Jump to content

Tengrizm18

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  169
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

Tengrizm18 Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Tengrizm18

  Bu adamların videoları sahte diyenler için

  Hristiyan David Wood müslümanları rezil ediyor. David Wood Zakir Naik'i rezil ve rüsva ediyor. Kolaysa hristiyan David Wood'un karşısına çıkıp islam argümanlarını savunsunlar.
 2. Tengrizm18

  Biraz futbol

  Futbolla pek ilgim yok. Ama bende Fenerbahçeliyim.
 3. Tengrizm18

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Kuran'a göre erkeğe itaat etmeyen dövülür.Reformist müslimler bu ayeti kıvırırlar.Ama Kuran ilkel ve çağdışı olduğu için,kadın dövmeyi de emretmesine şaşırmamak .Ve kadın dövmek kötü ve ahlaksızcadır.Ama arapların dinine göre kadın dövmek normal bir şey gibi gözüküyor.
 4. Tengrizm18

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  https://kuran-bilimsel-hatalar.weebly.com/blog/kurandaki-apak-bilimsel-hatalar
 5. Tengrizm18

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  Yıldızların şeytan için atılan taşlar olması,göğün yere düşmemesi için allahın tutması,göğün direksiz yükseltilmesi gibi bilimdışı ayetler var.
 6. Tengrizm18

  Peygamberin evliliklerini yeniden okuyalım

  Kadın düşkünü ve pedofilli Muhammed'i savunmak için resmen kıvırıyorsun ama farkında değilsiniz.
 7. Tengrizm18

  Suriyeliler ile ilgili sinir bozucu bir haber

  Suriyeliler pisliğin tekidir.Bu araplarda her türlü pislik ve ahlaksızlık var.
 8. Tengrizm18

  Kuran-Tevrat-İncil

  Bu kutsal kitapların üçüde tehlikelidir.Ve ayrıca kutsal kitaplar Tanrıya hakaret niteliğindedir.
 9. Tengrizm18

  Dinler ahlaksızlıktır

  Seninle tartışmak istemiyorum.Çünkü seni ikna edemeyeceğim için,seninle tartışmak saçma olur.Ve ayrıca örneklerini verdiğim ayetleriyle birlikte ahlaksızcadır.
 10. Tengrizm18

  Dinler ahlaksızlıktır

  Kadın erkeğe itaat etmezse dövün(Nisa 34),dört kadınla evlenmek(Nisa 3),din allahın oluncaya kadar savaşmak(Enfal 39,Bakara 193,) Sence bunlar ahlaklı mı,Kuran'da bazı iyi şeyler olabilir.Ama kötü şeylerde vardır.Örnek olarak yukarıda verdim.Ve ayrıca zina kötü bir şey değil rızayla yapılan ilişkinin nesi kötü olabilir ki! Kuran 7.yüzyıl arapların örf ve adetlerini kapsıyan,araplara göre bir kutsal kitapdır.
 11. Tengrizm18

  Allah sınasın diye çocuk yaptım

  allahın imtihan etmesi de ayrı bir saçmalıktır.Çünkü allah imtihanın sonuçlarını önceden bilmesi gerekir.Yani allah putu imtihanın sonuçlarını önceden bildiği halde,neden imtihan yapmaktadır.
 12. Evreni yaratan Tanrı elbet vardır.Ama bu Tanrı,arap bedevilerin uydurduğu allah değildir.Kısaca Tanrı evrene ve insanlara müdahale etmemiştir.Ve Tanrıyı kitapla kanıtlanamaz.Bu arada videoyu izlemedim,sadece düşüncemi söylüyorum.
 13. Ben bir deist olarak evrime inanıyorum.Ve evrimin işte kanıtları aşağıdaki linklerdir. https://evrimagaci.org/evrimin-kanitlari-nerede-kisa-bir-ozet-3180 https://khosann.com/insan-ve-dogada-evrimi-gosteren-5-kanit/
 14. Tengrizm18

  İslam ve Kölelik

  Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler. Kopyala yapıştır ile cevaplıyorsunuz.Ve ayrıca ayeti çarpıtmıyorum,Kuran'da olanı söylüyorum.Yukarıdaki diyanet çevirisi ve köleyi allah mal olarak değerlendiriyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...