Jump to content

Kenopsia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  45
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kenopsia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Ben mi yanlış anlıyorum yoksa Taslaman uçuşa mı geçti?

  Jeolojiyi de söktü pezevenk.
 2. Sonun Başlangıcı

  70bin kişi İstanbul'u nasıl fethedecek sadece Gaziosmanpaşa'yı salsak üstlerine hepsinin suyunu sıkarız
 3. Bu ülkenin en büyük problemi: Milli bilinç yoksunluğu

  Sen kendin gibi salak bir nesil istiyorsun herhalde. Bugün düz dünyacıların, yaradılışçıların, tayyip ve trump seçmenlerinin, her türlü gerici hareketi destekleyenlerin de en modern bilgilere sahip olduğunu unutma. Bu insanlar her şeyi biliyorlar, ama "düşünmek" ve "eleştirmek" kisvesi altında bu bilgileri reddediyorlar. Forumun sağında solunda öve öve bitiremediğin Huu isimli arkadaş da bu tiplerden biriydi. Bugün tüm dünyada gericilik nasıl bu kadar yayıldı? Çünkü sen ve senin gibi düşükler, karşınıza bir gerici çıktığında onu hemen bastırmak yerine "oturup bir dinleyelim" anlayışını savundunuz. İlerici hareketleri ise kendinizce "düşünerek" ve "eleştirerek" sabote edip altını oydunuz. Halbuki bazı şeyleri sorgulamanın bir anlamı olmadığı gibi, bazı şeylere müsamaha göstermenin de sadece zararı vardır. Bu son cümlemi eğitim sistemimize de uydurmamız lazımdır. 10 yaşını geçen hiçbir çocuk dünyanın düzlüğüne ya da kadının kaburgadan yaratılmış olmasına ihtimal veriyor olmamalı. 15 yaşını geçen hiçbir çocuk Atatürk ilke ve devrimlerinden şüphe duymamalı. Böyle saçma sapan şeyleri düşünmenin manası yok. Senin tek yaptığın hoşuna giden kelimeleri anlamını bilmemene rağmen bolca etrafa saçmaktan ibaret. Ve okuduğunu anlayabildiğini de düşünmüyorum, ayrıca yazdığın mesajlar da bir halta benzemiyor.
 4. Kuran'da icki once serbestti, sonra yasaklandi (mi?)

  İnsanlar kitap yazmayı biliyor. Ama kitaplar içerikleriyle değil, kılıçla/savaşla yayılır. Dört büyük dediğin kitaplar, tarih boyunca en çok savaş kazanan kitaplar olduğu için bugüne geldiler. Artık yeni kitap yazılmıyor ve yeni peygamberler çıkmıyor; çünkü o devir kapandı.
 5. Bodybuilding

  Geçen sene vasat bir salonda üç ay gitmiştim. İlk ay çok iyi hissetmiştim, ikinci ay zevksiz iş (chore) halini almıştı, üçüncü ay ise gitmiş olmak için gittim ve bel sorunları başlar gibi olunca bıraktım. Şubat ayında tekrar başlamayı düşünüyorum umarım faydasını görürüm.
 6. Atatürk'ün sürekli dindar gösterilme çabası

  AKPnin yeni stratejisidir. Atatürk'ü gasp etme, çalma planıdır.
 7. Bu ülkenin en büyük problemi: Milli bilinç yoksunluğu

  Eğitim sistemimiz çok zayıf. Atatürkçü, milliyetçi gençler yetişmiyor bu sistemde. Herkes ailesinden ne görürse ona meylediyor, belki bazı insanlar yaşadıkları doğrultusunda değişebiliyor ama bu kendi çabalarıyla oluyor daha çok. Ben Atatürkçüyüm ama beni okul Atatürkçü yapmadı. Beni ailem Atatürkçü yetiştirdi. Kendi çabalarımla da ateist oldum. Okul ve eğitim etkili olabilseydi etrafta bu kadar tarikatçı dinci fetocu bilmemne olmazdı. Hele Akp ipleri aldı alalı durum iyice kötüleşti. İktidarı alınca beyin yıkayıcı bir eğitim kurmak şart. Bunu kötü anlamda söylemiyorum. Japon çocukları, Alman çocukları nasıl dipçik gibi ise nasıl bilinç sahibi ise Türk çocuğu da öyle olmalı.
 8. Ateistler neden küfür ederler?

  Her tanrı yok diyene ateist denmez. Mesela MisterYou'nun tanrısı yok ama dini var. Bizi de o dine dahil etmek için uğraşıyor, olmayız diyene de küfürler ediyor. Bir müslüman gibi tıpkı.
 9. Erkeklere sapık, açık kadınlara yollu derler. Açık müslüman kadınlara da "siz müslüman değilsiniz bakın biz nasıl örtülüyüz" derler. Bilmiyorum açık müslümanlar nasıl bezlerini cart diye yırtmıyor bu ahlaksızların.
 10. Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

  Yaa tabii. Küçük, masum, zavallı amerikalılar da kandırılmış yazık.
 11. Celal Şengör: İdeal yönetim monarşidir, demokrasiye sempatim yok

  Celal Şengör yönetim şeklinin kendi başına bir ülkeyi geliştirmeye ya da çökertmeye yetmediğini anlamış olmalı. Bir ülke yönetiminde olması gereken tek şey akılcılıktır. Akılcı bir monarşi aptalların demokrasisini yenecektir.
 12. Matematik Soruları Paylaşalım

  BD kenarı alttaki üçgenin en kısa kenarı ama üstteki üçgenin en kısa kenarı değil. Bu yüzden cevap üstteki üçgenin en kısa kenarı yani AB kenarı olur.
 13. Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

  En büyük hukuksuzluklar ve en büyük acılar AKP döneminde yaşanıyor. Cumhuriyet tarihindeki en kötü darbe, en iyi AKP'den iyidir. Türkiye'deki tek eşek güruhu AKP'nin yükünü sırtında taşımaya razı olanlardır.
 14. TAYYİP ERDOĞANIN İSTFASI BEKLENİYOR

  Akpyi öttürecek kadar çok şey bilen Reza'yı; ABDde öttürmek varken Türk hapishanelerine tıkmaya çalışan Fethullahçılar mı daha salak Yoksa bu kadar çok şey bilen adamı salıp ABDde ötmesine ön ayak olan AKP mi daha salak Karar veremiyorum. Kuş, at boku, kedi fıkrasına benzedi bu iş.
 15. Bakın Devlet Bahçeli 1 yıl önce neler söylemiş

  Günümüzden bir sene, hatta iki sene öncesindeki Bahçeli bile Tayyip'in alenen koltuk değnekliğini yapmaya başlamıştı. 2015'te AKP'yi durduracak bir koalisyona girmeyerek tarafını belli etti. O zaman bile 10% barajını geçebildi. Halbuki 3 aylık sürede tepki oylarının daha etkili olmasını beklersin. Ama MHP'nin oyları pek oynamadı. MHP'yi baraj altı bırakan Tayyip yancılığı değil, MHP'nin iç sorunları sonucunda partinin bölünmesi oldu. 2015'ten sonra MHP'de ayrılıkçı bir kanat ortaya çıkmasaydı oyları yine %10'un üzerinde olurdu. Ama o zaman dahi başkanlığın meclisten geçmesini sağlayacak hareketleri yaparlardı. Çünkü amaçları Tayyip'in iktidarıymış.
×