Jump to content

zerath

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  517
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

zerath Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. zerath

  Neden saygı duyalım

  Fikirlere, ideolojilere, inançlara saygı duyulmaz kişilere saygı duyulur onlar size saygılı olduğu sürece. Müslümanların bazılarına ateistlerin öldürülmesi gerektiğini düşündükleri için saygı duymak zor oluyor tabi.
 2. zerath

  Doğru, yalanla savunulur mu?

  Yalan söylemeleri bir şey ifade etmez. Gerçekler ortadadır istediği kadar muhammedi seven ateist olsunlar yapılan insanlıkdışı uygulamalar ortadadır.
 3. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  Tipik bir ad-hominem örneği daha... Konu benim samimiyetim değil konu böyle bir tartışma tekniğinin varlığı ve kullanılıyor oluşu. Yazımda da belirttim bu tekniği kullanan ateistlerde var ama dindarlar arasında daha yaygın sizin gibi mesela, güzel bir örnek oldu teşekkür ederim.
 4. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  ahaha
 5. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  Ne kadar katılsam az bu yoruma zaten islamın elle tutulacak bir yanı yok hele ki modern değerleri baz alıyorsak hemen her alanda sınıfta kalan bir din var karşımızda...
 6. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  Anladım eh yakınmış. Hakaret burada garipsenmiyor zaten çok fazla
 7. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  ad hominem ile aynı şey değil mi?
 8. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  Bildiğim kadarıyla quod scripsi, scripsi tam bir örnek değil bence ya o daha ziyade tartışmak istemeyen kişilerin lafı olabilir. Ne yazdıysam o kafası...
 9. zerath

  Allahın varlığı hakkında.

  Başlığı açan çabuk pes etmiş gibi gözüküyor daha çok soru vardı sorulacak halbuki :/
 10. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  En iyisi tartışmamak aslında uzun süredir müslümanlarla tartışmaktan kaçınıyordum ama birileri çıkıp bu salaklıklara dur demeli.
 11. zerath

  Straw man ve ad-hominem

  Bu iki tartışma yöntemi ateistler ve dindarlar arasında sıkça uygulanmakta olması canımı oldukça sıkıyor doğruyu söylemek gerekirse bu yöntemleri uygulayan ateistlerde var fakat dindarlar arasında daha yaygın... öncelikle bu kavramları açıklayalım Straw man: Bu yöntem siz bir noktaya açıklık getirmeye çalışırken karşınızdaki kişi söyledikleriniz içinden bir kelime çıkarıp onu başka bir noktaya çekip bu nokta üzerinden sizi yenmeye çalışmaktadır. Örnekleyelim; A-Ateist T-Teist A:Özellikle müslüman ülkelerde çok yaygın olan küçük yaşta kız çocuklarını evlendirmek kız çocuklarının gelişimi açısından büyük zarar içermektedir. T:Müslüman olmayıp ateist olsalardı da kendilerini satsalardı daha mı iyiydi? Gördüğünüz gibi teist kişi bahsi geçen soruna bir yorum yapmak yerine ateist kişinin bahsettiği müslüman lafını çekip hiç bir gerçek bulguya dayanmayan kendini satma olgusuna iliştirip bu savı saptırmıştır. Ad-hominem: Bu yöntem savunulan konuyla ilgili bir yorum yapmaktansa kişinin kendisine saldırarak konuyu saptırma çabasıdır. örnekleyelim; A:Amerika 11 eylül olaylarına kadar radikal islamın ne kadar tehlikeli olduğunu bilmiyordu. T:Tabi insan amerikalı olunca islamın ne olduğuyla ilgili ancak bu kadar yüzeysel bir bilgiye sahip olabilir. Gördüğünüz gibi teist kişi konuyu eleştirmek yerine kişiyi amerikalı olmakla suçlamış ve konuyu önemsizleştirmeye çalışmıştır. Peki nasıl mücadele edilir? Yöntem basittir savunduğunuz konunun dışına çıkmayın ne olursa oldun esas anlatmak istediğiniz konunun üzerinde durun. Malesef bu tartışma metodları ne kadar gerçekçi olursanız olun kimin dili iyi kullandığına odaklı olarak dönmektedir yani haklı bile olsanız dili iyi kullanan birine karşı kazanma şansınız çok düşüktür. Sizin de bu konuda ki görüşlerinizi almak isterim.
 12. zerath

  İslamdaki Özgürlükler

  Düşündüm bulamadım en tabi ihtiyacımız olan yemek yemek ve sevişmek bile yasaklanıyor (bknz. ramazan, bknz muhammet "sofradan doymadan kalkınız") (bknz. Zina) ben anlamadım herşey yasak...
 13. zerath

  kuranda dünyanın şekli.

  Haha ya birde siz nasıl müslümansınız resmen şirke düşüyorsunuz kuranda yazılanı inkar ediyorsunuz bu halinizle cehennemliksiniz müslümanım diyen insan kuranda yazılanı yalanlarmı hiç? Ateistlere bırakın bu işleri siz dünyayı düz kabul edin mazallah günaha düşmeyin
 14. zerath

  Ateizm anket

  Pardon görmedim açıldıysa silinsin o zaman yönetici arkadaşlarda kusuruma bakmasınlar artık heyecanlandım biraz...
 15. zerath

  Ateizm anket

  Ateizm anketine Türkiye'den rekor katılım Uluslararası Ateist Birliği (Atheist Alliance International) dünyada kaç Ateist olduğunu ve bu kişilerin demografik yapısını belirlemek için atheistcensus.com adresinde bir anket düzenliyor. 16 Aralık 2012’de başlayan ankete bir buçuk ayda dünya çapında 176 bin ateist katıldı. Türkiye, ankete en çok katılım sağlayan dördüncü ülke oldu. Uluslararası Ateist Birliği (Atheist Alliance International) dünyada kaç Ateist olduğunu ve bu kişilerin demografik yapısını belirlemek için atheistcensus.com adresinde bir anket düzenliyor. 16 Aralık 2012’de başlayan ankete bir buçuk ayda dünya çapında 176 bin ateist katıldı. Türkiye, ankete en çok katılım sağlayan dördüncü ülke oldu. YÜZDE 84'Ü MÜSLÜMAN AİLELERDEN Türkiye’den 10.600 ateistin verdiği bilgiler , Türkiye’deki ateistlerle ilgili geniş bir veritabanının oluşmasını sağladı. Bu bilgiler ışığında Türkiye’deki ateistlerin yüzde 84’ünün Müslüman ailelerde yetişmişken, yalnızca yüzde 13’lük kısmı dinsiz ailelerde büyümüş. Eurobarometer, KONDA ve diğer araştırma kuruluşlarına göre ise nüfusunun yaklaşık 4.5 milyonunun ateist olduğu Türkiye'de ankete 10 binlik kişinin katılımı Türkiye'deki ateist nüfusun demografisini çıkarmak için yeterli değil. ATEİSTLERİN EĞİTİM SEVİYESİ YÜKSEK Ateistler, ankete göre yüksek eğitim seviyeleriyle de dikkat çekiyor. Ankete katılanların yüzde 72’si üniversite veya yüksek okul, yüzde 17’si yüksek lisans veya doktora, yüzde 7’si de lise mezunu. kendi inançlarını tanımlarken en çok şu terimleri kullanılıyor: Ateist (yüzde 63), Agnostik (yüzde 13), Dinsiz (yüzde 8). Verilere göre ateistlerin yüzde 85’i 35 yaşın altında. Katılımcıların yüzde 47’si 15-24, yüzde 37’si 25-34, yüzde 10’u da 35-44 yaş grubunda yer alıyor. Katılımcıların yüzde 77’si cinsel yönelimini erkek, yüzde 22’si dişi, yüzde 1’i de diğer olarak tanımlıyor. ANKET KUSURSUZ DEĞİL Anket, katılımcıları mail adresi üzerinden tanımladığı için her mail adresiyle bir katılım yapılabiliyor. Anket sadece internet kullanıcılarına açık olmasınedeniyle , beraberinde interneti kullanan genç ve eğitimli nüfusun katılımının fazla olmasını da getiriyor. Anketin küresel ve ülke bazlı sonuçlarını incelemek ve ankete katılmak için www.atheistcensus.comsitesi ziyaret edilebilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...