Jump to content

Buzul

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.257
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

Buzul Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Buzul

  Yıldırım Allah'ın Gazabı mı?

  Allah kendiyle uğraşanları yıldırımlarla çarpıyormuş.Gözümde canlandırıyorum da,ne kadar gülünç.Şu kafir benimle uğraşıyor,durun şuna bir yıldırıma atayım.😄
 2. Buzul

  Kur'an Tahrif Olmuş mudur ?

  O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.Bakara 29 Kurana göre dünya düzdür.Yer ve yedi gök 6 günde yaratılmıştır.Yani anlayacağınız kuranın modeli düz bir yer ve üst üste yedi kattan oluşur.Bunun yanlış olduğunu gören kendi islamının müslümanı olan bir gayrimüslim yana yakıla eğip bükme yoluna gider,kuranı kendi benimseyebileceği bir biçime getirir.Evren anlamında tek bir sözcük kullanılmayan kuranı bozar ve gök sözcüğüne evren anlamı verir. O ki yeryüzünden ne varsa hepsini sizin için yarattı.Sonra evrene yöneldi,onları yedi evren olarak düzenledi.O,her şeyi bilir.Bakara 29 Ve olanlar olur,kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim yağmurdan kaçarken doluya tutulur,evren yeryüzünden sonra yaratılır. Kuran hali hazırda anlam olarak bozulmuş bir betiktir.Buna neden olan da Kuranın yanlışlarla dolu içeriğidir.Kuranın yanlış dolu içeriği inanabileceği bir din olsun isteyen,dinden çıkıp boşluğu düşme korkusu yaşayan kişileri bu yola iter.
 3. Buzul

  "İman" nedir?..

  Bu bir karedir.Kim bunun aksini iddia eder,benimle ters düşerse sonsuza dek cehennemde yanar.Ne diyorsam katılacaksınız.Beni yanlışlama hakkınız yok. İman yanlışları,yalanları,saçmalıkları savunmanıza neden olur.
 4. Buzul

  Neden Müslümansınız?

  Ataları beyinlerini islama inanmaya programladığı için müslümanlar.Bunlar atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş,atalarının kendilerine biçtiği rolü oynayan farkındalık yaratamamış zombilerdir.Bu zombiler kendilerini atadan torpilli cennet gülü olarak görürler ve islam yazılımının bir gereği olarak dinlerine inanmayanlara nefret kusarlar.Bu zombiler araştırıp,sorgulayıp kuranı geceler boyu inceleyerek ve irdeleyerek kuranda hiçbir yanlışlık,saçmalık olmadığı sonucuna ulaşmadılar,kuranla allahın varlığını da kanıtlamadılar,kanıtlayamazlar da.Ayrıca İslam şunu der.Kuranda tek bir yanlış bulursanız,kuranda tek bir şeye katılmazsanız dinden çıkar ve sonsuza dek cehennemde yanarsınız.Durum buyken,bu düşüncenin tutsağı olmuş bir zombinin kuran hakkındaki yorumlarına güven olabilir mi?Olamaz.Çünkü onun Kuranda tek bir yanlış,saçmalık,mantıksızlık bulma hakkı yok.Ne yazıyorsa katılmak zorunda,eğer dinden çıkmak istemiyorsa.
 5. Buzul

  Din güzel Ahlakdır

  Müslüman, müslümanın kardeşidir. Onu incitmez, üzmez.
 6. Buzul

  Tanrı neden? insanları özgür iradesi dışında yaratır.

  Nijerya'nın kuzeyinde, Sahra Çölü'nde araçları bozulan 44 göçmen susuzluktan öldü. http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40125933 Allah cece,sahrayı sulak ve verimli,yaşamaya uygun bir biçimde yaratmamış,kurak yaratmış.Göçmenler de Allah cecenin yarattığı bu kurak yerde su bulamayınca,gereksinimlerini karşılamayınca ölmüşler.Bu göçmenlerin sınavı da ,Allah cecenin kurak yarattığı sahrada susuzluktan ölerek son bulmuş.
 7. Buzul

  Tanrı Neden Sınar?

  Hastalıklar sınavın bir parçasıdır.Tanrı birini kanser ederek sınar.Tanrı birini de şizofrenik ederek sınar.Sınav yapan akıllı tasarımcımızın böyle ilginç özellikleri vardır.Sınamak için yarattığı organ hastalanır,işleyişi bozulur.
 8. Buzul

  Akıllı Tasarım nasıl çürütülür?

  Allah sınav yapan akıllı bir tasarımcıdır.İnsanları sınamaktadır.Sınanan organ da beyindir.Ama bu beyin denilen organ işleyişinde sorunlar çıkar.Birçok akıl hastalığı vardır.Depresyon,şizofreni,bunama,delilik vs vs.Bu nasıl sınav yapan bir akıllı tasarımcıdır ki,işleyişinde sorunlar çıkan bir organ yaratabiliyor.Bu nasıl sınav yapan bir akıllı tasarımcıdır ki,sınanan organa hastalık verebiliyor,onun işleyişini bozabiliyor,onu kullanılamaz duruma getiriyor?
 9. Buzul

  KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Bana şunun yanıtını verin.Neden Kuranda dünyanın yörüngesinden,dünyanın güneş çevresinde döndüğünden söz edilmez?
 10. Buzul

  KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Sizi yaratmak mı daha zordur, yoksa göğü yaratmak mı? Ki onu Allah bina edip yükseltmiş ve ona şekil vermiştir.Naziyat 27,28 Gök sözcüğüne ver evren anlamı. Sizi yaratmak mı daha zordur, yoksa evreni yaratmak mı? Ki onu Allah bina edip yükseltmiş ve ona şekil vermiştir.Naziyat 27,28 Bina edilip yükseltilen ve biçim verilen evren.Neyin üzerinde yükseltilmiş peki düz yerin.
 11. Buzul

  KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Gaşiye 20 de satıh yapılmış,düzleştirilmiş yazıyor.Siz işinize gelmiyor diye bunu döşenmiş,yayılmış şeklinde anlamlandırıyorsunuz.Ama aka kara demekle,ak kara olmaz ki. Göğe yönelmek derken yukarıya doğru yönelmekten söz ediyor olsa gerek.Gökler derken evrenden söz ediliyor diyorsunuz birde.Ne yapmış göğe yönelerek,evreni yedi kat olarak mı düzenlemiş?Üstelik,bu göklerin birde kapıları var.Düşününce düz bir yer ve üst üste yedi kat göğün olduğu bir model kafamızda canlanıyor.Ne kadar yalanlasınız da kuranın modeli budur.
 12. Buzul

  KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Kurana göre yer ve gökler 6 günde yaratılmıştır. And olsun biz, gökleri, ve yeri ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık. Bize hiçbir yorgunluk çökmedi.Kaf 38 Kurana göre göklerin kapıları vardır. Ayetlerimizi yalanlayanlar ve o âyetlere uymayı kibirlerine yediremeyenler var ya, onlara göklerin kapıları açılmaz. Onlar, deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete de giremezler! Biz suçluları işte böyle cezalandırırız.Araf 40 Kurana göre yıldızlarla mitolojik varlık olan şeytanlar taşlanır. Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.Mülk 5 Kurana göre göğün oturulabilir yerlerine oturup yüce melekler konseyini dinleyen cinler alev toplarıyla vurulurlar. Kuşkusuz bir dünya göğünü yıldızlarla süsledik.Onu, inatçı her türlü şeytandan koruduk.Onlar yüce melekler meclisini dinleyemezler. Her taraftan kovulup atılırlar.Onlara surekli bir azap vardir.Ancak onlardan söz kapan olursa,onu da delip geçen bir alev izler.Saffaf 6,7,8,9,10 Yanlışlarla harmanlanmış masallar,yiyene afiyet olsun.
 13. Buzul

  KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Kurana göre;gökler yerden sonra yaratılmıştır. Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29 Kurana göre dünya düzdür. Yere bakmıyorlar mı?Nasıl da düzleştirilmiş.Gaşiye 20
 14. Buzul

  Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan akçay kendi islamının müslümanı olan bir gayrimüslimdir.
 15. Buzul

  Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan Akçay feteyâti-kum için genç cariyeleriniz değil,sizin öz genç kızlarınız demiş.Feteyâti-kum nisa 25de de geçer. Sizden, hür mümin kadınlarla evlenmeye güç yetiremiyen kimse, ellerinin altındaki genç mümin cariyelerinizden alsın. Allah sizin imanınızı çok iyi bilir. Birbirinizdensiniz, aynı soydansınız. Onlarla, zinadan kaçınmaları, iffetli olmaları ve gizli dost tutmamış olmaları halinde, velilerinin izniyle evlenin ve örfe uygun bir şekilde mehirlerini verin. Evlendiklerinde zina edecek olurlarsa, onlara, hür kadınlara edilen azabın yarısı edilir. Cariye ile evlenmedeki bu izin içinizden, günaha girme korkusu olanlaradır. Sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah bağışlar ve merhamet eder.Nİsa 25 Verelim feteyâti-kum'a genç kızlarınız anlamı.Bakalım ne oluyor. Sizden, hür mümin kadınlarla evlenmeye güç yetiremiyen kimse, ellerinin altındaki genç mümin kızlarından alsın. Allah sizin imanınızı çok iyi bilir. Birbirinizdensiniz, aynı soydansınız. Onlarla, zinadan kaçınmaları, iffetli olmaları ve gizli dost tutmamış olmaları halinde, velilerinin izniyle evlenin ve örfe uygun bir şekilde mehirlerini verin. Evlendiklerinde zina edecek olurlarsa, onlara, hür kadınlara edilen azabın yarısı edilir. Cariye ile evlenmedeki bu izin içinizden, günaha girme korkusu olanlaradır. Sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah bağışlar ve merhamet eder.Nİsa 25 Hasan Akçaya hazretlerine göre kişi kızıyla evlenebilir.Sevgi ve esenlik onun üzerine olsun. http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/25.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
×