Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  630
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Ebu Kafir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.130 profil görüntüleme
 1. Ebu Kafir

  Biraz da şirk koşalım

  arap putunun cinsiyet değiştirme yeteneğini unutmayalım, kendisi bir zamanlar 3 fettan kızı olan ay tanrıçasıydı, sonra nedense cinsiyet değiştirip erkek oldu, lakin mahşerden sonra tekrar özüne dönmeyi düşünüyor haspam, baldırı açıp müminlere frikik verecekmiş yinede favorim bereket tanrısı, hepsinin hakkından gelir..
 2. Ebu Kafir

  Allah şirk koşmayı kesinlikle affetmez mi?

  Derin anlamcılık yaptığın için, misal cehennem zevk mekanıdır diyebiliyorsun, geleneksel islam da böyle bir anlayış yok Arabın ilkel dinini güzellemeye çıkıp, kıvırta kıvırta şebeğin daniskasına dönen sensin, pişkinlik yaparak bunu gizlediğini sanacak kadar ahmaklaşmış olman islam'ın sende süngerden hallice beyin bıraktığının kanıtından başka birşey değil. Yani diyorsun ki şeytan'ın sindirim sistemi, bağırsakları ve bakteri florası vs. var? Yahut bunları ol deyip olduran bir varlık bu şeytan? Hasılı, arap putu allan'ın vasıflarını taşıyor olmalı kendileri! İslam aslında çok tanrılı sonucuna kadar gider bu işin ucu. Kaş yapayım derken göz çıkartmak bu olsa gerek. Nereden baksan çelişkili, nereden baksan ahmakça cevaplar.
 3. Ebu Kafir

  Allah şirk koşmayı kesinlikle affetmez mi?

  Siz de öyle acayip bir kafa var ki, Açık mu'cîzelere inanmazsınız Ama Ebû Hureyre'nin, şu ânda yaptığımız teorik tartışmalara cevap olsun diye hadîs uydurduğuna inanırsınız. Valla yobazlığınıza inançlar üretmekte üstünüze yok. Şeytânın hesâbına ürettiğiniz inançlarla beyninizi devre dışı bırakmışsınız, lâf anlamaz haldesiniz. Meselâ sürekli acı çekmenin alışkanlık ve adaptasyon getireceğini, sonuçtada zevke dönüşeceğini, Normal olan her insân anlar. Konu hakkında onlarca delîl getirilebilir. Bu konuyu kimler anlamaz? Bir, İslâm Dîninin yobazları anlamaz bir de Kendisine ateist demesine rağmen şeytân dîninin mensûbu, sizin gibi yobazları anlamaz. Bozuk inançlar ile kafayı bozmuşsunuz, olmuşsunuz bir haşhâşî, bildiğin akılsız bir sarhôş... Anlayın sizin bu durumunuz kafa işi değill, Eğer Kafa işi olsa, saçma sapan ürettiğiniz inançlara değil, Normal insânlar gibi normal dînlere İnanmanız gerekir. Sizin Durumunuz Allah'ın takdîri... Allah (c.c.) sizin inanmanızı istemiyor. Sizi Güzelliklerinden uzak tutuyor. Neden acaba? Siz de Allah'ı inkâr ettiğinizi zannediyorsunuz. Binlerce hadisten birisini seçip kafana göre yorumluyorsun, çıkan sonuç islam’ın geleneksel anlayışına uymuyor. Hadisler üzerinden gidip akla hayale gelebilecek her türlü çıkarımı yapabilirsin zaten, tamamen senin hayal gücüne kalmış. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır demişler. Olmayan şey inkar edilmez hafız, kıçınızdan tanrı uyduran ve saçma bulanları inkarla suçlayan bir garip embesillersiniz. Yüzsüzlüğün bu kadarı.. Kanıtsız inanç hastalığına tutulan kendinsin ama utanmadan bizi inanç sahibi olmakla suçluyorsun yani pes, sendeki kıvırtma yeteneği mezdeke üçlüsünde bile yok. Bel ve kalça figürlerin istersen aşağıdaki hadislerden bile hayat felsefesi çıkartacak kadar muazzam bence. Salla salla gül memeler çağlasın..
 4. Ebu Kafir

  Allah şirk koşmayı kesinlikle affetmez mi?

  @HATEM Kuran’da cennet ve cehennem ayrıntılı olarak tasvir edilmiş, lakin cehennemin zevk veren bir yer olduğuna dair hiç bir söylem yoktur. Binlercesinin arasından bulup çıkardığın bu hadis açık şekilde kurana ters düşüyor, bütün inancını böyle çelişkili bir hadis üzerine kurman yazık olmuş. (bana kalırsa bu tarz hadisler kafa karıştırıp sorgulayan müminleri dinde tutmak için özellikle uydurulmuş) Şeriat sisteminde bu şekilde geleneksel islam anlayışından uzak yorumlara meyledenler önce uyarılır, yola gelmezse maide 33 den hükümleri verilir, Enfal 12 ile de kelleleri alınır. İronik olarak, senin islam yorumun yalnızca laik sistemlerde yaşanabilir, gelmiş geçmiş tüm şeriat sistemleri de bunun açık kanıtıdır. Tabi yeterince taraftar toplayıp geleneksel yoruma uyanları maide 33 den kesip kendi yorumumu egemen kılacağıma inanıyorum dersen iş senin yeteneğine kalıyor ama şimdiye kadar hiç kimse başaramadı uyarmış olayım.
 5. Eleman istikrarlı şekilde zırvalayıp belki bu şekilde kaostan düzen çıkarmaya çalışıyor olabilir. Boş yapmak üzerine karamsar ile at başı gidiyorlar, hangisi daha iyi boş yapıyor karar veremedim Adamın kafası öyle karışık ki kripto müsloş çıkarsa şaşmam..
 6. Sen dünyada olduğun için dünya hayata elverişli değil hafız Dünya karbon bazlı hayata elverişli olduğu için sen buradasın. Anlaman gereken bu. müslüm beynini kullanmaz, kalbiyle düşünür, sen müslüm değil misin yoksa?
 7. Ebu Kafir

  Dinler ahlaksızlıktır

  İlkel dininizi yalana ve safsataya başvurmadan asla savunamıyor oluşunuz sizce de biraz garip değil mi? ayetin dediği şu; Serkeşlik etmelerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince; önce kendilerine nasihat edin, sonra yataklarında yalnız bırakın, yine dinlemezlerse dövün. senin çarpıttığın üzere, ısrarla ahlaksızlık ve iffetsizlik yapan kadınlar demiyor, serkeşlik (dik başlılık) yapmasından endişe ettiğiniz diyor, yani eylemi yapması bile gereksiz aslında senin ortada bir şey yokken işkillenmen yeterli. Diyelim ki yemeği tuzsuz yaptı, veya önünüze getirdiği yemek çok sıcaktı, vs. vs. sayısız örnek verilebilir. Biraz canınız da sıkkın ise acısını rahatlıkla kadından çıkartabilirsiniz, ne de olsa serkeşlik etmesinden "endişe etmeniz" yeterli. Bu ayet, kadını kafanıza göre dövmenize icazet veriyor, tabi sen istersen dövme, bu izin verildikten sonra hiç önemli değil. Tabi canım yetimleri ve dulları korumak için onları nikahlayıp, onların bu halinden cinsel olarak çıkar sağlamaktan başka hiç seçenek yok!!?? klasik vitaminsiz müslüm kafası işte, boka ak demeye programlı..
 8. Darül harb topraklarında bütün kadınlar müslümler için cariye sınıfındadır. Yemende vs. akşama kadar ot çiğneyen müslümlerden uyuşturucu işinin dinen çok ta dert olmadığını görüyoruz zaten. Sonuç olarak seks şehidi olan şeyh için dinen sıkıntılı bir durum yok. 72 bakiresiyle seks partisine kaldığı yerden devam edebilir.
 9. Ebu Kafir

  Kur'an'da Bilimsel Yanlış Var Mı ?

  Bilimsel çelişkiler, orjinal versiyon;
 10. Ebu Kafir

  İslam ve Kölelik

  Bir çiftçi ineğini neden çiftleştirir? 1300 yıl boyunca tüm islam alemi köleliği meşru görmüş, köle almış ve satmış. Şu anda bile şartlar müsait olsa kölecilik yapacaklar, (bkz işid) Osmanlı da kölecilik kaldırılmak istediğinde mekke uleması dine aykırı olduğunu ve köleciliğin kaldırılmasının caiz olmadığını bildiren fetva yayınlamıştır. İslam ülkelerinde bugün kölelik yoksa bunun yegane sebebi sürekli ahlaksızlıkla suçladığınız batı ülkelerinin baskısından başka hiçbirşey değildir. Modernistlerin kölelik yoktur çırpınışları ne geleneksel müslümleri ne de ateistleri enterese ediyor. Kendi çapında zırvalayan, ateş olsa cürmü kadar yer yakamayacak adamlarsınız. Modern kültür yapısıyla büyümüş, lakin tezatları görüp 7. yüzyıl arap adetlerini hazmedemeyen, sağa sola sündürüp hazmetmeye çalışan boş beleş adamlarsınız.
 11. Ebu Kafir

  Kur'an'da Bilimsel Yanlış Var Mı ?

  Forumda bilimsel hataları irdeleyen binlerce ileti ve başlık bulabilirsin, beyni araplar tarafından tecavüze uğramış, akıl yürütme mantık gibi kabiliyetleri yitirmiş meczuplar için yapacak hiçbirşey yok. Misal senin için pasajlardaki saçmalığı ortaya koymayı bir kenara bırak, zaman makinesine binip kendi gözlerinizle gerçekleri görseniz yine inkar edeceksiniz. Üzgünüm ama beyin ölümünüz gerçekleşmiş, safi zaman kaybısın..
 12. Ebu Kafir

  Kur'an'da Bilimsel Yanlış Var Mı ?

  @KuranDansözü2698 Senin ve Emre Karaköse'nin başlıklarını gördüğümde aklımda aşağıdaki çağrışımı yapıyorsunuz.. Hafız, sizde böyle kıvrak figürler olduktan sonra kuranda cenet - cehennem'in olmadığı dahil akla gelen her şeyi hunharca iddia edebilirsiniz.
 13. Diğer tespitlerinize katılmaklar beraber; Daha önce seyrettiğimiz bir filmi tekrar başa sarıp izlemek ve farklı bir şeyler olmasını beklemek mantıksız olacağına göre, alim-i mutlak bir tanrı için sınav, en az bu örnekteki kadar saçmalık olurdu. Böyle akılsız bir kurgunun insanların aklından çıktığı apaçık ortada, yinede mantıksızlıkları göz ardı ettiğimizde bile, dil gibi sürekli değişen, kültürel evrime göre değişime uğrayıp şekillenen bir iletişim aracı kullanmak kafası biraz çalışan insanların bile eleyeceği bir seçenek olurdu. Zira yüz sene evvelki dil bile günümüzde kullandığımız dilden ciddi farklılıklar, anlam kaymaları taşır. Kültürel yapı keza sürekli bir evrim içerisinde, örneğin 7. Yüzyıl arap çöllerinde çocukla evlenme, köle edinme vb. sıradan şeyler olarak görülürken günümüz kültüründe ciddi utanç kaynağı ahlaksızlıklara dönüşmüştür. Zavallı müslümler bu yüzden çok mağdurlar. Yaşadığımız toplumun ahlak anlayışını 7. Yüzyıl çöl arapları'nın kültürüne uyarlayabilmek için her gün ateist forumda deyme dansözlere taş çıkartırcasına kıvırtmak zorunda kalıyorlar. 19 akımı, tarihselciler vs. hep kültürel evrimin yansımalarıdır. Son söz: Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir – Herakleitos
 14. Ebu Kafir

  Muhammed Medine’de neden sapıttı?

  Aşağıdaki site, (ingilizce ye çevirdim) askeri ve istihbarat yetkilileri tarafından kullanılan "Analysis of text data" yöntemiyle kuran'ın matematiksel çözümleme çalışmasından bahsetmekte, Rahatlıkla kesin diyebileceğimiz oranda kuran'ın 50 civarı farklı yazarı olduğu ortaya çıkarılmış. Bununla beraber medine ve mekke sureleri karşılaştırması yapılmış, medine surelerinde 230.000 arapça karakter kullanılırken mekke surelerinde 470.000 karakter kullanımı var 10-12 yıllık kısa süreçte 2-3000 karakter farkı bile beklenmeyen bir durum iken arada muazzam fark var, buradan anlıyoruz ki, süreç 10 yıldan çok çok daha uzun olmalı, yani islam tarihi yalanlardan mütevellit bir çöp yığınıdır. https://philosophia-perennis.com/2017/05/28/der-koran-aus-mathematischer-sicht/
 15. Bunu iddia eden andavallara sormak lazım, madem kitap anlaşılır ve kanıt niteliğinde olsa herkes inanır; Peki, masala göre allah ile direkt konuşan ibrahim bizzat allah’a neden tanrı olduğuna dair kanıt vermesini istiyor? Yine allah ile direkt muhatap olan şeytan allah’a nasıl baş kaldırabiliyor? Adem ve havva allah’ın direkt buyruğuna nasıl karşı geliyor ve cennetten kovuluyor? Peygamberi canlı olarak gördüğü iddia edilen zamanının koca arabistanı, ölümünden sonra nasıl dinden çıkıyor ve Kılıç zoruyla tekrar hizaya getirilmek zorunda kalınıyor? Vs. vs.. Velhasıl kelam, allah’ı direkt görmek yeterli gelmezken kitap falan zaten asla kafi gelmez, Bu deli zırvası argümanların hepsi müslümlerin dinden çıkmamak ve kutsal uyuşturucularına bağlı kalabilmek adına kendilerine ve birbirlerine söyledikleri kuyruklu yalanlardan ibarettir.
×
×
 • Yeni Oluştur...