayede, dağdakine "Daha ne isteyonuz?" diyebilir, inmesini talep edebilirsin. İnzmezse de, gaz falan mı atar, bomba manyağı mı yapar, çatır çatır temizlersin. HDP'lilerin "Amanda terörist..." denerek haldır huldur lince çıkılması, içeri atılması, bugün YPG'ye toka edilen silahlar falan olarak dönüyor işte bize. Çünkü meşru siyaset yolu kapatılan PKK, doğal olarak silahlı mücadelesini meşru hale getirmiş olacaktır. Türkiye, cahil cühela, beyinsiz, dangalak siyasetçilerin ve onların palasını sallayıp kıçını yalayan şapşalların ülkesi oldu, sayenizde. Ha, HDP ile mücadele, PKK temizliği için yapıldı sanıyorsanız, uyanın da balığa gidelim. AKP'nin derdi, dün yoluna kırmızı halı serdiği "Sayın Öcalan" değil ki. Onun derdi bölgeden kaybettiği oyları geri kazanıp, koltuğunu sağlam tutmak. Zira, PKK sandığa da sahip çıkıyor, öyle kolay kolay mühürsüz oyları falan saydırmıyor. Evet, kendi bastığı mühürlü oyları çakıyor, terörist bu, yapar elbette.
 8. Kuran'da Özgür İrade

  Hristiyanlıktan islama geçende, islamdan hristiyanlığa geçende tonal olacaktır. Bu mevzuların arkasında öteki dinin daha iyi olması değil, başka sebepler yatar. En başta ekonomik sebepler gelir. Ardından pek çokları sürüden ayrıyım ben demek, baya bir kısmı da yaşadığı topluma isyan etmek için din değiştirir. Daha az bir kesim ise, içindeki çeşitli abazalık, vahşet falan güdülerini gidermek için din değiştirir. Gidip araştırıp falan ahada bu din daha iyiymiş diyenler nadirdir. Bu her dinden diğer dinlere geçiş için geçerlidir. Senin ub lafı ederken görmediğin şey, tavşan gibi üreyen müslümanlara rağmen, islam çıktığı günden beri hristiyanların müslümanların sayısını katlıyor olmasıdır. Eğer insanlar araştırıp edeip, amanda bu din daha iyiymiş diyor olsaydı, senin dinin için, bugün hristiyanlar azınlığın dibi olurdu dünyada. Şunu da aklından çıkarma, bu tasarımcı falan teraneleri gibi zırvalar, hristiyan dincilerin icat ettiği saçmalıklardır. Bu yüzden, genel olarak, başka dinlerden hristiyanlığa geçenlerin sayısı, her zaman diğer dinlere geçişe göre çok çok daha yüksektir. Hristiyanlığın fikri ve ahlaki altyapısı, örgütlenmesi falan islamdan kat kat üstündür. Adamlar, misyonerliği binlerce senedir her gün daha mükemmelleştiriyor, siz müslümanlar ise kendinizi patlatıp çoluk çocuğu öldüren kudurmuş teröristler olarak göstermekten başka bir şey yapamıyorsunuz.
 9. Kuran'da Özgür İrade

  Allah falan yok, martaval bu sadece diyoruz, yeterince açık değil mi? O sözlerde vahşi, uçkur düşkünü, sübyancı bir bedevinin lafları, en iyi ihtimalle. Büyük ihtimalle öyle bir sürü bedevinin laflaırndan toplanmış bir laf salatası sadece. Ama kaynağı o bedevi sürüsü de olsa, her durumda din diye kabul ettiğin pislik o işte. Senin sözlerin beni bağlamaz, özellikle içinde allah dediğin masal, din deidğin zırvalık varsa. Kendi fikirlerini koy, hay hay...
 10. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Var bunun istatistiği, çalışması falan. Dediğim gibi öyle bir fikir yürütme değil. Hayvani süperbilgisayarla kasılan simülasyonların sonucu bu değer.
 11. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Bu pek öyle değil aslında. Biri oturup simüle etmiş, oluşacak evrenlerin, yani farklı fizik kanunları ile oluşabilecek evrenlerin içinde canlılığın gelişmesi gereken evrenlerin oranı %70 çıkmış. Yani, oluşacak her 10 evrenden 7'si, bambaşka fizik kanunları olsa bile, hayat varedecek şekilde oluşacak.
 12. Kuran'da Özgür İrade

  Bu kadar zavallı olma, bir sümüklüböcek yada solucan gibi davranman gerekmiyor, omurgalı ol azıcık. Bizde zaten sana pis demedik, senin inandığın şey pis dedik, sen de "amanda inancıma hakaret ediyoovvvlavvvvv" diye sızlandın. Şimdi de gelmiş, bedeviyi savunacağım diye omurgasızlık yapıyorsun, senin bedevin, apaçık kendine inanmayanlara etmediği lafı koymuyor. Senin dinindekiler bizi öldürmeyi şeref sayıyor. Senin dinindekiler, bizim kadınlarımızı cariye edip tecavüz etmeyi hak görüyor. Sen ise gelmiş, "Amanda benim dinime hakaret ediyovnnn " diye zırlamaya çıkıyorsun.
 13. Kuran'da Özgür İrade

  Şuradan başlayabilirsin mesela:
 14. Kuran'da Özgür İrade

  Allah, islam falan yalandan ibarettir, safi palavradır, bedevi uydurması bir martavaldır. Kaç kere söylememiz gerekiyor daha?
 15. Kuran'da Özgür İrade

  Senin inanç dediğin ne ki? bir saçmalık... Tek diyebildiğin, "amanda inancıma hakaret...." Sen benim ateistliğime hakaret etmek zorundasın, çünkü senin inancın bunu emrediyor. Senin inancın, başka türlü inananlara hakaret ederken, neden "bu inanç tu kaka, başka inançlara hakaret ediyor" demiyor, gelmiş birde bize hakaret inancına, karşılık vermememizi bekliyorsun. Bu ikiyüzlülük değilse nedir?
×