Jump to content

metatron

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  645
 • Katılım

 • Son ziyaret

metatron kullanıcısının paylaşımları

 1. metatron

  Son Seçim Tahminleriniz

  şimdikinden cok farklı bir meclis dağılımı beklemiyorum.. akp'nin vekil sayısı biraz düşecektir (bkz: oy oranı demiyorum) ama üç aşağı beş yukarı şimdiki gibi bi meclis cıkar ortaya. haa ama, mesela deselerdi ki, "100 iq'nun altındaki insanlar oy kullanamaz" diye. o zaman akp sittin sene bu ülkede iktidar yüzü görmezdi.
 2. metatron

  Fethullah Gülen'in Çocukluğuna İnmek

  "o sıralar" derken, hangi sıraları kastediyor burda zaman olarak?
 3. metatron

  peygamber nerde olursa olsun cağırırsa

  adam koşa koşa gitmiş. artık "yolda kendi kendine iner" diye mi düşündü ? orasını bilemiyoruz.
 4. Fasil : KİTÂBÜ`L-VUDÛ` Konu : Cimada meni gelmemesi hali;Dâvete katılmak (icâbet);Hz. Peygamber`e itâat Ravi : Ebû Saîd-i Hudrî Baslik : İNZÂL VÂKI` OLMADAN YALNIZ CİMÂNIN, GUSLÜ GEREKTİRMEDİĞİNE DÂİR ZEYD HADÎSİ, BU BÂBDA ULEMÂNIN İCMÂI Hadis : Şöyle demiştir: Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem Ensârdan bir zâtı istedi. (O zât) başı damlayan damlaya geldi. Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem: "Gâlibâ seni aceleye getirdik." buyurdu. "Evet." dedi. Bunun üzerine Resûlu`llâh salla`llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki şâyed işin aceleye gelir, yâhud (menî) kahtına uğrarsan sana (yalnız namaz) abdest(i) lâzım olur. HadisNo : 139 http://hadis.ihya.or...=meni&yer=hadis hadisten de anlaşılabileceği gibi, diyelim ki o sırada kadınla sevişiyorsun. peygamber seni çağırıyor. o çağrıyai uyarak anında kadını bırakıp koşa koşa peygamberin yanına gideceksin..
 5. metatron

  Peygamberlik kurumu aslında nedir?

  kutsal denilen metinlerden geçen bi tanesinin adını söylesene
 6. metatron

  Peygamberlik kurumu aslında nedir?

  eski konulara bi bakiim dedim de, hala yanıt verem müslüman eleman yok
 7. metatron

  Portal çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz

  eski ana sayfada bulunan bir kaç makaleyi de eklersek gayet iyi olur. mizahi olanlardan bahsediyorum.. tanrının günlüğü, hans'ın kıçını öpmek vs vs gibi
 8. metatron

  burada ne demek istemiş_?

  4 milyon yıl da yeter bana..
 9. metatron

  burada ne demek istemiş_?

  şimdi bundan bizim korkmamız gereken hangi sonuc cıkıyor?
 10. Güneş'te 1 Ağustosta meydana gelen patlama üzerinde yapılan analizlerde, patlamanın, güneşin yarıküresini sardığı anlaşıldı. Manyetik lifler ve patlamalar güneş küresini bir ağ gibi sararken, şok dalgaları ve tsunamiler tüm güneş yarıküresi boyunca yayıldı. Bu faaliyetler Güneş'in uzaya, milyarlarca ton sıcak gaz taşıyan dalgalar göndermesine yol açtı. NASA sayfasındaki haberde, “bu aktivite o kadar büyüktü ki güneş faaliyetlerine ilişkin eski fikirleri sarsabilir” denildi. Lockheed Martin'in Güneş ve Astrofizik Laboratuarı’ndan Karel Schrijver, “1 Ağustostaki bu olay, gözlerimizi açtı” derken, “böylece güneş fırtınalarının tüm güneş küresini sarabilen olaylar olduğunu gördük, bunların ölçeğiyle ilgili bilgilerimiz değişti” dedi. Güneş patlamalarının, Güneş üzerinde gerçekleşen olaylar olmadığı, Güneş alevleri, tsunamiler ve Güneş'in yüzeyindeki dev püskürmeleri içeren “şiddetli olaylar dizisi olduğunun anlaşıldığı” ifade edildi. PATLAMALARIN TÜM GÜNEŞİ SARABİLİR Space.com verdiği bilgilere göre, yaşanan patlamaların neden olduğu şok dalgaları, Güneş'in neredeyse üçte ikisine yayılmış durumda. Patlamalar, uzay boşluğuna yüz binlerce kilometre uzunluğunda alev ve gaz püskürtüyor. Patlamayla ilgili haber ve görüntüler NASA'nın internet sayfasında, http://www.nasa.gov/...l-eruption.html bağlantısıyla izlenebiliyor. Bu sayfaya konan video görüntüsünde patlamanın Güneş'in üst yarıküresi boyunca giderek nasıl yayıldığı görülebiliyor. http://www.hurriyet....757.asp?gid=373 ben anlamadım. haber baslığı ana sayfada, bilim adamları korktu seklindeydi. neden korkmuslar?? bu haber ne anlama geliyor?
 11. metatron

  Dinler Hala Can Alıyor

  biri birinden iyi değil ki. üstelik bu mallar bilmiyorlar ki, bu iki din zaten birbirinin üzerine inşaa edilmiş, kökenleir aynı yerden olan dinler..
 12. metatron

  EY İNSAN! GÖZÜNAYDIN.

  müslümanlarda zaten yıllardan beri var ensest.. hemde coook cook yaygın biçimde.
 13. metatron

  Lanet olsun sana Ebu cehil ellerin kurusun

  neutregena krem kullansaydı kurumazdı. norveçli balıkçılar bu kremi kullanıyor ve elleri kurumuyor
 14. metatron

  galaksimizin merkezinde ne var..

  walla benim izlediğim belgeselde, hacmi olduğundan sözediliyordu.
 15. metatron

  galaksimizin merkezinde ne var..

  galaksilerin merkezinde karadelik varmış.. okuyabileceğin değil ama izleyebileceğin bir kaynak vereyim. "the universe" belgeselini indirip 3 sezonunu da izle.
 16. metatron

  BELGESELLER

  bbc belgeselleri youtubeden silinmiş. baska bi link var mı?
 17. bergu, bi kere de okuduğunu anla. dişimi kırıcam. kır dizini evinde otur diyen, ateist kimlik mi? kuran mı? ateist kimlik mi diyor kadınlara evlerinizde oturun diye? yoksa ahzab suresi mi?
 18. dinin başını örtme konusundaki kurallarını uygulamayan müslüman kadına kimsenin, " sen din kurallarına göre okumamalısın" deme hakkı yoktur. çünkü bu kadının b ir çelişkisi yoktur. çünkü bu kadın, namaz da kılmaz, oruç da tutmaz kafasını da örtmez.. neden öteki saçma kuralı uygulasın? ama kafasını türbanla örten bir kadının, "ben de okula türbanıla girmek istiyorum.. ama niiideeeeen??" deme hakkı yoktur. zira çelişki yaşamaktadır.. bu kurallara uyuyorsan hepsine uy ,
 19. metatron

  Bu sözde bilim adamı evrimi çürütmüş?

  arsenikte yaşayan canlı kuran'da zaten yazıyordu.kuran 1400 yıl önce bildirmişti. derlerse şaşırmam..
 20. islamı ılımanlaştırarak, sevimli göstererek, varacağınız yer fethullah'ın çiftliği olur baska bi yer değil.
 21. yine saçmalamışssın kami. bilindiği giib, kuran'da bir çok ayet muhammed örnek gösterilerek verilir. burada amaç, muhammed'i ve yakın çevresini örnek göstererek bu hükümlerin diğer müslümanlara da uygulanmasıdır.. sözgelimi, müslüman erkeklerin evlatlıklarıyla evlenmesine izin verilmesi. bu hüküm ahzab suresinde şu şekilde yer alır. " zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. allah'ın emri yerine getirilmiştir."(ahzab 37) aynı şekilde, kadınlara evden cıkmamaları da muhammed'in eşlerinden yola cıkılarak müslüman kadınlara söylenmiştir. işin mantığı budur. yani senin "lan bunu muhammed'in karısına söylemiş, diğer kadınları bağlamaz" demenin kuran mantığına göre hiç geçerli bi tarafı yoktur. yan, senin yiğitliğe bok sürmemek için trollcesine savunduğun iddia zaten kuran'ın kendi mantığı çerçevesinde çürümüş olmaktadır. hayır bilmiyorsan yazma.
 22. ben sana dansözlük yapma demiyorum. hobi olarak yine yap.. ama bunu anlamayacak insanların karşısında yap
 23. metatron

  Vahiy nasıl geliyor ?

  Bu eleman hakkında biraz bişeyler okudum. adam, odtü mezunuymuş. master falan yapmıs. yani az cok kafası calısan bir adam. adam bakmıstır, bu ülkede gerizekalı cok. baskası nasıl olsa onların rantını yiyor.. e ortalıkta da bi sürü tarikat var.. onlar yiyeceğine ben yerim diye düşünüp kendi dinini kurmuş.. epeyce de bir müridi varmış. akıllı adam vesselam.
 24. istediklerinle bağdaşmıyor diye, kuran'ı inkar ediyorsun keh keh keh:D
×
×
 • Yeni Oluştur...