Jump to content

Ebu Kafir

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  797
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Ebu Kafir Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.398 profil görüntüleme
 1. Ebu Kafir

  Peygamber başarılı oldu mu?

  Bunların tümü islamın kendi tarihinden, hadislerden, ayetlerden çıkan sonuçlar. Ha sen kendi hayal dünyanda kimi ayetlere kendince anlamlar yükleyip kimini görmezden gelebilirsin, işine gelmeyen Hadisleri red edebilirsin, 1400 yıldır yaşananları yok gibi kabul edebilirsin, bu senin kendi acizliğin olur, kimseyi bağlamaz. Modernist düşünce yapınızın sır odalarında badelenen müritlerden farkı yok, onlar da işine gelen ayet ve görüşleri seçip kafasına göre yorumluyor, işine gelmeyenleri görmezden geliyor ve kestaneyi çizdirince cennete gideceklerini sanıyorlar. Gün sonunda ellerine geçen tek şey ise paytak paytak yürüyüşleri.
 2. Ebu Kafir

  Peygamber başarılı oldu mu?

  Benim yorumum, apaçık ortada olan gerçekleri çarpıtmayıp (senin aksine) samimi şekilde dile getiren müslümlerle aynı doğrultuda. İslam savaş çığırtkanı, yağmacı, ırkçı, vahşet dolu, kadın düşmanı, köleci, piyasaya çıktığı çağın bile çok gerisinde ilkel bir dindir. İslam aslen eşkiyalığın mevzuatıdır. Bu kanıya islamın kendi öz tarihinden, üzerinde fikir birliği olan hükümlerinden ve inanırlarının 1400 yıllık pratiğinden varıyorum. Siz modernistleri ise ahmaklığı ve kendi kendini aldatmayı bırakıp samimiyete davet ediyorum. Zaten bu halinizle islamı temsil etmiyorsunuz, bir avuç ne idüğü belli olmayan hayal alemlerinde yaşayan meczuplarsınız.
 3. Ebu Kafir

  Deistlere kısa bir eleştiri!

  Klasik cahil ve vahşi birisinin güdük mantalitesi derim. Koskoca peygamberim, şuyum, buyum lan ben öldükten sonra karım başkasının karısı mı olacaktı diyen aşırı bencil ve egosu alabildiğine şişmiş her tip bunu düşünür zaten. Kadınları insan yerine koyup hallerini düşünseydi, işte o zaman şaşırırdım.
 4. Ebu Kafir

  Peygamber başarılı oldu mu?

  Bilader dalga mı geçiyorsun yoksa ciddi misin? Nasıl bukadar bakar kör hale geliyorsunuz gerçekten anlamak mümkün değil! En azından ateistforum da böyle zırvalayıp kendinizi küçük düşürmeyin başka birbirinizi yağladığınız yerlerde bol bol saçmalarsınız. Bak bu konuda otorite sayılacak insanlar ne diyor, saçmalamadan önce iyice öğren; "İslam sevgi ve barış dini değildir. İslam ötekileştiren bir dindir. Bölücü bir dindir." Prof. İlhami Güler, Ankara İlahiyat Al bu da çiçek, böcek, sevgi dolu nice pampiş kuran ayetlerinden birisi Tevbe 28: Ey iman edenler! Allah'a ortak koşanlar ancak bir pislikten ibarettir.
 5. Ebu Kafir

  Deistlere kısa bir eleştiri!

  İnsan, yapısı gereği kendini çok önemseyen, yere göğe sığdıramayan bir varlık. Dinleri tam da bu yüzden icat etti. Halbuki koskoca evrende o kadar küçük ve gereksiziz ki, şu an yok olsak evren için zerre kadar fark olmazdı! Bir tanrı olsaydı onun için sen bakteriden bile önemsiz zavallı bir parazit gibi kalırdın. Sen hiç bağırsaklarındaki bakterilere kafanı takıyor musun? Sifonu çekip geçme, ne de olsa patron sensin
 6. Ebu Kafir

  Çok eşlilikle ilgili

  Hasan, bu gibi akıl yürütmeleri sevmez, zira onun tarzı kaçak güreşme ve yalnızca kuran ayetlerini büküp yan anlamlara çekmekten ibaret. Geleneksel islam onu bağlamadığı için çektiği yan anlamların islam’ı toptan çökertiyor olmasıyla pek ilgilenmiyor. Çok sıkışırsa mesajları görmezden gelir ve bir süre yer altına çekilir. Akabinde geri dönüp aynı saçmalıkları papağan gibi tekrarlamaya devam eder..
 7. Ebu Kafir

  Çok eşlilikle ilgili

  Hasan akçay ile islamı tartışmanın bir anlamı yok. Kendisi hadisleri ve islam’ın kendi tarihini red ediyor. Bildiğiniz üzere islam= kuran değildir, böyle bir islam anlayışı yok. Hasan, her nekadar kendine itiraf edemese de, islam’ın kutsal kitabı kuran’ı şahsi inancına referans alan, islam tandanslı kafası karışık bir deist. Çarpık inancına göre kuran ayetlerinin 1400 yıllık genel kabul görmüş anlamlarını da red ediyor ve işine gelen yan anlamlarını seçiyor. İçine doğduğu kültür yıllarca beynini yıkadığı için 7. Yy çöl araplarının ilkel kitabını kendine rehber edinmek zorunda hissedebilir, lakin keşke bu rezil kitabı savunmak için kendisini küçük düşüreceğine sadece aklını rehber alsaymış.. Hasan sen bu halinle maide 33 deki bozguncu olduğunun farkında mısın?
 8. Rıdvan Aydemir'in İngilizce içerikli Apostate Prophet youtube kanalını takip edenleriniz varsa, ne denli kaliteli ve detaylı içerikleri olduğunu bilir. Rıdvan bu kanala ilave Türkçe kanalını da açmış, ingilizce takip edemeyenlere mutlaka tavsiye ederim..
 9. Ebu Kafir

  Çok eşlilikle ilgili

  Yani, benim tanrım öylesine salak öylesine embesil bir tanrı ki, iki kelimeyi bir araya getirip meramını anlatmayı başarmaktan aciz denyonun teki diyorsun.. Halbuki istediği zaman domuz etini, içkiyi falan herkesin anlayacağı şekilde yasaklamayı biliyor. Ne diyelim siz cahil müslümlere de (çoğu müslüm seni münafık saysa da) böylesi bir tanrı yakışırdı zaten.
 10. Ebu Kafir

  Çok eşlilikle ilgili

  Tabi tabi, islam tek eşliliğe izin veriyor, kadınları dövmenizi istemiyor, inanmayanların kafalarını kesmenizi istemiyor, bla bla bla.. Bu kafaya sahip olmak için yapmanız gereken şeyler; 1400 yıllık islam tarihini, peygamberin hayatını, islam alimi denilen kişilerin fetvalarını, islam ülkelerindeki uygulamaları vs. görmezden gelmek ve hasan akçay peygamberinizin yolunu yol bellemek.. İnkar et, görmezden gel, dini kendi keyfine göre baştan yarat... İyi de, ilkel çöl bedevilerinin kuyruğuna takılıp boka ak demek için kasmaya uğraşacağınıza toptan deist bir inanç yaşamanız daha mantıklı değil mi? Duvara toslayıp paramparça olmuş test arabasını baştan tamir etmektense yeni bir araba yapıp ona binin derim sevgili din tiryakileri. Sonuçta ezici çoğunlukta olan geleneksel müslümler için sizler birer münafıksınız, öldürülmeli, yahut kol ve bacaklarınız çaprazlama kesilmeli veya çarmıha gerilmelisiniz!!
 11. Ebu Kafir

  Allah'a neden saygı duymak zorundayız?

  Öncelikle böyle bir varlık yok, diş perileri veya uçan spagetti canavarı bile böylesine ilkel, vahşi ve antropomorfik tanrı savından daha olasıdır. Ayrıca saygı default olarak gelen bir oldu değildir! Hak edilmesi gerekir zira arap dinine inanmayanları ağza alınmayacak küfürler savuran, ölüm ve sakat bırakmayla tehdit eden, ölüm sonrasında yapacağı alçakça işkenceleri tarif eden, uslu duranlara karı ayarlama sözü veren bir sapığa saygı duymak için delirmiş yahut senin gibi din cahili olmak lazım. Bırak şimdi sözler köşkü denen şarlatanlar mekanını, cesaretin varsa burada yazış.
 12. Ebu Kafir

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Arap televizyonlarında dönen kanal istanbul reklamı aşağıda, Asıl amacın topraklarımızı araplara peşkeş çekmek olduğu ortada..
 13. Ebu Kafir

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Basri gibi tiplere uyup cinci hocalardan medet ummaya kalkmayın, ırzınızı namusunuzu orada bırakır gelirsiniz. tıpkı aşağıdaki hanım kızımız gibi!!!
 14. Ebu Kafir

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Talan istanbul desek daha isabetli olur! Akp hırsızlık ve yağma çetesinin en büyük vurgunu olarak planlanmış ve hayata geçirildiğinde ülke ekonomisinin bu projenin ağırlığı altında çökeceği kesindir! Yapılmasındaki sebep, aynen yeni hava limanında olduğu gibi istanbul’un henüz yerleşim almamış kısımlarını cazip hale getirip yerleşime açmaktır. Bu projenin başka bir amacı yoktur, tankerlerin geçiş olarak kullanacağı koca bir yalandır, hemen yanında bedava istanbul boğazını kullanmak varken hangi enayi belki onbinlerce doları bu kanala versin? Mantıklı hiç bir gerekçe yoktur. Uluslar arası anlaşmalara göre gemileri bu kanalı kullanmaya zorlayamıyoruz! Üstelik büyük tonajlı petrol tankerleri için geçişe elverişli bile değildir, 25m derinlik bu tankerler için yetersiz kalmaktadır. Süveyş ve panama kanalı gibi örnek gösterilen diğer kanallar gemilerin seyahat mesafesini binlerce mil kısaltmakta, zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır, bu kanalın ne boka yarayacağı belli değildir. Olsa olsa çevresine yapılacak rezidanslar için manzara ve venedik tarzı gondol sefası hizmeti verebilirler! Halka değil ama malum zat ve çevresindeki vampirler için çok faydası olacağı kesin elbette.
 15. Ebu Kafir

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Bu konuları anlatabilmen için önce kendin belli bir bilgi birikimi edinmelisin, anlatacağın şeyin ne olduğunu önce kendin kaba taslak da olsa bilmelisin. Sonrasında anlatacağın insanın algısı açık olmalı, beyni dinle ırzına geçilmiş meczuplara ne desen boş, gözüyle gördüğü şeyi bile inkar edecektir zaten. Sonuç itibariyle önce bu tarz konulara hakim olmak için ilgili kaynaklara ve kitaplara yoğunlaş. Buradan duyduğun fikirlerle bu iş olmaz! Çalışmadığın yerden gelince apışır kalırsın sonra atayizler error verdi, atayizleri döt ettik gibi müsloş propoganda yayınlarına malzeme olma.. Hadi bakalım, şimdi gidip dersine çalışırsan zaten yukarda sorduğun soruların ne kadar cahilce olduğunu anlayacaksın..
×
×
 • Yeni Oluştur...