Jump to content
Ateistforum

anibal

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  18.368
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

anibal Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

37.207 profil görüntüleme
 1. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  İyide, erkek seçemez, böyle bir olayı yok erkek biyolojisinin. Aşık olmak, seçmek değildir. Erkek aşık olur kadının tersine. Ama kadın seçer, seçmesini bilir, fakat aşık olmaz. Ha, kadın seçme kabiliyetini düzgün kullanabilir mi, bu başka tartışma. Boltzmann sabitini hemen herkes bilir, bilir di mi? Ama çok kimse boltzmann dağılımını bilmez. Fakat, hayat, bu işler falan o dağılıma uyar. Git bak, kapitalizm veya sosyalizm farketmez, gelir düzeyinin dağılımı. Aynı şekilde, doğru dürüst erkeklerin, erkekler arasında dağılımı falan. Fiziksel özellikler dışında, sanki fizik
 2. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Olayı doğru görüyorsunuz, ama vaziyeti kavrayamıyorsunuz. Kadının düşünmesine, etmesine fırsat vermemen lazım, bunu önce anla. Gider sorarsan, benimle çıkar mısın diye, kadını düşünmek zorunda bırakırsın ki, onlar bunu hiç sevmez, irrite olur. Ondan sonra tabi ki çıkmaz senle. Ama çık benimle dersen, domine etmiş olursun, düşünme gereğini koymamış olursun, kız da tabi olur, olaylar gelişir. Bunu cidden anlayabilirseniz, olayın çoğunu halledersiniz. Ama çıkması demek, kalması demek değildir, bunu da unutmayın.
 3. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Erkek cesur olacak, tamam. Ama çok kazanacak, zeki olacak falan diye bir şey yok. Evet, onlar olursa, önce erkek kendi rahat eder, o başka mesele. Evliğin mantıklı olması için, kadının seni seçmiş ve seçmeye devam ediyor olması gerekli. Bunu anlamaktan acz içindesiniz. Ve bunun yolu, kadını bir eli yağda, diğeri balda yaşatmak değil, ki en çok bunu yanlış anlıyorsunuz.
 4. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Öyle kız, yani el değmemiş olan, büyük ihtimalle onları ya evlendikten sonra yapacak, ya da senin kanını iliğini kurutarak, hayattan bezdirerek telafi edecektir.
 5. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Tam olarak öyle değil. Bazı tipler, sevgileri ile onu adam edeceklerini düşünürler. Onların -güya- o kadar çok, o kadar büyük sevgileri vardır ki, onu en çok sevilmeye ihtiyacı olana vermek isterler. Sevgileriyle onları kurtaracaklardır. Bu yüzden de, gider quasimodo'ya, yüz nakli olan adama, sakat mücürüm birine, hayduttan bozma motorcuya falan "tutulur", onlarla aşkçılık oynarlar.
 6. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Kızlar erkeğin bug'ını bulmuş, kullanıyor, anlattığın şey bu. Ama bu, kızlar için araban falan olması gerekmediği gerçeğini değiştirmiyor.
 7. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Tarihin en büyük, en yaygın yanılgısıdır. Kızlar tipe, paraya, arabaya falan bakmaz. Önce bunu gerçekten, gayet ciddi şekilde özümsemen, kavraman lazım. Bazı şeyleri anlamıyorsunuz. Tipi düzgün, boyu posu yerinde eleman, özgüveni, en azından kızlara karşı yüksek olan elemandır. Ve özgüven her zaman bir kız mıknatısı olarak işlev görür. Siz burada adamın özgüveni ile etkilenen kızın, tipinden, paradan, arabadan etkilendiğini sanan at gözlüklüler oluyorsunuz. Parası, baya tipi, AUDI A8 arabası falan olup abaza gezen çok eleman tanıyorum. Şunu bil,
 8. anibal

  Karşı cinse güvenememek

  Alayınız da boş laf ediyorsunuz. "Doğru dürüst" erkek olursanız, hiç bir kız sizi aldatmaz. Sorun bu "doğru dürüst" tanımının kızdan kıza değişmesi. Bir örnek verelim. Türk ateist bir kadın, erkeği seçmiş, budur demişse, iş ilişkyi sürdürmeye gelmişse, beklentisi erkeğinin daha büyük olması için ona destek vermektir. Yani,öncelikle erkek büyük hedefleri olacak, terfi etmek, işini büyütmek, nobeli kazanmak değilse de doğru dürüst bir paper çıkarmak vs. vs. gibi hedefler mesela. Ve bu husuta kadının desteğini bekleyecek, isteyecek. Ama erkek ne
 9. anibal

  ÇOK EŞLİLİK

  Adaleti sağlamak, hepsini doyurup dikilmiş elbise ile giydirmekten ibarettir. "Aç, açık değil..." deyimini anlam ve önemini iyi kavrayın.
 10. anibal

  ÇOK EŞLİLİK

  Evrimin yarın nereye gideceğini bilmek, müneccimlik olur. Biz, insan olarak o ikisinin arasındayız. Bonobolarda, aslolan kadının seçiciliği. Bunu, spermleri kabul etmeyerek yapıyorlar. Bizde bu özellik zayıf, ama cinsel reddetme özelliği var. Bonobolar bize daha yakın. Yani, kızlarımız o şekilde yaşayabilir, doğaları gereği. Artık ormanda yaşamıyoruz. Biyolojik sorunlarımızdan daha çok sosyal sorunlarımız var. Bu sorunların çözümü de bizi tek eşliliğe itiyor. Ki bu, 200 bin yıl önce falan başlamış bir süreç.
 11. Gelelim öteki soruna. Yukarda kırılma çaısını, kırma indisin falan nasıl bulacağını söyledik ya. İşte şöyle bir şey var, herhangi bir ortam için, ışığın hızı, o ortama göre değişir. Yani, farklı dalgaboyları, farklı hızlarda hareket eder. Gerçi bu ifade sakat, zira dalgaboyu zaten hız bağlı. Doğru ifade, farklı frekanslar, farklı hızlarda hareket eder şeklinde olmalıdır. Velakin bu basit açıklama olayı anlatmaya yetmez. Şöyle ki, ışık hızı sabiti ortama bağlı değildir. O zaman nasıl oluyor bu iş? Bu, ışığın hızından ziyade fazının ilerleme hızıyla alakalı bir mevzu oluyor. Yani, d
 12. Bulamazsın, zira sana ortamdaki ışığın hızı lazım ayrıca. Ve gene ayrıca, frekansla dalga boyu aslında aynı şeydir, farklı parametreler değildir. Mevzu bahis ışık ise, frekansa pek bakılmaz, dalga boyundan bahsedilir. Zira, frekans çok sıfırlı bir şey olacaktır. Kırma indeksi, n = c/v -> c ışığın boşluktaki hızı, v ışığın o ortamdaki hızı. Bu formülden ortamın kırma indisini bulursun. Bunu biliyorsan, bir ortamdan diğerine geçerkenki kırılma, snell bağıntısı ile hesaplanır.
 13. Yazılımsal olarak titremeyi önleme düzenekleri var, kullanabilirsin sanıyorum. Tabi kameranın o özelliği yani.
 14. anibal

  ÇOK EŞLİLİK

  Göt sahipleri gene ortalığı osuruktan teyyare ile doldurmuş. Siz, aptal sürüsü, öğrenin şimdi, erkeklerin y kromozomu ufacıktır, o yüzden yarışta avantajlıdır ve bu yüzden de nüfusta erkek bebek daha çok doğar. Dahası, kadın hastalıkları daha yaygın ve ciddidir ki, kadınları o da seyreltir. Sonuçta, erkek sayısı, her zaman kadın sayısından fazla olmuştur, olacaktır. Ne sayıkladığınızın farkında bile değilsiniz. Erkek nüfusunun çoğunu savaşta kırdıran almanya da, savaş sonrası bile, erkek nüfus kadın nüfusa oranı %85'i kadardı, her erkeğe ikişer karı bile düşmüyordu. Bi
 15. anibal

  Hacı'yı Kaybettik

  Işıklar içinde olsun, demek isterdim, üzgünüm. Hepimizin başı sağolsun. Zihnimizde yaşayacak, bunu bilmek biraz kederimizi azaltıyor sanki.
×
×
 • Yeni Oluştur...