Jump to content

akılsızşuursuzatom

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.994
 • Katılım

 • Son ziyaret

akılsızşuursuzatom kullanıcısının paylaşımları

 1. akılsızşuursuzatom

  Agnostik birinin çıkmazları

  Videodaki kesitlere tek tek eleştiri yapma şansınız olsaydı neler derdiniz.
 2. akılsızşuursuzatom

  Agnostik birinin çıkmazları

  Bununda yanıtı var videoda yer çekimi de soyuttur ama maddeleri iter çeker yani müdahale eder iş yapar
 3. akılsızşuursuzatom

  Agnostik birinin çıkmazları

  Konu evrim değil ki kim yapıyor bunları nasıl oluyor.
 4. akılsızşuursuzatom

  Agnostik birinin çıkmazları

  ama videoda zaten bunun da örneği verilmiş odaya girdiniz üstünde ali yazan bir kağıt görünce yazanı görmeseniz tespit edemeseniz bile yazan birinin olduğunu düşünürsünüz.Hatta sadece yazan değil yazması için o kişi de akıl güç ve irade olması gerektiğine hemen kani olursunuz.Bu anlamda dna da ki muazzam bilgi ve tarzı her şeyin nasıl olduğunu bilim bize açıklamıyor.Sadece sırasını belirtiyor.
 5. akılsızşuursuzatom

  Agnostik birinin çıkmazları

  Peki birisi yerleştirmiyorsa o bilgiyi nasıl oluyor sorusu hala baki?
 6. Merak ettiğim şu bu tarz videolar saçma ise ve bu adamlar sacmaliyor ise her hafta aynı minvalde nasıl video yapabiliyorlar.Yahut neden karsidakiler cevap veremiyor.Ben kasıtlı sectiklerini danışıklı dövüş olduğuna inanmiyorum.Cunku karşıdakiler konuşamıyor.Cunku konuşacak delili yok.
 7. akılsızşuursuzatom

  Allah Yok Din Yalan

  Canlıların birbirini yiyerek korku ve acı içinde yaşamalarını sağladığı bir sistem de size merhametli geliyorsa yapacak bir şey yok yalamaya devam edin
 8. akılsızşuursuzatom

  Ölüm Yok Oluştur

  hep alkol alıyorsunuz sanırım kafa güzel yazmayın artık
 9. benim merak ettiğim videoda ki kendini tanıtmak zorunda bilgilendirmek zorunda gibi söylemlerde bulunması bunları nasıl degerlendirirsiniz?
 10. buyrun deizm eleştirisi ve açmazları
 11. Madem fizik yasaları gerçekte yok sadece bizim isimlendirmemizse; Bir olayın bir olaydan sonra gelmesi neticesinde biz neden x y ye neden oldu diyoruz? Aralarındaki neden-sonuc ilişkisini bize gösteren nedir sadece x olunca y olur bunlar olayların siralanmasi yoksa nedensellik değil
 12. Görmek denilen delillerden yola çıkarak; işaret etmektir.Bir yaratıcı var ve kitap göndermiştir bunu da elçisi aracılığıyla yapmıştır demektir.
 13. Peki size göre ne olsa Tanrının varlığına delil olurdu?Yani sonuçta böyle bir iddia var.Bir şeyler olmalı ki evrende dünyada siz tanrı var diyebilmelisiniz.
 14. bilgilendirme için teşekkürler fakat ben sizin dediklerinize itiraz etmiyorum bunlar fenomenler olabilir. Bunların neden böyle olduğunu ve atomlarin uyduğu fiziki yasaların nasıl meydana geldiğini soruyorum esasında yoksa dediklerine olmuyor böyle şeyler anlattıklarıniz yanlışta demiyorum. Atom hem karşısında ki atomlarla birleşik oluşturacak (ilme ve iradeye sahip olmalı veya bu yasalar her kim veya ne tarafından konuldu ise bunlara uymak zorunda)bende işin en temel noktasını soruyorum.
 15. Peki ne zorları var da atomlar birleşip proteinleri organlari gözlerini sineğin kanadını oluşturuyor.Butun bu işler rastgele öylesine mi oluyor?
 16. akılsızşuursuzatom

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  neden nefsi kötü yarattı diye kötü oluyor? Sadece nefsi değil iyilik yönünude yaratıyor insanın sen nefsine uyarsan kötülük yapmış olursun.Elbette bir tarafı kötü yapmış ki eylemler arasında seçim yapabilesin
 17. yani atomlar ayrı ayrı değerlendirildiğinde hepsi ilah vasfı mı taşıyor.
 18. Atomlarda akıl şuur olmadığı halde akıllı şuurlu canlılar meydana geliyor. Farklı oluşumlar oluyor.Her bir nesne için bunu birileri yapmak zorundadır diyen ateistler iş evrene veya canlılara (çokca sanatli) hayır bunu bir yapan tasarlayan yok diyebiliyor.Burada iki yüzlülük yok mu sizce?Madem birinde tasarlayan arıyorsun diğerinde neden aramama ihtiyacı duyuyor da bunca işi akılsız Zerrelere verme akilsizligini yapabiliyorsun
 19. akılsızşuursuzatom

  Allah Yok Din Yalan

  Hayvanlar için ahiret delilini de bekliyorum. Umarım boynuzlu boynuzsuzdan hakkını alacak gibi bir zırva ile gelmezsiniz buyrun bekliyorum cevabınızı?
 20. Sanırım onlar bu anolojileri söylerken bu kadar fazla inceleyerek değil.Biz insanlar bir telefon yapansak ve telefon birisi yapmadan kendi haliyle var olamıyorsa canlılar ve evrende olamaz gibi basit bir mantıkla ilerlemeye çalışıyorlar.Çok sıkışırlarsa tamam evrimle olmuştur der bitirirler.Sonuçta evrimde yaratılışın bir yöntemi olur diye. İlahi amaç ise; yine insan için insan zaten imtihan için var oldu diğerleri de onun ihtiyacını gidersin ve de onun etrafına bakıp ''ooo ne kadar mükemmel canlılar ve evren'' diyerek hayret ve haşmet duygularını körüklesin ve Allah'a daha da intisap etsin diye var olduğu söylenebilir.
 21. Nur 35 ten çıkarım yapmış olabilir.
 22. anladım niyetinizi takdir ettim açıkcası.Yani konuyu inançsal bağlamda icbar etmiyorsanız sadece maksadınız buysa bu konularda başarılar dilerim.
 23. akılsızşuursuzatom

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  tamamda kötülüğü yaratmak kötülük değil ki işlemek kötülük bıçak ekmekte kesilebilir adamda oldurulebilir
 24. akılsızşuursuzatom

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Halkı şer şer değil kesbi şer şerdir.Allah elbette kötülüğü yaratmıştır ama kötülüğü yaratmak kötülük değil işlemek kötülüktür.
 25. akılsızşuursuzatom

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Elbette....Atomlar Allahın kudretiyle ve ilmiyle hareket eden küçücük memurlardır..Yoksa akılsız, şuursuz ve kör atomlar niçin hep birlikte hareket edip, senin damarlarını ve kemiklerini ve beynini meydana getirip bütün vücudunu birbirine bağlayacak şekilde hareket etsin ki..ne zorları var..
×
×
 • Yeni Oluştur...