Jump to content

ad hominem

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  5.604
 • Katılım

 • Son ziyaret

ad hominem kullanıcısının paylaşımları

 1. ad hominem

  Popülizm ve Marksizm !

  Maksizm bir dindir. Tabular ve dogmalarla dolu, ateizm boşluğunda boğulan kitleleri ''kontrollü muhalefet'' olarak toplamak için kullanılan bir araçtır. Marksizm ateist liboşların afyonudur. Popülizm halkçılıktır.
 2. ad hominem

  Theresa May: “Bu şeytani ideoloji İslam değil”

  Theresa May, diğer bütün avrupa liderleri gibi önemsiz bir kukla sadece. Söylediklerinin ardında anlam aramak boş. Avrupada her terör saldırısı sonrası ilk duyduğumuz şey ''islam barış dinidir'' gibisinden islamı ve müslümanları kurtarma çabasıdır. Müslümanlar neden avrupa için bu kadar önemli? Ne faydaları var? Hiçbir faydaları yok, hiçbir katkıları yok. Sadece zararlar, ve evrupa da ki yöneticiler bunun farkında. Avrupa ölüyor. Öldürlüyor. Türk ateistleri dünyanın geri kalanından çok kopuk. ''batı bize cephe almış, batının hain planları sadece güzel ülkemizi
 3. ad hominem

  Öldükten sonra ne olacak

  Sen daha önce çok öldün galiba baya tecrübelisin iyi biliyorsun olanları. Hafta da kaç kez ölüyorsun? Sağlığa bir zararı var mı?
 4. ad hominem

  Ateistlerin Kaçırdığı Büyük Ders

  Hayat veren tüm tıp ve teknoloji batıdan hayat alan tüm terör ve uyuşturucu ortadoğudan geliyor. Senin dediğine göre medeniyet hep gavurdan geliyor. Şu kainatı yoketmek için çalışanlara bir örnek verebilirmisin?
 5. ad hominem

  CHP,CIA'ya mı hizmet ediyor?

  CHP zaten hep sola yaranmaya çalıştığı için kaybetti. Çünkü sol herzaman kaybetmeye mahkum. Kaybedenle iş birliği yaparsan, kaybedersin. Ayrıca CHP özünde sağ partidir. -Geri dönmesi gereken çizgi de sağcı bir çizgidir. İslamcı akp den farklı bir sağcılık. Şu an ki chp gerçekten boş ve osuruktan bir parti olarak sadece mecliste birkaç koltuk doldurma işiyle meşgul. Bu parti bir anda kapatılsa kesinlikle kimse eksikliğini bile hissetmez. Her seçimde laiklerin oylarını toplayarak çöpe atmaya devam ettiği sürece de böyle kalacaktır. Tüm laik-atatürkçü vs seçmenlerin CHp yi desteklemeyi d
 6. ad hominem

  Darbe Konusunda Hacı'dan Yeni Bir Kuram....

  Tayyip birilerini düşman ilan ederek göz boyamak istese ilk önce laik kesimi yani atatürkçüleri hedef alırdı. Eğer darbe Atatürkçüler tarafından yapılmış olsaydı, bu islamcı hükümetin daha çok işine gelmez miydi? Bunu saklamak yerine 7/24 ''atatürkçüler canavardır bu millete silah doğrulttular'' diyerek atatürkçülüğü tamamen bitiecek son darbeyi vuramazmıydı? Şimdi bir de balyoz ve ergenekonda yargılanan eski askerler hükümetin propaganda borusu olan ATV de her akşam çıkıp ''biz zamanında uyardık AKP dinlemedi'' tarzında konuşuyorlar. Bunlara neden müsade ediyor? Darbenin Atat
 7. ad hominem

  Tr yi değerlendirelim-kalmalı mı gitmeli mi?

  En vatansever kişiler bile imkanıları olsa ülkeyi koşarak terk edecekler zaten. Buradaki vatan severlik biraz mecburi, tecavüzün tadını çıkarmak gibi. Avrupaya vizesiz geçiş için en çok sevinen ve isteyenelrin çoğunlukla AKP ci kesimde olması mesela... İmkan versen kimse dönüp yüzüne bakmaz bu ülkenin, öyle bir vatanseverlik yok -olması saçma olurdu zaten. Tabi bazı yönlerden burada kalmak ta mantıklı olabilir. Mesela burada pahalılık avrupadaki kadar değil. Özellikle gıda filan ucuz. Eğer gelirin dılarıdna dolar veya euro olarak geliyorsa, avrupada yaşayacağın hayatı burda çok
 8. ad hominem

  Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

  Daha kötüsü de var (çünkü hep daha kötüsüne bakarak avunuruz) Etiyopya nın yüzücü diğe gönderdiği adam şişmanlığından ''balina'' olarak adlandırıldı, ve en kötü yüzücü oldu bu olimpiyatlarda. Adam Kendi ülkesinde yüzme fedarasyonun oğluymuş. Salaklar sandı ki adam kayırma kendi ülkerinde olduğu gibi heryerde işe yarıyor. http://ftw.usatoday.com/2016/08/olympics-rio-ethiopia-robel-kiros-habte-swimming
 9. ad hominem

  Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

  Zeka testinin doğruluğuna ihtiyacıız yok. Zeka testine hiç ihtiyacımız yok. Sonuçlara bakarak yetirence şey anlayabiliriz. Evet bazı milletler diğerlerinden üstündür, evet bazı milletler geridir ve eksiktir. Buna ''ırkçılık'' demek gerçeğin üstünü örtmeye yetmez. Bilimde, refahta, özgürlüklerde, sanatta vs vs kim SONUÇ OLARAK üste çıkmış ise, onlar ulusal kalitede diğerlerinden üstündür diyebilirz. IQ testi olmasa da deriz. ''yov benim ne forkum var alaman gavurundan ben eskik miyem'' diye soran adam bi kendi yaptığın arabaya bak bir de Mercedes 'e bak diyecem ama bir araba b
 10. Hristiyanım desen yeterliydi konu dışına çıkarak bu kadar çok şey yazmana gerek yoktu.
 11. ad hominem

  öldükten sonra dirilme gururuma yediremiyorum

  Delilik çoğunluktan farklı düşünmek va davranmaktır zaten. Çoğunluk ne yaparsa o doğru olarak kabul edildiği için senin gibi sivrilen herkes deli olarak belirecektir. Bence düşüncelrini ve inançlarını biraz kendine saklamya çalış. Anlamayacak insanalra anlatmaya çalışma.
 12. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Hee demedim ki öyle bişey. 'ben tuvalete gidecem' dediğimde tuvalete gitmenin önemli ve anlamlı olduğunu vurgulamış oluyorum. Ne yapacağımı söylüyorum sadece. Biraz sakinleş, her kelimeden dalga malzemesi çıkarmak için fazla zorlayarak kendin gülüç duruma düşüyorsun. Şimdi de bebe gibi ''ahha tuvalet dedi ahaha'' başlama. Çok kasıyorsun, rahat biraz. Sen de aynı bu habeciyi görüyorum.:
 13. Sağol grafik için çok aydınlatıcı oldu. Artık o kadar da zor değil. İşte bu sorunsal. O zaman buna ''din'' demeyeceksin, başka bir isim bulman lazım. Ve açıkca tanımlaman gerek. DOĞRU olan NE? Belliki senin kendine özgü bir dinin var, biz bilmiyoruz anlamıyoruz. Herkes kenince bir inanç geliştirebilir ama kişisel inançlar gerçekliğe etki etmez.
 14. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Evet brutal benim hayatım seninkinden daha anlamlı. Ama aynı zamanda da herşey anlamsız ve boş. Nasıl işime geliyorsa öyle, çünkü zaten herşey anlamsız ve boş. Şİmdi çelişkide olduğumu söylerek çelişkisizliğin daha anlamlı ve önemli olduğunu filan söyleme bana. Çelişkisizlik te anlamsız ve boş.
 15. Senin verdiğin örnekte biliç ne? TV mi yayın mı? TV bozuk ise yayın varolsa da o TV için yayın bitmiştir. Bilinç kapandıktan sonra uyaranlar yokolmayacaktır, ışık ses yokolmayacaktır ama onları algılayacak ve yorumlaycak bir bilinç olmayacağı için yayın bitmiştir. NDE hikayeleri halüsünasyonlarla dolu abartılı saçmalıklardır. Tam olarak ölüp geri dönen bir beyin yoktur. Ölüme yaklaşmış olmak, öte dünyaya gidip gelindiği manasına gelmez. Ölüm kavramı zaten beyinin ölümü demektir, bu insanların beyinleri ölmemiş ki, ölü beyindeki bilinçten bahsedebilelim.
 16. Bak kolaylaştırmak için üşenmedem kümeler çizdim sana. ''dinler'' kümesi çoğul oldğu içüün ''din'' kümesini kapsar.
 17. Eğer bahsettiğin belli bir din varsa önce onu belirt ozaman da neyden bahsettiğini bilelim duygularını incitmeden önce.
 18. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Ben önemli mi dedim? Ben hayat anlamlı mı dedim? Beni anlamsızlık düşüncesinin peyganberi mi sanıyorsun? Eşek kadar adam oldun hala aynı trollüğü yapıyorsun. Şimdi diyeceksin ki ''farklı trollük yapmanın ne üstünlüğü var zaten hepsi anlamsız'' . O da doğru.
 19. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Şöyle yazacak: Ama gerçek diye bişey yok ki, herşey hologram. Sen hiç matrix filmini izlemedin mi. Hepiniz malsınız çünki bu filmi bitek ben izledim.
 20. >Dinlerdeki ruh kavramı yanlıştır >kendi hatanı dine bağlama Hem kendin din hatalıdır diyorsun, sonra da bana ''kendi hatanı dine bağlama''... bazen zor ya, bazen çok zor....
 21. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Ben yıllardır bir çok farklı filozofun görüşünü yansıtıyorum ve genelde varoluşçu ve nihlist filozoflar oluyorlar bunlar. Ben daha çok yaşarım. yaşadıkça da farklı ve yeni şeyler ortaya koymaya devam ederim. Ama sen tek bir felsefeyle hayatını doldurmaya çalışıyorsun. Git artık yeni bişeyler öğren, hayatın farklı yönlerini keşfet. 20 yıldır aynı başlığı tekrar tekrar açımak varolmasını umduğun tanrının sempatisini kazandırmaz.
 22. ad hominem

  Ateistlere bir soru

  Aynı adam bilmem kaç yıldır aynı başlığı bilmem kaçıncı kez başlatıyor. Senin hayatın tüm müslümanlarınkinden ve ateistlerinkinden daha anlamsız.
 23. Burada bahsedilen ''ruh'' dinlerde geçen ruh kavramıdır. Sevimli hayalet Casper gibi. Psikiatri, psikoloji alanında kullanılan ruh tabiri konumuzla tamamen alakasız.
 24. Kafana darbe aldığında bilincini kaybetmen yeterli kanıt. Kaza geçiren insanların ''kamyonun geldiğini gördüm gerisini hatırlamyırum gözümü burda açtım'' dediğini duymuşsundur. Adamın bilinci dışarıdan gelen bir etki ile kapanabiliyorsa bu bilinç maddeye bağımlıdır. Alkol aldığında bilincinin bulanması, bilincin maddeden etkilendiğini ve madde üstü bir varlığı olmadığını gösteriyor. Beyine etki eden hastalıkların insanların karakterini değiştirmesi, hafızasını etkilemesi, motor kabiliyetleri etkilemesi hepsi bilincin beyine bağımlı olduğunu kanıtlıyor. Bunun aksi olarak bey
 25. Ölümden sonra hayatın olmadığı, ruhun olmayışı ile ispatlanabilir. Bilinç varolabilmek için beyine, beyin varolabilmek için vucudun geri kalanına muhtaçtır. Ölü bedenler düşünemz, hissedemez. Demek ki ölü bedenler bir hayata sahip olamaz. Bilinç bedenden çıkıp bağımsız varolamayacağına göre ölümden sonra yaşam yoktur.
×
×
 • Yeni Oluştur...