Filozofça

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  112
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Filozofça Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. İlahi Aşk.
 2. Mistisizm ile ulaşılır. Başka yol yoktur.
 3. İyiliği savunacaksan kafir, yanacaksın diyen arap saçmalığını yani islam denilen ortaçağ barbarlığını bırakman gerek. İslam martavalı okuyup iyilik ayağı yapma.
 4. Birilerinden emir alarak iyi falan olunmaz. Beni ellah yarattı, bana iyilik emretti ben de iyi olayım. Hadi oradan. Ben köle değilim, neyin iyi neyin kötü olduğunu ayırt edip ona göre yaşayabilirim. İslam gibi faşist, ötekileştirici, yozlaştırıcı bir ortaçağ arap barbarlığına ihtiyacımız yok. Ülkeyi getirdikleri noktayı da gördük zaten, dini kültürünüz sizin olsun. Benim o gerici arap kültürünüe ihtiyacım yok.
 5. Aynı zamanda kafirleri öldürün, ellerini çaprazlama kesin, inanmayanlar yanacak derileri kavrulacak gibi barbar, uyduruk şeyler de var. Bu arabın ruh hastası saçmalıklarını, kendiniz gibi bilinç seviyesi düşük insanlara yutturabilirsiniz ancak. Burada hiç kimse bunları yemez. Bizim ihtiyacımız olan şey din min değildir. Al, senin ülken 15 senedir islamcı faşistlerin elinde, diktatörlükten, zulümden başka bir şey görmedik. Dünyada adaleti savunan yegane sistem komünizmdir, zengin fakir ayrımını, savaşları, dini/milli ayrılıkları ortadan kaldıracak şey komünizmdir.
 6. Sonsuz enerji diye bir şey yok kardeş. Onu sen uyduruyorsun. Enerji ölçülebilirdir, ölçülebilir olan kavramlar sonsuz değildir. Sonsuz var denmez, sonsuz tanımlanmaz. Var olan sınırlıdır. Kıt bilginle yapmaya çalıştığın felsefe maalesef doğru değil. Komikti diye geçiştirmekten başka bir şey de yapamıyorsun.
 7. Sonsuz'a tanım yapılamayacağı için, ona tanrı da denmez. Sonsuz düşünülemez, hiçbir tanımı yapılamaz, kavramlaştırılamaz. Dolayısıyla tanrı kafanızda yarattığınız putlardır. Kendi putlaştırdığınız şeylere tanrı diyorsunuz, bu da sizin şizofrenik dünyanızı ilgilendirir.
 8. Konuyu açan şizofren arkadaş her gün allahla yatıp kalkıyor herhalde. Allah ile olmamakmış, siz allah dediğiniz arap putunuzu gördünüz de biz kaldık. Geçiniz. Din, ahiret masalları karın doyurmuyor. Sanki arabın inanmazsan yanacan kafir diyen asalak dini, dünyayı kurtarıyormuş gibi maval okumayın.
 9. Yoksulluğu, açlığı, zengin fakir ayrımını dert ediyorsan komünist olacaksın. Din, tanrı, öte dünya masalları sıkmayacaksın. İhtiyacımız olan şey, tanrı din masalları değil adalettir.
 10. Sonsuzluğun tanımı yapılamaz. Tanımı yapılan şey sonsuz değildir. Dolayısıyla sonsuz enerji değildir. Sonsuzluk hiçliktir, yokluktur. Sınırsızdır. Hiçbir tanımı yapılamaz, düşünülemez, kavramlaştırılamaz. Yani düşündüğün hiçbir şey sonsuz değildir. Tanrı masalın bitti.
 11. Kendi kafasında çürük bir teori üretmiş. Diğer şizofrenik tanrıcılar gibi tek doğru kendi düşündüğüdür sanıyor. Tanrı Ezeliyse, ona hiçbir nitelik atfedilemez, düşünülemez, tanımlamaz, düşünülen hiçbir şey tanrı değildir. Hatta tanrı, tanrı değildir. Kavramlaşan tanrı puttur. Tanrı kavramı da zaten insanın kafasındaki puttan başka bir şey değildir. Ezeli ve Ebedi olan, tanımlanamayan, düşünülemeyendir. Burada zaten devreye mistisizm girer, deizm, teizm gibi zırvalar değil.
 12. Ezeli olan düşünülemez. Tanımladığın, düşündüğün hiçbir şey ezeli değildir. Kafanızda yarattığınız hiçbir şey tanrı değildir. Dolayısıyla tanrı sonsuz enerji değildir. Hatta tanrı tanrı bile değildir. Ezeli olan'a hiçbir tanım yapılamaz. Hiçbir kavram atfedilemez. Burada mistisizm devreye girer. Mistikler, gerçeği bilir. Diğerleri konuşur.
 13. Tanrı diye bir şey yoktur. Ben enerjinin formuyum. Evren, enerjinin formudur. Tanrı benim o halde. Suretim. Dolayısıyla tanrı evrendir. Evrene tanrı demeye de ihtiyacım yok. Evren evrendir. Doğal seleksiyon ve evrimdir. Sonuç yine ateizm. Bir şeyi tanrılaştırmaya ihtiyacım yok. Enerjiye tanrı demekle dememek arasında bir fark yok.
 14. Tanrı sonsuz enerjidir diyorsun. Tanrı ezelidir diyorsun. O halde enerji ezeli oluyor. Yani sonuç yine ateizm Tanrının şaşkını seni
 15. Evet. Sen beynindeki tanrı hezeyanıyla, şizofrenik tanrınla yaşamaya devam et Şizofren