Jump to content

Kenopsia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  99
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kenopsia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

259 profil görüntüleme
 1. Kenopsia

  HEPAR, seçimlerde Vatan Partisi'ni destekleme kararı aldı

  Doğu Perinçek 2000'lerde Kemalist olmadı. Hatırlarsanız 95'teki malum tartışmada Kürtçü Ertuğrul, Perinçek'i Kemalizmin bezirganı olmakla suçluyordu. Perinçek de Kemalizm'i savunacağız diyordu. Beş on yıllık Kemalist değil yani Perinçek; hemen hemen 25-30 yıldır aynı şeyleri söyleyen biri. İkinci tura İnce kalır da Tayyip seçilirse "Akşener'e oy verseydik kazanır mıydı?" ya da Akşener kalır da Tayyip seçilirse "İnce'ye oy verseydik kazanır mıydı?" diye düşünmek; vebal altına girmek istemiyorum. İlk turda boş oy maiyetinde Perinçek'e atıp ikinci turun sonuçlarına bakıcam.
 2. Kenopsia

  Water fasting

  Hazır ramazan ayına girmişken yemek yememekle ilgili bir konu açalım: Water fasting, belli bir süre boyunca (3+ gün) yemek yememek işidir. Sadece su, tuz, mineral takviyeleri, maden suyu, şekersiz katkısız çay/kahve serbesttir. Amaç genelde kilo vermek / yağ yakmak olduğu gibi insülin direncini kırmak, kan şekerini, kolesterolü düşürmek, diyabeti tersine çevirmek için de uygulanabilir. Bu uygulama sağlıklı mıdır? Söylendiği gibi faydaları var mıdır? Uzun vadede etkileri ne olur? Hacamat gibi uydurma mıdır yoksa bir mantığı var mıdır? www.reddit.com/r/fasting www.reddit.com/r/waterfasting
 3. Kenopsia

  İslam ve Ramazan pidesi

  İslam ve Müslümanlar olmasaydı Ramazan pidesini 1ay yerine 12 ay boyunca yiyebilir miydik? Yoksa 1 ay bile mi yiyemezdik? Ramazan pidesinin tarihsel gelişimini bilmediğim için karar veremedim. Tek bildiğim şey Ramazan pidesini sevdiğim gerçeği. Ayrıca her Ramazan pidesi alışımda bir Müslüman'ı dolaylı olarak mağdur etmiş oluyorum bu da hoşuma gidiyor. Bunu şu an Ramazan pidesi yiyerek yazıyorum. Müslümanlar bilmiyor
 4. Kenopsia

  Çok yalnızım kimsem yok

  Görüşlerini zorla iteleyebileceği kadar yakın olduğu bir arkadaşı bile olmayabilir doğru mu samet
 5. Kenopsia

  Erkekler Artık Evlenmek İstemiyor

  Kızları ekonomik olarak memnun etmek zor. Evlilik önceki diğer aşamalar gibi olmuyor. Artık kızların her şeyi var, hepsi baba evinde birer prenses. Samanlık seyran olur anlayışı bitti. Bu durumda erkeğin evlilikte karşı tarafın standartını tutturması ya da yükseltmesi çok aşırı zorlaşıyor. Liseyi üniversiteyi birlikte geçiren çiftler bile ya evlenemiyor ya da bozuşarak evleniyorlar. Bu yüzden evlilik denilince kara kara düşünmeyen adam yok çünkü hayat boyunca sürecek bir ekonomik yük demek. Tabii 20'li yaşlardaki iki normal gencin evliliği için söylüyorum. Birbirlerini okuldan, işten, kurstan, hayatın doğal akışından falan tanımayıp da eş dost aracılığıyla tanıştırılanların durumu bence en kötüsü. Bu şekilde evleneceğime evlenmeyeyim daha iyi.
 6. Kenopsia

  Suç olmaması gerektiği halde suç olan şeyler

  İntihar hakkında konuşmak Cinayete azmettirme Evdeki hırsızı gebertmek
 7. Kenopsia

  Canım sürekli içki içmek istiyor

  Kola iç kola.
 8. Kenopsia

  universiteler neden berbat ?

  Çok öğrenci var. Her üniversitenin kontenjanı üçte birine inmeli. 2000'den sonra açılan tüm okullar kapatılmalı. Gerisi kendi kendine düzelir.
 9. Kenopsia

  Hem sosyalist hem kemalist olan tipler hakkında

  Çerçöp atıldıktan sonra bu foruma geri geliyorlar, doğru düzgün kişiler atıldıktan sonra geri gelmiyorlar Şu ateistcafe'nin haline bak, atom bombası atmalık.
 10. Kenopsia

  Hulusi Akar Gülü neden ziyaret etti?

  Yandaş medya izlemekten kafan gitmiş senin.
 11. Kenopsia

  24 Haziran 2018’de seçim varmış..

  CHP nin yine de ilk tur için bir aday çıkartması lazım.
 12. Kenopsia

  Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  democrossian meali bir gün tamamlanır umarım
 13. Kenopsia

  Doğuş medya satıldı

  Doğan Medya olacak. Kendileri ettiler kendileri buldular. Bu adamlar adam gibi gazetecilik yapsa AKP bu kadar yaşamazdı.
 14. Kenopsia

  uruguay'a yerleşme ve şartları

  Suçlu olarak aranacağını bildiği için Türk büyükelçiliği bulundurmayan Uruguay'a gitmiş. Adam bir dolandırıcı; amacı çiftlik açmak, yatırım yapmak ya da parayı aklamak falan değil. Paçayı kurtarmak sadece.
 15. Kenopsia

  Çiftlik Bank ve koyunlar

  Senin bu Türk düşmanlığın ne olacak böyle? Şaman kökenli Türk'müş. Lafa bak hele. Ben de kandırılanların en az yarısı da fars arap kırması köksüz kürtlerdir desem hoşuna gidecek mi?
×