Jump to content

Kenopsia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  64
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kenopsia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Hızlı okuma

  Göz antrenmanları yapılıyor ve sayfanın bir başına bir sonuna bakıp arasını otomatik algılamaya çalışıyorsun. Her dersin başında göz hareketleri yapılırdı, rahatsız olduğum için bıraktım.
 2. Şeker fabrikalarıda özelleştiriliyor.

  Tayyip'i güya gladyo ile mücadele ediyor diye övüyorlar. Ama Tayyip'in kendisi tek kişilik dev gladyo zaten. Şu adamın yaptığı hainlikleri en azılı yabancı istihbarat örgütü yapamaz yaptıramaz.
 3. Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin YPG yürüyüşünde

  Babasına benzediği için böyle yapmıyor, babasına benzemek istemediği için böyle davranıyor. Babasının görüşlerinin tam aksini savunuyor. Empati yapabilmen lazımdı.
 4. Bir insanın katil olarak doğması mümkünmüdür

  10 yaş altı çocukların sinek, karınca, kertenkele vb öldürmeleri hatta severek öldürmeleri bir bozukluğun belirtisi olabilir mi
 5. Kuran’da Muhammed’den niye hiç bahsedilmiyor?

  Merhaba. Muhammed yaşadı diyenlerden biri olarak Muhammed'in gerçek hayatı ve kişiliği; peygamber olmaması ve vahiy falan almamasına ek olarak, ayet hadis ve tefsirlerde anlatılanlara kıyasla nerelerde ayrışıyor? Nasıl farklılıklar var?
 6. Evrim tam gaz devam ediyor

  Üremek o kadar kolay mı ya? Ne yiyor ne içiyor bu kerevitler de böyle kafalarına göre üreyebiliyorlar? Besin sıkıntısı çekmiyorlar mı?
 7. Sünnet konusundaki tutarsızlık

  Doktorlar beceremiyor, bahçe fıskiyesi gibi işiyor yeğenler.
 8. CHP artık bitmiştir, helvasını yiyebiliriz

  Muharrem İnce partideki en çalışkan adamlardandır.
 9. CHP Kurultayı

  125 delegeyle aday olmak varken 1100 imza aldırıp başka adayların çıkmasına engel olan KK'ya demokrat falan demek küfürdür artık.
 10. Bundan sonra anibal için gereken yapılacak...

  Ne anibal'mış be
 11. Afrin olayı

  TSK'yı sevip destekliyoruz ama şu Hulusi'yi her gördüğümde hayattan soğuyorum. Adam gibi, Atatürkçü bir GKB olsaydı keşke, içimiz biraz rahat olurdu. Darbeden sonra kuvvet komutanlarını da ekarte ettiler, Tayyip, Hulusi, Hakan Fidan bu üçü kafalarına göre bir şeyler yapıyorlar bedelini vatan evlatları ödüyor.
 12. Yeni CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu

  İlber Ortaylı ülkenin en medyatik adamlarından biri ve bir tarih profesörü. Canan Kaftancıoğlu adına kim niye hesap açsın ki? Ayrıca eşiyle tweetleşmeleri falan da var o hesaptan, bayağı kendi hesabı işte.
 13. Seçtiğin font çok kötü ve Türkçe karakterleri olmayan bir font.
 14. İran Olayları

  Uğursuz Tayyip nereye el atsa orayı karıştırıyor. İran'la arası iyi olur gibi oldu adamın üzerindeki uğursuzluk orayı da karıştırdı. Aslında bir şey daha var. Olaylar nedense Tayyip Esat için "terörist eset" dedikten 1 gün sonra başladı. Zamanlaması manidar. Yandaş ATV haber bülteninde rejimi destekliyor, gösteri karşıtı yayın yapıyor. Tabii bu İran ilişkilerinden ziyade Gezi alerjisinden ötürü de olabilir.
 15. Kesin İmkansızlıklar ve Olasılık

  Sadece iki doğum gününü odadaki 23 kişi ile karşılaştırırsak bunun ihtimali %51 etmez. Odadaki 23 kişi birbiriyle karşılaştığı zaman ihtimal %51 çıkıyor. Yani attığın yazıda 2 doğum tarihi değil, 23 doğum tarihi karşılaştırılıyor. Amaç belli bir doğum tarihini bulmak değil, sadece iki doğum tarihinin üst üste gelmesi. Onun da bir kereliğine olması yeterli. Resimdeki satırlar ayları, sütunlar günleri gösteriyor. 0'lar içinde hiç doğumgünü olmayan günler. 1'ler içinde 1 doğum günü olan, 2'ler içinde 2 doğumgünü olan, 3'ler içinde 3 doğumgünü olanlar vesaire. Kullandığım websitesi 440 tekrara izin verdiği için sayıyı 400'de tuttum. İlk denemede %47.75 ikincisinde tam %51 çıktı. Kişi sayısını yazıdaki gibi 57 yaptığımda 99,75 çıkmıştı. https://pastebin.com/wVenbYNw
×