Jump to content

Buzul

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.252
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

Buzul Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Tanrı neden? insanları özgür iradesi dışında yaratır.

  Nijerya'nın kuzeyinde, Sahra Çölü'nde araçları bozulan 44 göçmen susuzluktan öldü. http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40125933 Allah cece,sahrayı sulak ve verimli,yaşamaya uygun bir biçimde yaratmamış,kurak yaratmış.Göçmenler de Allah cecenin yarattığı bu kurak yerde su bulamayınca,gereksinimlerini karşılamayınca ölmüşler.Bu göçmenlerin sınavı da ,Allah cecenin kurak yarattığı sahrada susuzluktan ölerek son bulmuş.
 2. Tanrı Neden Sınar?

  Hastalıklar sınavın bir parçasıdır.Tanrı birini kanser ederek sınar.Tanrı birini de şizofrenik ederek sınar.Sınav yapan akıllı tasarımcımızın böyle ilginç özellikleri vardır.Sınamak için yarattığı organ hastalanır,işleyişi bozulur.
 3. Akıllı Tasarım nasıl çürütülür?

  Allah sınav yapan akıllı bir tasarımcıdır.İnsanları sınamaktadır.Sınanan organ da beyindir.Ama bu beyin denilen organ işleyişinde sorunlar çıkar.Birçok akıl hastalığı vardır.Depresyon,şizofreni,bunama,delilik vs vs.Bu nasıl sınav yapan bir akıllı tasarımcıdır ki,işleyişinde sorunlar çıkan bir organ yaratabiliyor.Bu nasıl sınav yapan bir akıllı tasarımcıdır ki,sınanan organa hastalık verebiliyor,onun işleyişini bozabiliyor,onu kullanılamaz duruma getiriyor?
 4. KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Bana şunun yanıtını verin.Neden Kuranda dünyanın yörüngesinden,dünyanın güneş çevresinde döndüğünden söz edilmez?
 5. KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Sizi yaratmak mı daha zordur, yoksa göğü yaratmak mı? Ki onu Allah bina edip yükseltmiş ve ona şekil vermiştir.Naziyat 27,28 Gök sözcüğüne ver evren anlamı. Sizi yaratmak mı daha zordur, yoksa evreni yaratmak mı? Ki onu Allah bina edip yükseltmiş ve ona şekil vermiştir.Naziyat 27,28 Bina edilip yükseltilen ve biçim verilen evren.Neyin üzerinde yükseltilmiş peki düz yerin.
 6. KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Gaşiye 20 de satıh yapılmış,düzleştirilmiş yazıyor.Siz işinize gelmiyor diye bunu döşenmiş,yayılmış şeklinde anlamlandırıyorsunuz.Ama aka kara demekle,ak kara olmaz ki. Göğe yönelmek derken yukarıya doğru yönelmekten söz ediyor olsa gerek.Gökler derken evrenden söz ediliyor diyorsunuz birde.Ne yapmış göğe yönelerek,evreni yedi kat olarak mı düzenlemiş?Üstelik,bu göklerin birde kapıları var.Düşününce düz bir yer ve üst üste yedi kat göğün olduğu bir model kafamızda canlanıyor.Ne kadar yalanlasınız da kuranın modeli budur.
 7. KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Kurana göre yer ve gökler 6 günde yaratılmıştır. And olsun biz, gökleri, ve yeri ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık. Bize hiçbir yorgunluk çökmedi.Kaf 38 Kurana göre göklerin kapıları vardır. Ayetlerimizi yalanlayanlar ve o âyetlere uymayı kibirlerine yediremeyenler var ya, onlara göklerin kapıları açılmaz. Onlar, deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete de giremezler! Biz suçluları işte böyle cezalandırırız.Araf 40 Kurana göre yıldızlarla mitolojik varlık olan şeytanlar taşlanır. Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.Mülk 5 Kurana göre göğün oturulabilir yerlerine oturup yüce melekler konseyini dinleyen cinler alev toplarıyla vurulurlar. Kuşkusuz bir dünya göğünü yıldızlarla süsledik.Onu, inatçı her türlü şeytandan koruduk.Onlar yüce melekler meclisini dinleyemezler. Her taraftan kovulup atılırlar.Onlara surekli bir azap vardir.Ancak onlardan söz kapan olursa,onu da delip geçen bir alev izler.Saffaf 6,7,8,9,10 Yanlışlarla harmanlanmış masallar,yiyene afiyet olsun.
 8. KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

  Kurana göre;gökler yerden sonra yaratılmıştır. Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29 Kurana göre dünya düzdür. Yere bakmıyorlar mı?Nasıl da düzleştirilmiş.Gaşiye 20
 9. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan akçay kendi islamının müslümanı olan bir gayrimüslimdir.
 10. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan Akçay feteyâti-kum için genç cariyeleriniz değil,sizin öz genç kızlarınız demiş.Feteyâti-kum nisa 25de de geçer. Sizden, hür mümin kadınlarla evlenmeye güç yetiremiyen kimse, ellerinin altındaki genç mümin cariyelerinizden alsın. Allah sizin imanınızı çok iyi bilir. Birbirinizdensiniz, aynı soydansınız. Onlarla, zinadan kaçınmaları, iffetli olmaları ve gizli dost tutmamış olmaları halinde, velilerinin izniyle evlenin ve örfe uygun bir şekilde mehirlerini verin. Evlendiklerinde zina edecek olurlarsa, onlara, hür kadınlara edilen azabın yarısı edilir. Cariye ile evlenmedeki bu izin içinizden, günaha girme korkusu olanlaradır. Sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah bağışlar ve merhamet eder.Nİsa 25 Verelim feteyâti-kum'a genç kızlarınız anlamı.Bakalım ne oluyor. Sizden, hür mümin kadınlarla evlenmeye güç yetiremiyen kimse, ellerinin altındaki genç mümin kızlarından alsın. Allah sizin imanınızı çok iyi bilir. Birbirinizdensiniz, aynı soydansınız. Onlarla, zinadan kaçınmaları, iffetli olmaları ve gizli dost tutmamış olmaları halinde, velilerinin izniyle evlenin ve örfe uygun bir şekilde mehirlerini verin. Evlendiklerinde zina edecek olurlarsa, onlara, hür kadınlara edilen azabın yarısı edilir. Cariye ile evlenmedeki bu izin içinizden, günaha girme korkusu olanlaradır. Sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah bağışlar ve merhamet eder.Nİsa 25 Hasan Akçaya hazretlerine göre kişi kızıyla evlenebilir.Sevgi ve esenlik onun üzerine olsun. http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/25.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
 11. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Ancak eşlerine ya da cariyeleri bunun dışında, çünkü onlar bundan dolayı kınanmazlar.MEARİC-30 Hz.Hasan Akçay (sav) bu ayette geçen mâ meleket eymânu-hum'un cariyeler anlamına gelmediğini,yemin nikahlı eşler anlamına geldiğini söyler.Cariyeyle evlenilirse,o yemin nikahlı eş olurmuş.Kendisine göre bu ayet şöyle olmalıdır. Ancak eşlerine ya da yemin nikahlı eşleri bunun dışında, çünkü onlar bundan dolayı kınanmazlar.MEARİC-30 Bize doğruyu gösteren Hasan Akçay(sav) hazretlerinin esenlik üzerine olsun.
 12. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan Akçay Ahzab 50de geçen mâ meleket yemînu-ke içinde yemin nikahlı eşler diyordu.Kendisine ahzab 52de de aynı söz var.O anlamı verince,yemin nikahlı eşlerinle evlebilirsin durumu ortaya çıkıyor,dedik.Kendisi henüz yanıt vermedi. Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler bunun dışında. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.Ahzab 52 Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak yemin nikahlı eşlerin bunun dışında. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.Ahzab 52 Bundan sonra güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenemezsin,eşlerini boşayıp başka eşler alamazsın,ama evli olduğun yemin nikahlı eşlerin bunun dışında.Evli olduğun yemin nikahlı eşlerinle bir daha niye evleniyorsun yavrum.Zaten evlisin.
 13. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Hasan Akçay yine üfürdükçe üfürüyor,salladıkça sallıyor.Tutabilene aşk olsun.Meleket eymânu-hum için yemin nikahlı eşler diyordu kendileri.Nur 33de de mimmâ meleket eymânu-kum yazıyor.Biz buna yemin nikahlı eşler anlamı verelim.Üstelik hasan akçay burada sözleşme yapmak isteyenlerin erkekler olduğunu söylüyor. Evlenemeyenler, Allah kendilerini lütfü ile zenginleştirene kadar iffetli davransınlar. Yemin nikahlı eşlerinizden özgür olmak için bedel vermek isteyenlerin, onlarda bir iyilik görürseniz, bedel vermelerini kabul edin. Onlara Allah'ın size verdiği maldan verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için, iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilsin ki Allah hiç şüphesiz onu değil zorlanan kadınları bağışlar ve merhamet eder.Nur 33 Özgür müslüman erkeğin,yemin nikahlı erkek eşi özgür olmak için kocasıyla sözleşme mi yapmak istiyormuş.Ben onu anlamadım.
 14. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Demek senin Allah'ın cizye karşılığında,kendisine inanılmasına,başka dinlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasına ve müslüman olmayan bireyler yetiştirilmesine izin veriyor.İlginç
 15. Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Cahil olan,saçma sapan konuşan sensin.Azcık aklını kullan.İslama göre yönetilmeyen bir ülkede yaşayan müslüman olmayan kişilere ilk önce, müslüman olun deriz,olmazlarsa cizye verin deriz,bunu da kabul etmezlerse ordumuzu onların üzerine yollar ve onları yenilgiye uğratırız,onları köleleştiririz diyorsun.Cizye verirlerse,para karşılığında müslüman olmayabilirler,allaha inanmayabilirler,kendi dinlerini kuşaktan kuşağa aktarabilirler,müslüman olmayan kişiler yetiştirebilirler diyorsun.Düşün ülkelerini ele geçiyorsun,orada bir islam düzeni kuruyorsun,ama halk müslüman değil.Cizye vererek dinlerini yaşıyorlar.Müslümanlar oraya girmesinin nedeni onların dini ortadan kaldırmak,yani fitneyi ortadan kaldırmak.Ne diyor Kuranda din Allahın oluncaya,fitne kalmayıncaya dek savaşın.Sen müslüman olmayan halkı cizyeye bağlayınca,batıl din yok edilip,fitne ortadan kalkıyor mu?Kalkmıyor.Nuhun Allah'ı cizye verirseniz,bana inanmayabilirsiniz,batıl dininizi kuşaktan kuşağa aktarabilirsiniz,müslüman olmayan bireyler yetiştirebilirsiniz demez,bunu kabul etmez diyorum.He Muhammedin Allahı da bunu kabul eder diyorsan,Nuhun Allahı ile Muhammedin Allahı aynı Allah olamazlar. Bu arada apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı,kendi kendini açıklayan Kuranı apaçık,anlaşılır duruma getirmek için,kuran dışı kaynaklardan mı yararlanacağız? Sana haram ayda/savaşın yasak olduğu ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaşmak büyük bir günahtır. İnsanları Allah'ın yolundan çevirmek, Allah'ı inkâr etmek, Mescid-i Harâm'ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük bir suçtur. Fitne de, adam öldürmekten daha büyük bir günahtır.” Eğer onların güçleri yeterse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler. Sizden de kim dininden döner ve kâfir olarak ölürse, onların yaptıkları işler dünyada da ahirette de boşa gider. Onlar cehennemliktir ve orada süreli kalırlar.Bakara 217 Kuran neleri fitne olarak görmüş bir bakalım.Allah'ı inkar etmek. Peki fitne kalmayıncaya,din Allahın oluncaya dek ne yapılmalıdır,savaşılmalıdır.Bu ne demek.İslam dışı dinleri yeryüzünden sil,islamı egemen kıl. He sen cizye verirlerse,biz onların dinlerini yaşamasına izin veririz diyen sana gelince.Siz kim oluyorsanız da,insanlara İslama inanın,inanmazsınız cizye verin,vermezseniz sizi öldürürüz,öldürmediklerimizi de köleleştiririz diyorsunuz.İnsanlar arap tanrısına iman edip,bir dogma paketinin tüm içeriğine katılmak zorundalar mı? Müslüman olmak,köleleştirilmeye engel değil derken,müslümanların baskın düzenleyip,köleleştirdikleri kişilerden söz ediyorum.Müslümanlar bir yere saldırdılar.Karşı koyanları öldürdüler,karşı tarafı yendiler,geri kalanları da tutsak ettiler.Bunların içinden o anda islamı kabul edenler olsa bile,müslümanlar bu tutsak ettikleri kişileri köleleştirebilirler.Bunlar zaten savaş ganimetleri oluyorlar.Savaş ganimetine ne yapılacağına da,sahibi karar verir.
×