Jump to content

Tengrizm18

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  186
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Tengrizm18 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Tengrizm18

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Benim bu üyeliğimi sonlandırır mısınız. Yani benim bu hesabımı lütfen siler misinz?
 2. Tengrizm18

  Allah Sevgisi

  Bu imamlar,din adamları fakirlere şükretmelerini öğretiyorlar. Ama kendileri lüks içinde yaşıyorlar. Ve bu imamlar,hocalar din satarak kendileri bu dünyada cenneti yaşıyorlar.
 3. Tengrizm18

  Allahı neden göremiyoruz

  Aslında ben agnostisizm felsefi akımına inanıyorum. Yani Tanrının varlığını ve yokluğunu bilemeyiz. Bu yüzden bana agnostisizm mantıklı geliyor.
 4. Tengrizm18

  Allahı neden göremiyoruz

  Belki evreni yaratan bir Tanrı olabilir. Ama bu Tanrı dinlerdeki gibi olacağını hiç zannetmiyorum. Ve dinlerin tanrılarını insanların uydurduğu çok belli oluyor.
 5. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Neyse daha fazla tartışmayacağım.
 6. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Sonuçta yedi kat gök islamdan önceki dinlerde de varmış. Ve buda Kuran'ın bilimsel mucizesi olmadığı anlamına geliyor.
 7. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  https://dinsizdeist.blogspot.com/2011/07/gokyuzunun-tabakalar7-kat-gok.html?m=1
 8. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Kuran'da bilimsel hatalar vardır. Örneğin göğün yerin üzerine düşmesin diye allah göğü tutuyormuş. Ve yıldızları şeytana atılan taşlar yapmış gibi bilimsel hatalarla dolu bir kutsal kitap. Ve Kuran'a göre evren şu şekildedir.
 9. Tengrizm18

  İşte Fussilet, İşte Bilim!

  Evrende pek düzen felan yoktur. Hatta yaşadığımız dünyada bile düzen yok. Örneğin deprem gibi doğal afetler oluyor. Ve ayrıca doğal felaketler oluyor. Ben bir agnostik olarak evrende bir düzen olmadığını düşünüyorum. Eskiden ateisttim ama sonradan agnostik oldum.
 10. Tengrizm18

  Film Önerileri

  The dark knight,inception,matrix,karayip korsanları,transformers serilerini özellikle ilk 4 filmini tavsiye ederim. Çünkü transformers 5.filmi çöp ve berbat.
 11. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Canlıların hayatta kalmak için birbirini yemeleri aslında Tanrının olmadığının bence kanıtıdır. Bana göre canlıların birbirini yemesini Tanrı diye bir varlığının olmadığını gösterir.
 12. Tengrizm18

  Ateizme son darbe!

  Tanrının varlığına dair bilimsel bir tane kanıt dahi yok. Evren ve canlılar kendi kendine olabilir. Günümüzde bilim insanların çoğu ateisttir. Ve dünya çok da mükemmel değildir. Deprem gibi doğal afetler oluyor. Doğal felaketler oluyor. İnsanlar ise hasta oluyor, bazıları kanseri yenemeyip ölüyor. Virüs gibi bulaşıcı hastalıklar insanı öldürebiliyor. Örnek olarak verirsek corona virüsü bir çok insanları öldürdü. Ve ayrıca canlılar hayatta kalmak için birbirini yiyor. Eğer Tanrı olsaydı,canlılar hayatta kalmak için birbirini yemez ve deprem gibi doğal afetler olmazdı. Ve insanların bağışıklık
 13. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Tanrının sınav yapması da ayrı bir saçmalık. Tanrı imtihan sonuçlarını önceden biliyor. Ve bildiği halde sınav yapıyor. Ayrıca allah felan da yok. Bunlar arapların uydurmasıdır. Neyse sizinle bu konu hakkında tartışmak istemiyorum. Yinede saygılı ve seviyeli olduğunuz için teşekkür ederim.
 14. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Bir Tanrı nasıl olurda canlıların hayatta kalmak için,birbirini yediği düzensiz sistem yaratır. Bence Tanrı yok ve eğer olsaydı. Canlılar birbirini yemezdi. Ve insanlar hasta oluyor,bazıları kanserden ölüyor. O yüzden bu düzensizlik olduğu için rahatlıkla Tanrı yok diyebiliriz. Ve ayrıca Tanrının varlığına dair bilimsel kanıtta yok.
 15. Tengrizm18

  Kuranda bilimsel bilgi olamazsa bu nedir?

  https://dinsizdeist.blogspot.com/2011/07/evrenin-genislemesi.html?m=1 Bu site islamı çürütmüş. Ve Kuran'da evrenin genişleme iddiasınıda bu site çürütmüş oluyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...