Jump to content

Tengrizm18

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  78
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Tengrizm18 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Tengrizm18

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Sırf inanmadığı için arabın putu allahın sonsuz cehennemde yakması,allahın sadistliğini gözler önüne seriyor. Yani arabın putu allah hem sadist,hem acımasızdır.
 2. Tengrizm18

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Evet inanmadığı için keyfi olarak cehenneme atıyor. Kuranda bir ayette mesela kalplerini mühürledik diyor. Yani arabın uydurduğu allah sırf inanmadığı için cehennem ile tehdit ediyor. Ve bu adaletli değildir.
 3. Tengrizm18

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Arabın uydurduğu allah merhametsiz. Ve Kuranda İnanmayanları cehennem tehditleri ile ayetler vardır. Kısaca allah merhametsiztir.
 4. Tengrizm18

  Allah Yok Din Yalan :)

  Evet doğru allah yok,dinler yalandır.
 5. Tengrizm18

  Tengricilik nedir?

  Bu videoda anlatılanlar doğrudur.Sallama felan değildir,videonun sonunda Gök Tanrı inancının bilinmeyenleri diye kitabı söylüyor.Bu bilgileri oradan almış.Ve Gök Tanrı inancı ile daha fazla bilgi için aşağıdaki Tengrici Türkiye linkinden ulaşabilirsiniz. https://www.kitapyurdu.com/kitap/goktanri-inancinin-bilinmeyenleri-amp-din-ve-millet-kavramlari--akay-kinenin-bilgileri-isiginda/281149.html http://tengriciturkiye.blogspot.com/
 6. Tengrizm18

  Tengricilik nedir?

  Matta 15:4 Çünkü Tanrı şöyle buyurdu: ‘Annene babana saygı göstereceksin’; ‘Annesine ya da babasına söven kesinlikle öldürülecektir.’ Utanma ile alakası yok.Ve ayrıca İncilde şu yukarıdaki ayete rastladım..Ve o yüzden hristiyanlıktan çıktım.Ayrıca Tengrizm dinine inanmaya karar verdim.
 7. Tengrizm18

  Tengricilik nedir?

  Ben artık Gök Tanrya inanıyorum.Ve Gök Tanrı inancı hakkındaki tüm bilgilere bu videodan izleyebilirsiniz.Mesela Gök Tanrı inancında kadın erkek eşitliği vardır.
 8. Yani Kuran ve Tevrat'taki Musa hikayeleri aslında bir masaldır.
 9. İsa,Musa diye kişiler yaşamamıştır,ve yaşadıklarına dair kanıtta yoktur.Dolayısıyla bu yaşamamış kişiler efsane bile olamaz.O yüzden Musa'nın kızıldeniz ikiye bölmesi gibi fantastik olaylarda hiç yaşanmamıştır.
 10. Tengrizm18

  Tek tanrılı dinlerin kökeni sümer mi ?

 11. Tengrizm18

  Tek tanrılı dinlerin kökeni sümer mi ?

  Evet doğru semavi dinlerin kökeni sümerlilerdir.Ayrıca nuh tufanı,adem ve havva masalının kökeni de sümerlilere dayanır.
 12. Tengrizm18

  Tevbe 9:36-37, Muhammed biyografisi

  Muhammed'in yaşadığına dair kanıt yoktur.Dolayısı ile tüm hadislerde uydurmadır.Yani Muhammed yaşamamıştır,ve yaşadığına dair arkeolojik kanıtta yoktur.
 13. Tengrizm18

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  https://evrimagaci.org/evrim-teori-mi-kanunyasa-mi-5547
 14. Tengrizm18

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Tengrizm18 olarak kullanıcı ismimi değiştirir misiniz?
 15. Tengrizm18

  Camiye yönelik terör saldırısı hk. gazete manşetleri

  Camiye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Ve bu saldırıyı yapan şerefsiz aynı zamanda ülkemizi de hedef almış.Ama başaramayacaktır.
×