Jump to content

Filozofça

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  236
 • Katılım

 • Son ziyaret

Filozofça kullanıcısının paylaşımları

 1. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Şizofrenik masallar, ruh ebedi hayat ahiret masallarının gerçek olmadığı, ölünce yok olacağın gerçeğini değiştirmez. Allah din kitap masallarına kendini fazla kaptırmışsın ancak bu gerçeği değiştirmeyecek. İçine düştüğün din psikozu, seni yok oluştan kurtaramayacak. Sonsuza dek yoksun bir daha. Dirilme falan da olmayacak.
 2. Filozofça

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Cin diye bir şey yoktur. Ruhtu, ebedi hayattı, ahiretti, cinlerim var masallarıydı ve diğer pek çok spiritüal saçmalıklar şizofrenik hezeyanlardan başka bir şey değillerdir.
 3. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

 4. Filozofça

  Tanrı iyi insanları sever, kötü insanları sevmez.

  Masallar, masallar. Tanrı diye bir şey yok. İyi insan diye bir şey de yoktur. En iyi insan, ölü insandır. Hatta hiç olmayan insandır. Tanrı masallarını da al defol git buradan. Bütün tanrıcı sahtekarlar gibi umut tacirliği, din tüccarlığı yapıyorsunuz. Ancak biliyoruz ki, gökyüzünden bahsetmelerinin amacı yeryüzünü sömürmektir. Ve bir yerde sık sık tanrıdan bahsediliyorsa ya canınıza ya malınıza kasıt var demektir.
 5. Filozofça

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Allah yarattı inanmazsan yanarsın masallarının gerçek olmadığını hala anlayamadın mı? Kimse size ebedi hayat falan vermeyecek, inanmayan da bir yerde sonzua kadar yanmayacak. Herkes yok olacak. Şu çocuk masallarını kusup durmayın şuraya. Burası cami değil, burada herkes şizofrenik din masallarının hiçbir gerçekliğinin olmadığının farkında.
 6. Filozofça

  Atayızlar Bunu Açıklasın da Görek!

  Bu cehaleti ve saçmalığı açıklayacak bir tanım yok. Ancak temel nedeni din ile beyinlerini yakmış olmaları ve zombiler gibi dinci faşist zorba alçak aşağılık iktidara köle olmalarıdır.
 7. Filozofça

  İncirlik ve Kürecik kapatılmalı mı?

  Padişahınız önce kendi götünü kurtarsın. Ekonomik kriz, milyonlarca işsiz, eyt derken cayır cayır oy kaybediyorlar. Gidişat dinci faşist diktatörlüğün aleyhine işliyor. Kendini hala darı ambarında zannediyorsun, CHP'yi kapatacaklarmış, yavaş kapatın da saçınız başınız dağılmasın haha. 2023'e kadar dayanabilecek mi bakalım dinci faşist iktidarınız.
 8. Senin gibi götverenlerin hakettiği karşılık budur. Senin gibi aşağılık virüslerin de yeryüzünden silinmesi gerekir ki silineceksiniz de zaten. Ben sana düzgün konuş bir şeyi dedim orospuluğa devam ettin. Kahpe çocuğu olduğunu gösterdin bana da bunu söylemek düştü işte. Forum orospusu. Kahpe çocuğu.
 9. Senin götün de maddi evrene tabiidir. Senin götüne boşaldığım an da büyük patlamadır. Anlamayacak bir şey yok bunda, kahpe çocuğu.
 10. Mesela benim senin götünü sonsuzdan beri genişletmem mümkün müdür? Seni sonsuz kere sonsuz bir şekilde, başlangıcı olmayan bir şekilde düzmem mümkün müdür? İlla ki senin götüne soktuğum ve genişletmeye başlattığım bir an vardır ve seni sonsuzdan beri ve sonsuza dek düzemem değil mi? İşte büyük patlama gerçeği de senin götüne koca bir evrenin girdiği ve genişletmeye başladığı ilk andır. Yine anladığın dilde izah edeyim, başka türlü anlaman mümkün değil çünkü, kahpe çocuğu.
 11. He forum orospusu he, sen bok saçan cahil ve hastalıklı kafanla, big bang yoktur diye cahilce zırvalamaya devam et. Sonu olan her şeyin bir başlangıcı vardır. Evrenin ölümü varsa doğumu da vardır, bu da büyük patlamadır. Evrenin sonsuzdan beri genişlemesi mümkün değildir, bunun bir başlangıcı olmak zorundadır ve bu da büyük patlamadır. Madde bir oluşumdur ve sonsuzdan beri var olması yine mümkün değildir, maddenin oluşmaya başladığı bir an vardır, olmak zorundadır ve büyük patlama da bunun bilimsel izahını yapmaktadır. Yine aynı şekilde 14 milyar yaşında dediğin evrenin zamanının da bir başlan
 12. Soruyu cevaplasaydım zaten bilimsel makale yazarak bunu kanıtlardım, burada senin gibi bir kahpe çocuğuyla muhattap olmazdım. Big bang yoktur diye sayıklayan bir forum orospusuyla konuşulacak bir bilimsel gerçek yoktur. Evrenin sonuna dair 3 farklı teori vardır; büyük çökme, büyük donma ve büyük yırtılma. Evrenin sonu bu şekilde mümkünse, evrenin de büyük patlama ile bir başlangıcı olması gerekir, değil mi? Bu yazıdan da big bang yoktur diye bir yargıya varılmıyor zaten. Gerizekalı kahpe çocuğu.
 13. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Nihilizm, varlığı şüphe ile karşılar cümlen de varlığı kabul etmektir. Bahsettiğin ontolojik bir nihilizmdir, mutlak hiçlik mümkün olsaydı hiçbir şey var olamazdı zaten. Ben varoluşsal nihilizm diyorum hiçlik düşüncelerime. Varlığı zaten kabul etmiyorum. İyiden kötüden bahsetmiyorum, iyi diye bir şey yoktur diyorum. Varoluşun özü kötüdür, var olmak kötüdür diyerek onu reddediyorum, karşı çıkıyorum. Ve zaten bir değer yargısının olmadığını da söylüyorum ve ben de bir değer yargısı barındırmıyorum. Çünkü hiçlik daima olumsuzluk belirtir, varlığın zıttıdır ve ona karşıdır. Benim de tüm düşünceler
 14. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Hayır. İntihar, bu anlamsız ve aşağılık dünyada yapılması gereken tek şeydir. Bu yüzden benim gibi düşünenlerin olması da normaldir. Madem ölüm yok oluştur, o halde savaşarak ölmeliyiz, bir köşede ölmeyi beklememeliyiz ve bunu bir intikama çevirmeliyiz. Ben daha çok böyle savaşarak ölmekten yanayım savaşarak ve yok ederek;
 15. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Hiçbir şey adil değildir ve doğanın, varlığın adaleti diye bir şey yoktur. Adaletin yalnızca adı vardır, kendisi yoktur. Bu da bizi var oluşun özünün kötü olduğu gerçeğine götürür. Ve kötü, adaletsiz olan şeylerin de hiç var olmaması gerekirdi. Ve bu yüzden de her şeyin yok edilmesi gerekirdi. Bu doğadan, varlıktan alınacak tek intikam, ona var olma hakkı tanımamaktır, onu yok etmektir ve yok olmaktır.
 16. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Planım vardı ama fırsatım olmadı. Bunu daha ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldım. Aslında istediğim daha büyük savaşlar ve kitlesel yok oluşlar içerisinde bulunmaktı ama olmadı. Hiç kimsenin veya hiçbir şey şeyin var olma hakkının olmadığını anlıyorum. Çünkü bu aşağılık bir varlıktır. Ve ben her şeyin yok olmasından ve yok edilmesinden yanayım.
 17. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Bir şeylere inanmak, saçmalıktır, kendini kandırmaktır. Halbuki benim yazdıklarım varoluşun kötü, acımasız ve anlamsız gerçekleridir. Bu yüzden de varlıkta iyi ve güzel diye bir şey yoktur. Her şey yalnızca kötüdür, anlamsızdır, adaletsizdir o yüzden bu aşağılık varlığın da yok olması ve hiçbir şeye acımadan yok edilmesi gerekir.
 18. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Bülbülün kafasını koparıp sonra bir güzel yiyebiliyorsam, cıyak cıyak ötmesinin ne anlamı kalır? Varoluşun özü de işte böyle kötüdür, saçmadır, mantıksızdır. Bu yüzden hiç var olmamalıdır, var oluş bir hatadır, bir hastalıktır ve bu aşağılık bir varlıktır. Bülbül, rind ebediyatıyla bu kötü ve acı gerçekleri değiştiremezsin hacı dede.
 19. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Evrenin iyi ve güzel tarafı yoktur. Evren kaotiktir, bir adaleti ve anlamı da yoktur. Var oluşun özü kötüdür, adaletsizdir. Ve kötü olan şeylerin de hiç var olmaması hatta yok olması gerekirdi. Ayıca evrende 3 günlüğüne var olmanın sonu da yok olmaktır, hayat anlamsız bir işkencedir. Var olmak kötüdür, varoluş bir hastalıktır. Psikolojik süslemeler ile kendinizi kandırıyorsunuz ancak evren iyi ve güzel sandığınız bütün değer yargılarınızı yıkıp, yok edip geçiyor. Hiçbir değer yargısı tanımıyor ve her şey hiçlikten gelip yine hiçliğe ulaşıyor.
 20. Filozofça

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Evren doğa yasalarıyla işleyen doğal bir varlıktır, bir tasarlayana ihtiyacı yoktur. İnorganik şeylere bakıp bir tasarımcı aramakla organik canlılara bakıp bunun tasarlayıcısı olmalı demek mantıksal safsatadır. Organik canlıları var eden evrim (doğa) yasalarıdır, inorganik şeyler (bina vs.) ise bir tasarlayana ihtiyaç duyabilirler zira doğa yasalarıyla meydana gelemeyeceklerdir. Kısacası ateistlerin, bilimin cevap veremeyeceği bir soru yoktur, var olan her şeyin bilimsel izahı vardır, yeter ki o izahı bulabilelim.
 21. Filozofça

  Adından başka Türkiye diye bir ülke kaldı mı?

  Kalmadı. Türkiye, lağım farelerinin yaşadığı bir bok çukurudur. Kaçın kurtarın kendinizi ey zavallı ve ölümlü faniler. Bu bok çukurunda, dinci lağım fareleriyle heba olup gideceksiniz yoksa.
 22. Filozofça

  Ölüm Yok Oluştur

  Evrenin ne kadar aşağılık bir varlık olduğunu gösteriyor. Evren aşağılıktır, hiç var olmaması gerekirdi. Ve var olan her şeyin de yok olması gerekirdi.
×
×
 • Yeni Oluştur...