Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  667
 • Katılım

 • Son ziyaret

Ebu Kafir kullanıcısının paylaşımları

 1. Veriye falan ihtiyacı yok, işkembe-i kübrası yetiyor. Üstelik vahiy de alıyor eleman, islami kaynaklarda bulunmayan tonla maruzatı sıralıyor bize. Evrenesoğlu ve mezarcı dan sonra yeni mehdi adayım kendisi.
 2. Mekke üzerine fil ordusu ile yürünmesi de bir başka dangalakça iddiadır. Fil denen hayvanın çölü aşıp mekke denen yere sefer düzenlemesi pek akla mantığa sığacak bir iş değildir. Fil hikayesi çok büyük ihtimalle petra ile alakalı bir efsane ve sonradan mekke olarak revize edilmiş görünüyor. Ayrıca;
 3. Sırf arap dinini övmek için düşüncesizce konulara dalarsanız başka ne bekliyorsunuz ki? islam'ın dna konusuyla uzaktan yakından alakası olmadığı kabak gibi ortada. Açık şekilde sakat doğumlara yol açan akraba evliliğine cevaz veriyor. islamın bilimsel seviyesi, deve sidiği kürü, hacamat, ağıza tükürmek vb. ilkelliklerin ötesine asla geçmez. Boşuna kasıp kendinizi rezil etmeyin, yok bu saçmalıklarda ısrar edecem derseniz de alınganlığı bir kenara bırakın.
 4. Ebu Kafir

  Tek hücreliden çok hücreliye geçiş evrimi

  İlk hücrelerin (protocell) nasıl oluştuğuna dair yeni bir keşif yapılmış, yağ asitlerini amino asitle birleştirdiğinizde, amino asitlerin RNA’nın çalışması gereken magnezyumlu bir ortamda zarların var olmasına olanak sağladığı görülmüş. https://www.gazeteduvar.com.tr/bilim/2019/08/16/yasamin-kokeniyle-ilgili-yeni-bir-ipucu-kesfedildi/
 5. Cahil herifler, kuran'ın süt anneliği neden yasakladığı belli, sütün kana karışıp bir çeşit kan bağı yani akrabalık oluşturduğu inanışı islam öncesine ait bir tezdi. Diğer bir sürü bilim dışı iddia gibi kuran yazarları bu iddiayı da gerçek sayıp kitaba aldılar, tüm mesele bu. Şimdi gelip burada embesilce atıp tutana kadar islam'da madem dna aktarımı önemseniyordu da neden akraba evliliğine yol verildi önce bunu izah ediver bir zahmet.
 6. Ebu Kafir

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Hasan Akçay ve benzeri kişiler bize islam’ın nasıl olması gerektiğini arapça kelimelerin anlamını istediği tarafa doğru çarpıtıp kendi ahlak ve vicdanını referans alarak anlatıyor. Tarafsız gözle bakabilen insanlar ise islam’ın 1400 yıldır nasıl yaşandığını, uygulandığını ve uygulanmaya devam ettiğini anlatıyor. Türkiye’de bugün şeriat kurulsa hasan’ın ütopik hayallerindeki gibi değil, şimdiye kadar nasıl yaşandıysa o şekilde yaşanacağından kesin olarak emin olabilirsiniz, bunun ipuçlarını diyanetin zaman zaman verdiği beyanatlardan da görmek mümkün.
 7. Ebu Kafir

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  @nogodbutAllah Hayaller paris gerçekler lağım çukuru.. birkaç psikolojik sorun yaşayıp kendine uzatılan ilk dala sarılan düşkün insanlardan başka örneğiniz var mı? Arabın ilkel dini için gerçekleri görmek istersen aşağıdaki başlıkta bulacaksın;
 8. Ebu Kafir

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  @nogodbutAllah Arap yalamalığı yaparak hayatı hem kendinize hem de çevrenize zehir ediyorsunuz. İslam’la ve gerçek hayatla taban tabana zıt çıkarımlar yapıp içi boş sloganlar atmaktan başka ne yapıyorsun? Kadın zaten doğru insanı özgürce seçip yuvasını istediği gibi kurduğunda huzur bulacaktır, senin sandığın gibi 70 yaşında kıçı başı tutmayan herifin 4. kuması olduğunda değil. En mutlu kadınlar modern Avrupa ülkelerinde yaşıyor, afganistan’da iran’da değil. Arabın rezil dinini güzellemek için nasıl zırvalayacağınızı şaşırıyorsunuz, zavallı meczuplar sizi.
 9. Ebu Kafir

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Öncelikle kuran kadınları asla muhatap almaz, kadınlara daima erkekler üzerinden “kadınlarınızı/kadınlarınıza vs.” Olarak hitap eder. Sonuç olarak diğer tüm ayetler gibi bu ayette erkeklere hitap ediyor, muhatap asla kadınlar değil. Boşanmanın gerçekleşmesi için erkek tarafından 3 talak yapılması şarttır, kadının boşanabilmesi için erkeği razı edip 3 talak yaptırması dışında bir yol yok. Kendisi boşanma kararı falan alamaz, geçin bunları. Keza siz ayet bükücülerin işine geldiği gibi 2:229 kadına boşama hakkı falan vermez, bilakis boşanmasını iyiden iyiye zorlaştırır. Misal kadın boşanmak istiyor ve erkeği bezdirip 3 talakla boşanmayı planlıyor diyelim, işte burada kocasından aldığı mehiri geri ödemek zorunda bırakıldığı için boşanmak epey sıkıntılı bir hal alır. Şer-i düzende kadın eve hapsedilip çalışması neredeyse imkansız hale getirildiği için birde üste para ödeyip cascavlak ortada kalmak pek olacak iş değildir. Reformistlerin bokun üzerine parfüm sıkmaktan başka yaptığı bir halt yok.
 10. Ebu Kafir

  Allah insanları yakmak için yaratır.

  Sen iyisimi allah adına konuşma, sürekli şirk'e düşüyorsun cehennemde irin içmeye ve organlarını parçalatmaya epey heveslisin, bence bırak o kendi adına konuşsun, konuş allah bey; Araf 179 Andolsun ki, cin ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, onunla gerçeği anlamazlar, gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır ama onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvan gibidirler, hatta daha şaşkındırlar. İşte o gafiller ancak bunlardır.
 11. Ebu Kafir

  Semavi dinler-Sümer ilişkisi

  Sümerlilerde peygamber diye bir kavram yoktur, ayrıca Sümer dini çok tanrılıdır. Müslümlerin “ilk din islam’dı” iddiası en ufak kanıtı veya temeli olmayan bir safsatadan ibarettir. İnsanlık tarihinin başlarında monoteizm akımında raslamıyoruz, keza islam öğretisiyle ilgili hiç bir arkaik kanıt yoktur. Kanıtlar bize dinlerin; animizm, panteizm, politeizm ve nihai olarak tek tanrıcılık şeklinde sırasıyla ortaya çıktığını gösteriyor. Göz önünde apaçık bulunan gerçekler malum ilkel kitabın anlatımlarıyla çeliştiği için müslümlerin yalan söylemek ve aşırı zorlama yorumlarla gerçekleri çarpıtmaktan başka şansları yok çünkü kutsal masal kitaplarının söylemi ile tarihi ve arkeolojik kanıtlar taban tabana zıtlık gösteriyor. Sümer mitolojisinden çalınan bazı diğer hikaye ve betimlemeler; Müsloşların fikir hırsızlığı elbette sadece sümer mitolojisiyle sınırlı kalmadı.. islam öncesi şiirler, hristiyan apokrif metinler, hammurabi kanunları, tevrat, incil, vb. ellerine ne geçerse aşırıp kutsal masal kitaplarına sokuşturdular. Ha birde muhammedin günlük işleri, cinsel hayatı için düzenlemeler, kervan yağmalarından ele geçen ganimetlerin taksimi vs.
 12. Ebu Kafir

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  -bir düzen var.. - ee -ozaman araplara doğru dönüp günde 5 defa domalmamız lazım - ??!! ben almayayım, sana düzeninle beraber mutluluklar.
 13. Ebu Kafir

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  ben size şunu soruyorum şu an gittiniz olculeriniz iyi kan değerlerine .Bu durum neden böyle diye sordum Rezil dinini pazarlamak için deizmin argümanlarını kullanamazsın, islam bu payeyi asla haketmiyor! Konuyu çok merak ediyorsan açarsın evrimsel biyoloji ile ilgili kitapları bakarsın nasıl açıklanmış. Kendine ateist diyen bir insanın tüm bilimsel literatürü yalayıp yutması gerekmiyor, böyle saçma bir fikre nereden kapıldınız? Saçma dininizi reddetmek için tanrı hakkındaki iddialarınızın deli saçması zırvalıklardan ibaret olduğunu görmek yeterlidir. İslam 7. yüzyıl cahil ve barbar araplarının siyasi yönetim biçimidir. Kadınları mal gören, araplar dışındaki toplumları küçümseyen, kendinden olmayana yaşam hakkı bile tanımayan, tecavüzcü, pedofil, psikopat peygamberinin çükünün keyfine odaklanmış, ölümden sonra inanırlarına karı ayarlamayı vaad eden, sırf inanmadığı için sonsuza kadar sadist işkenceler yapmakla tehdit eden, iğrenç ötesi, düşük iq'lu embesillere yönelik ilkel ve vahşi bir din dir. Deizmin argümanlarını kesinlikle haketmeyen bu tanrıyı bilinmezlikleri öne çıkararak varlayamazsınız.
 14. Ebu Kafir

  İlk yapay insan + maymun melezi

  Tahminimce insan melezi canlılar Çin de çoktan dünyaya gelmiş olmalı, gelmediyse bile çok yakında mutlaka gelirler buna şüphem yok.. Zira Çin'in otoriter yönetimi için insani etik değerler asla bağlayıcı olmadı, bundan sonra olmasını beklemek saflık olur. Mahkumlardan ve tutuklu uygurlar dan alınmış organlarla oluşturulan organ borsaları, genetiği değiştirilip dünyaya getirilmiş bebekler bunun açık kanıtlarından. Bilimi, teknolojiyi ve üstün bilgiyi elinde tutan ülkeler geleceğin süper güçleri olacak bu kesin. Çin ise bu konuda en cüretkar olan ülkelerin başında gelecektir. Sırf bu sebeple gelişmiş ülkelerde giderek otoriterleşme ve bireysellikten çoğulcu anlayış yapısına dönüş yaşanırsa şaşırmam.
 15. Ebu Kafir

  Müslümanlara Bir Soru

  Bir soru da benden, hristiyan, musevi vb. diğer dinlerin mensuplarının küçük yaşta ölen çocuklarına ne olacak? ip ucu: Vakıa 17 (vildanun)
 16. Ebu Kafir

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  Bu çıkarım kuran’a ters ve şahsi bir yorum, sebep sonuç ilişkisi mevzu bahis değil, ol deyince olduran, ve yarattığı cisimlere komut veren (dağlara, dumana vs.) bir tanrı anlatımı var. İslam da sebep / sonuç, siz dincilerin işine geldiği için uydurduğu asılsız bir bahane.
 17. Ebu Kafir

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  Ol deyince olduran bir tanrı 4 temel kuvvete neden ihtiyaç duysun ki? Tanrısal düzen olsaydı çoğu şeyi açıklayamamamız gerekirdi, hemen her şey sihir gibi görünürdü. Hatta insan vücudunda organ bulunması gereksiz olurdu. Dışkılama, nefes alma gibi ihtiyaçlar, binlerce çeşit hastalık, soyu tükenen milyarlarca türün varlığı, vs. tanrısal evrene uymuyor. Velhasıl kelam, tanrı yoktur çünkü evren, bir tanrı olmadığında nasıl işlemesi gerekiyorsa o şekilde işliyor. Ne eksik, ne fazla.
 18. Ebu Kafir

  Tanrının varlığı belirsiz midir açık mıdır?

  Tanrı diye bir şeyin olmadığı gayet nettir. İnanmıyorsan çocuk onkoloji servislerine, auschwitz kampına, tecavüz edilip öldürülmüş, açlıktan, soğuktan donarak ölen masum bebeklerin mezarlarına gidip tanrıyı orada arayabilirsin, sana bol şanslar..
 19. Ebu Kafir

  Tanrı İddialarının Geçersizliği

  Tanrı’nın olmadığına dair kanıt Adanalılar dır. Alim-i mutlak tanrı olsaydı kendine küfredecek Adanalıları neden yaratsın değil mi?
 20. Ebu Kafir

  Muhammed Medine’de neden sapıttı?

  Ortaya asılsız bir iddia atıyorsunuz, ne kanıt var ne de destekleyici tarihsel kayıt. Bunların yalan olduğunu iddia edenleri ise trajikomik şekilde demagoji yapmakla suçluyorsun!!? Tek dayanağınız yalancılığıyla nam salmış, bu sebeple her lafa yemin ederek başlayan arapların kulaktan kulağa aktarımları. İlk “tam” kuran 10. Yüzyıl tarihli. Daha öncesine ait tam kuran bulunmuyor. Zira, öncesine tarihlendirilen bazı ayet parçaları dışında ortada elle tutulur hiçbir şey yok. Üstelik tarihçi ve antropologların araştırmaları bize aktarılan islam tarihinin sahte olduğunu açıkça ortaya koyuyor (örneğin sacret city belgeseli ve benzerleri gibi). Hal böyleyken, islam’ ın tarihinin geriye doğru yazıldığı tarafsız bakabilen bir göz için kesin görünüyor ve ömer tarafından toplandığı iddia edilen “tam” kuran’ı getirene kadar bu gerçeği yıkman mümkün değil. "Maalesef" bunun olmasının imkansız olduğunu ise hepimiz biliyoruz.
 21. Ebu Kafir

  Muhammed Medine’de neden sapıttı?

  Diğerlerine vakit kaybı olacağı için hiç değinmiyorum, zira hepsi benzer şekilde oyunlar ve çarpıtmalardan ibaret zorlama çıkarımlar..
 22. Ebu Kafir

  Peygamberin evliliklerini yeniden okuyalım

  Teklif konusunda ısrarlıysanız bunu gösteren sahih hadisi asıp kanıtlamanız uygun olur, desteksiz akıl yürütme ve tefsir denemeleri iddianızı kanıtlamıyor.
 23. Oldukça zorlama bir çıkarım, öncelikle her din hak olanın kendisi olduğunu iddia ediyor. Hiçbirinin diğerinden daha fazla bir inandırıcılığı yok, bu durumu göz ardı edip islam’ın iddiasını ele alalım. İslam’a göre daha sınavın en başından, eğer bu dine ve tanrısına inanmazsak, sonsuza kadar cehennemde yanacağımız eğer inanırsak ve iyi bir insan olursak ise mükemmel ödüller alacağımız söyleniyor. Bu durumda sınav ne yazık ki adil ve mantıklı bir sınav olamaz çünkü gerçekten bir sınav olacaksak ve bu adil bir şekilde gerçekten bizim iyi mi kötü mü olduğumuzu belirleyecekse bu sınavın sonucunda kazanacağımızı/kaybedeceğimizi bilmememiz gerekir. Bu durum şu analojiyle daha anlaşılır olabilir, bir hırsız geliyor ve kafanıza silah dayıyor ve diyor ki '' Eğer bana paranı verirsen seni serbest bırakırım eğer vermezsen seni öldürürüm, özgür olarak seçebilirsin. '' Sanki şaka yapar gibi, özgür olarak sınav olacağımız iddia ediliyor, fakat eğer istenilen şeyi yapmazsak '' tanrı'ya inanmamak '' gibi cehennem'de sonsuz acılar çekeceğimiz söyleniyor. Bu sınav ne kadar özgürce yapılabilir? Bir sınavda kafanıza silah dayanıyor ve sizden belirli şıklar işaretlenmesi bekleniyor eğer belirli şıkları değil de kendi başka fikirlerinizi işaretlerseniz sınav sonrası kafanıza sıkılacak!! Ayrıca, aynı şekilde sonucunun mükemmel olduğunu bilmemiz de sınavın adilliğini bozar çünkü bir insan gerçekten '' iyi '' olmak istediği için değil de, '' sonucun da ödül var '' mantığı ile iyilik yapıyor. Eğer bir tanrı gerçekten insanların iyi mi kötü mü olduğunu adil olarak belirleyip onlara cehennem veya cennet vaat ediyorsa, bunu onlara hiç söylememesi ve yaptıklarına bakması gerekir. Eğer ödül/cezayı baştan söylerse bu sınava girecekleri psikolojik olarak etkileyecektir ve dolayısıyla sınav adil şeklini kaybedecektir.
 24. mesela küçük çocuğa anlatirken onun seviyesine ineriz.Bunun gibi Allah daha kemal sahibi olduğu için bu şekilde yaklaşılıyor Atom kardeş, kemallik konusundan emin misin? Bana bildiğin maganda ağzı gibi geldi, ağzı bozuk tanrınızın inanmayanlara ettiği küfürlerden bir demet; -kereste (Münafikun 4) -piç/orospu çocuğu (Kalem 13) -hayvan (Bakara 171,Araf 179,Furkan 44), -pislik (Tevbe 28), -aşağılık maymun (Bakara 65), -domuz (Maide 60), -eşek (Cum'a 5), -köpek (Araf 176)
 25. Bir yanda salt vicdanının sesine kulak verip, şahsi çıkar ve menfaat beklentisi olmadan iyilik yapan ateist. Diğer yanda kendi kıçını sadist işkencelerden kurtarıp biriktirdiği sevap puanlarıyla içkili, bakireli sex alemlerine akmayı amaçlayan dindar. Dinlerin vaad ettiği iki yüzlü, çıkar odaklı, köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme ahlak anlayışı VS. Canlılara, doğaya saygılı, çıkar gözetmeksizin iyilik yapan erdemli ateist ahlağı.. Sence bunlardan hangisi daha değerli ve kaliteli ahlak? İslam’ın kendinden olmayanı insan olarak görmemesi konusuna hiç girmiyorum farkındaysan.
×
×
 • Yeni Oluştur...