Jump to content
Ateistforum

weturn

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  13
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

weturn Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

330 profil görüntüleme
 1. weturn

  Sigara bağımlılığı ne kadar sürede geçer?

  Nikotin ve nikotin reseptörleri vücutta olduğu için reseptör düzeyinde unutulma olmaz. Ölene kadar direnmek durumunda kalabilirsin. ?
 2. weturn

  BİR HABER!

  Öncelikle geçmiş olsun diyeyim. Yaşınız kaç bilmiyorum. Kendim doktorum. İleri yaşlarda çıkan lösemi türü önemli. Mesela benim bir yakınımda ortaya çıktı. KML cinsiydi. 20 yıldır hala yaşıyor. Kocası şeker hastalığından çoktan öldü. Türünü söylerseniz daha iyi değerlendirme yapabilirim. Bir söz vardır. Herkes mutlaka bir kanserden ölecek. Ancak ömrü yeterse.
 3. weturn

  İntihar yöntemi için fikir önerisi

  Not: Taptığım herhangi bir Put henüz yoktur...
 4. weturn

  İntihar yöntemi için fikir önerisi

  Ölmek en kolay yol. Bunu yapacağına yaşamak daha güzel . Zoru yaşamak daha anlamlı...
 5. weturn

  Her ateist Alevi sempatizanı olmak zorunda mı?

  Şiilik alevilikle kasıtlı olarak ilişkilendirilmesi aleviliğin aynı zamanda islamla ilişkilendirilmesi kadar yanlış bence. Alevilik her yönden bir şekilde bir akım almış bir oluşum gibi geliyor bana.
 6. weturn

  Her ateist Alevi sempatizanı olmak zorunda mı?

  Alevi bir ailenin çocuğuyum. Bizim yörede kimsenin saygısına bi ihtiyacı yok. Ne kadar çok alevi ile tartıştıysam islamla net olarak bir bağlantısı olduğunu açıklayamadı. Aleviler kendilerinin ne olduğunu biliyor mu? Yazılı bir kaynağı olmadığı için her ortamda nasıl yaşanabileceğini kavrayabilmiş gruplar olarak görmek gerekir.
 7. weturn

  Artık Kılıçdaroğlu'nu eleştirmek serbest mi?

  Hala sosyal demokrat partilerden umutlu iseniz derimki daha çook beklersiniz... seçimle gelen hiç bir islamcı partinin seçimle gittiğine dair bir kanıt yok dünyada. CHP nin alevi ile ilişkisine gelince.... CHP alevileri isteyen bir parti değil, alevilerin CHP den başka oy verebilecği başka bir parti yok.. O nedenle de CHP bu durumu çok güzel kullanıyor. CHP aleviler için şu ana kadar ne yaptı, örnek verebilen var mı? Kaç tane alevi MV var sayısı belli mi? Kılıçdaroğlu' nun bir gün ben aleviyim diyebildiğini duymadım.
 8. weturn

  Yeni Türkiyeden ne bekliyorsunuz

  Bu tür sloganik sözlerle bir yere varılmaz. Dedikleriniz olmayacak, şimdilik. Bir kandırmaca bu
 9. weturn

  Kalp atis hizi

  Bir Dr olarak yazıyorum. Hiç bir şey tek bir değerle anlamlı olmaz. Sadece nabız, sadece kan basıncı gibi. En önemlisi kalbin dakikadaki kanı pompalama miktarı daha anlamlı. Buna kalbin debisi deniyor. Kalbin büyümesi de çok anlamlı olmayabilir. Kardiyo bana göre önemli bir spor değil zaten...
 10. weturn

  Kapitalizmin seçimi..

  Bu bir seçim sistemi değil, onaylatma sistemi değil mi zaten? Her zaman ya Se Se ya da Si Si..
 11. weturn

  Sonuçlar için mutluyum

  Bana göre Türkiye'de Alevi ve "sol" gruplar dışında kimseye güvenilmez. CHP ve HDP'ye "sol" ve Alevilerden başka kimse oy vermemiş gözüküyor. Kalan diğer tümü "aynı". Söz konusu Alev'i ve Kürtler olunca diğerleri kanlı bıçaklı olsa da tek cephede birleşirler. MHP hiç bir ideolojisi olmayan bir örgüt. Eskiden derin devlet adına çalışırdı ancak şimdi buna bile gerek yok. Onlar için yeter ki düşman kazanmasın. Bana göre dini ideoloji kadar etkisi olan bir ideoloji olmadığı sürece "kaybedenler kulübü"nde kalıcı üyeliğimiz devam edecektir. Çok üzgünüm
 12. weturn

  Ateistlerin Sorumlulukları...

  Din eleştirisi dincilere karşı yapılmalı, çevremizdeki sıradan inançlı insanlara sade bir din eleştirisi ket vurabiliyor. Onun yerine günlük yaşamındaki çelişkileri din, bilim, felsefe ve ateizm perspektiflerinden aydınlatmak daha pozitif bir algı yaratabilir.
 13. Ateizme yakındım, ama buranın faydası çok tabii ki..
×
×
 • Yeni Oluştur...