Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  684
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Ebu Kafir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.223 profil görüntüleme
 1. Ebu Kafir

  Kuranda put bilmecesi.

  Yarı şizofren yarı fabl üstadı diyelim zira kuranda dağlar, gök, yer yapılan teklifi reddediyor. Cansız cisimlere hitap edilince geldik vs. cevaplar alınıyor ayrıca islam inancında vücut parçalarının ahirette dile geleceğinden bahsedilir. Putların çoğu zaten mitolojik karakterlerle bağlantılıdır. arap mitolojisinde geçen melek ve cin karakterleri de zaten daha önceki çok tanrılı dinlerden aşırma. Daha önce ki inanışlarda, savaş, bereket, haber getirme vb. gibi her biri farklı konularda özelleşmiş tanrılar ilkel bedevi inancında melek, cin, vb. olarak içselleştirilip dine transfer edilmiş. Baal ve uzza dışında putları incelesek onların da benzer kökenleri çıkacaktır.
 2. Ebu Kafir

  Kuranda put bilmecesi.

  kaç kere açıklandı bu yaratanlarin en güzeli mevzusu Sırf cevap vermiş olmak için yazma, islam öncesi kabede 360 putun en büyüğü (ekber olanı) allah isimli puttu. Hatta muhammedin putperest babasının adı ABDULLAH yani allah’ın kulu dur, amcasının adı ABDULUZZA (uzza’nın kulu).. Allahu ekber, putların ekber olanı allahtır demek. Arap putu allah diye boşa demiyoruz. Kuran’ın bir yerinde allah’ın putlarla kapışması, kıskanması, diğer yerinde allahtan başka ilah yoktur demesi kitabın geneline baktığımızda sıradan birşey, zira bu kitabın her yeri çelişkiler yumağı..
 3. Ebu Kafir

  Kuranda put bilmecesi.

  El-ilah kabe'nin putları arasında en büyüğü yani ekber olanı olarak bilinirdi. Kafa keserken, kadınları taşla katlederken, insan öldürürken "allahu ekber" diyen müslümler aslında arap putu allah putların en büyüğüdür diyorlar..
 4. Yavaş salla.Mümin kişi kendi eşi veya emrinin altındaki cariyesinden başkasıyla ilişki kuramaz.Bu zinadır.Sünni fıkhında salladığın gibi birşey hiçbir zaman olmamıştır. İslam'ın 6. şartı iyi yalancı olmaktır; Nur 33: Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden "mükatebe" yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükatebe yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir. Ahzab 52: Bundan böyle artık, başka kadınlar sana helal olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz; isterse güzellikleri çok hoşuna gitsin. Ancak sahibi bulunduğun cariye başka. Allah, herşeye gözcü bulunmaktadır.
 5. Ebu Kafir

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Tanrı, kendisinin de sınavda olup olmadığını, mevcudiyetinin yine aynı şekilde kendisini açık etmek istemeyen ultra üstün bir tanrının hayal gücünden kaynaklanıp kaynaklanmadığından asla emin olamaz. Trilyonlarca yıl amaçsız şekilde takıldıktan sonra yapacağı en mantıklı hareket intihar etmesi olurdu. Kim bilir, belki de yapmıştır böylece tözünden evren & yaşam filizlenmiştir.
 6. Ebu Kafir

  Allah olsaydınız ne yapardınız?

  Ben ne yapmayacağımdan bahsedeyim; -İnsanları elçi olarak asla kullanmam. -İnsanlarla dil gibi yaşanılan çağa ve kültüre bağımlı bir araçla iletişime geçmenin, donmuş kurallar göndermenin aptalca olacağını bilirdim. -İnsanlar arasında, erkek/kadın/hür/köle gibi ayrımcılık asla yapmam, onları kışkırtıp birbirini katlettirmeye çalışmam. -Abuk subuk bilimsel, gramer, matematiksel vb. cahil bir bedeviden beklenecek salakça hataları yapmam. -balığın midesinde yaşayan, yüzyıllarca uyuyabilen insanlar, espri yapan karıncalar vs. gibi saçmalıklarla akıl bulandırmam. -Kadınları geri zekalı ve mal olarak kabul etmem. -Tehditle toplumu iyiye, doğruya yönelteceğim yanılgısına düşmem. -Din ve tanrı adına konuşan sayısız insan varken yanlışını seçeni sonsuza kadar alçakça işkenceler ve yakmakla tehdit edecek kadar rezil bir kumarbaz olmam -Dayakla, kol/bacak kesmeyle vs. insanlar eğitilemeyeceği için barbarca ve vahşet içeren hukuksal yaptırımlarla işim olmazdı -kendi yarattığım ve dizayn ettiğim insanlara karşı öfke ve nefret beslemezdim. -insan öldürmeye hele ki kısas bahanesiyle masum insanların öldürülmesine kesinlikle izin vermezdim. -önceki dinlerden, sümer yazıtlarından, hammurabi kanunlarından vs. kopya çekmezdim -kadınların fuhuşa zorlanmasına, cariye yapılıp tecavüz edilmesine engel olurdum. -çocuklarla evliliği yasaklardım. - Birbiriyle çelişen ayetlerle dolu mantıksız bir kitabın milyonlarca yıl insanlığa rehber olacağını iddia etmezdim - Doğru yola eriştireceğini iddia ettiğim müslümanları karanlığa ve cehalete sürükleyip tersine dinden uzak toplumların, bilim aydınlanma ve insan hakları konusunda ileriye gittiği.... ancak dinine mensup insanların en fazla terör örgütü kurduğu böyle bir ideolojiyi eşsiz hakikat diye insanlara kakalamazdım. - Herkesi kusursuz ve eşit yaratmış gibi bahsedip, adaletsizliklerle dolu bir dünyayı "sınav" diye ortaya atmazdım. -Kitabımı savunanları, "o aslında öyle demek istemedi" şeklinde komik savunmalara mecbur bırakmazdım. -Hem "tüm insanlığın tanrısıyım" deyip, hem de arapça dan başka bir dil bilmeyen dangalağın teki olmazdım.
 7. Ebu Kafir

  İmam-hatip

  İmam hatip okulları çocukları eğitmek için değil, tam tersine cahil bırakmak için her yere kanser gibi yayıldılar. Bu okulların açılmasındaki amaç, akp ye bağnaz militan yetiştirmekten öte hiç birşey değil. Böylece yetiştirdikleri cahil kitleyi saltanatlarının bekçisi yapıp ölene kadar rahatça halkın kanını içmeye devam edebilecekler. Düşünen, sorgulayan, körü körüne inanmayan yeni nesil, siyasal islamcı akp ve kurdukları tezgah için en ölümcül tehdit.
 8. Ebu Kafir

  Peygamber başarılı oldu mu?

  7. yüzyıl arap çöllerinde garip, şizofrenik davranışlar sergileyen, tanrıdan vahiy aldığını iddia eden insanların ciddiye alınmasını çok yadırgamamak lazım. Sonuçta temporal lob epilepsi hastalığı tanısı koymaları zamanın ilkel şartlarında henüz mümkün değildi. Hadislerden de anlaşıldığı üzere vahiy gelirken sara nöbetleri geçirip titreyen, garip sesler çıkarıp ağzından köpükler gelen muhammed gerçekte sara hastası bir zavallıydı. Günümüzde bu şizofrenik hastalık (tıpta adı peygamberlik sanrısı) için kullanılan antipsikotik ilaçlar sayesinde nöbetlerin önüne geçip hastaların vahiy alması kesilmektedir. Muhammed (yaşadıysa) bu talihsiz hastalığını avantaja çevirmeyi başarmış yarı kurnaz yarı şizofren bedeviden ibaret birisiydi.
 9. Ebu Kafir

  tanrı sonradan ortaya çıkma

  Tanrı, yaratıcısı olan insan aklında tarih boyunca durmaksızın evrim geçirdi. Animist- panteist – politeist ve nihai olarak monoteist bir yapıya büründüler. Çok tanrılı inançlarda mevcut olan ve farklı konularda uzmanlaşmış tanrılar, monoteist inançlar altına melek, cin vb. olarak dahil edildiler. Anlayacağınız, şu anki tek tanrılı inanç sistemleri çok tanrılı dinlerin süregelen evriminde sadece birer ara geçiş formundan ibaret. Dinlerin evrimi, gelecekte pratik edilecek olanları nasıl şekillendirecek kim bilir..
 10. Ebu Kafir

  cennette başkasının hurisi

  "İslam kolaylıklar dinidir" diye boş yere denmiyor. Başkasının cariyesi veya hurisi fark etmez, hoşuna giderse islam'da becayiş (eş değiştirme yani gavatlık) meşrudur. Ahzab 52: Bundan böyle artık, başka kadınlar sana helal olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz; isterse güzellikleri çok hoşuna gitsin. Ancak sahibi bulunduğun cariye başka. Allah, herşeye gözcü bulunmaktadır.
 11. Ebu Kafir

  Körelmiş organ ve evrim saçmalığı

  Erkekte meme ucunun hiç bir faydalı işlevi yoktur. İlginç olarak erkek memesi gelişmemiş süt bezlerini de barındırır. Bazı hormonsal hastalıklar neticesinde erkek meme uçlarından süt salgılanma durumu da görülebilir. Erkeklerin meme uçlarına sahip olmasının sebebi ise evrim tarafından net şekilde açıklanır; embriyonun ilk oluşum aşamasında kadın ve erkekler olarak gelişmemiz benzeri biçimde başlar. 6 haftalık olana kadar, embriyo kadın şablonunu takip eder. Ta ki erkek cinsiyet kromozomu devreye girene kadar. Ancak bu aşamada artık erkeklerin memeleri oluşmuştur ve buradan geriye dönüş mümkün değildir.. İnsanlarda ve hayvanlarda körelmiş yapılara örnekler;
 12. Ebu Kafir

  Atom mu yaptı?

  İğne bile ustasız olamıyorken, bir harf katipsiz olamıyorken sonsuz yetenekleri olduğu iddia edilen arap tanrısı al-ilah kendi kendine nasıl olabiliyor? Dalgamı geçiyorsunuz? bunu her dinci aklen ve vicdanen kendine sorsun nasıl olabilir? Akıl mantık süzgecinde olmaz diyorum.
 13. Ebu Kafir

  Ateizme göre Evrensel Ahlak

  Toplumsal ahlak görecelidir. Zira 1400 yıl evvel islam’ın tedavüle ilk çıktığı sıralar toplumda mevcut ahlak yapısıyla günümüzün ahlak yapısı arasında dağlar kadar fark var. 1400 yıl önce kölelik, pedofili, kadını mal görmek, masum insanları kısas adı altında öldürmek, Senin inandığın saçmalığa inanmayan insanları öldürülmeye layık görmek vb. o günkü ahlak anlayışı altında normal kabul edilen hususlardı. Günümüzde böylesine vahşilik ve barbarlık içeren anlayışlar toplumsal ahlakın evrimiyle kabul edilemez davranışlar içerisine girmiştir. 19/20. Yüzyıla kadar kurandaki dövün emrini, köleler ile ilgili düzenlemeleri vb. kimse yadırgamazken günümüz ahlakıyla yetişmiş müslümler bu ilkellikleri kendine yediremeyerek modernist adı altında ayetlerin anlamıyla oynayıp kitabın 1400 yıldır yanlış anlaşıldığı gibi saçma sapan bahaneler üretmeye başlamışlar ve böylece ahlakın evrimine de salakça da olsa bir örnek teşkil etmektedirler. Bireysel ahlak ise insanın genetik koduna evrimsel süreç içerisinde kazınmış ve doğuştan gelen iyi/kötü algımızı, haksızlığa tepki verme güdüsünü vb. oluşturmuş, milyonlarca yıllık evrimin bize kazandırdığı bir özellik olarak öne çıkmıştır. Her ne kadar dinler ve farklı ideolojiler tarafından insanları kullanmak adına manipüle edilebilse de toplumsal ahlakımızın kaynak kodunu oluşturan da yine evrim tabanlı bireysel ahlaktır.
 14. Ebu Kafir

  İslam Nedir ?

  İslam, arap milliyetçiliği ve emperyalizmidir. kutsallık kisvesi altında arap milliyetçiliği pompalar. Gerçek bir müslüm olabilmek için arap tarzı sakal bırakmalı, arap cübbesi giymeli, arapça dua okumalı, arapların kutsal şehrine gidip araplara para kazandırmalı, arapça selam verip almalı, arap gibi oturup kalkmalı ve tüm günlük rutin işlerinizi (tuvalet, cinsellik, vb.) arapların yaptığı şekilde halletmelisiniz. Ayrıca arapları necip kavim (üstün ırk) olarak görüp pozitif ayrımcılık yapmalı ve kendi milletinizden dahi üstün tutmalısınız (bkz. malum şahısın suriyeli araplara tanıdığı akıllara zarar pozitif ayrıcalıklar, maaş bağlamalar, sınavsız üniversite hakları, vergisiz ticarethane açma izinleri vb.) bunları uygulamadığınızda dini bütün birisi sayılmazsınız. Netice itibariyle, islam girdiği bir toplumu asimile eder, araplaştırır, kendi değerlerinden kopartır, yozlaştırır ve arap kültürüne entegre eder, böylece arap yayılmacılığını ve diğer bir deyişle arap emperyalizmini besler.. Hem milliyetçi olduğunu iddia edip hemde ümmetçi olduğunu söyleyen arapların finosu haline gelmiş meczuplar bence akıl tutulmasına verilecek en güzel örnektir.
 15. Ebu Kafir

  KURAN SÜREKLİ HAKLI ÇIKMAYI SÜRDÜRÜYOR

  Kuran’ın tek gerçek mucizesi; böylesine ilkel, vahşi ve sapık bir dinin en ufak kanıt ve somut veri olmadan bir milyarın üzerinde insanı kendine bağlayabilmiş olmasıdır. Bu aynı zamanda insanların aptallığının bir sınırının olmadığının da açık göstergesidir.
×
×
 • Yeni Oluştur...