Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  772
 • Katılım

 • Son ziyaret

Ebu Kafir kullanıcısının paylaşımları

 1. Ebu Kafir

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Fizikçi değilim bu link beni aşıyor, daha yalın bir anlatım gerekli Daha yalın anlatım için: http://alfa-sorgulama.blogspot.com/2014/08/neden-hiclik-yerine-bir-sey-var.html
 2. Ebu Kafir

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Anahtar sözcük: Heisenberg belirsizlik ilkesi bu ilkeye göre evrenin ortaya çıkması için tanrı'ya gerek olmadığının matematiksel ispatı: https://arxiv.org/pdf/1404.1207.pdf Belirsizlik ilkesi neden var? Çünkü yokluğu mantıksal çelişki üretiyor..
 3. Ebu Kafir

  PEYGAMBER DÖNEMİNDEN KALAN KURAN

  Verdiğin haber linkini okuduğundan emin misin? Linkte de 8. yüzyıldan olduğu belirtiliyor, birmingham kuranıyla alakası yok verdiğin buluntular daha sonraya ait yani 8. yy Bu da benim verdiğim bilgiyi onaylıyor, kuran 10. yy. kadar yazılmaya devam etmiştir..
 4. Ebu Kafir

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Yaşanmış ve günümüzdeki şeriat ülkelerinde yaşanmaya devam eden islam apaçık ortada dururken senin neyi kabul edip neyi etmediğin ne ateistlerin ne de müslümlerin umrunda bile değil, anla artık bunu, siz modernistler birer hiçsiniz.
 5. Ebu Kafir

  PEYGAMBER DÖNEMİNDEN KALAN KURAN

  işiniz gücünüz sallamak, 8. YÜZYIL içeriğini belirtmiş işte, kuran'ın üçte ikisi vs. senin uydurman;
 6. Ebu Kafir

  PEYGAMBER DÖNEMİNDEN KALAN KURAN

  Birmingham´da bulunan kuran sadece 2-3(!) sayfadan ibaret ve bunlarda 18. ( Kehf ), 19.(Meryem) ve 20. (Taha) surelerin bazı pasajlarından oluşuyor. Hepsi bu. ve tarihlenen şey o Kuran’ın yazım tarihi değil, parşömenin yani derinin yani kuzu, keçi, inek her ne ise yaşadığı tarihler. Bizim kuzu ya da keçi % 95 olasılıkla 585-645 yılları arasında yaşamış. Üzerindeki mürekkep tarihlenemez. İlk "TAM" kuran 10. yüzyılda ortaya çıkıyor, daha öncesinde şu anki haliyle 2 kapak arasına girmiş bir kuran yeryüzünde mevcut değil.Kuran çok büyük olasılıkla birçok farklı yazar tarafından yüzyıllarca yazılmaya devam edildi görünüyor. Damacus'lu John, Emevi sarayını ziyaret ettiğinde hristiyan motiflerden bahsedilir ve islamdan bahis geçmez, emevi halifesinin elinde ise 2 kutsal kitap vardır, birisi "Book on woman" (nisa) diğeri "Camel of God" kuran henüz ortada yoktur.. http://orthodoxinfo.com/general/stjohn_islam.aspx
 7. Ebu Kafir

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  @EbûTürâb Adının önünde doc. Prof. Olanlar 7 yaşında olduğunu söylüyor sen 18.. peki.. Sen ve senin gibi bir avuç modernist yüzyıllardır bilinen şeyleri yalanlıyorsunuz ama kimse sizi kaale almıyor, yani kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. Sizin günümüz modern yaşantısına göre esnettiğiniz ilkel ayetler, hadisler vb. ancak kendinizi bağlar islamı bağlamaz. Bu durumu 1400 yıldır çocuklarla evlilik yapmaktan behis görmemiş ve günümüz şeriat yönetimlerin de yine çocuk gelinlerin normal karşılanmasından net olarak anlıyoruz. Türkiye de şeriat ilan edilse çocuk gelinlerin normal karşılanacağına dair de en ufak bir şüphe dahi yoktur. Diyelim ki milyarlarca müslüm yanlış anladı, bu sebeple 1400 yıldır çocuklar, dedesi yaşındaki adamların tecavüzüne uğradı, hayatları mahvedildi! Peki sizin arap putu alim-i mutlaksa kitabında açık açık belirtip bunu neden engellemedi? Sizin mantığa göre put çocuklara tecavüz edilmesinden zevk alıyor olmalı!!
 8. Ebu Kafir

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Bakıyorum da fabrika ayarlarına geri dönmüşsün.. Delil dediğin şey 7. yy da yaşadığına inanılan cahil bir arap bedevisinin izbe mağaralarda epilepsi nöbeti geçirip vahiy aldığını iddia etmesi değil mi? Sen buna şahitlik ettiğinde basbayağı yalancı şahit oluyorsun işte, kıvırtmaya lüzum yok. Üstelik bu konular sana 1000 defa açıklandı halen de gelip "ateistler bunun cevabını veremiyor" gibi provokatif başlıklar açıyorsun. Üzgünüm ama trol değilsen zekanda ciddi bir problem var.
 9. Ebu Kafir

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Aişe doğum: ms. 612 muhammed ölüm yılı: ms 632 muhammed öldüğünde aişe 20 yaşındaydı aişe ölüm yılı: ms 678 aişe 66 yıl yaşadı aişe 46 yıl dul yaşadı 13 yıl evli kaldı 66 yıl yaşadı (13 yıl evli + 46 yıl dul = 59 yıl) 66-59= 7 yaş Aişe dul kaldığında 20 yaşındaydı – 13 yıl evlilik süresi= 7 yaş *veriler islami kaynaklardan alıntıdır.
 10. Ebu Kafir

  PEYGAMBERE İTAAT (SÜNNET KONUSU)

  Ayşe evlendiğinde 18 yaşındaydı" diyenlerin 12 argümanına karşı yazılmış, mükemmel bir makale. Tüm iddiları tek tek çürütüyor. Sonuç: Ayşe 6 yaşında nişanlandı. Makale: Dicle İlahiyattan, Yrd. Doç. Mehmet AZİMLİ'ye ait. http://www.islamiarastirmalar.com/upload/pdf/036edbdb22c0215.pdf
 11. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  En ufak bilgi edinmeden fikir sahibi olunursa böyle cahil cahil çıkarımlarda bulunursunuz ancak. Açın bir araştırın önce nasıl oluyor da oluyor bu işler? En azından 7. Yüzyılın ötesinde temel biyoloji bilgileri edinin bir zahmet. Atomlar sineğin bedeni veya senin bedenin fark etmez, aynı şekilde davranırlar. Farkı yaratan etken DNA dır. Dna hangi hücrenin hangi organa ve yapıya dönüşeceğine dair olan fiziksel kodu taşır. Senin 7.yy mantığına göre DNA oldukça gereksiz bir fazlalık oluyor, yani sonuçta ol deyince olduran tanrı DNA ya neden ihtiyaç duysun? Putunuz atomlara ol deyince atomlar laf dinlemeyecekler mi? Sonuçta masalınıza göre arap tanrısı aracısız çalışıyor olmalı? Ayrıca daha önce de söyledim işinize gelmediği için anlamazdan geldiniz, canlıların yapıları, sistemleri vs. arabın ilahına ve masallarına kanıt olamaz. Eve geldiğinizde cebinizde cüzdanın olmadığını fark ettiğiniz diyelim, “şüphesiz ki benim cüzdanı uzaylılar alıp kaçırdı” der misiniz? Sizin iddianızın absürtlükte bundan eksiği yok, fazlası var..
 12. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Atomlarda akıl, mantık, şuur ve irade yok elbette ama hangi atomlarla bağ yapacağı bilgisini taşıyorlar. Bu özelliğe düşük seviye bilinç desek yanlış olmayacağını düşünüyorum. Çok hücreli canlılarda bilgi ("bilinç") seviyesi bir üst seviyeye çıkıyor. Yani "bilinç" seviyesi karmaşıklık arttıkça aynı oranda artıyor böylece hayvanlarda basit mantık ve zeka işaretleri görmeye başlıyoruz, karmaşık beyinli hayvanlarda işaret diliyle anlaşma komutu alıp uygulama, bazı problemleri çözmek sıradanlaşıyor ve nihai olarak en karmaşık beyne sahip insanlarda bilinç seviyesi en üst düzeye yani farkında olmanın farkına varma yeteneğine kavuşuyor.
 13. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Fizik kanunları karşımızda duruyor, ölçebiliyoruz ve gözlemleyebiliyoruz. Senin tanrı dediğin saçmalık ise doğrudan kanıtı geçtim en ufak dolaylı kanıttan bile yoksun, akla, mantığa, izana ters. Neymiş efendim ak sakallı dedemiz trilyonlarca yıl gökte su üzerinde yüzen tahtında oturmaktan canı sıkılmış hokus pokus ol demiş evren oluvermiş!! ve insanlarla sims oyunu oynamaya karar vermiş!! Bu mu senin aklını kullan kabul et dediğin müthiş açıklama? Bu açıklama için akla gerek yok, kıç kullanmak kafi.. Tek dayanağınız 1400 yıl önce yaşadığına inanılan cahil arap bedevisinin laflarıyla hurafenin dibine vurmuşken utanmadan bilimsel açıklamalara hurafe diyecek kadar beyniniz sulanmış. 100 yıl önce yaşamış insanların bilgiye erişim şansı kısıtlıydı, oysa şimdi internet elinizin altında, her türlü bilgiye rahatça erişebilirken halen 1400 yıllık masallara takılıp kalacak cehaleti muhafaza etmek çok acı bir durum, cidden yazık.
 14. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Tanrının tanımını yapmaya başladığınız zaman çöktüğü için. Bir şeyleri açıklamak için ortaya attığınız argüman mantıksız ve imkansız olmamalı, açıklamadan çok soru işareti üretmemelidir. cinsel fantezilerini gerçekleştiren, sonsuza kadar 5 yıldızlı tatil köyü hizmeti veren, koruyup kollayan abartılmış baba figürü hayal edebiliriz elbette bu onun gerçekte olacağı anlamına gelmez.
 15. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Maddenin yapı taşı olan atomlar cansızdır, bununla beraber yapıları gereği belli fizik kurallarına uymaktadırlar. misal uygun ortamda bir araya gelen hidrojen atomları ve oksijen atomu bağ yapar ve su molekülünü oluşturur. bu durumun gerçekleşmesi için görünmez sihirbazların hokuspokus yapmasına gerek yoktur. İlk canlı hücrelerin de ilksel su birikintileri ve volkanik bacaların çevresinde doğru oranlarda ve şartlarda bir araya gelerek oluştukları düşünülüyor. Bu durumu işaret eden farklı bilimsel çalışmalar mevcut. Kendi kendini kopyalayabilen hücreler aşamalı olarak rna-dna yapılarına kavuşmuşlardır, doğanın deneme yanılma yöntemiyle bunu başarmak için oldukça uzun zamanı vardı. Bilimsel olarak gayet olası durumlardan bahsediyoruz. Hücrelerin bir araya gelip çok hücreli canlıları oluşturması ise entropiyle alakalı görünüyor. Damar, böbrek, kalp vs. olmaya zorlayan şey fizik kanunları, dna, entropi, vb. Senin sandığın gibi bulutların üzerinde oturan ak sakallı dede değil. Henüz tam olarak açıklanamayan fenomenlerin varlığı, çöl bedevisi muhammed ve arap tanrısı allaha kanıt olmaz, deizm argümanlarıyla islamı varlayamazsın, geç bu işi. İslam teorik tanrı iddiasıyla ringe çıkamayacak kadar fos bir ideolojidir.
 16. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Israrla aynı hatalı dinci argümanlarını sayıklamaya devam ediyorsun! Canlı ve cansız varlıkları karşılaştıramazsın, canlı varlıklarda doğal olarak canlılığını devam ettirmesine fayda sağlayacak özellikleri kazanma yeteneği vardır, cansız olanlarda yoktur. Saray cansızdır, kendini kopyalayabilme, üreyebilme yetenekleri yoktur, doğal seçilim, mutasyon vb. gibi mekanizmalara sahip olamayacağı için herhangi bir özellik kazanamaz. Lakin canlı varlıklarda bu özellik doğal olarak mevcuttur. Artık cansız eşyaları canlılarla kıyaslamayı bırakın ve kendinizi küçük düşürmeyin. Elçi dediğin tipler bildiğin sara hastası tımarhane kaçkınlarından başka bir şey değil. En yakın tımarhaneyi ziyaret et, bol sayıda peygamber bulabilirsin ve inan bunların sizin arap peygamberden hiçbir farkları yok. Yani yok derken ilaç alıp vahiy nöbetlerini bastıracak şansı yakalamaları dışında yok.
 17. Ebu Kafir

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Cehennemi asıl hakeden tanrıdır, insanın nefsini, arzuları, akıl kapasitesi, zayıf ve güçlü yanlarını, doğduğu aileyi, yaşadığı ortamı, gelir düzeyini, eğitim şansını vb. aklına ne gelirse kendi tasarlamış, insana tasarlandığı ve yönlendirildiği şekilde yaşamaktan başka bir şans tanımamış, bir de üstüne insanı tasarladığı gibi hareket ettiği için sapıkça işkencelere tabi tutacakmış? Tanım buyken suçu insanda gören harbiden maldır.. Yapma yaw.. Peki neden zeka kapasitesi düştükçe dindarlık artıyor aksine zeka arttıkça dindarlık doğru orantılı olarak azalıyor? Doğada hiçbir şeyin ustası falan yok, okumayın, üstünde kafa yormadan, araştırmadan yorum yapmaya çalışıp doğal olarak anlamayınca işi tembelliğe vurup bir ustası var bunun deyip geç.. Usta sizin cahilliğinize verdiğiniz isim olmasın? Her şeyin ustası olduğunu söyleyip tanrıyı varlamak ama tanrının ustası olmadığını iddia etmek içinde değilini barındıran ağır geri zekalı bir iddia dır. Tanrı yaratıcıya lüzum olmadan var olabiliyorsa varlığı çok daha basit evren neden olamasın? Hangi peygamberden bahsediyorsun? Elini sallasan peygambere çarpıyor, en son birkaç gün önce İskender peygamber nalları dikti cenazesinde 3000 kişi heder oldu. Çoğu tarikat şeyhi kendini peygamber gibi gösteriyor, muho zamanında bile birsürü peygamber vardı, ayrıca binlerce din ve tanrı var. Herkes kendi tanrısının ve dininin doğru olduğunu iddia ediyor, senin arap peygamberinin bunlardan eksiği var fazlası yok. Cahilsin demiş miydim? Elbette iğnenin ustası olur, cansız nesneler ancak mekanik süreçlerle şekillenebilir. Canlı sınıfına giren biyokimyasal varlıklar mekanik süreçlere ihtiyaç duymaksınız evrimsel mekanizmalarıyla değişim gösterebilir. Bu sebeple cansız nesneyle biyokimyasal canlıyı karşılaştırmak süzme salaklık ve andavallıktır. Bir insanı sırf ne idüğü belirsiz, yaşayıp yaşamadığı bile bilinmeyen 12 karılı arap bedevisinin ilkel, vahşi, akıl ve bilim dışı söylemlerine inanmadı diye sonsuza kadar yakılarak işkence edilmeye layık görmek ancak sizi beyni dinle düzülmüş iğrenç sapıklar yapar.
 18. Ebu Kafir

  "Sahte" Peygamber'e 3 bin kişilik cenaze!

  Evrenesoğlu peygamberlikte daha başarılı duruyor.. Anlaşılan muhammed’in din tezgahına etrafındakiler de pek inanmamış. Ayşe ve hafsa tarafından zehirlendiği iddiası oldukça güçlü, üzerine bir de bahsettiğin sahabelerin iktidar kavgasına tutuşup muhonun cesedi kokutma olayı var..
 19. @Psikolog666 Kıçıyla düşünmeyen insanlar için: 1-kuran kendinden öncekileri doğrulayıcı olarak gelmişse hangi mantıkla kuran öncesi kitapların değiştirildiğinden bahsediyorsunuz? Ortada 3 ayrı virüs programı var kabul edelim, trendmicro/norton/mcafee gibi, şimdi norton bunlardan en son çıkanı olsun ve bilgisayarı en çok kasıp kaynakları sömürüyor, virüs korumasının da pek bir halta yaradığı yok, üstelik en son çıkan program olmasına rağmen ben aslında ilk çıkanım trend ve mcafee firmaları size yalan söylüyor diyor! Şimdi insanlar neden sahtekar olduğu bariz ortada ve performansı en berbat programı kullansınlar? 2- Düşünme organı yerine oturma organı kullanıyorsunuz. Müslümlerin desteksiz sallamaları dışında eski dinlerin islamdan geldiğine dair en ufak bir kanıt olmadığı gibi eldeki deliller bunun tam tersini ispatlamaktadır. Arkeolojik buluntularda geriye gittikçe tek tanrılı inanaçlar ve peygamber kavramı kaybolur, bunların yerine çok tanrıcılık, panteizm, animizm, totemizm vb. görülür. İslam öncesine ait misal bir kelime-i şahadet, kurandan bir ayete vb. asla rastlanmaz. Bu durum mevzubahis iddiada ısrarcı olanların arsız birer yalancı olduklarına kesin kanıtı niteliğindedir. 3- bak hacı, var olan bir akımda kendini kabul ettirmek çok daha zordur, muho yahudilere peygamberi olduğunu kabul ettirmeye çalışsa ya da son peygamberi isa olarak kabul eden hristiyanlara kendini sunsa havasını alacağını gayet iyi biliyordu. Bu sebeple kendince en uyanık hareketi yaptı, mekke putperestliği/ musevi inancı / hristiyanlık / hammurabi kanunları / 7. Yy bedevi kültürünü alıp ortaya karışık bir salata yaptı, siz enayiler de bunu afiyetle yediniz. Muhammed putçuydu, gençliğinde uzza putuna kurban kesmişliği vardır. Allah putu kabede sergilenen 360 putun şefiydi, muhammedin tek yaptığı diğer putları ortadan kaldırıp şef tarrı allaha görünmezlik pelerini giydirmek olmuştur, bunun dışında dönemin putperest bedevilerine hiçbir yenilik getirmedi. 4- ispat mantığına hayran kaldım! Kafanı bacakların arasına eğip ebene tersten bakınca deden de sanıyor musun? 5&6- osur osur ipe diz iddialara devam, müsloşların klasik mottosu; yalan söyleyeni s2miyorlar ya kıçından salla gitsin! zavallı meczuplar, böyle kanıtsız atıp tutarak sadece kendinize güldürürsünüz. Allah özel isimdir ve arapların puttan devşirme ay tanrılarının adıdır. Buyur allah bey ve 3 kızıyla (lat-menat-uzza) tanıştıralım seni;
 20. Merhaba, aklınızı araplara rehin vermediğiniz için tebrikler. Çoğu kişi, ailesi ve çevre tarafından dayatılan dini öğretileri sorgulayacak cesareti bulamıyor yahut sonuna kadar gidecek motivasyonu olmuyor. Sadece Türkiye de değil tüm islam ülkerinde aynı anlayış hakimdir zira bu durum tesadüf değil! Dini kendi başına öğrenip anlamaya kalkan insanlar saçmalıkları, çelişkileri, bilime ters konuları fark etmeye başlarlar. Bu sebeple bağnaz dinciler kuran’ın Türkçe ye çevrilmiş olmasından bile müthiş rahatsızlık duyarlar. Tanrı kelamı, apaçık ve mükemmel olduğu iddiasındaki ayetlerin gerçek anlamlarını insanlardan saklamaya çalışmak oldukça ironiktir. Bir öğreti düşünün gerçek anlamı ortaya konulunca çöksün ve varlığını iyi bilinmemesine, cehalete borçlu olsun!! Sizce de tuhaf değil mi.. İşte tam da bu yüzden dine karşıyım, din ayrıştırır, nifak sokar “bizden olanlar – olmayanlar, kafirler – müminler..” vb. Sırf senin inancına sahip olmadığı için diğer insanları aşağılık görmek, katledilmesinde behis olmadığını düşünmek hatta öldükten sonra bile sonsuza kadar işkence çekmeye layık düşünmek insanlık dışıdır, hatta sapıkçadır, bu sebeple insan olmanın erdemi dini karşısına alır. Rica ederim, dinle ilgili gerçekleri araştırmak istiyorsanız yardımcı olurum, sitede oldukça donanımlı arkadaşlar var onlarda yardım edeceklerdir. islamın kulaktan dolma anlatılanlarla alakası olmadığını anlamaya başlamanız için şimdilik aşağıdaki belgeseli izlemenizi tavsiye ediyorum.
 21. Ebu Kafir

  Gökmen Altay'ın 19 Sistemiyle ilgili kitap ve videoları

  19 sistemi geri zekalı turnusolü dür.
 22. İslam devletinin katı ve keskin kuralları altında yaşamadığınız için size davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Laik bir ülkede yaşayıp kuranı kendi akıl ve mantığı çerçevesinde yorumlayanlar için sorun yok elbet. Sıkıntı islam devletinde yaşanıldığında su yüzüne çıkıyor! Maalesef şeriat düzeninde ben aklımı rehber alırım, kafama yatmayan dayatmaları tanımam gibi bir seçeneğiniz olmayacaktır. İslami düzende ne yazık ki bireyin şahsi düşüncesinin en ufak kıymeti harbiyesi olmaz. 1400 yıldır pratik edilen geleneksel islam kuralları size zorla dayatılır. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum yalnız islam devletinde moderniste rastlayamazsınız, bu işe kalkışanlar yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak ithamıyla genelde bedelini canlarıyla öderler. Hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama islam= kuran + akıl + vicdan değildir formülü yanlış kuruyorsunuz, islam= kuran + sünnet + icma + kıyas dır. Günümüz islam devletleri dahil formül 1400 yıldır böyledir. Dini inancını kendi içinde yaşayıp etrafa zarar vermeyen insanlarla kimsenin derdi yok lakin islam tüm topluma kurallarını zorla dayatma anlayışa sahip olduğu için doğal olarak tepki doğuruyor, üstelik dayattığı hayat tarzı 7. Yy çöl araplarının ilkel adetleri ve günümüz yaşantısına ışık yılları kadar uzak kalıyor. Kuran'ın insanlar tarafından uydurulduğu bilimsel olarak da kesindir. Yurt dışında yaşıyorsunuz sanırım, Almanca biliyorsanız şurada bir araştırma var kuranın söylenenden çok daha uzun süreçlerde ve 50+ yazar tarafından yazıldığı %99 gibi kesinlikle analiz edilmiş. (sayfada sağ tıklayıp ingilizceye çevirtebilirsiniz) https://philosophia-perennis.com/2017/05/28/der-koran-aus-mathematischer-sicht/ Kafir olmak arapların din tezgahını tanımamaksa, niki gururla taşıyorum
 23. Emre efendi yine seri zırvalamış! Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde bir bilgisayarın başında joker gibi kahkahalar atarak bu yazıları yazdığından şüpheleniyorum!! Üşenmesem gidip bir bakacağım Hadislere bok atıp duruyorsunuz lakin keşke kuranın kendisi hadisler kadar sıhhatli olabilseydi!! Öncelikle hadisleri aktaran ve kuranı aktaran farklı farklı kişiler değil, hadisleri aktaran aynı adamlar kuranı da nakletmişler! Hadislerin sahih olanları ve olmayanları bellidir, ama kuran sahih olma konusunda hadislerin bile gerisinde kalır, tek kişinin şahitliğiyle aktarılan ayetler vardır. 7./8. Yy tarihli kuran dünya üzerinde bulunmaz. Bilimsel çalışmalar kuran’ın iddia edildiğinden çok daha uzun vadede ve 50+ yazar tarafından yazıldığını işaret eder.. Üzgünüm araplar tarafından fena kerizlendiniz..
 24. Ebu Kafir

  Kuran'ın bir mucizesi daha

  Kuran’ın tek bir mucizesi var; bunca ilkel, barbar, vahşet, bilim dışı ilk/orta çağ içeriğine rağmen, bir milyarın üzerinde enayi insanı peşinden sürüklemeyi başarabilmiş olmasıdır. Gerçi bu durumu, kuran mucizesinden çok insanların aptallığının bir sınır tanımıyor olması olarak tanımlamak daha doğru olur. Sen en iyisi doğru çevrilen ayetleri yaz daha kolay olur. Artık ne çeşit embesil tanrıya tapıyorsanız, çağları aşan bir kitap gönderildiği iddia ediliyor ama hemen her şey yanlış anlaşılmış!! Müslümlere de böyle geri zekalı put yakışırdı zaten.. Araplar tarafından fena halde kerizlendiğinizi anlayamadan ölüp gideceksiniz. Ölümden sonra hayat falan yok, hayat ölümden önce olur, ölünce film biter.
 25. @EbûTürâb Mükemmel tanrınız bu anlamlara çekileceğini bilmiyor muydu? Kim bilir kaç masumun parçalanarak ölmesine, sakat kalmasına izin verdiğine göre tanrınız ya kötü niyetli ya da kıçtan uydurma bir masal..
×
×
 • Yeni Oluştur...