Jump to content

poiuz

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.068
 • Katılım

 • Son ziyaret

poiuz kullanıcısının paylaşımları

 1. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Heykel 90.000 TL değerinde. O zamanlar 1TL hemen hemen 1 Dolar. Yani CeHaPe zihniyeti 90.000 dolara heykel almışlar. Vay vatan hainleri vaaay!
 2. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  1929 ha? HeHaPe zihniyet degil mi? Reis de maden çöküşüne 1800lerden örnekler vermişti, sen bayağı iyiymissin. 1929da Çin açlıktan kırılır. Bunun yanımda bir çok ülkeyi kara cuma vurur. Almanyada mesela işsiz sayısı 1,3 milyondan 6 milyona sıçrar. ABDde oluşan krizden bir çok Avrupa ülkesi de nasibini alır. (Belki charlie chaplin diye birisini duymussundur, onun filmlerine bakmışsan ABD deki ve dünyadaki yoksulluğu biraz olsun görebilirsin) Japonya hariç bir cok devletin vatandaşları açlık ve sefalet içindedirler. Ama 1929dan örnek getirebildin. Bravo!
 3. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bu (Kur’ân-ı Kerim), elleri arasındakini tasdik eden ve ahirete ve ona inanan, şehirlerin anası (olan Mekke’de) ve onun etrafında olan kimseleri uyarman için indirdiğimiz mübarek bir Kitap’tır. Onlar, namazlarını muhafaza ederler (devam ederler). Enam 92 Bunlar da parantezin içine başka bir şeyler koymuşlar. Ama hangi şehir olduğu önemli değil. "Ve onun etrafında olan kimseler" diyor! Aslında bu da önemli değil, tartışmaya değmez
 4. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Arapça bilmeden dinden çıkılmaz ama Arapça bilmeden müslüman olunur :-))
 5. poiuz

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Ve andolsun ki Musa (A.S)’a Kitab’ı (Tevrat’ı) verdik. Ve onunla beraber kardeşi Harun’u, (ona) vezir (yardımcı) kıldık. Bundan sonra “Âyetlerimizi yalanlayan kavme gidin!” dedik. Sonra da onları helâk ederek, yok ettik. Ve Nuh (A.S)’ın kavmi, resûlleri tekzip ettiği (yalanladığı) zaman onları (suda) boğduk. Ve onları, insanlara âyet (ibret) kıldık. Ve zalimler için elîm azap hazırladık. Ve Ad ve Semud kavmini ve Ress ashabını (Hz. Şuayb’ın kavmini) ve bunların arasındaki (sürede yaşayan) birçok nesilleri (helâk ettik). Ve onların hepsine, misaller verdik ve hepsini mahvederek, helâk ettik. Furkan 35-39 Allah sadece Firavunu değil Mısırlıları da yok etmiş! Kuran söylüyor! Konuya bağlayalım Acaba Allah, Mısırlıları "Kamış Denizinde" boğmuş olabilir mi?
 6. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Bence akıllı değil, kurnazlar. İki üç adımı hesaplayabiliyorlar ama beş altı adımı değil. Elalem satranç oynarken bunlar dama oynamaktalar. Seçmeni desen, çocukların geleceği karartılırken alkış tutuyor. Parayı, malı, mülkü seviyorlar. Gülen tuttu bunu "kullanın" diye ABDye verdi, hatırlarsın. Normal bir insan utancından yerin dibine batar. Ama yok, bunlarda böyle bir şey. Basitce iki kategoriye ayırabiliriz bunları. Kananlar ve kandıranlar. Bir de İrana bak, şeriata rağmen ne kadar akıllı siyasi adımlar atıyorlar. Bilimde falan bizi geçtiler. Tayyip bizi nerelere getirdi. Ama utanma yokki. Adam aklıma gelince sinirlerime hakim olamıyorum. Neyse belki de yanılıyorumdur.
 7. poiuz

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  Bence Buda müslümandır Allahın gönderdiği peygamberlerdendir Yanlış anlaşılmıştır Tahrif edilmiştir Hz Buda 😄
 8. poiuz

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  1.000.000 tanrı geldi ve hepsi boş çıktı. 1.000.001. tanrı da (tahtı suların üzerinde olan ve tahtını melekler taşıyan Allah da) boştur, diğerleri gibi. Ve bu bir tesadüf değildir
 9. poiuz

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Barış dini islam, Savaş, Ganimetler, Esirler, Köleler ve Nefsi Müdafa Müslümanlar Bedir Savaşında esirleri fidye karşılığında ailelerine satarak iyi para yaparlar. Ve tanrıları şu ayeti indirir. Enfal 67 Yeryüzünde ağır basıncaya (küfrün belini kırıncaya) kadar, hiçbir peygambere esirleri bulunması yaraşmaz. Siz geçici dünya malını istiyorsunuz, halbuki Allah (sizin için) ahireti istiyor. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir. Allah esirler edinilmesini istemez, öldürülmesini ister!!! Çünkü islamın 'çoğunluk" ve "güçlü" olma zamanı gelmiştir. Devam. 68. Allah tarafından önceden verilmiş bir hüküm olmasaydı, aldığınız fidyeden ötürü size mutlaka büyük bir azap dokunurdu. Müslümanların kervanalara saldırırken, Muhammedin de 5/1 ganimetlerden pay alma hakkı olduğunu söyleyen ayet olmasaymış Allah insanları cezalandırırmış. Ama Allah merhametliymiş! 69. Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve temiz olarak yeyin. Ve Allah'tan korkun. Şüphesiz ki Allah bağışlayan, merhamet edendir. Evet, Allah artık esir alınmasını istemiyor, herkes öldürülsün istiyor!!! Ama buna Bedir Savaşından sonra karar veriyor. Müslümanlar bu "gelecek" ayeti bilmediklerinden fidye aldıkları (öldürmedikleri) için bu seferlik cezalandırılmıyorlar! Bunda sonra gelen iki ayet esirlerin "gerçek" müslüman olurlarsa bağışlanabileceklerini söyler. Yok eğer hainlik yapacak olurlarsa zaten müslümanların kontolünde oldukları hatırlatılıyor. 70. Ey Peygamber! Elinizdeki esirlere de ki: Eğer Allah kalplerinizde hayır olduğunu bilirse, sizden alınandan (fidyeden) daha hayırlısını size verir ve sizi bağışlar. Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir. 71. Eğer sana hainlik etmek isterlerse (üzülme, çünkü) daha önce Allah'a da hainlik etmişlerdi de Allah onlara karşı sana imkân ve kudret vermişti. Allah bilendir, hikmet sahibidir. Ama bunlar ne yazık "ölü ayetler"dir çünkü Allah baştan (Enfal-67) esir alınmasını yasaklar. Bir yıl sonra Uhud savasında aşağıdaki ayet gelir. Muhammed 4 Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman hemen boyunlarını vurun. Nihayet onlara üstün geldiğiniz zaman bağı sıkı bağlayıp esir alın. Sonra harp ağırlıklarını atıp, savaş bitince de onları ya karşılıksız olarak, ya da fidye ile salıverin. Allah'ın emri budur. ... Allah hâlâ kafirlerin boyunlarının vurulmasını (öldürülmesini) ister Ama artık esir almama ve fidye almama yasağı kaldırılmıştır. Kısaca: İslam güçlenip egemen olana kadar rakibi yok et! İslam egemen olunca yine esir(köle) edinebilir, fidye alabilirsin 😉
 10. poiuz

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Yıl 631. Hendek Savaşı, Uhud Savaşı, Bedir Savaşı vs yapılmıştır. Tebük Seferinden sonra geri Medineye dönen Muhammed artık kafirlerin kökünü kazımaya karar verir. Ve ayetler gelmeye başlar. Belli bir süreye kadar antlaşma yapılan kafirlerin antlaşmaları süre bitene kadar geçerlidir. Kafirlere, antlaşma süresi bittikten sonra ama artık sadece iki seçenek bırakılır. Ya müslüman olacak, ya da yok olacak!!! Allah ve Resûlünden, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklere kesin bir uyarıdır. Tevbe 1 Ancak Allah’a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever. Tevbe 4 Kafirlere dört ay mühdet verilir. Başka bir yerde ailesi tanıdığı olan gitsin istenir. Temizlik başlamıştır. Yeryüzünde dört ay daha dolaşın. Şunu bilin ki, siz Allah’ı âciz bırakacak değilsiniz; Allah ise, inkârcıları perişan edecektir. Tevbe 2 631 yılının kutsal ayları sona erince ise kesinlikle savaş başlıyacaktır. Bu "Wal Bara" nın başlangıcıdır. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Al_Wala'_Wal_Bara' Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. Tevbe 5 Allahın Tevbe Suresi 2. 4. ve 5. ayetinde verdiği emire göre bütün kafirlerle yapılan antlaşmalar sona erer. Artık Allahın dini hüküm sürene kadar savaşmak farzdır. Ayrıca bu ayetler bundan önce gelmiş bütün "barışçı" ayetleri geçersiz kılar. Ve aynı yıl zaten ilk defa kafirler olmaksızın hacca gidilir. Muhammed kafirlerle beraber hacca gitmek istemez ve Aliyi Mekkeye gönderir. Ali burda kafirlere haccın yasak oldugunu bildirir. Ya kendilerinden sayıca üstün olan müslümanlara karşı savaşmak ya da müslüman olmak seçenek olarak önlerine getirilir Yani başlığı açan kişinin iddiasının aksine islam tarihi bu ayetlerle islami cihadın başladığını yazar. İslamın yayılışının başlangıcıdır. -Ya müslüman olacaksın -Ya cizye vereceksin -Ya ölüm Gerçi arkadaş da zaten gerçekleri aramıyor, pislikleri halının altına süpürmek istiyor.
 11. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Terör: Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez. 8:60 Mü’minler ancak onlardır ki, Allah’a ve O’nun Resûlü’ne îmân ettiler. Sonra da şüpheye düşmediler. Ve malları ve canları ile Allah yolunda cihad edenler; işte onlar, onlar sadıklardır. 49:15 Barış dini Kuranda "kafir": Onlar, Allah’ı bırakıp, kendilerine ne faydası ne de zararı dokunan şeylere kulluk ederler. Kâfir, Rabbine karşı (şeytana) arka çıkandır. 25:55 Mü’minler, mü’minleri bırakıp inkârcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. 3:28 Yeryüzünde düşmanı tamamıyla sindirip hâkim duruma gelmedikçe, hiçbir peygambere esir almak yakışmaz. Siz geçici dünya menfaatini istiyorsunuz, hâlbuki Allah ahireti (kazanmanızı) istiyor. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. 8:67 Hiiii, esir almayıp ne yapacak acaba?
 12. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Onun anlayacağı şekilde yazdım Tırnak içinde yazdım Belki bilmiyordur Öyle fantazileri var, bazen ne yaptıklarını bilmiyorlar gibi.
 13. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Zaten... Böylece biz sana Arapça bir Kur’an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke’de ve çevresinde bulunanları uyarasın. Şura 7
 14. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Din b*ktan, ne yapayım? Benim ailem hristiyan olsa da aynı olurdu. Ne bundan daha iyi*, ne daha kötü* olurdu. (*ahlaki anlamda) Senin ailen de! Din insanı, iyi insan yapmıyor. Önceden toplumları destanlar, mitler, dinler birleştiriyordu. Günümüzde ama bizim en önemli ortak kültürümüz (hayali) bir tanrının dini olamaz! Böyle bir fantazi figuruna gereksinme duyuyorsan bunu diğer insanları rahatsız etmeden karşılarsın. Kısaca: Senin "tanrı var" deme hakkın var ise benim de "tanrı yok" deme hakkım olmalı. Özgürlük budur! Bu geçmişi aşağılamıyorum. Biz Anadolu insanı Osmanlıdan öncede vardık, Biz Türkler islamdan önce de vardı. Bunlar bizim geçmişimiz Ama islam çok tehlikeli bir din. Bu "tehlikeli islamı" müslümanlar kendi içlerinde yok edebilseler biz de islamı bu kadar antipatik görmeyiz. Ama bir çok müslüman (genellikle akpli) bu islamı "kirletenleri" görmezden geliyor. Susuyor veya destekliyor! Bize islamla yaşanabilir olduğunu gösteremiyorsunuz! Laikligi düzenlemek elinizde ama siz ne yapıyorsunuz? Laikliği oydunuz, bitirdiniz. Sadece adı kaldı! Hadi akpden öncekiler yanlış yaptı, kötü yaptı. Beceremedi! Akp niye daha iyi yapmıyor. İlk seneler iyi gidiyordu, beğenmesek de iyi işler yapıyordu. Laiklik ve demokrasi az da olsa işliyordu. Fetöyü yargıya sokana kadar. Sonra iş çığrığından çıktı. Kontrolü kaybetti. Ondan sonra (kendi yandaşlarına) özfürlükleri veren Tayyip yerine (bizim) özgürlüklerimiz(i) kısan Tayyip geldi. Ve şimdi bulunduğumuz durum bizi haklı çıkarttı. İyi günler
 15. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  @Basri islamı biliyor. Kitaba uyuyor. Ya ateist ya da psikopat bir müslüman Diger müslüman arkadaş fantazisindeki islamı anlatıyor
 16. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Koca Türkiyede bir tane de mi AKPli manav yok. Milleti soymadan ucuz sebze meyve satan?!? Çok basit düşünüyorsun!!! Sizi (ve sağcıları) kandırmak çok kolay. Biraz din ve biraz millilik sosu sizin oyunuzu almak için genelde yetiyor. Sonra (Kuran ve islam) gibi reisiniz savunun. Ne yaparsa yapsın hiç önemli değil. Ölümüne savunun, çukurda nefes alamayana kadar! Neyse fazla yazmanın bir anlamı yok sanırım, iyi günler
 17. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Ne demek laikliğe çamur atıyoruz???? Laiklik, böyle agresif bir din ile yaşayabilmenin tek çıkar yoludur!! İroni (eski yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahtan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır. İroniyi anlayıp bununla beraber yaşayabildiğimiz gün demokrasi gelmiş demektir.
 18. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Yazdıklarımız aslında birbirini tamamlıyor. Senin dediğin beyinsizligin dışa vuruşu. ABD buna diyorki "Gel bakalım BOP esbaskanı, Ortadoğuda yeni sınırlar çizelim sana da bir şeyler düşer, sen önce gel şu bizim (fetöcü) adamlarımızı belli mevkilere getir" diyor. Bizimkisi balıklama atlıyor. ABD heryerde "tek adamları" yok ederken kendisi tek adam olarak kalacak sanıyor. Ulan ABD din devletleri kurmaya çalışıyor, din devletinin başında bir başkan mı olur ya da bir hoca hazretleri mi? Ama bizimki o kadar ileriyi düşünemiyor! Sonra araya Rusyanın girmesiyle planlar tam bozuluyor. Uzun adam bir oraya bir buraya yaranayım derken, bunu bir koz olarak kullanmaya çalışırken ağır ağır taça atılıyor. CeHaPe zihniyeti karne, kuyruk diye 2. Dünya Savaşı zamanından örnekler verirken bir de bakıyor kendisi manavlığa başlamış. İnsanlar en fazla iki kilo almak suretiyle kuyruklara girerek evlerini geçindirmeye çalıştırıyor. Ortada (eskiden olduğu gibi) ne bir ambargo var ne de bir dünya savaşı. Nedeni sadece beceriksizlik. Belediye yönetir gibi devlet yönetmeye çalışıyor ve ağzına yüzüne bulaştırıyor. Ama daha dibini görmedik. Onu seçenlerin bir gün onu linç etmeye kalkışması bana hiç sürpriz olmaz.
 19. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  Çok saçma şeyler yazıyorsun! Bizim ailemiz de müslüman Kendi evinde islamı uygulayabilirsin. Kimseyi birşeye zorlamadan istediğin şeye inanabilirsin. Ama Siyasi islam yasklanmalı. Demokrasiyi yok etmeye çalışan, özgürlükleri yok eden siyasi islamın hayatımızda yeri yoktur!! İktidar olursak yapmamız gereken ilk şey budur!
 20. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  He biz Allahın varlığını da biliyor ama inkar ediyoruz Sanırım sağcılar Türkiyeyi bilerek bok çukuruna sokmuyorlar... İQları bu kadarına yetiyor. Ellerinden geleni "iyimserce" yapıyorlar ama sonu nere gidiyor hesaplayamıyorlar. Eğitim sistemimiz sayesinde bunlardan daha cahilleri yolda. Çocuklarını kafir batıda okutan siyasetciler ellerini ovusturuyordur. Ver mehteri koçum.
 21. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Anlayamadıysan iletileri bir daha oku istersen Ama sanırım anladın ama görmezden gelmeyi seçtin.
 22. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Kuran yazarları Jüpiterin ne olduğunu biliyor mu ki? TEVBE - 36 Doğrusu Allah katında ayların sayısı, gökleri ve yeri yarattığı günkü Allah yazısında on iki aydır; bunlardan dördü haram aylardır. Bu, işte en doğru dindir; onun için bunlar hakkında kendinize zulmetmeyin; müşrikler sizinle topyekün savaştıkları gibi siz de topyekün savaşın ve bilin ki Allah, korunanlarla beraberdir. Kuran’ın Allah’ına göre, evren ve dünyayı yarattığı gün, ayların sayısı başlangıçtan beri on iki imiş?! Bir kere evren dünyadan çok çok daha yaşlıdır. Nereden bakarsak bakalım arada en azından 9 milyar yıllık bir fark vardır. Evrenin ilk oluştuğu saniyelerde, güneş, dünya veya ay mı vardı ki 12 aylık bir periyot süresi olsun! İşte Kuran yazarlarının bilgisi bu kadar.
 23. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ayrıca Arktikada 4 milyon kişi yaşıyormuş https://de.m.wikipedia.org/wiki/Arktis
 24. poiuz

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  S. Arabistan gibi mi? İran mı? Hangi şeriat ülkesinden bahsediyorsun?
 25. poiuz

  Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

  12 Eylül ile solun önü kesilir. Sağcılar Özal, Tansu vs önce kapitalizmi getirir ardından siyasi islamın önünü açar. Ve sonuç: demokrasiyi sadece seçimlerin yapılması sanan (adil seçim bile değil) bir başkanlık sistemi. Herşeye karar veren sultan Türkiyeyi bir din devleti yapmak için (ve seçimleri kazanabilmek için) kendi gibi düşünmeyen herkesi "terörist" ilan ediyor! Türkiye sağcılara teşekkür eder, durmak yok yola devam.
×