Jump to content

Davudi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  764
 • Katılım

 • Son ziyaret

Davudi kullanıcısının paylaşımları

 1. Referandumda "Hayır" diyeceğini beyan eden Alevi-Bektaşi Federasyonu'nun tavrını eleştiren Kaya, "1400 yıldan beri zulüm gören Alevilerin birtakım şahsi hesaplar peşinde olan dernek yöneticilerinin manipülasyonlarından kurtulması gerekiyor. Aleviler demokratikleşmeyi isteyen bir toplum. Bunun içinde referandum da Evet oyu vermelidir." ifadelerini kullandı. Sivas olaylarının, sistemli bir devlet katliamı olduğunu ifade eden Salman Kaya, "Bu katliamları bilen bir kişi hayır diyemez. Sivas'ta bir albay, o dönem konuyu araştıran komisyondaki Mustafa Kul'a 'Bizim işimizdi ama ipin ucu biraz kaçtı
 2. arkadas sohbetlerinin birinde , atatürk'ün cumhuriyeti kurduktan sonra , sanattan bilime , bilimden spora , her konuda "tam 100 yıllık" kalkınma planı diye bir plan hazırlattığını duymuştum. böyle bir plan gercekten varmı? varsa eger aşama aşama maddelerini yazan bir link? yada kitap ismi. bu konuda , nette baya meşakkatli arastırmada yapmıştım. ancak bula bula tam tersini buldum. Link elbette her devletin ileriye dönük planları olur , heleki söz konusu atatürkse bal gibi olur , buna rağmen senelerdir kısa vadeli hesapların , siyasetçilerine alıştığımdan olsa gerek , 100 yıl lafını duyunca
 3. sevgili bergüzar , bi takım kişiler , arabesk dinleyenleri cahil , hepsinide uyusturucu müptelası ve jiletçi zannederler , üstelik bunu yapanlarda "agırlıklı olarak" üniversite mezunu tipler.

 4. Davudi

  OSMANLI DEVŞİRMELERİ ve ATATÜRK DEVRİMLERİ

  valla söyleyecek hiçbişey bırakmamışsın tolon hoca , verdiğin degerli bilgiler içinde cok sağolasın , kendine atatürkçüyüm diyen herkes , artık menderesi , özalı , demireli , şunu bunu bırakıp , basta chp olmak üzere , inönünün dizayn ettiği tüm devlet kurumlarını irdelemeli. ayrıca bu menderes , bayar, demirel , özal v.b tiplerinde chp cıkışlı yada bi şekilde baglantılı olduklarınıda gözden kacırmamak gerek. cambaza bakmayı bırakalım artık...
 5. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  tolon gardas , türkiyedeki sağ cizgideki kurum ve kuruluşları , valla bende anlamadım , yeri gelince solculardan bile beter oluyolar , bi bakıyosun amerikaya avrupaya karsı güzel bir durus sergilemişler , bi bakıyosun inceden inceye yanlarında duruyolar , haliyle bu durum yayın cizgilerinede yansıyor. aslında türkiyede , ne gercek bir sol nede gerçek bir sağ hiç olmadıki desek , daha doğru olcak ya neyse.
 6. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  sevgili queen , türksolu takip ettiğim siteler arasındadır , yakın tarihe dair cok yararlı ve sağlam bilgiler verir , ancak kötü bir tarafı vardır ki , buda herseyi mahvetmeye yetiyor , o da kürt düşmanlığı.
 7. ramiz kardeşimize hürmetler.

 8. Davudi

  Yaratılmışmıdır - Yaratılmamışmıdır

  tesekkur ederim , bizdende saygı ve sevgiler , eskiden ateizmi/evrimi , inanc meselelerinde yön belirleyici , son cümleyi söyleyen bişey sanırdım , baktımki sadece evrim üzerine bilgilendirici bişey , fazlada bir özelliği yok , hatta yarattığı dünya görüşlerine ve insan modellerine baktığımda hiç gerek yok , doğru olsa bile kac yazarki. teizm agnostisizm deizm panteizm v.b. seyler bundan bin kat iyidir..
 9. Davudi

  Yaratılmışmıdır - Yaratılmamışmıdır

  zaman yapmıştır ama bu zaman kendiliğindenmi yoksa bir bilincdenmi , mesele orda.
 10. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  zamanında fasist almanların işlerini bitirdikleri gibi , almanlardan daha fasist fransızlarınkinide bitirselerdi , dünya kamuoyunda daha sevimli bir imajları olacaktı. sırf şu belgesel özelliği bile izlenmesi için yeterli bir neden. desene araplar bitakım konuları asmışken , türkiyeyse hala aynı yerde sayıyor , bide arapları begenmeyiz , araplar gider medeniyete , biz gideriz tersine.
 11. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  binlerce haber sitesi içinde , en azından bir tanesi , tam tesekkül tarafsız olmalıdır gibi iyimser bir düşünceyle konuyu acmıştım kardeşim. yukarda önerilen sitelerde olmazsa artık , seninde belirttiğin gibi , yine eski usulle karsılaştırmalı mukayese yaparaktan , kim doğru kim yanlışı cıkartmaya calışacağız. baskada çare yok.
 12. Davudi

  Ateizm çok yaygın

  bense tam tersini tahmin ediyorum , bana göre din degiştirmeler olsun , ateizm agnostisizm v.d. gecişler olsun en çok radikal islamla yönetilen ülkelerde.
 13. ne diye üyeliğini sildirdin yav , forum için kötü oldu

 14. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  desene bu ingilizler yasamasını bildiği gibi öldürmesinide biliyorlar hayatımda ilk defa ve senden bir ingiliz oluşumu üzerine olumlu yorum okuyorum , acıkcası hayret ve merak ettim , belgeseli olmasıda çok iyiymiş ama bizdede ingilizce yok , işte orası kötü yav bunlar arap değilmi , hani şu islam ve asiret kültürünün etkisindeki adamlar.
 15. Davudi

  Ateist Başbakan

  ateist bile bulunurda , ya gercek bir kemalist
 16. Davudi

  OSMANLI DEVŞİRMELERİ ve ATATÜRK DEVRİMLERİ

  adamın hangi devrimlerinde hangi ilkelerinde faşizm var? cok insafsızca yorumlamışsın be hocam. devşirmelikse soy sop değil , değiştirilmiş zihniyettir. bu devşirmeler ikiye ayrılır 1.ci gruptakiler , halkı çağdaşlaşma adına , atatürkün izindeyiz diye memleketi avrupa kültürüne ve amerikan siyasetine köle edip , halkı arabesk kültüre mahkum edenler. 2.ci gruptakilerse halkı din adına , osmanlının izindeyiz diye memleketi arap/fars kültürüne ve amerikan siyasetine köle edip , halkı arabesk kültüre mahkum edenlerdir. bazen asimile olmakta iyidir , özelliklede bu alevilik gibi inanclarla ilgiliy
 17. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  işin içinde ingilizler varsa orda dur derim bakalım nasılmış. bu ülkede ve bu dünyada baska sorunlar yokmuş gibi , varsa yoksa hep kürt sorunuyla ilgili haberler veriyor bu gazeteyle ilgili şimdiye kadar , fifti fifti tabirle iyi kötü yorumlar okudum , bikaç kerede göz gezdirmişliğim var , bakalım burasıda nasılmış.
 18. Davudi

  UFAK BİR YARDIM

  eskiden objektif haber yapıyor diye , televizyonuyla sitesiyle habertürkü takip ederdim. şimdiyse sistemin borazanı oldu. şöyle tam manasıyla objektif haberleri olupta , okuyabileceğim haber sitesi varmı?
 19. İnönü “kırgınlıkları gidermek” amacı ile 24 Mart 1939’da Dolmabahçe Sarayı’nda 1700 kişilik bir çay partisi düzenledi ve tüm kırgınları bu partiye davet etti. Eski sadrazamlardan Salih Paşa ve Cafer Tayyar Eğilmez, Ali İhsan Sabis gibi kişiler de çağırılanlar arasındaydı. Atatürk ve devrimlere karşı olduğu için Türkiye’de barınamayan ve eşi ile birlikte yurtdışında yaşayan TCF kurucularından Adnan Adıvar’da bu çay partisine yetişti. 2 gün sonra da Halide Edip Türkiye’ye gelecekti. Anlaşılan o ki kırgınlıkları gidermek üzere yapılan çay partisine bütün mandacılar, hilafetçiler ve saltanatçılar
 20. Davudi

  Osmanlılar Kimleri Yendi ?

  hem baska bir ülkenin komutasını kabul edelim ? hemde ırkçı bir zihniyetin? ozamanki türkiye yeni kurulmuş , ekonomik askeri insan gücü olmak üzere her bakımdan zayıf durumdaydı , bide 2.ci dünya savasına girmesi demek , yok olması demekti. ülkeyi savaşa sokmayan inönününde yaptığı en iyi ve tek şeyde buydu.
 21. Davudi

  12 Eylül'de ne diyeceğiz?

  kötüyle daha kötü arasında secim yapmak bu ülkenin kaderi olmuş
 22. Davudi

  Müzikle Açalım

  müzik zevkimiz , aynı değilmiş cigi , arabesk diyede , fantezi pop göndermişsin , bunu dinliyeceğime , gider fazıl say dinlerim bin kat daha iyi. al sana gercek arabesk http://www.youtube.com/watch?v=IJ56qSBF4fw
 23. Davudi

  ALLAH KUR'AN MUHAMMED ATATURK

  bahdır , erdoğanla büyükanıtın görüşmeleri devlet işiymiş aynı zamandada arşive kayıt altına alınmamış , bu gibi mevzularda fazla bişey bekleme derim.
 24. Davudi

  Müslüman ve Demokrat

  acaba şu ikinci resmi avatar yapsamıydımki ? böylece daha karizma , daha entellektüel ve ilerici bir izlenim bırakırdım.
 25. Davudi

  Müslüman ve Demokrat

×
×
 • Yeni Oluştur...