Jump to content

thaless

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  209
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

thaless Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Günümüzde Apranax varken, Tolstoy un şeyine dayanarak, kalkıp deve sidiği içmenin şifa olacağını söylüyorsun.. Yanılmamışım.. Müslüman olsan kendini hacamatda edersin, deve sidiği de içersin, tecavüzde yaparsın.. Oxford vardı da biz mi okumadık, Apranax vardı da içmedik mi, içmeyin dedik mi?
 2. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Kuran da bunlar(bok yemeyin) yazmıyor diye gidip, bok yemiyorum.. Ama sen Müslüman olsan gidip yiyecekmişsin gibi duruyor.. Çünkü bu mantığı savunuyorsun.. Gerçi bunun için Müslüman olmana gerek yok.. Çünkü Panteizm bir kişinin bok yemesine karışmaz, ceza vermez.. Afiyet olsun ne diyelim.. Cevap vermem gereken yer yok ki ne diye cevap vereyim? Her daim çingene kavgası yapıyorsunuz, alıştık bunlara..
 3. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Fazla üzerine gidince çoşuyorsun, heyecana kapılıyorsun.. Hadi bakalım, ne zaman diyeceksiniz merak ediyorum; Kuran da bok yemenin cezası yoktur, öyle ise Müslümanlar bok yiyebilir.. İyiki Müslüman değilsiniz.. Zira olsaydınız, bu mantıkla büyük ihtimalle tecavüzcü, pezevenk falan olurdunuz..
 4. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Aradaki farkı anlamaktan aciz olanların mugalata yaptığını ne güzel itiraf ediyorsun.. Ateizmin bir ya da panteizmin bağlı bulunduğu bir kitap yoktur.. doğrudur.. Bu durumda her hangi bir kurallar silsilesine bağlı olabilir.. Örneğin Hollanda da yaşayan bir panteist, iki erkeğin evlenmesine karşı çıkamaz.. Genel eğilimin sapıklık olarak gördüğü bu aksiyonu onaylamak durumdadır.. Çünkü toplumun ya da kanun koyucunun buna bir cezası yoktur.. Bu anlayışla, ateizm ya da panteizmin ilgisiz kaldığı, tavır koymadığı her türlü ahlaksızlığı, bu anlayışlara yamayabilirim.. Tıpkı bu başlıkta olduğ
 5. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Hey Allah ım ya.. Zihniyete bak ..) Kullandığım ve toplumda kullanılan deyim halini almış söylemimden bu sonucu çıkartmak, en baba tefsircileri bile kıskandıracak düzeyde.. Gerçi tesadüf kelimesinden aynı şeyleri anlamıyoruz ama.. Neyse seni mi kıracacaz, tevavuka bak.. diyelim..
 6. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Yukarı bak, bir çingene kavgasını anlatmıştım.. Burayı çingene panayırına çevirmeyelim şimdi .. Bir ateist -Allah belanı versin dediğinde, -Allah a inanıyorsun yani diye sormak, benim komedyen olduğumu gösterir.. Ama değilim.. Anladın sen onu..
 7. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Tesadüfe bak.. Ben de aynı şeyleri bu başlık için düşünüyorum..
 8. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Saçmalamayın kardeşim.. Niyet okuyuculuğu yapıp "kişiselleştirmeyin".. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış durumunu, bariz ortada işte..
 9. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Aslında neden Müslüman olmadığınız ya da olamadığınız bu cümlelerin arasında gizli.. Çünkü büyük olasılıkla Müslüman olsanız her gün hülle yapıp, Allah ı kandırdığınızı düşünecektiniz.. Şöyle denmiş; Bu durumda inanmayan bir insanın "Karşılığında bir ceza vermiyorsan; bu duruma razı oluyorsun demektir" sonucu çıkarması normaldir. İyi ya işte, sen ensest yaparsan sana ne panteizm anlayışında ne ateizm anlayışında ceza yoktur.. O halde panteizm de, ateizm de bu duruma razıdır..
 10. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Kardeşim, zinayı suç sayan Kuran değil mi? Fuhuş, özellikle de zorla yaptırılan bir zina değil mi? Öyle ise zorla işletilen bu suçu Allah ın affedeciğini, bu ayetten anlamak bu kadar zor olmamalı.. Pezevenklik gibi nahoş bir kelime ile başlık açmak, bunu anlamamak değildir.. Beni itham ettiğiniz suçu bile-isteye işlemektir.. Kendinizin ateist olarak, ateistlerin sinirlenebileceğini düşünüyorsunuz ama, aynı mantaliteye zırva diyip, Müslümanların sinirlenebileceğini düşünemediğinizi hiç zannetmiyorum.. Bu minvalde devam edebilirim ama konu gerçekten mecrasından kayar.. Kullanılan aynı man
 11. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Siz ne anlatıyorsunuz? Durun ben size bir anımı anlatayım; Ben İstanbul Gaziosmanpaşa-Eyüp-Balat varoş üçgeninde büyüdüm.. Bu semtlerde şimdilerde Roman denen çingene mahalleleri vardır.. Bunlardan bir tanesi GOP ta Sarıgöl adıyla bilinen çingene mahallesidir. Uzatmayayım, bu çingene mahallesinde bir çingene arkadaşımın evindeyken bir kavgaya şahit oldum; -Abe Sebayat verin çucuğumun ayakabılarını, okula gidecek, diye bir kadın bulunduğum evin bahçesinden içeri girdi.. -Arkadaşın annesi -Ne ayakabısı beee, sen de kucan kaybolsa gelip göğsümde arayacan... -Huşttt..Kucam naapsın senin gi
 12. thaless

  Kuran'da pezevenklik serbest midir?

  Biraz zorlamamı mı? Şimdi "biraz" zorlama yapayım ve göstereyim; Bilindiği gibi inanırlar, daha doğrusu semavi din olarak kabul edilen dinlerin inanırları, hayatlarını, ilgili dinin ortaya koyduğu kurallara göre tanzim ederler. Bunun literal kullanımdaki adı şeriattır. Şeriatı belirleyen araçları çoğaltabilirsek de, asıl belirleyici o dinin kitabıdır. Fakat ilgili kitaptan hayatın her noktasının düzenlenmesi beklenemez.. Örneğin kitap, kan,leş,domuz.. yemeyin dediğinde.. -Bok yemeyin dememiş, deyipte oturup bok yemenin bir manası yok.. Ama bazıları, "dememiş" ten hareketle "kitap bun
 13. thaless

  Renkler

  Siz bence verdiğim linki okuyun sevgili kardeşim.. Eğer bu başlıktan amacınız evrimi tartışmaya açmak ise resmin sonunda verdiğim linki sonuna kadar okuyunuz.. Sanıyorum bir nick benzerliği mevcut ama, verdiğim linkten alıntılayım:
 14. thaless

  Renkler

  Bu resmi kör bir ressamın çizdiğini söylesem? Doğuştan kör.. İşin bilimsel tartışması burada; http://www.bilimfeneri.gen.tr/phpBB2/viewtopic.php?f=4&t=7047&start=0
 15. thaless

  Kur'an'da Mantıksal Hatalar

  Nöronlarınız "ironi" kelimesi ile daha tanışmamış anlaşılan..
×
×
 • Yeni Oluştur...