Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  564
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Ebu Kafir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.037 profil görüntüleme
 1. Ebu Kafir

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Zeyd olayının sonrasını anlatan şöyle bir hadis var; Beni Fezare kabilesinin lideri, itibarlı ve 80 yaşında bir Arap kadını olan Ümmi Kırfe, Zeyd'e "Muhammed karını elinden aldı. Bir kadına sahip çıkamadın"deyince, kadının bir bacağını bir deveye diğer bacağını diğer deveye bağlayıp develeri koşturarak ortadan kadını 2 ye ayırdılar. muho'nun adamları 80 yaşında kadını sırf zeyd'i ayıpladı diye develere bağlayıp ortadan ikiye ayırmışlar!! nasıl olsa ortamlarda barış dini dersiniz sorun yok..
 2. Ebu Kafir

  Hüllenin mantığı nedir?

  Ali imran 14: Kadınlar, oğullar, yük yük altın ve gümüş, salma atlar, davarlar ve ekinler gibi nefsin şiddetle arzuladığı şeyler insana süslü gösterildi. Bunlar dünya hayatının geçimliğidir. Oysa asıl varılacak güzel yer ancak Allah'ın katındadır. İslam öğretisine göre kadınlar insan değildir, hayvandan hallice bir yerde konumlanırlar. İslama göre kadının yegane değeri erkeğin malı olmasından gelir, yani kendi başına hiç bir değeri yoktur. Kültürel evrimin de etkisiyle şeriat ülkelerinde kadının insan olup olmadığı hakkında ciddi tartışmalar devam ediyor. Şimdilik erkeğin malı olduğu hakkındaki kanaat devam etmekle beraber dövülebileceği ama aşırıya kaçılıp gebertilmemesi üzerine fikir birliği mevcut. Böylesine ilkel ve kadın düşmanı dini benimseyen kadınları gördüğümde istemsiz olarak aklıma kasabın bıçağını yalayan mezbahalık danalar geliyor.
 3. Ebu Kafir

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Müslümlerin “cahiliye devri” diye bok attıkları islam öncesi araplar da bile evlatlığın karısına göz dikmek ayıp ve ahlaksızlık olarak görülürmüş. Yıllarca size baba diyen bir kadını evlatlığından boşatıp kendine karı yapmayı kaç tane vicdan sahibi insan içine sindirebilir? Uçana, kaçana, dişi sineğe hallenen cahil ve zalim bir bedevi şevhet hislerini doyursun diye koskoca bir evlatlık sistemi yerler bir edilmiş, gerçekten yazık. Tek tesellimiz muho’nun bir kız kardeşi olmaması, yoksa forumda ensest güzellemesi (adem ve nuh masallarında ensest sapıklığını içselleştirdikleri gibi) yapan, aşktan meşkten dem vuran müsloşlara laf anlatmaya çalışıyor olacaktık..
 4. Ebu Kafir

  Hüllenin mantığı nedir?

  Kafası atmış bir müsloş 3 defa boşol-boşol-boşol derse iş bitiyor. Pişman olursa kendi karısına pezevenklik edip geçici koca ayarlaması şart. Cariyesini ücret karşılığı erkeklere pazarlamaya alışık olan bir müsloş için gavatlığın çokta dert olmayacağı düşünülmüş sanırım.
 5. Ebu Kafir

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  oruçluyken bile rahat durmaz, hanımlarına sarkar hatta dillerini emermiş 😝
 6. Ebu Kafir

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  Öncelikle dinler ve yerelde islam bize asla yeni ve daha önce mevcut olmayan ahlaksal kazanımlar sunmaz. Benzer şekilde, muhammed çağının ve yaşadığı çevrenin (birçoğu antik hammurabi kanunlarından alıntı) ortalama ahlakını ayetlere yansıtmış, devrimsel en ufak şey yok. Bir mafya örgütü de aynı şekilde hırsızlık mallarını adaletli paylaştırın, diğer üyelerin kadınlarına sarkmayın, lüzumsuz adam öldürmeyin, vs. kendince ahlak kuralları barındırır. Böyle kurallara sahip olması mafyanın iyi bir şey olduğu anlamına gelmiyor elbet. Dinin ahlakını savunmak, insanlar arasına nifak tohumları ekip onları inanan/inanmayan, bizden/ bizden olmayan olarak ayırmaya ve senden olmayanlara yaşama hakkı bile tanımayan bir zihniyeti savunmaktır, ben bunu ahlakla falan bağdaştıramıyorum maalesef.
 7. Ebu Kafir

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Yahu arkadaş aşk, meşk ne alaka? Kuranda aşkın lafı falan geçmez, muhammed de aşktan falan anlamaz, ne olduğunu da bilmez, hatta kıçıyla güler. Kuran gibi ilkel, kaba saba bir kitabın en büyük eksiklerinden birisidir aşk mevzu. Kurana, dolayısıyla arap adetlerine göre erkek kadını görür, canı çeker ve bir güzel düzer ihtiyacını giderir. Kadının zevk alması bile islam denen, vahşilerin el kitabına göre günahtır. Kadın sünneti bile kadının cinsellikten zevk almasını engellemek adına icat edilmişken, kadının yegane değeri erkeğin malı olmasından geliyorken ne aşkı derler adama! İslam denen vahşiliği savunayım derken zırvalamanın da bir sınırı olmalı.
 8. Ebu Kafir

  Kızlık zarı ve ilahi anlamı.

  Kızlık zarı diğer memeli hayvanlarda görülebilen bir yapı, insana özgü bir şey değil. İnsanda yetişkinliğe eriştikten sonra varlığını korumasıyla diğer memelilerden ayrışıyor olsa bile evrimsel olarak hiçbir tuhaflık yok zira iki ayak üstünde yürümeye başladıktan sonra bu duruma uygun gerekçelerle, enfeksiyona karşı veya ilkel insan toplumlarında cinsel seçilim yoluyla insana özgü halini alması olasıdır. Günümüzde yapılabilen tıbbi müdahaleler de ilahi bir amacın olmadığını gayet net ispatı.
 9. Ebu Kafir

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  Soya karşı faydacılık, evrim sürecinde genlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını garantileme mekanizmasıyla gelişmiş olsa bile, gelinen noktada şahsi çıkar gözetmeden canlılara, doğaya, topluma, karşı saygı ve faydacılık amacı güden bir ideal ahlak şekillenmiştir. Objektif olarak bakarsan, dinin şahsi çıkarlar etrafında şekillenen sözde ahlak yapısının sahte ve şekilcilikten ibaret olduğunu net olarak görebilirsin.
 10. Ebu Kafir

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  Çoğunluğun çıkarlarının bireyin çıkarlarından üstün tutulmasında bulabilirsiniz. Erdeme dayalı ahlak şahsi çıkarlara dayanmaz, lakin dinlerin nihai vaadi bireyin şahsi çıkarlarına dayanır. Gerçek ahlağın yolu şahsi çıkar arayışına girmeden, doğaya ve her türlü canlıya saygı & hoşgörü göstermekten geçer. Bunları tanrıyla pazarlık konusu yapıp istediğini elde edene kadar "mış" gibi davranmaktan değil.
 11. Ebu Kafir

  Her şey enerji mi?

  Bilimsel gelişmeleri ntv vb. haber sitelerinden takip etmeyin, ilgi çekmek için içeriği çarpıtabiliyorlar. Sadece bir isim ve üniversite adı verilmesi yeterli değil, çalışmasına yönlendirmesi lazım ki kontrol edelim. Madde, enerjinin kütle kazanmış / faz değiştirmiş halidir. Elektron dursa bile bu kütle ortadan kaybolmaz, bağlar kopacağı için madde atomlarına ayrılabilir en fazla. Maddenin tüm elektronlarını durduracak kadar ciddi bir güç uygularsanız zaten ortada madde falan kalacağını sanmıyorum, nükleer füzyonu tetiklersiniz.
 12. Ebu Kafir

  Sevdiğim Laflar...

  Hadisleri inkar ederseniz, ayetlere göre bok yemek haram değildir. Hadi bakalım Taslaman bok ye o zaman. /Cübbeli Ahmet/
 13. Ebu Kafir

  Bakın Kuran’da neler var.

  Ayrıca, Bakara 7 ve Nahl 93 bu durumu perçinleyen ayetlerdendir. hadi batırmışsınız bari sıvamasaydınız diyecem ama nerdee..
 14. Ebu Kafir

  Meryem yalancı Bir Fahişe mi?

  Babasız doğum veya bakireden doğan bir kurtarıcı hikayesi mitolojik anlatımlarda bolca rastlanan bir motiftir. Semitik teolojinin yanı sıra, Mısır ve Orta Asya mitlerinde bir çocuğun bakireden doğması yeni bir mutluluk devresinin başlamasının işareti olarak kabul edilir. Özellikle kurtarıcı beklentisi içinde olan topluluklarda bakireden doğum büyük önem taşımaktadır. Benzer şekilde, pagan inançları Hristiyanlıkla kaynaşmış ve devam ettirilmiştir. “Kurtarıcı Tanrı” ve “bakire anne” anlayışının bulunduğu toplumlarda kurtarıcının, ölümlü bir annenin oğlu olması düşüncesi olanaksızken, gece yarısında bir tanrı tarafından ziyareti içeren semavi bir müjdelenmenin gerçekleştiğinin düşünülmesi doğaldır. Mısır’ın ata tanrısı Osiris ile tanrıça İsis’in cinsel birleşmeleriyle Horus’un doğması örneğinde olduğu gibi, Musevilik ve Hıristiyanlıktan önceki pagan dinlerin temeli mitolojilerde tanrısal doğumlar görülmektedir. Yine eski Ahit’te Abraham’ın eşi Sara’nın İshak’ı doğurmasıyla ilgili olan anlatımlarda da tanrısal gebeliğin izlerine rastlanmaktadır. Eski Ahit’te İshak’ın doğumu şöyle anlatılır: Yüz yaşında olana bir oğul doğar mı ve doksan yaşında olan Sara doğurur mu? ... Rab dedi: Gerçek senin karın Sara bir oğul doğuracak ve onun adını İshak koyacaksın. ... Rab demiş olduğu gibi Sara’yı ziyaret etti. ... Sara gebe kaldı ve İbrahim ihtiyarladığında, Rab’in ona söylemiş olduğu vakitte bir oğul doğurdu (Tekvin, XVII: 15-19; Tekvin, XXI: 1-3). Bu hikâye, daha sonra Hıristiyanlıktaki Meryem’in bakire doğum mitine kaynaklık edecektir. Tanrıça kültünün Meryem Ana aracılığıyla Hristiyanlık üzerindeki etkisi, pagan inançların binlerce yıllık geleneğinden kaynaklanmaktadır. Ataerkil bir toplumsal yapıda doğan ve baba-oğul ve kutsal ruh üçlemesiyle teolojisini şekillendiren Hristiyanlık, hem doğduğu topraklarda, hem de yayıldığı Roma İmparatorluğunda zamanla kendi dinsel formasyonuyla sentezlenmiş, pagan ana tanrıça tapınımlarını yasaklarken kendine özgü yasal bir ana tanrıça figürünü Meryem kimliğiyle ortaya çıkarmıştır.
 15. Ebu Kafir

  Bakın Kuran’da neler var.

  Nisa-82. “Hala Kur’an’ı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı.” Kuranda çelişkiden bol bir şey var mı acaba?
×
×
 • Yeni Oluştur...